• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lava - Rock The World v2.0

stevo

VIP kertész

Planted - Day 1 by [stevo], on Flickr

Szeretném elindítani másik futó "projektem" naplózását is, ez már inkább bele tartozik a növényes akvarisztikába, mint a másik. A technika egy részét átmentettem, a másik felét, pedig beszereztem. Ezzel duplájára növekedett az akváriumok száma otthon, de persze a munka és az élvezet is hatványozott. ;)

A berendezést a cím alapján (A címre még esélyes volt: Double Trouble is! :D) nagy valószínűséggel kitaláltátok, ihletet, és inspirációt Hector Baca - Sky Cliff névre hallgató akváriuma adta, de persze nem lemásolni akarom, hanem valami hasonlót szeretnék én is alkotni.
A cél egy minimalista iwagumi, de inkább hegyvonalat imitáció.

AKVÁRIUM
70x30x35 6mm float üveg, zéró merevítéssel
SZŰRÉS
Tetratec EX1200
VILÁGÍTÁS
Hagen Glo 2x24W (Osram Daylight + Sylvania Grolux) függesztve hamarosan
FŰTÉS
Jager 50W vagy Jager 100W
HŰTÉS
Lakásklíma
ALJZAT
Dekorhomok
JBL Aquabasis Plus + Akadama
DEKORÁCIÓ
15kg lávakő
TÁPOZÁS
Green Aqua Micro + Macro
Easy Carbo
Co2: nincs
FLORA
Eleocharis Parvula
Mohák (még nem eldöntött)
kezdetekben: limnobium + egyéb stemek
FAUNA
Boraras Brigittae

Kavicsos kollégának ezúton is köszönöm a lávakövet, egy élmény volt a TerraPlaza-ról hazavinni, gyalog! :D

Minden hozzászólást, kommentet köszönök előre is! Képek hamarosan...
 
Jónak tűnik, kíváncsi leszek mikor már az aksiban lesz a berendezés:) Szeretem az ilyen minimal akváriumokat, most kiélem növénykáosz korszakot, aztán lehet én is csinálok vmi hasonlót:) Sok sikert!
Látom összejött a hagen:)
 
Jónak tűnik, kíváncsi leszek mikor már az aksiban lesz a berendezés:) Szeretem az ilyen minimal akváriumokat, most kiélem növénykáosz korszakot, aztán lehet én is csinálok vmi hasonlót:) Sok sikert!
Látom összejött a hagen:)
Most vágtam le méretre a polifoam-ot, mindjárt átmosom az akváriumot, aztán indul a játék! :D Lávakő vs. Én Engem mindig vonzott a minimalista design, most, végre megvalósítom azt a vágyam, hogy az akváriumon belül is kiéljem! :)
Igen, sikerült venni, katonajanos fórumtársnak köszönhetően. ;)
 
De jól esik látni, hogy jó helyre került a Hagen. Szerettem, Te is fogod!
Szépek a kövek :).

Tapatalk HD - Nexus 7
 
Azért meg kell vallani,ez már most nagyon faja!(y)
Jó munkát hozzá!:)
Köszi szépen! Meglesz! ;)
akvárium takarítás: pipa
Helyrerakás: pipa
Kövek takarítás: pipa
Kövek elhelyezése: folyamatban :)
De jól esik látni, hogy jó helyre került a Hagen. Szerettem, Te is fogod!
Szépek a kövek :).
Tapatalk HD - Nexus 7
Sokféle követ láttam, de ez tetszik a legjobban eddig. A lámpa meg nagyon komoly.
 
Nem értek hozzá,de szerintem *aszott jó lett!(y)
Már nagyon várom,hogy kész legyen! :D
Csak egy kérdés:marad elég hely a front üveg és a kövek között?
 
Nem értek hozzá,de szerintem *aszott jó lett!(y)
Már nagyon várom,hogy kész legyen! :D
Csak egy kérdés:marad elég hely a front üveg és a kövek között?
:ROFLMAO: Köszi Lóri! Holnap elvileg kap 4 cserép parvulát, ez eddig fix, de lehet 1-2 helyre riccia köveket fogok rakni :)
Durván 1 cm a legszűkebb helyen a frontüveg és a lávakő között, picit problémás, de csak egy ponton.
 
Hääät ez faszäntos lesz.a kövek monumentälisak.nagyon kiväncsi vagyok,hogyan toväb.
Köszi szépen! ;) Még 1-2 kisebb kővel finomítok majd az átmeneten. Növényesítés terén Viktor aksija adja a fő irányvonalat, hihetetlen szép. Jövő szombaton ki is derül hol végzett. (y)
 
Köszi szépen! ;) Még 1-2 kisebb kővel finomítok majd az átmeneten. Növényesítés terén Viktor aksija adja a fő irányvonalat, hihetetlen szép. Jövő szombaton ki is derül hol végzett. (y)
Milyen növenyeket tervezel bele??
 
Jól fog kinézni! A parvulát akarod magasabbra növeszteni? Az nem fog egy idő után lefelé hajlani?
Tegnap voltam az AD-ben és gyönyörű növényeik voltak, mondta a srác hogy tegnap kapták Hollandiából. Volt köztük Eleocharis acicularis is. árát nem kérdeztem, de gyönyörű, egészséges növények voltak. Azzal lehet hogy egyes helyeken "egyenesebb" hatást érnél el.
 
Jól fog kinézni! A parvulát akarod magasabbra növeszteni? Az nem fog egy idő után lefelé hajlani?
Tegnap voltam az AD-ben és gyönyörű növényeik voltak, mondta a srác hogy tegnap kapták Hollandiából. Volt köztük Eleocharis acicularis is. árát nem kérdeztem, de gyönyörű, egészséges növények voltak. Azzal lehet hogy egyes helyeken "egyenesebb" hatást érnél el.
Köszi szépen! Mindjárt meglátod mire gondoltam, és jó lesz a parvula. ;)

Ami változni fog: az ösvényből ki lesz szedve az akadama, csak most befolyt, illetve valahogy kimaradt a bevásárlólistából a dekorhomok, öreg hiba... :D
Nézzétek el nekem mindent, most lett feltöltve, elsőnek, csak, hogy ne maradjatok ki a jóból, megosztom a képeket. :happy:



After the first fillup - test phase #1 by [stevo], on Flickr



After the first fillup - test phase #2 by [stevo], on Flickr
 
Elég misztikus hangulata van már most is:) Vhogy most nekem a "vörös" bolygónk jutott eszembe (Lehet, hogy nézelődés közben nem kéne Mars csokit ennem) Kíváncsi vagyok, hogy növényekkel mennyire fog változni az összkép:) Szerintem a dekorhomok nem is hiányzik belőle:rolleyes:
 
Elég misztikus hangulata van már most is:) Vhogy most nekem a "vörös" bolygónk jutott eszembe (Lehet, hogy nézelődés közben nem kéne Mars csokit ennem) Kíváncsi vagyok, hogy növényekkel mennyire fog változni az összkép:) Szerintem a dekorhomok nem is hiányzik belőle:rolleyes:
:) Úgy látszik, hogy én a misztikumok embere vagyok, hehe, amúgy a kis szoros, a talajjal való feltöltés közben még kisebb lett, de egy jó fényképezővel brutál jó képet lehetne csinálni róla. Egészségedre a csokit, egy kis plusz élvezet sose árt. :D
Amúgy a dekorhomokon még én is gondolkozok erősen, hogy kell-e, vagy akadamaval töltsem fel. Megálmodom. :)
 
Back
Oldal tetejére