• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

La vieille racine

garnélák nagy részétől megváltam. ami maradt: blue pearl, blue dream és egy amano, illetve egy yellow fire porontyot még kiszúrtam, de ha holnap be tudom fogni, ő új is otthonra talál. az oka egyszerű, kicsit túlnépesedtek és sajnos ennek a csoki sakurak itták meg a levét. pontosabban a többiek itták meg az ő levüket. 2 kivételével lemészárolták az állományt, így arra következtettem, hogy túl sokan voltak. enni kapnak 2 naponta, zöldséget és garnéla kaját felváltva. egészségesnek tűntek, úgyhogy nem hiszem, hogy betegségből adodóan váltak vacsorává.
nekem a blue pearl-ök tetszenek a legjobban a visszahúzódó természetükkel és halvány színükkel, úgyhogy még filózok, hogy a dreamek menjenek vagy maradjanak.
szentgyo mestertől vettem őket, nem szívesen válnék meg ezektől is (a black rose-ok is tőle voltak..).
a linderniát és rotalat kiszedtem, holnap nézek helyettük a GA-ban új növényt, illetve korábbi tanácsot követve a jobb hátsó részbe még kerül vasfa.
a mai garnéla vadászat közben vettem észre, hogy két nagy karácsony moha kolóniámat már csak a szentlélek tartja a helyén, mert a cérnát az amano szépen szétdolgozta. :p (akkor még nem vettem rendes kötöző cuccot)
mennyi az esélye, hogy a helyén marad? vagy ez is ha kellő méretű lesz, elindul felfelé mint az MC pl.?
magától nem válik szét, csak ma véletlenül a hálóval meglöktem, és két "ág" kiszakadt. azt visszaszuszakoltam csipesszel, de rendesen rám hozta a frászt. :D
mértem merítő csíktesztel vízminőséget. nitrit-nitrát abszolút elfogadható tartományban volt, keménységre az enyhén kemény eredmény jött ki. azt hiszem, veszek csepptesztet is.
(szerk: azért ezek a tangerine tiger-ök nem egy bűbájos állatkák. mondjuk úgy, hogy agresszív kis köcsögök. :cautious:)
 
én még régebben vásároltam akvarisztikában is használatos, nagyon vékony, műanyag borítású drótot, most azzal kötöztem a kőre a mohát.
cérna csak sos megoldás volt, mert ezt a drótos dolgot nem leltem a házban. :D akkor don't fos és marad a helyén ezek szerint, ha ígyis-úgyis lebomlana a speckó mohakötöző is. :p köszi!
 
Csak egy gyors telefonos kep. Tegnap kicsit megbolygattam a kedelyeket, ez lett a vege. kozepre bekerult meg egy full mohas kicsi vasfa, ezt holnap a ludwigia megnyirasaval lathatova is teszem. :D
zwY15n

Ehh, mobilrol nem tudok rendesen kepet beilleszteni, na mindegy..
 
Szia, aranyos ez a kis kert, tényleg szépek a színek.
Amíg nincs palackos CO2-re keret, nem gondolkoztál citromsavas rendszeren? Nekem jó tapasztalataim vannak vele, stabil és a 2bar üzemi nyomást is simán hozza, nekem az in-line difit is meghajtja.
 
rég írtam..
az akva megvan, ma lett vége az első 3 napos blackout projektnek.
teljesen ellepett a zöld pontalga, a növényeken is kezdett megjelenni. a barna alga is a levelek szélén már éledezett, az MC (szokásához híven) az üveg mentén végig algás volt, gondolom a mulmtól.
1-1 ml Green Aqua Micro Macro megy 2-3 naponta, plusz 0,5-0,75 ml carbo/nap. twin is van. heti 1 vízcsere.
lehet, hogy ez az Eheim lámpa ehhez a konstrukcióhoz nem működik, túlzottan "pontszerű" világítást ad, nem oszlik el olyan jól a fény az akvában.
de gondoltam foszfát hiányra is.
mindegy, most leviszem 6 órára a fényt, hátha azzal jobban kordában tartható. szegény karácsonymoha is bebarnult a tövénél.
:( :(
franc.
 
s lőn a kép.
nem tudom, hogy mi van a mohával. most a vízcserénél alaposan kinyomkodtam belőle a trutyit, attól kicsit felfrissült, de barna a töve. a crypto felett visszavágtam, mert már nagyon terjeszkedett, de fogalmam sincs, hogy mi lehet a baja. fentebb a tápozást leírtam.
a hátsó szekcióban az eleocharis acicularis is bebarnult a tetején, alul viszont viszonylag egészséges zöldnek tűnik.
a ludwigiat vissza kéne vágnom, mert eléggé elveszi a szemet a középrészről (mögötte vasfák vannak mohásítva).
na ott sem akarnak elindulni a mohák, bár az már kiderült, hogy ezek biza nem karácsony mohák (annak kaptam).
a héten érkezik egy 13w-os kis kompakt, a régi lámpás ilyen, és le fogom cserélni ezt a eheim-et rájuk. ha arra sem vátozik a szitu, jön a Co2.
(a kép ma reggeli, egy kalap nyúlbogyót nem ér, de valami látszódik rajta. a twinnel egy magasságban, hátrébb van a vasfa csúcsán az új moha, amit egyszerűen nem tudok beazonosítani, így az igényeit sem tudom.....)
 
ja, a garnikulátuszok.
a blue pearl-ökről kiderült, hogy így felnőt korukra snowballok. :D gyönyörű fehérek. az egyik nősténynek megjelentek a hátán a peték, remélem hamarosan már a pocakjánál látom őket. (y)
 
Jó hangulatú berendezés! Nekem tetszik teszik. Kicsit valóban sok a piros. Nem gondolkodtál valami fóliában a hátsó üvegre?
 
Koszi! De , csak eleg maceras hozzaferni a hatuljahoz. Valami feher opalos dolgot tudnek elkepzelni, a fekete szerintem nagyon osszehuzna, es sotetitene.
 
Próbálom megérteni azt a negatív bejegyzés hullámot amit írsz :)
DE! Most nem azért, ez a fotó bármelyik pillanatban lehetne az EHEIM reklámfotója egy világos háttérrel annyira jó. Ráadásul CO2 nélkül.
Nincs a cégnek ilyen reklámanyaga ehhez a szetthez. Én sokat fotózom az akváriumokat, de ez a kép tényleg szép.

Persze a gondoskodástól még szebb lesz, de lehet te már unod a látványt. Ezt a fotót bármikor feltenném a saját flickr galériánkba is.
 
a kép ma reggeli, egy kalap nyúlbogyót nem ér
Megnéztem a képedet Flickr-en. A középső rész penge éles, egy sokmillás géppel sem lesz érzékelhetően jobb. Az akvárium legeleje és legvége viszont életlen, nem zavaróan, de az.
A megoldás az EXIF-et végignézve egyértelmű. A legnyitottabb rekesszel fotóztál 4,5-ön. Ha pár értékkel feljebb mész (zárod a rekeszt), akkor éles lesz mindenhol a kép. Persze a záridőt hosszabbra kell majd venned és lehet az ISO-t is növelni kell. Egyénként nincs más objektíved, mint ez a kis tele?
 
Viktor, köszönöm a bíztató szavakat. igyekszem kihozni ebből a kis befőttesből amit lehet, de azt hiszem, elengedhetetlen lesz a Co2. a télen tervezem az összerakását, addig elbogarászom vele low tech akvaként.
eMZé szavait megpróbáltam megfogadni fotózás terén, mire a gépem szemberöhögött. :p
sehogy nem jönnek össze ezek a beállítások, ha megvan a megfelelő rekesznyílás, záridő és iso beállítás, szinte hó fehér lesz a kép.
emellett ez a kis ketyere imádja saját maga kijelölni a fókusztartományt, ezért van az, hogy abszurd módon vannak egészen éles részek, a többi meg egy maszlag.
eme tulajdonságát Sonysok sem tudták átállítani. AF-ban kegyetlen zajos és homályos minden.
objektívből csak ez a sima kis teleobim van, most éppen ezzel küzdök.
és a küzdelem tárgya:
 
Ez low-tech? Azta... Szerintem is nagyon szép. Egyébként pont ez a kép demonstrálja, hogy miért nem értem a hajlított sarkú akváriumokat. :-S Kár a szélekért.
 
na, ne hozz zavarba. :)

bbalint, ne is mondd. a hajlított szélek élőben nekem nagyon tetszenek, és akkor ennyi is a pozitívuma. fotózásnál agyhalál.
a méreteit már százszor elátkoztam, úgyhogy azt szóba sem hozom. ;)
 
Back
Oldal tetejére