• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Követ bele!

Köszi :) Meg vagy vele elégedve? Én is most tervezek ledre upgradeelni, és szemezek vele erősen... :D
Igen, tök jól működik, de ekkora teljesítménynél már érdemesebb cob leddel megcsinálni a lámpát. A ledszalagnak nem túl jó a hatásfoka. Ebből adódóan jobban is melegszik.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Tötént egy kis változás az akváriumban. Nyírás után felszedtem a hasadék előtt a gyepet és dekorhomokot szórtam a helyére. Nekem így jobban tetszik.

Előtte:
53505931cfd3ff5361fb4d900ee7f0aa.jpg

Utána:
5ffa2e1e6ed2e33477520d2cde6fab0e.jpg

Szerintetek jobb lett?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Újabb változás történt. A jobboldali sziklára tettem mégegyet, mert olyan lapos volt a teteje és amúgy is emelni akartam a magasságán.
6cc528f08868c4bcfa3ae9ffa75b4dea.jpg

A tanácsotokat kérném a hátsó rész növényesítésével kapcsolatban.
Jelenleg Rotala rotundifolia van a kövek mögött, de nem tetszik. Ki milyen növényt ültetne hátra és hová?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
:censored:Rotala green, ludwiga palustris. Eleocharis Montevideo.
Köszi a tippeket.
A Rotala green nem lenne nagyon más, a Ludwigiát pedig már próbáltam, de mindik felkopaszodott.[emoji53]
Az Eleocharis montevidensis tetszik, de szerintem inkább fás scape-ekhez illik inkább.
Úgy gondolom, hogy ide inkább a szélesebb, kerekebb levelű növény illene.
Pl. a Cardamine lyratát http://www.greenaqua.hu/hu/cardamine-lyrata.html el tudnám képzelni, de nem tudom, milyen magasra nőne, mennyire dobálná el a leveleit alul. Sajnos nem találtam róla olyan képet, amin minden jól látható.
Valakinek van róla tapasztalata?

Ezt http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-nymphoides-spec-taiwan-in-vitro.html már próbáltam, de az Amanók megeszik.

Talán valamilyen szélesebb levelű Echinodorus is elképzelhető, csak nem tudom, hogy a nagy levelei hogy illenének a főleg apró levelű növényeket tartalmazó scape-be.

Esetleg valami más ötlet?

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Erről a reduktorról van valami bővebb leírásod esetleg? Vagy ha a nevét meg tudnád mondani már az is nagy segítség lenne. Köszi!
A márkája UP, de a pontos típusát nem tudom. Az Aquarium HK-n vettem pár éve. Azóta ezt a márkát nem láttam náluk, de van hasonló, ami Dici márkájú.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Régen írtam ebbe a naplóba. Igazából csak apróbb változtatások történrek ebben az akváriumban. Az Anubiasokat meg kellett ritkítani, mert már nem látszottak tőlük a kövek.
Azon gondolkodom, hogy a kövek mögötti helyet nem növényekkel töltöm ki, hanem oda is köveket pakolok, így magasabbra építem a hegyeket.
Csak attól félek, hogy így összekarcolódik a hátsó üveg.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
0af7954afa129fdaab09a5d7eebbdc48.jpg85d7d9232f9a10f859ccdacbe6cf48cb.jpgfbc192d4cd1a86cbe0340ba3fa145ffd.jpg19795c9762daae9a2aeb57f29337cc1b.jpg
 
Brutal szep akvarium mind ketto. A kepek nem adjak az igazi hatast. Volt szerencsem eloben latni. (y)
Köszönöm az elismerést. Úgy készítemék már egy jó fotót róla, de valahogy mindig van benne valami, ami pont nem alkalmas a fotózásra. Marha nehéz mindent úgy időzíteni, hogy egyszerre legyen jó minden.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Sziasztok! Régen írtam ebbe a naplóba. Az előzőekben már említettem, hogy szeretnék válroztatni az elrendezésen. Elsősorban a hegyeket akartam megemelni és kiegészíteni. Meguntam, hogy a kövek mögötti növényekkel csak a baj volt mindig. Sosem tetszett egyik növény sem a háttérben igazából.
Úgy gondoltam, hogy háttérnövények nélkül jobban fog mutatni, de ehhez jobban fel kellett építeni a hegyet. Kisebb kövek aláhelyezésével megemeltem egy kicsit a nagy köveket és mellé helyeztem még pár követ. Ez mind lávakő, mert ezt tudtam olcsón beszerezni, és tuti, hogy nincs velük semmi gond. Jól kapaszkodnak rajta a növények és a porózus szerkezete rengeteg hasznos baciknak ad otthont, kiegészítve a szűrőt.
Nem biztos, hogy ez lesz a végleges változat, de most még nem nőtték be a növények, így még nem tudom eldönteni, hogy jó lesz-e.7621a31f8b08f3ef1371a8f8f09dd4a2.jpg
Kicsit kopasz még, de azért lehet savazni. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szívesen vennék építő jellegű javaslatokat, akár a berendezés, akár növények tekintetében is. Nagy átépítésre most nincs időm és az nem is az én stílusom. Inkább a meglévő finomítgatása, alakítgatása a cél.
Én nem akarok egyből tökéletes akváriumot alkotni, inkább türelemmel kivárom a fejlődést.
 
Eltelt fél év. A növények nőttek, szaporodtak, terjezkedtek. Sajnos a nyári meleg nem tett jót nekik, de most jól érzik magukat. Ehhez az is hozzájárult, hogy elkezdtem Carbot adagolni ebbe az akváriumba is. A kicsiben, úgy látom, hogy hatásos, így ki akartam próbálni a nagyban is. Hát úgy néz ki, hogy itt is működik. Persze a co2 is maradt.

A Carboról még annyit, hogy úgy látom, kisebb fényerőnél is ki tudja fejteni a hatását, míg a co2 csak erős fény esetén érvényesül igazán.

Eljött az ideje egy nyírásnak, így lőttem egy pár fotót, hogy látszódjon a fejlődés.61d954bd13f23bbfae792e4931a65c94.jpg3ae354d9312abd11443c60a3845ee76b.jpgdb9358a4a7ff3f4be0234a14bd12ada0.jpge0e272fe879879a9cd465bacea458afd.jpg
 
Back
Oldal tetejére