• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hosszú egyirányú út...kis kitérőkkel

JeffJN

Kertész tanonc
Az egész év elején kezdődött amikor a neten véletlenül ráakadtam egy videóra egy akváriumról. Kis hang azt kezdte mondogatni ,hogy ilyen nekem is kell korábban már volt faternak egy akváriuma amin így utólag visszagondolva minden hibát elkövetett :D (estére szűrő kikapcs túltelepítés rossz haltársítás nagyjából úgy vette a halat mint kisgyerek a nyalókát ami tetszik mindent.. honkongi márna vs betta splendens volt itt minden még vitorlás is nettó 45l-be) persze meg is lett az eredménye... a nagy akvarizálásnak egy komoly habzás vetett véget (ekkor már a tengerröl hazahozott kövek és csiga ill. kagylóházak is voltak az akváriumban). Innentől egy nagy szünet következett ez év márciusáig amikor átvettem a stafétát régi akvárium kicsit karcos sarkai néhol töredezettek így vettem egy új akváriumot (nettó 50L) egy akasztós és egy belső szűrőt pár kiló kvarchomokot és kiválasztottam a debrecenben legkevésbé kapható sügért a csigasügért :roll: (neolaprologus multifasciatus).

Nagy eszemmel azt találtam ki ,hogy milyen lenne ha a sok kvarchomok között növény is lenne persze azt tudtam ,hogy kvarchomokban nem marad meg semmi ezért "nagy okosan" kitaláltam csinálok egy kis növényes sarkot amibe növénytalajt (florapol) és rá manadot teszek mindezt elválasztom egy plexilappal talajmagasságban. Ez mind szép és jó csak nem gondoltam bele mi lesz ha a földmunkások (multik) megindulnak első héten gondolom még zaciban volt a buldózer de második héten már a manadó alig látszott ezért a heti vízcseréknél rendszeresen homokoztam persze a kvachomok is fogyott mert porszivózásnál könnyen felszívtam azt is a mulmmal. Halak betelepítése is korai volt gondoltam majd ha sok vízcserét csinálok és locsolom nitriveccel mint a bolond akkor két hét múlva már mehetnek is bele a halak. Szerencsémre túlélték most már nem kockáztatnám meg de nem tudtam a seggemen ülni és halat is akkor volt lehetőségem venni. Ezután rendben ment minden kis algásodás halakkal minden rendbe 5féle kaját kaptak szépek voltak szaporulat is volt csak hát azt is elbaxtam de tanultam belőle. Nézegettem a fórumokat és ,hogy mit lehetne buherálni az akváriumon kitaláltam mi lenne ha DIY vödrös szűrőt készítenék. Így is lett asszem 4l es vödör krumpliszsák ,szinterelt üveg meg perlonvatta bele a vödörbe aljára pet palack kifúrva meg hozzá egy belső szűrő teteje syloplaszttal leragasztva nagyon büszke voltam magamra igen megcsináltam.. :roll: aztán jött a fekete leves amikor takarítani kellett volna nomeg bűn ronda volt... így rászántam magam egy márkás külső szűrőre. Azonban ekkoriban találtam meg ezt az oldalt ("hiba volt") így nem csak egy külső szűrőt hanem egy nagy adag manadot és aqua basist is vettem. Egész idő alatt küzdöttem a világítással persze első blikkre irány a halas rám is sóztak egy fasza sera 12k kelvines csövet jó pénzért persze azóta egyre nehezebb átverni bár még így is sikerül néha :cry: .

Mikor megjött a talaj és a szűrő (eheim 2224) átalakítottam az akváriumot full talajcsere viszlát plexilapos szenvedés. Néztek is nagyon a csigasügik :D itt már annyira nem működött az exkavátor manadot nem nagyon ásták de ,hogy még rosszabb legyen a helyzet kitaláltam ,hogy mi lenne ha raknék még 2 halat az akváriumba megtetszettek a torpedó sügérek kicsit utánajártam melyik a legkisebb ,társítható-e csigasügérekkel köztük a halast is megkérdeztem a választ gondolom könnyen kitaláljátok.... (háááátt persze!). Az eredmény az lett ,hogy a csigasügik folyton támadták a torpedókat ekkor irány a halas vettem egy kis 27l es akváriumot a két torpedót külön raktam de ekkor már nem nagyon ettek így sajnos nem élték túl ...sajnáltam őket. Ezután hosszú ideig nem csináltam semmit. Majd jött az ötlet több növény kellene viszont ahhoz jobb világítás kell és jó növény táp így csináltam egy DIY armatúrát (bútorlapból) minden prímán nézett ki 2x 24w 865 ös 50Lre fényárban úszott minden(korábban 765 ös T8 kb.16w volt). Gondoltam Green Aqua Macro mikro és easy carbo és belevágok a növényesbe hátöö.... a vége az lett ,hogy algásodás és letakartam az egyik felét a világításnak így most 24w világít csak. Alga kevesebb haladok a co2 irányába de egyenlőre csak lassan egy ideig még tartom magam. Olyan növényekkel ültettem tele az akváriumot amik se co2t se sok fényt nem igényelnek viszont van köztük 1-2 gyorsan növő hátha elzabálják az algák elöl a felesleges tápanyagot plusz a világított órák számával és a növények tápozásával próbálok játszani ,hogy kevesebb legyen az alga (nincs sok csak zavar ,hogy az anubiasok levele algás ill. a frontüveget is kell takarítani. Megpróbálom egyenlőre co2 nélkül széppé tenni az akváriumot meglátjuk sikerül e ha nem akkor jön a gázosítás.

Mi a tanúlság? Számomra az ,hogy inkább érdemesebb megvenni a drágább tökéletes rendszert legyen az szűrő,növénytáp,talaj. Mint kísérletezni mert utána úgyis a jobbat kell megvenni és így többe fáj mintha egyből a jót veszem. Ha co2 be belevágok akkor tuti nem élesztőssel fogok szenvedni hanem inkább egy normális rendszert veszek ami hibátlan működést biztosít és az eredménye is olyan lesz amit várok. Másik tanulság jobb nem bízni a bolti eladókba mert még a sarat is eladják neked ha nem figyelsz ,ja és a türelem az is nagyon fontos meg ,hogy tanulj más hibáiból :oops: . Na ez jó hosszúra sikeredett remélem nem untattam senkit.

Technikai adatok:

Méret: 60x30x40 kb 50l
Fűtés: Jager 125W
Szűrés: Eheim 2224
Aljzat: JBL Manado alatta JBL Aquabasis Plus
Világítás: 24w 865 világítás időtartama: 8:30
növénytáp: Green Aqua Macro ,micro Easy Carbo : napi 2,5 ml adagolás
Halak ,csigák: 5x Neolaprologus Multifasciatus 1x Neritina natalensis sp. Zebra
Növények::
Anubias nana
Anubias barteri
Vallisneria
Ludwigia Repens
Hygrophyla corymbosa

Ezen kívül van pár azonosítatlan növényem képek között megtalálható:
Képek:
http://picasaweb.google.com/megyemail/A ... directlink
 
Emperor_ said:
Ismeretlen növény=Ophiopogon japonicus

Nem vízinövény, el fog pusztulni pár hónapon belül.

Csodás :wtf: megint átvertek... debreceni darabos utcai boltban vettem kis fényigényű növényként adták végülis igazuk lett....
Köszönöm szépen a segítséget nem semmi ,hogy megtaláltad hiszen nem is akváriumi növény volt! :clap:
Veszem is ki szegénykét és megy egy cserépbe aztán barátnőm gondjaira bízom gondolom majd az szobám ablakában viszontlátom a többi kaktusz meg miegymás között örülni fog neki.
 
Szia!

Elismerésem a kitartásod miatt!

Az adataid között szereplő 60x30x40-es méret nem 50, hanem 72 liter.
;)
 
Emperor_ said:
Ezt olvasd el, mielőtt megint növényt veszel ;) : http://users.atw.hu/viktoriato/cikkeim/eltevedt.html
Köszi! Elolvastam ment is a könyvjelzők közé legközelebb okosabb leszek. A vásárlása úgy történt ,hogy bementem pár halas boltba egy nagy listával amit a tropica.com ról néztem ki ott ajánlották kis fényigényű co2-t nem igénylő növényeket ez nem volt köztük a boltkoba ahol voltam össz visz 2 növény volt a listámról (komoly debreceni választék) pedig nem ritka növényeket kerestem ezután az ucso boltba ahol voltam kértem egy kis fényigényű növényt ami bírja a 8as ph-t már nem egyszer vásároltam ott ismert az eladó ennek ellenére ezt kaptam..... arra tudok gondolni még ,hogy ő sem tudta mi ez pedig rémlik mondott valami nevet de az biztos nem ez volt.
 
Tarakos said:
Szia!

Elismerésem a kitartásod miatt!

Az adataid között szereplő 60x30x40-es méret nem 50, hanem 72 liter.
;)
Köszi!
Nettó 50L mert ha leszámítod a talajt meg ,hogy nincs tele töltve kb. 50 litert kapsz én a tápozásom is ehhez számolom. Remélem jól :shock:
 
JeffJN said:
Emperor_ said:
Ezt olvasd el, mielőtt megint növényt veszel ;) : http://users.atw.hu/viktoriato/cikkeim/eltevedt.html
Köszi! Elolvastam ment is a könyvjelzők közé legközelebb okosabb leszek. A vásárlása úgy történt ,hogy bementem pár halas boltba egy nagy listával amit a tropica.com ról néztem ki ott ajánlották kis fényigényű co2-t nem igénylő növényeket ez nem volt köztük a boltkoba ahol voltam össz visz 2 növény volt a listámról (komoly debreceni választék) pedig nem ritka növényeket kerestem ezután az ucso boltba ahol voltam kértem egy kis fényigényű növényt ami bírja a 8as ph-t már nem egyszer vásároltam ott ismert az eladó ennek ellenére ezt kaptam..... arra tudok gondolni még ,hogy ő sem tudta mi ez pedig rémlik mondott valami nevet de az biztos nem ez volt.

webshop link moderálva :idea: Ő forgalmaz Tropica-s növényeket.
 
JeffJN said:
Emperor_ said:
Ezt olvasd el, mielőtt megint növényt veszel ;) : http://users.atw.hu/viktoriato/cikkeim/eltevedt.html
Köszi! Elolvastam ment is a könyvjelzők közé legközelebb okosabb leszek. A vásárlása úgy történt ,hogy bementem pár halas boltba egy nagy listával amit a tropica.com ról néztem ki ott ajánlották kis fényigényű co2-t nem igénylő növényeket ez nem volt köztük a boltkoba ahol voltam össz visz 2 növény volt a listámról (komoly debreceni választék) pedig nem ritka növényeket kerestem ezután az ucso boltba ahol voltam kértem egy kis fényigényű növényt ami bírja a 8as ph-t már nem egyszer vásároltam ott ismert az eladó ennek ellenére ezt kaptam..... arra tudok gondolni még ,hogy ő sem tudta mi ez pedig rémlik mondott valami nevet de az biztos nem ez volt.


Debrecenben nincs növény ????? :(
Van ott olyan üzlet melyben kb. 50 fajta állandó választék van és mind garantáltan vizinövény.
 
inadsz said:
JeffJN said:
Emperor_ said:
Ezt olvasd el, mielőtt megint növényt veszel ;) : http://users.atw.hu/viktoriato/cikkeim/eltevedt.html
Köszi! Elolvastam ment is a könyvjelzők közé legközelebb okosabb leszek. A vásárlása úgy történt ,hogy bementem pár halas boltba egy nagy listával amit a tropica.com ról néztem ki ott ajánlották kis fényigényű co2-t nem igénylő növényeket ez nem volt köztük a boltkoba ahol voltam össz visz 2 növény volt a listámról (komoly debreceni választék) pedig nem ritka növényeket kerestem ezután az ucso boltba ahol voltam kértem egy kis fényigényű növényt ami bírja a 8as ph-t már nem egyszer vásároltam ott ismert az eladó ennek ellenére ezt kaptam..... arra tudok gondolni még ,hogy ő sem tudta mi ez pedig rémlik mondott valami nevet de az biztos nem ez volt.

webshop link moderálva :idea: Ő forgalmaz Tropica-s növényeket.

Igen tudom voltam náluk vettem is tőlük egy ludwigia repenst.


Vgábor said:
JeffJN said:
Emperor_ said:
Ezt olvasd el, mielőtt megint növényt veszel ;) : http://users.atw.hu/viktoriato/cikkeim/eltevedt.html
Köszi! Elolvastam ment is a könyvjelzők közé legközelebb okosabb leszek. A vásárlása úgy történt ,hogy bementem pár halas boltba egy nagy listával amit a tropica.com ról néztem ki ott ajánlották kis fényigényű co2-t nem igénylő növényeket ez nem volt köztük a boltkoba ahol voltam össz visz 2 növény volt a listámról (komoly debreceni választék) pedig nem ritka növényeket kerestem ezután az ucso boltba ahol voltam kértem egy kis fényigényű növényt ami bírja a 8as ph-t már nem egyszer vásároltam ott ismert az eladó ennek ellenére ezt kaptam..... arra tudok gondolni még ,hogy ő sem tudta mi ez pedig rémlik mondott valami nevet de az biztos nem ez volt.


Debrecenben nincs növény ????? :(
Van ott olyan üzlet melyben kb. 50 fajta állandó választék van és mind garantáltan vizinövény.

Tudom de amiket én kerestem pár kivételével nem volt persze az nem jelenti azt ,hogy nincs soha lehet csak nem volt szerencsém. Ugyan nem azt vettem amit kigondoltam előre de azért így is mondhatni megtelt az akváriumom növénnyel. Pedig még van pár növény ami tetszik csak már nincs neki hely :)
 
Back
Oldal tetejére