• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

La vieille racine

Szia
Át tudom érezni a helyzetedet nekem pont ekkora a nanom csak az a különbség hogy az én kezem akkora hogy, 12-es kesztyűt hordok:). De le a kalappal előtted mert low-tech ben ilyen szép nanot még nem láttam.(y) A hajlított élek tényleg szépek élőben de soha többet nem lesz hajlított élű akvám az biztos ,mert az mellet hogy nem jó fényképezni a takarítás sem egyszerű a sarkokban. Ha már eddig eljutottál co2 nélkül én meghagynám lownak mert ettől szebb nem lesz csak gyorsabban fog nőni minden növény és nem győzöd nyírni.
 
Szia Barnapl, koszonom a velemenyed!
Igen, a takaritas is nagy buli, a pontalga kedvenc telephelye, es csak fogkefevel tudom leszedni, de ahhoz le kell engednem a vizet (kulonben vihar lesz es kilotyog.. :D). Mindezek ellenere nagyon szeretem, igazan a szivemhez nott! (y)
A hatterben levo Ammannia viszont sokkal szebb lenne, ha kapna Co2-t, es ezzel parhuzamosan meg tobb fenyt. Sajnos a scape miatt a bal hatso sarokba az utobbibol nem igen jut, es ott ha lehet, meg lassabb szegenykem. Gyonyoru noveny, sajnalnam, ha csak elvegetalna, ezert is gondolkodtam a szintlepesen. :)
 
Az ammania bonsai tapasztalatom szerint co2 és nagy fény mellett is elég lassan növekszik addig amíg nem növeszt megfelelő méretű gyökeret. Én most szedtem ki és ültetem újra a bonsai erdőmet és hatalmas gyökere volt.
Türelem Bonsait terem.:D
 
Viktor, köszönöm a bíztató szavakat. igyekszem kihozni ebből a kis befőttesből amit lehet, de azt hiszem, elengedhetetlen lesz a Co2. a télen tervezem az összerakását, addig elbogarászom vele low tech akvaként.
eMZé szavait megpróbáltam megfogadni fotózás terén, mire a gépem szemberöhögött. :p
sehogy nem jönnek össze ezek a beállítások, ha megvan a megfelelő rekesznyílás, záridő és iso beállítás, szinte hó fehér lesz a kép.
emellett ez a kis ketyere imádja saját maga kijelölni a fókusztartományt, ezért van az, hogy abszurd módon vannak egészen éles részek, a többi meg egy maszlag.
eme tulajdonságát Sonysok sem tudták átállítani. AF-ban kegyetlen zajos és homályos minden.
objektívből csak ez a sima kis teleobim van, most éppen ezzel küzdök.
és a küzdelem tárgya:
na, elég a rinyából :)
 
ma szűrőcsesztetős napot tartottam, több okból is: 1, in-line difi beszerelés; 2, mérhetetlen retek leledzett a csövekben és gyanítottam, a szűrőben is.
a szétkapás után kiderült, nem csak szutyok volt benne, de 9 darab ifjú garnélikusz is. 5 pearl, 3 blue dream, 1 csoki. most sos beharisnyáztam a befolyót.
az in-line difi nem volt tervbe véve, de tegnap a rendszer összeszerelésének legvégén, mikor az a pillanat következett, hogy végre utolsó elemként az üveg difi a helyére kerül, ama kedves kis szerkezet diszkréten eltörött a kezemben. nem tudom, hogy én voltam-e ennyire ijesztő, vagy a víz, minden esetre nekem ennyi elég volt ebből a beoldásból, úgyhogy ma szert tettem a fentebb említett csodára. persze a para megvolt, mert halvány segéd fogalmam sem volt (és még most sincs..), hogy hány bar nyomást bír a reduktor, de annyi már biztos, hogy kettőnél többet.. viszont ezek a diffúzorok kicsit sercegő hangot adnak a beoldás helyénél? csak akkor hallom, ha közel hajolok, de mivel még pakolgattam a palck körül, megütötte a fülemet.
szóval ma 5 óra óta megy a Co2 a kis befőttesbe, most állítottam le. egyelőre 1 bpm.
közben az Eheim led mellé bekerült egy 17 w-os kompakt lámpa is, meglátom, hogy mi lesz a reakció.
viszont nem tudom eldönteni, hogy így kell-e kinéznie most az akvának. minden tiszta buborék. sejtem, hogy ennek semmi köze még a Co2-hoz, de azért megkérdezem, hogy mi a térdszösz ez. a drop checkernek 2 óra alatt ilyen színe lett. (csak telefonos képek, sorry)
23009633570_fbdda9ac78_c.jpg
[url=https://flic.kr/p/AWUDDr]22937493359_0ae61841ea_c.jpg
[url=https://flic.kr/p/AWUV44]22937545189_83169cc382_c.jpg[/url][/url]
 
ma szűrőcsesztetős napot tartottam, több okból is: 1, in-line difi beszerelés; 2, mérhetetlen retek leledzett a csövekben és gyanítottam, a szűrőben is.
a szétkapás után kiderült, nem csak szutyok volt benne, de 9 darab ifjú garnélikusz is. 5 pearl, 3 blue dream, 1 csoki. most sos beharisnyáztam a befolyót.
az in-line difi nem volt tervbe véve, de tegnap a rendszer összeszerelésének legvégén, mikor az a pillanat következett, hogy végre utolsó elemként az üveg difi a helyére kerül, ama kedves kis szerkezet diszkréten eltörött a kezemben. nem tudom, hogy én voltam-e ennyire ijesztő, vagy a víz, minden esetre nekem ennyi elég volt ebből a beoldásból, úgyhogy ma szert tettem a fentebb említett csodára. persze a para megvolt, mert halvány segéd fogalmam sem volt (és még most sincs..), hogy hány bar nyomást bír a reduktor, de annyi már biztos, hogy kettőnél többet.. viszont ezek a diffúzorok kicsit sercegő hangot adnak a beoldás helyénél? csak akkor hallom, ha közel hajolok, de mivel még pakolgattam a palck körül, megütötte a fülemet.
szóval ma 5 óra óta megy a Co2 a kis befőttesbe, most állítottam le. egyelőre 1 bpm.
közben az Eheim led mellé bekerült egy 17 w-os kompakt lámpa is, meglátom, hogy mi lesz a reakció.
viszont nem tudom eldönteni, hogy így kell-e kinéznie most az akvának. minden tiszta buborék. sejtem, hogy ennek semmi köze még a Co2-hoz, de azért megkérdezem, hogy mi a térdszösz ez. a drop checkernek 2 óra alatt ilyen színe lett. (csak telefonos képek, sorry)


Ezzel jelzik a növényeid, hogy szeretnének indulni a HAC-n.:)
 
elvagyunk-megvagyunk.
viszont nagy örömömre megjelent a mohákban a fonálalga. írtom, de újra és újra előmászik. sajnos beleszőtte magát a mohába, így kiszedésnél jön vele a szép egészséges "mohaág" is. na abból meg kibogarászni lehetetlen..
1 ml Green Aqua Micro Macro megy bele naponta, Co2 szint nem ingadozik, a DC szép lime zöld.
szűrőkannával szűrt vizet használok, így a GH 4-5 körül van.
csigainvázióm is van, kis fehér szarosok lepik el napról napra az üveget, amit hiába horgászok ki, másnapra jön a következő delegáció. :D
amúgy mindenki ok, növények extrém vöröskék, az Mc meg lassan kikúszik az akvából. :)
 
Szia!
Igazabol nem nagy varazslat. Ez egy haztartasi kis szurokancso, amiben cserelheto filter van. Csokkenti a viz valtozo kemenyseget, a klor szintjet, egyes nehezfemeket is reszben kiszuri (pl rez), illetve novenyvedoszereket is nagy reszben redukalja.
Nalunk a csapviz 10 Gh korul mozog, de a leszurt viz (nem regi filterrel!!) nem volt tobb 4 Gh-nal. Nagyon kicsi a szurokapacitasa, mindossze 1,4 liter, ugyhogy nagyobb akvakhoz nagyon nem eri meg. Nalam latod mekkorara van.. ;)
Igazabol en nem is az akvariumhoz vettem, hanem a kavefozohoz (a nagy Gaggia Isten nem szereti a kemeny vizet.. :yuck:) illetve a vasalohoz, de vegul erre a celra is befogtam. :)
 
helyzet:
brutálisan elkaptam az akváriumot egy kis nyírási szeánszra.
hátul az ammannia már felfeküdt a vízfelszínre, amit szemmel láthatóan nem nagyon szeretett. a karácsonymoha mindent elnyomott, az mc 4-5 cm vastag lett, a ludwigia szintén ész nélkül nyomult felfelé, és a fonál alga boldogan bubizott.
az ammannia-t háromnegyedig visszavágtam és csak a megmaradt csúcsokat ültettem el. az mc-t 1 cm vastagra legyalultam, a ludwigiát száműztem a low techbe, ahogy a rengeteg mulmgyűjtő mohát is. ami a fára nőtt maradt, meg pici kis csomókat visszakötöztem. a ludwigia helyére bonsai jött. mindig is tetszett, meglátjuk mit fog kezdeni nálam.
co2 beállt, a stauk mennek az égnek, azokat már nem volt kedvem visszavágni, mert akkor tényleg kopár fennsík hangulat lenne. képet este szerintem hozok, bár nem túl szépséges ezen rotyadék állapotában. hiányzik hátulról az ammannia látványa, dehát amilyen szép, olyan kis kötsög lassú. :geek:
persze megint elküldtem magam a büdös francba, hogy mi a hernyáért kellett nekem ilyen pi....nyi nano, aztán az ültetéshez nem túl praktikus talajért is elmondtam pár miatyánkot, de végül a bonsaikák a helyükön maradtak.
közben megjelentek a kis blue pearl-ök, amik nagyon szép hófehérek szüleikkel egyetemben. :D
lassan egy szűrő tisztítást is megejtek, mert gyanítom, hogy megint dekkol bent pár bébibigyó, akik bevarázsolták magukat a rekeszek alá.
 
24868479545_27e8bcc3f8.jpg[

szóval itt van a kopasz Gyökérke. :D
a csöveket, ki- és befolyót ne nézzétek, nem volt energiám kiszedni, mert akkor ki is kellett volna pucolni őket. :D
rászánom magam a stauk visszanyesésére, mert valamiért nagyon ritkulnak fel.
felette van egy 20w-os és egy 13w-os kompakt, és az eheim ledes lámpa. nem lehet, hogy még ez is kevés neki. napi 1-1- nyomás Green Aqua Micro Macro. lehet váltok ada tápozásra, mert nem érzem elégnek. :(
a moha a nagy vasfa tövében egy kőre lett kötözve, hogy ki tudjam majd szedni (eddig csak bele volt gyömöszölve a lyukba), de elég nyomorult szegénykém.
a blyxa japonica is málik el, pedig 2 hete van a vízben. :banghead: nyugodt szívvel vettem, mert sok fény, co2 és napi tápozás megy, erre látom, hogy low tech akvákban is él és virul.
most én cseszek el valamit, vagy csak levelet vált??? :confused:

Edit: valamelyik Mod lenne oly szíííves és berakná az aláírásomban lévő képet naplóképnek? köszönöm!
 

Attachments

  • 24868479545_27e8bcc3f8_c.jpg
    24868479545_27e8bcc3f8_c.jpg
    196.4 KB · Megtekintések: 0
lehet váltok ada tápozásra, mert nem érzem elégnek. :(

A GA tápok a ma kereskedelemben található legtöményebb tápok. Bármi másra váltasz, csak kevesebb tápanyag lesz benne. Ezért szoktam mindig kérdőn nézni amikor EI esetén tápanyaghiányról beszélünk.
ADA tápok kevesebb tápanyagot tartalmaznak, ahogy bármilyen más táp is. Ennél akkor tudsz egyedül töményebb tápot adni, ha túladagolod, vagy kikeversz magadnak egy töményebb koktélt.

De a növénymasszád alapján erre semmi szükség.

a blyxa japonica is málik el, pedig 2 hete van a vízben. :banghead: nyugodt szívvel vettem, mert sok fény, co2 és napi tápozás megy, erre látom, hogy low tech akvákban is él és virul.
most én cseszek el valamit, vagy csak levelet vált??? :confused:

Ok mi lehet a gond, ha nem tápanyag? Sorra kell venni a lehetőségeket. És csak halkan jegyzem meg, hogy pont olyan növényről beszélünk ami nagyon nem szeret utazni. Ezért vette ki korábban a Tropica a kínálatából. Mert rengeteg esetben tönkrement az utaztatás alatt.

Szóval néhány lehetséges ok:
  • Megviselte a növényt a költözés
  • A kezdeti levél dobálások közben pl nekiesett pár csigu és az éledező növényt hazavágják
  • Megsérült a gyökér ültetés közben
  • Nincs elég hely a növény fejlődésére. Ezekben a nanokban nem igen szokott meglenni a 3-4cm talaj magasság
  • Hőmérséklet?
  • Víz keménység hogy áll? Ez egy lágy vizes növény.
Biztos lenne még néhány csak ötlet szinten dobtam be... érdemes lenne kizárni néhány okot. Esetleg megpróbálkozni egy új tővel ami eleve erősebb, öregebb, vagy a fagyok elmúltával jobb kondiban érkezett.
 
Koszi Viktor a kimerito valaszt! Az ada tapozast nem a ga tapok rovasara hoztam fel, inkabb arra gondoltam, hogy esetleg ehhez a kis novenykozosseghez az az osszetetel jobban passzol. Igy viszont kipipalva a kerdes, hogy nem a tap miatt van idonkent problemam.

Nem tudtam, hogy ennyire erzekeny a szallitasra.. A gyokeren latom, hogy fejlodik, mar nyulik le a taptalajhoz. hatul elegge emelt a talajszint, csak ez nem latszik a kepen. Csigak sajnos felfedeztek szegenyt, en viszont nem tudok urra lenni a csiguszokon. Gondolkodom, hogy atdobom a ket helenamat, de azok meg turnak, mint a bolond. lehet megis koltoznek :-/
Homersekletet ma este nezek, nincs benne homero.
Pont most mertem, 10 korul volt a gh. Kh-t nem tudtam most merni. Lehet bekuszok hozzatok a boltba par liter lagyvizert, ha ez a biznisz meg all (valahol olvastam egy honapja itt a forumon, hogy azt is "arultol"). ;)
 
Back
Oldal tetejére