• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lego

rollreich

Legenda
A hetvenes évek végén kaptam egy Lego Technic készletet szüleimtől, azt a bizonyos 850-es sárga targoncát, ami gyakorlatilag az akkori felhozatalban szinte az egyedüli volt. Ezek után többet is kikönyörögtem ilyen olyan alkalmakra, a fogaskerekek és rácsos tartók totál elvarázsoltak az uncsi lego figurák után. Aztán ahogy jött, úgy ment is a szerelem, jött más.
Máig....:)
40 évesen kaptam egy újabb technic készletet :facepalm:, a 42008 szervízkocsit, és előjöttek az emlékek....nagyon. :rolleyes: Olyan megszállottként pakoltam össze, mint 30 éve. Varázslatos játék, a videoban a srác 5 perc alatt, én kb. 6 óra alatt végeztem vele, alaposan kiélvezve minden tengely és fogasléc helyrepattanását...:) ;)
 
30 éve azért a technic sem ilyen volt. Pneumatikus, nem hittem el. Tök mókás, mikor a tömlők megtelnek magas nyomású levegővel, kicsit felpuffadnak, aztán megindul a szerkezet mozgása. Döbbenet. :) :D
Jah, és 1 órája itt játszadozom vele, észre sem vettem, hogy lementem kölyökbe...ez is döbbenet. :) Erre ráírták a dobozra, hogy 10-16 éves korig :)
 
Hmmm, mind szép és jó... de én nem szeretem a gyárilag kitalált dolgokat.
Egyszer megépítem... aztán be egy dobozba jól összekever és jöhet a brainstorm:cool:.

Utolsó többnapos projektem Bugatti Veyron (nincs befejezve... hiányzik a burkolata stb., a csicsázás :D):
408084_326867164002449_306964541_n.jpg

404529_326875034001662_899244083_n.jpg

409161_326868590668973_940879560_n.jpg
 
A mostani LEGOnál már kétfelé szakadt a rendszer: vannak aspeciális készletek, am elyek egy témára készülnek, ezekbôl van a több, és van a másik irányvonal, ahol egyszerû elemek vannak csak a dobozban. Az a helyzet, hogy a tematikus dobozokban ma már annyira speciális elemek vannak, hogy eléggé leszûkült a saját fantáziára bízott építés lehetôsége, ha pl vesszük a CITY kukásautóját, hát érdemi dolgot nemigen lehet kihozni belôle csak a kukásautót. Régebben ugye egyszerûbb volt, mert a különbözô elemek száma jóval kevesebb volt, sok mindent alap elemekbôl raktak össze ( én castle vonalon mozogtam, szóval onnan hozok példát: az elsô vár a 375-ös volt (http://4.bp.blogspot.com/-saQasyB38lg/TgtwEdK08yI/AAAAAAAAALY/lixy96nOz6Q/s640/0375-2.jpg) ott még a lovak , sôt a várfal lôrései is sima alapelemekbôl lettek összerakva, míg a következô várban (6080 http://www.classic-castle.com/sets/images/OOP/1984/6080.jpg) már a lovak és a várfal elemek is egy-egy külön elemnek számítottak és ezekkel a változtatásokkal csökkentek a saját magunk által kirakható kombinációk és ez a feljôdési vonal tart a mai napig.
De a LEGO azért nem hagyta annyiban. Manapság vannak olyan settek, amelyek csak kockákat illetve a legegyszerûbb alap elemeket tartalmazzák (sôt van olyan amelyben csak kerekek, tetôk, ablakok vannak), ezek viszont nagyon is alkalmasak a brainstormingra. A LEGO ezen a vonalon erôsített a CREATOR családdal ahol szintén kevesebb a speciális elem, és segíŧségül minden ilyen setben háromféle különbözô dolgot lehet összetenni.
Manapság inkább a játékon van a hangsúly -ezt segíti elô hogy a settek külön kis csomagokba vannak elrakva a dobozban, hogy ne kelljen sokat keresgélni és hamar össze lehessen építeni - így pillanatok :) alatt össze lehet szerelni a készleteket és már mehet is a kukásautó szemetet szállítani.
Mostani kedvencem a a MAERSK vonat (http://farm6.static.flickr.com/5059/5457328121_8db44644e3.jpg), de hát a CO2 szettre kell a pénz:) a fiam pedig sajna más LEGO vonalon mozog:) Meg amúgy is drága az ilyen készlet ajándéknak.
 
A durva amúgy, hogy ebből is van kínai verzó... :D Kazi Blocks a neve és beszarsz, olyan szettek vannak... Múltkor a KIK-ben láttam transformers/star wars szettet... :p
Mondjuk, ahogy elnéztem, ők a retro vonalat csinálják, amiből sok minden építhető.
De hogy a minősége milyen lehet, az passz...
Viszont ahogy elnéztem összeépíthető a sima legoval...
 
a LEGO Mindstorms egy nagyon brutál dolog, C++ -ban lehet programozni, így apu is elvan, teli van érzékelőkkel

Én pár éve karácsonykor szedtem elő a City (akkor még Town) settet és kezdtem el építeni. Voltak olyan régi sosem teljesült álmaim, hogy meglegyen a Shell-kút, meg a motor szervíz, stb stb
Utánakerestem a neten, és még mindig arany árban mérik.....
 
Ez a robot brutális. Elég komoly összeget is kérnek érte....de ha azt veszem, hogy a star wars halálcsillag 130eFt, és csak a nevet fizeted meg, akkor nagyon megéri a robotember. :)
 
Sajna a Technic része engem is elkerült a Legonak,de még emlékszem amikor 1988-ban Libiában orvosként kint élő nagybátyám karácsonyra egy rakétakilövős holdbázisos legó szettel állított haza.Azóta is visszasírom nagyon el tudtam vele játszani :

DSCF2156.JPG


6970-1.jpg
 
Sajna a Technic része engem is elkerült a Legonak,de még emlékszem amikor 1988-ban Libiában orvosként kint élő nagybátyám karácsonyra egy rakétakilövős holdbázisos legó szettel állított haza.Azóta is visszasírom nagyon el tudtam vele játszani :

De mi lett a készlettel ? A készletet sírod vissza vagy a gyerekkort?:)
 
Back
Oldal tetejére