• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Lomis - 24L davidii nano

Egy kicsit rápörögtem a témára, azt hiszem, hogy ez kb a végleges elrendezés, ezen már csak finomhangolások lesznek. A fa hátsó részéről levágtam a törzset, így marat hely a sarokban is valami növénynek, bár nem tudom, hogy mi fér el oda, mert eléggé megemeltem azt a sarkot. :p
Vélemények? :)
2014.09.25. by Laci Sziládi, on Flickr

2014.09.25. by Laci Sziládi, on Flickr

A tükröződések miatt bocsi!
Telefonnal lőttem, mert a fényképezőgép akkuk a gyerek forgós zenélős ágybizgentyűjében van...

Mit keres a fényképező akkuja a gyerek forgós zenélős ágybizgentyűjében? :D

Mindig elcsodálkozom, mit nem képesek az emberek 20-30 literekből kihozni, felépíteni.
Nekem tetszik, csak találj megfelelő növényeket. :)

Ja, s Batman kap egy külön piros pontot! De mi van a kezében?
 
Mit keres a fényképező akkuja a gyerek forgós zenélős ágybizgentyűjében? :D

Mindig elcsodálkozom, mit nem képesek az emberek 20-30 literekből kihozni, felépíteni.
Nekem tetszik, csak találj megfelelő növényeket. :)

Ja, s Batman kap egy külön piros pontot! De mi van a kezében?
Ezek ilyen ceruzaelem formájú tölthető eneloop akkuk. Nem volt itthon 4db AA elem, ezért ezekkel zenél most ez az izé, mert lusta vagyok kicserélni. :p

Az elrendezést illetően mázlim van, hogy volt itthon hozzá egy ilyen jól passzoló fám, meg hogy @keszalvo cimborától ilyen jó kis köveket kaptam. :) Az hogy mit lehet összedobni egy ekkora méretű akiban, az szerintem sokban függ az arányoktól, és itt azért szerencsém van, mert jó nagy az alapterület a magassághoz képest, szóval azért lehet benne pakolászni zsúfoltság nélkül.

Batman kezében egy BATARANG vető van, kérlek szépen! :D

Batman is a scape része???Marad a víz alatt is???;):)
Azért került be, hogy ha jönnek vendégek, pl babanézőbe, akkor ne keresgéljék, hogy milyen állatot tartok ebbe a fura terráriumban. :p
Sajnos nincsenek olyan jó kis műanyag kígyóim, mint amilyenek anno Keymakernek voltak a kaktuszos akváriumban. :D
A víz alatt nem fog maradni, mert féltem a garnéláktól. :p
 
Laci Én a két hátsó követ cserélném meg egymással a bumszli menjen a fa mögé a kecsesebb meg a helyére és kész is.
Csak a talaj maradjon majd ott fent ha feltöltöd és akkor nagyon ok-é lesz,érdekes mert más akváriumban tettszenek a kövek,valahogy az enyémben nem sikerült elpakolgatnom rendesen.
A Batman +1 like,Én mostanában azon tűnődtem hol is lehetnek a nagy becsben tartott GIAGO katonáim,de imádtam Őket :rolleyes:

gi-joe-figura-destro-kek-25th-ls.jpg


Bocs az offért Laci ;)
 
Laci Én a két hátsó követ cserélném meg egymással a bumszli menjen a fa mögé a kecsesebb meg a helyére és kész is.
Csak a talaj maradjon majd ott fent ha feltöltöd és akkor nagyon ok-é lesz,érdekes mert más akváriumban tettszenek a kövek,valahogy az enyémben nem sikerült elpakolgatnom rendesen.
A Batman +1 like,Én mostanában azon tűnődtem hol is lehetnek a nagy becsben tartott GIAGO katonáim,de imádtam Őket :rolleyes:

gi-joe-figura-destro-kek-25th-ls.jpg


Bocs az offért Laci ;)

G.I. JOE lesz az. :D Nekem sajnos már egy sincs meg, mert az öcsémmel anno jól leharcoltuk őket. :) Nagy kedvencek voltak, csak vigyázni nem tudtunk rájuk, a torzójukban a gumi mindig megadta magát... Amit igazán sajnálok, hogy már nincs meg, az a HE-MAN figurák közül az Alattomos Kalamarr :D csak ez az egy heman figurám volt, de nagyon szerettem vele játszani. :D Így nézett ki:
kalamarr_acessories_front_full.jpg

Mint látható ő egy vízalatti lény, alapból, de a sisakjában víz van, hogy kapjo levegőt. :D Viccesen nézett ki, ahogy lötyögött benne a víz és nagyította a fejét. :D

Ami a köveket illeti:
Még sakkozni fogok azzal a résszel, mert nem az igazi a kisebb kő oda. Meglátom, hogy ki tudom-e cserélni, nem biztos, hogy elfér a fa és az üveg között, de legalább jól megtartaná a talajt. :)
 
A hosszan nyúló ormány mögötti, balra fel mutató két kő szúrja a szemem. Azok kilógnak a "háromszögből". Én kivenném őket.
Milyen zöldeket tennél bele? Csak itt-ott moha, vagy lenne valami pázsit a kövek között, hátul valami, ami kinő a víz fölé? Inkább fűszerű, helyes, hosszú (parvula és barátai), vagy inkább kerekded levelű (MC, HM...) növényeket képzeltél bele? :bookworm:
 
A hosszan nyúló ormány mögötti, balra fel mutató két kő szúrja a szemem. Azok kilógnak a "háromszögből". Én kivenném őket.
Kivenni biztosan nem fogom őket, mert valaminek tartania kell a dombot, de futok velük még pár kört, ha lesz időm, mert az is csoda volt, hogy ezt fel tudtam egyben építeni. Kicsit kevéske időm van manapság mindenre, mert valamit mindig kell csinálni az ifjú Jedivel. :)

Milyen zöldeket tennél bele? Csak itt-ott moha, vagy lenne valami pázsit a kövek között, hátul valami, ami kinő a víz fölé? Inkább fűszerű, helyes, hosszú (parvula és barátai), vagy inkább kerekded levelű (MC, HM...) növényeket képzeltél bele? :bookworm:
A köves részre nem szeretnék agyagos aljzatot tenni, maradna a dekorhomok, nem tudom, hogy itt megmaradna-e mondjuk HC, ha nincs alatta táptalaj..
Mohát a fákra szeretnék rakni, illetve be fog kerülni egy kis tő micro needle leaf is középre. A kövek közötti részre és a fa tövéhez HC-t gondoltam. Tudom, hogy az MC könnyebben tartható lenne, de az apróbb levél miatt megpróbálkozok a hc-vel szerintem. Lehet, hogy a fa tövébe kerül majd kevés parvula mini, hátra pedig HM fog menni, és lehet, hogy megnézek egy kevés myrio tuberculatum redet.
Egyelőre kb ennyi a terv.
 
Gyűlnek a cuccok! :)
Ma meglett a jóárasított led szalag, köszi érte itt is @Lewis! :)
Az öcsémnek lehet, hogy van hozzá tápja, ez hamarosan kiderül. Kipróbáltam a tervezett videokari ventit egy 9voltos táppal hajtva, de sajnos hangosabb, mint ahogy azt én szeretném. :( Van még egy 12 centis táp hűtésem, ami kellően halk ugyanezzel az áramforrással, de hát az meg nagy batár, nem biztos, hogy elfér a leendő burkolat alatt... Mondjuk ez pont nem egy nagy összeg. :) meg megpróbálok nézni a kis ventihez valami gyengébb telefon töltőt, hátha...
Ami még kell az az alu profil, amit fogalmam sincs, hogy hol tudok beszerezni. :D
Ja és kiderült, hogy kell egy forrasztópáka is, mert ami volt, az már valamelyik szeméttelepen forraszt álmában. :p
De ahogy az egyszeri űrhajós is mondta: "Kis lépés..."
Meg úgysem jó egy többnyire igényesnek szánt DIY projektet elsietni. :)
De azért jó lenne, ha legalább a dimmeren kívül minden készen lenne a hónap végére, és a következő fizuból nekiállhatnék a szűrő építésének. :)
 
Nos, alakulás van. Az akvárium a helyén, világítás holnap érkezik ideiglenesen egy 11w-os lesz, amígneki nem állok a ledes lámpának. A szűrés is elkészült ma, a régi juwel powerheadre került egy szivacs, a kifolyóra pedig az atman esőztetője. Ez 280 liter/órás pumpa, remélem esőztetővel elég jól eloszlik majd a flow. Ha minden jól megy,a héten indul a projekt. :)

Egy kép a kókány szűrőről:
407482a691a5e33f9a7fb8a97281d552.jpg
 
Nos, alakulás van. Az akvárium a helyén, világítás holnap érkezik ideiglenesen egy 11w-os lesz, amígneki nem állok a ledes lámpának. A szűrés is elkészült ma, a régi juwel powerheadre került egy szivacs, a kifolyóra pedig az atman esőztetője. Ez 280 liter/órás pumpa, remélem esőztetővel elég jól eloszlik majd a flow. Ha minden jól megy,a héten indul a projekt. :)

Egy kép a kókány szűrőről:
407482a691a5e33f9a7fb8a97281d552.jpg
Akkor hajra,varjuk a fejlemenyeket [emoji6]
 
Tegnap felszereltem a lámpát (11w 6500K power compact reflektorral, ikeás íróasztali lámpa formájában), és megragasztottam a szűrőt: A Juwel motor aljába beragasztottam egy – tadaaaaam – fecskendőt, mire vágtam egy csomó lyukat. Ez lesz a szívó része a pumpának, erre megy majd a szivacs. Tegnap este már nem tudtam letesztelni – majd ma!

Apropó, ma érkeznek a növények is @Luigi13 -éktól ! A fára micro trident, anubias petite és moha kerül (fissi és karácsony). A többit még kitalálom… J Ha minden jól megy, akkor hétvégén összerakom! :)
 
Kellemes kánikulai akváriumépítést kívánok :LOL: ;)
Köszi! :D
Gondolkoztam rajta, hogy okos ötlet-e nekikezdenem, de úgy döntöttem, hogy ha már itt vannak a növények, akkor sok választásom nincsen, mert ígyis úgy is melegben lesznek, ráadásul az akváriumba egyelőre nem kerülnek élőlények, ezért aztán mehet a végleges elrendezés. A nyálkásodással lesz még gondom, mert algaevőm nuku, és garnélát nem szándékozom bele rakni, amíg nincsen meg a végleges színváltozat a telepítéshez.
 
garnélát nem szándékozom bele rakni, amíg nincsen meg a végleges színváltozat a telepítéshez.
Csupa hím RC ? az megoldás lehet és abból is a jól észrevehető egyedeket hogy utána le tudd pecázni.
Ja meg jegyezd meg mennyit raktál be hogy ugyan annyit is tudj kiszedni :)
 
Csupa hím RC ? az megoldás lehet és abból is a jól észrevehető egyedeket hogy utána le tudd pecázni.
Ja meg jegyezd meg mennyit raktál be hogy ugyan annyit is tudj kiszedni :)
Az ötlet jó, de a kis akiban csak növendékek vannak és lehetetlen szétválogatni őket. A nagyban meg nagyon kommandóznak és lehetetlen kipecázni őket. :/
Marad az a verzió, hogy majd szépen csővel leszívogatom. :p
 
Az ötlet jó, de a kis akiban csak növendékek vannak és lehetetlen szétválogatni őket. A nagyban meg nagyon kommandóznak és lehetetlen kipecázni őket. :/
Marad az a verzió, hogy majd szépen csővel leszívogatom. :p
Majd a gyerek megcsinálja. :ROFLMAO:
 
Gyűlnek a cuccok! :)
Ma meglett a jóárasított led szalag, köszi érte itt is @Lewis! :)
Az öcsémnek lehet, hogy van hozzá tápja, ez hamarosan kiderül. Kipróbáltam a tervezett videokari ventit egy 9voltos táppal hajtva, de sajnos hangosabb, mint ahogy azt én szeretném. :( Van még egy 12 centis táp hűtésem, ami kellően halk ugyanezzel az áramforrással, de hát az meg nagy batár, nem biztos, hogy elfér a leendő burkolat alatt... Mondjuk ez pont nem egy nagy összeg. :) meg megpróbálok nézni a kis ventihez valami gyengébb telefon töltőt, hátha...
Ami még kell az az alu profil, amit fogalmam sincs, hogy hol tudok beszerezni. :D
Ja és kiderült, hogy kell egy forrasztópáka is, mert ami volt, az már valamelyik szeméttelepen forraszt álmában. :p
De ahogy az egyszeri űrhajós is mondta: "Kis lépés..."
Meg úgysem jó egy többnyire igényesnek szánt DIY projektet elsietni. :)
De azért jó lenne, ha legalább a dimmeren kívül minden készen lenne a hónap végére, és a következő fizuból nekiállhatnék a szűrő építésének. :)


Szia!

Alu profilt én a SIN-US KFT.-től rendeltem. Sokféle alu profiljuk van, pontos méretet kértem és kaptam is. Nem volt gond a kis mennyiség, kis méret sem.

Futárral elküldték utánvéttel. Érdemes megnézni a weblapjukat.

Üdv: Krisztián
 
Back
Oldal tetejére