• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Követ bele!

Szépen kirúgták magukat a növények, de azért nálad is felfedezhető a foszfát hiány főleg a reinickiin. Az idősebb leveleken, levélelhalás a végétől a szár felé, plusz egy kevés pontalga.
Nem adsz pluszban vasat? Ha igen, kevesebb dózisd adjál és csak heti egyszer. Macróból szerintem nyomhatsz eggyel többet a pumpán naponta. Remélhetőleg 1-2 hét alatt látsz változást.
 
Szépen kirúgták magukat a növények, de azért nálad is felfedezhető a foszfát hiány főleg a reinickiin. Az idősebb leveleken, levélelhalás a végétől a szár felé, plusz egy kevés pontalga.
Nem adsz pluszban vasat? Ha igen, kevesebb dózisd adjál és csak heti egyszer. Macróból szerintem nyomhatsz eggyel többet a pumpán naponta. Remélhetőleg 1-2 hét alatt látsz változást.
Vas 0,2
Foszfát 1,5-2
Nitrát 15-25
Kálium 25

Szerintem rendben van, de javítsatok ki, ha mégsem!

A Reineckii mindíg ilyen volt. A régi levelek csúnyák lesznek. Jó lenne tudni, hogy mitől, lenne szebb.
 
Utoljára módosított:
Rég nem írtam már ebbe a naplóba, pedig voltak események itt is. Alapvetően ugyanaz a berendezés és a növények nagy része, de a változás mégis látványos.
A korábbi bejegyzésekből látszik, hogy sokáig csak stagnált minden. Hiába a tápozás, a vízcserék, a szűrő karbantartás, stb.
Mindenhol megtelepedett egy barnás, feketés lepedék, amitől nem tudtam szabadulni.
Az óriási változást az hozta, hogy kicseréltem a lámpát. Eddíg is egy saját készítésű ledszalagos lámpa volt felette, ami eleinte jónak is tűnt, de egy idő múlva nem igazán fejlődött alatta semmi.
Azért sem volt jó, mert teljesen lezárta az akváriumot, így a ventilátoros hűtés nem volt kivitelezhető, pedig muszáj hűteni a vizet, mert nyáron nem tudtam 28°C alá vinni. Valószínűleg ez is hozzájárult a növények sínylődéséhez. Új lámpát terveztem, amibe már cri95 ledszalagok kerültek. Ezzel már nyitott lett az akvárium és hűteni is tudtam. Sikerült 24-25°C körül tartani a hőmérsékletet. Természetesen a ventilátoros hűtő is saját készítésű.IMG_20191213_172434.jpg
Az eredmény jól látható a fenti fotón.
Szóval a hűvösebb víz és a jobb (nem több) fény, óriási javulást eredményezett.
 
Ezt az akváriumot költözés miatt szétbontottam. Helyette készíttettem egy új medencét és elindítottam egy nagyon hasonló akváriumot. A "Klón" nevű naplóban lesz megtalálható.
 
Back
Oldal tetejére