• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lebegő gyökerek

dealah

Új regisztrált
Hello!

Tudnátok esetleg tippeket adni, hogy melyek azok a növények, amelyek gazdag, szofisztikált gyökérzettel lebegnek a vizben?
Hálás lennék minden ötletért, linkért. Egy űr akváriumon gondolkozom egyébként, amiben egy nagyobb növény gyökérzete az effektiv kunszt.

Előre is köszi.
 
Jóformán bármilyen növényt használhatsz, szárazföldit is, aminek nagy a vízigénye szerintem...
 
jojo said:
Kagylótutaj, scindapsus,vizijácint.

Köszi a tippeket. Bár a scindapsus nem kifejezetten vizinövény. Bár aztényleg kibírja, hogy csak vizben lóg, annak ellenére, hogy szárazföldi. Szóval Lunanak alighanem igaza lehet..
 
A scindapsust az Főv.állatkertben az 1000 liter feletti (vagy 2000 volt?) pirájás medencébe csak úgy beledobták.Gyökér nélkül, kb egy fél méteres darabot.Fél év múlva már irtani kellett, a 3/4-e víz alatt volt.
 
Hello!
Ma érkeztek meg a kagylótutajaim de eldobták a gyökerüket? Ez nagy baj? vagy ha bekerülnek az akváriumba jobban leszenk és új gyökereket növesztenek?
 
Én is így jártam a kagylótutajjal. Kaptam három árva darabot, eltelt egy hónap és a 120-as aki felszínének felét elfoglalja. Szegény alatta lévők meg nem kapnak elég fényt.
Szapora jószág!
 
Back
Oldal tetejére