• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lego

Ha valakinek hiányzik alkatrésze a készletéből, tudom ajánlani a kockafalu.hut. Nagyon sok dolgot be tudnak szerezni.
 
Nekem gyerekkorom óta teljesen kimaradtak a Lego-k, ezért tátott szájjal, néhol hangosan b'zmegezve olvastam végig ezt a topikot. :) Az elején kb. úgy éreztem, mintha 80 éves lennék, vagy földönkívüli, de félóra alatt már azért sikerült úgy éreznem, mintha ez lenne a múltam legtermészetesebb része :) Remélem, ez meg is marad ennyiben, mert erre a hobbira se időm, se pénzem. Mindenesetre megerősített abban, ha lesz fiam, próbálom vele is megszerettetni ezt a "sportot".
Nálam ott égett ki a dolog, mikor nyolcadikos lettem. Akkor már minden más jobban érdekelt (nem is mindenre vagyok büszke) ;). De előtte alapelemekből azért csináltam ezt-azt.
Először kisgyerekként vegyesen voltak szettjeim (amikbe még nem volt beleszólásom), aztán kb 10 éves koromban nekem is a váras témák feküdtek, mint @Molroth -nak - és ezeket "harcoltam ki" :) - ezt követő 1-2 évben már csak a felhalmozott vödörnyi alapelemből gazdálkodtam.
Szerettem mechanikusan működő dolgokat építeni, de csak kisebb egységeket építettem, egyetlen nagyobb egység volt - amit nem fogok elfelejteni - egy számszeríj (akkoriban szigorúan: nyílpuska).
Ez emlékeim szerint egy kb. 40x55 centis, nagyon sok "lapos elemből" összerakott fegyver volt :), amivel kb. 3 m-ig 5 cm pontossággal és 45°-ban 20-25 métert lehetett lőni a hozzá zsákvarrótű, szigszalag, ceruza
kombóból készített tölténykészlettel. Az volt a hibája, hogy a ceruza rögzítését nem tudtam akkor megoldani, így lefelé nem lehetett vele lőni ill. a töltött puskát lóbálni sem :). Tisztán emlékszem a ravasz szerkezeti felépítésére és a kioldóra is. Most, hogy végiggondoltam, már lenne ötletem (ugyanazon elemekből) az akkori problémára. Okos gyerek voltam, már 10 évesen annyi eszem volt, mint most :).
A fegyver ugyan néha recsegett felajzáskor :) és mindig féltem, hogy szét is reccsen (nem történt meg), mindenesetre nagy biztonságérzetet adott, amikor felsősként egyedül voltam otthon délutánonként és nem bandáztam valamerre :). A biztonságérzetről/fenyegetettségemről még csak annyit, hogy kisvárosban nőttem fel a 80-as években - 90-es évek elején :)
 
Ha már az idei év vége a Star Wars körül forog akkor itt egy kis nyálcsorgatós most megjelent legó sorozat :

res_a3f5d80b80222027e72f454fffae3946_full.jpg


res_3cd2f0ea917e877e90e80583b913adb5_full.jpg


res_a54945d33104be8b032bbd43816d9e34_full.jpg

Azért érdemes megnézni a kép bal sarkában már ősz hajjal van Han Solo :D
res_842744b67a2cb8138ef30d6b9f4437c6_full.jpg


res_a26461dff64e4f05ea816e9395a3623e_full.jpg
 
Esetleg valakinek nincs legója eladó? Komolyabb szettek érdekelnének( Távirányítos , programozható stb...)
 
Back
Oldal tetejére