• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lava - Rock The World v2.0

Ejha... szeretett hobbimat mostanság eléggé elhanyagoltam, sajnos... ebben a naplóban január eleje óta érdemi frissítés nem volt. Az elmúlt időszak nem múlt el nyomtalanul, a mohák átvették a hatalmat az akvárium felett, a parvula pedig szenved szegényke, az RC populáció napról napra nő, és nagy örömömre végre szaporodtak a helena-k! :)
Nemrég egy alapos tisztítást eszközöltem, és most így néz ki az akvárium kb. 4 hónaposan:

Frontview - 4 months by [stevo], on Flickr


Sideview - 4months by [stevo], on Flickr
Nagyon szép kis low tech, már vártam egy frissítést. :) Szép zöldek a mohák. Esetleg még némi flame jól mutatna, akár teljes cserével is. sajna nálam sem valami dús a karácsony moha, bár így is szépen fest. :)
 
Szia István!

Most már kezdek bosszús lenni és irigy!
Máskor kétszer is meggondolom mit adjak át Neked!
A másik akváriumod pedig inkább ne is mutasd!
:yuck:

A.ttila
 
Nagyon szép kis low tech, már vártam egy frissítést. :) Szép zöldek a mohák. Esetleg még némi flame jól mutatna, akár teljes cserével is. sajna nálam sem valami dús a karácsony moha, bár így is szépen fest. :)
Köszi szépen! ;)A low-tech az én stílusom, ezt így több év távlatából bátran merem mondani. Semmi sietség, semmi para, semmi (komoly) probléma. :) A jávai és karácsony moha harcából inkább a jávai került ki győztesen, ami látszik is. A lángmohát meggondolom, illetve még rakok bele karácsonyt, vagy szétválogatom a most meglévőket.

Jól néz ki. Gratulálok.
Köszi szépen! ;)

Jaj de szépen benőtte a lávakövet ez a moha :) , fenséges!
Köszi! Reméljük nemcsak az én akváriumomban láthatok ilyet. ;)

Szépen dúsul az akid!(y)
Köszi szépen! Kell is neki! Mindennap nézem :p

Szia István!
Most már kezdek bosszús lenni és irigy!
Máskor kétszer is meggondolom mit adjak át Neked!
A másik akváriumod pedig inkább ne is mutasd!
:yuck:
A.ttila
Azért csak nem. :) Jó volt az alapanyag, egyértelmű, máson nem múlt. ;)
 
A mohák nagyon elkanászodtak, egy jó alapos nyírás rájuk férne, én nekem nagyon kesze-kusza. :) De szép zöld minden.
 
A mohák nagyon elkanászodtak, egy jó alapos nyírás rájuk férne, én nekem nagyon kesze-kusza. :) De szép zöld minden.
Lesz itt minden kérem-szépen, csak idővel. ;) Apropó mi újság a Te projekteddel, mikor láthatunk már naplót? :sneaky:
 
Lesz itt minden kérem-szépen, csak idővel. ;) Apropó mi újság a Te projekteddel, mikor láthatunk már naplót? :sneaky:

Mindig a GA-ra kell várni, egyszer ez nincs, máskor az. :ROFLMAO: :love: Most kövekre várok, napló meg csak ha szépen kéritek. :sneaky:
 
Úgy látszik, hogy szeretem körbebástyázni magam akváriumokkal, a körülöttem élők nagy örömére :)
Az asztal jobb szélén van ugye ez a lávaköves akvárium, a bal széle, viszont egy kisebb lakásátrendezés következtében üresen tátong, de nem sokáig! :)

Majd egy kis segítséget kérek Tőletek, mert nem vagyok biztos a dolgomban... :unsure:
A beakvarizálandó terület::D

Planning phase by [stevo], on Flickr

Maximum 60x30cm alapterület adott és ide szeretnék egy sekély akváriumot a garnéláknak. Gondoltam egy 60x30x20-ra (36 liter) de az már picit nagy, nem? Vagy 50x30x20 (30 liter), de akkor meg furák lesznek az arányok?!
Arra is gondolnom kell, hogy mivel elég közel van hozzám, így ne csak behajolva láthassam a garnikat, hanem ha csak odapillantok akkor is.
Egyedül a szűrés adott: Tetratec EX700, ezzel ne legyen gond. :)
Világítás tekintetében nagyon szemezek az Eheim AquaLight LED armatúrával, szinte adja magát, hogy pont a sarokba rakjam... de félek, hogy elég gyengus lenne a fénye, és sok árnyékos terület lenne...

Egy kis brainstorming jöhet! :) Ne kíméljetek. Külön naplót tuti nem nyitok majd neki, hisz nem elsősorban az akvakertészkedés lesz a fókuszban.
 
Csak, hogy megnehezítsem a dolgod berakom a képét egy ADA 60F akváriumnak. Ez 60x30x18 centi.
IMG_3181.jpg

Ez meg egy másik: http://i683.photobucket.com/albums/vv192/riceball7/ADA%2060f/Untitled_HDR2_zps915bbb84.jpg
 
Ezek aztán a dimenziók! :) Kíváncsian várom!
Lávaköves, mohás, páfrányos lesz?
Látod ez egy nagyon jó kérdés... Vannak itthon lávakövek is dögivel, két nagyobb red moor, lehetne akár paludárium is, hisz van ködösítő, úgyhogy őszintén még nem tudom. :ROFLMAO: De úgy még nem volt, hogy sehogyse lett volna. :p
 
Back
Oldal tetejére