• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jotunheim

Először eszre sem vettem!De valahogy jobban megnézve,furcsa!En szerintem egy vízesés valahogy homokkal megoldva meg oké!
 
Szerintem úgy sem OK. ;) Hol a határ? Műnövény pl. lehet? Miért nem? :unsure: Az aki éleit perpektívában ráfestem egy háttérre, aztán belefestek egy tájat, 100 cm mélynek fog látszani. :) Nem OK ez szerintem, ez a ló túlfele már, bőven....:) Egy próbát megért, jót mulattam közben...:)
 
Érdekes, de fele ennyi vízesés elég lenne és más irányba kene állnia.
 
5 hónapos az akvárium...a legnagyobb gondom a mulm, ami megbújik minden apró repedésben, kövek tövében, az aci dzsungelben...mindenhol. Hetente 2x kell kiszívnom, és rengeteg van. Talán ennek az emelt szintű higiéniának köszönhető, hogy jelentős alga nem tudott megtelepedni.
DSCF4561-1048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mulm, mulm... Azon gondolkodom, a régi üveg mulmlopók mennyire lennének hatásosak? Vagy a porszívózáskor leszívott vizet mivel lehet leszűrni, hogy ne kelljen egy kiadós takarítás miatt 200%-os vizet cserélni. Remélem nem lett (nagyon) off.
 
Vagy a porszívózáskor leszívott vizet mivel lehet leszűrni, hogy ne kelljen egy kiadós takarítás miatt 200%-os vizet cserélni.
Egy vödörbe vagy hordóba szívod a vizet. A leszívott vízbe meg beleraksz egy szivattyút és nyomod vissza az akváriumba a vizet. A szivattyúra kell egy vastag réteg perlonvattát kötözni, hogy a tiszta vizet nyomjon az akváriumba.

Bocs az Offért.
Az akvárium csodaszép, mint mindig(y)
 
Zoli ötletével teljes mértékben egyetértve annyival kiegészíteném, hogy ha hagyod kb egy órát ülepedni, akkor nagyon szépen leül az aljára a szutyok nagyja és így kevésbé koszos vizet kell átszűrnöd. A perlon jó vastagon csodákra képes, korábban én is használtam újonnan indított akksiknál.
Porszívózáshoz pedig saját tapasztalatból a minél vékonyabb slagot tudom javasolni: beférsz vele mindenhova, nem szív erősen, kevés vízzel sok dzsuvát ki tudsz szedni. Én speciel egy kb 5 mm-es belső átmérőjű csövet használok ilyen célra.
 
Lehetek elfogult? Jó a világos háttér, még ha több árnyalatban is játszik, de a fekete szerintem ütősebb!
(pedig itt is látszik: a világítás nem egyformán éri az akit, de így is a fekete jobban tetszik)
 
Egyik akinál sem tudtam egyértelműen eldönteni, melyiknek melyik áll jobban. Ráböktem az egyik változatra, és az lett elküldve az adott játékra. :) De igen, ennek a fekete szerintem is jobban áll, morcibb lesz tőle, a zöldek is jobban jönnek és jól áll neki...:)
 
Back
Oldal tetejére