• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Jotunheim

rollreich

Legenda
Szép estét!
Ma volt egy kis időm, és elkezdtem babrálni a szétbontott Niflheim alkatrészeivel.

Először is adatok, melyek változatlanok:
60x30x30 cm
Eheim Classic 2215
Quad T5 2x24W 6500K
Magasnyomású CO2, diffúzor
Tropica Substrate (lesz)
ADA Amazonia
Seiryu kövek
.
.
.

Ma délután vödörben kimostam párszot az amazonia-t, remélem jól végeztem a dolgom, mert folyamatosan eszpresszó jött le róla, elbizonytalanodtam, hogy ez egy hónapos meló lesz.
Aztán rájöttem, hogy míg a manado apró porotherm tégláit tisztára lehet mosni, ezt nem, enged.
Azért biztos ami biztos jól megsütöttem. Most olyan, amire azt lehet mondani alíg használt, újszerű.
Viszont az aqua gravel-t nem igazán volt kedvem kiválogatni belőle, ettől nem csak hogy újszerű, de még természetes is lett.

A többi alkatrésszel nem volt kedvem bibelődni, ezért a kövek még viselik a Niflheim emlékeit.

Még táptalaj nélkül kipróbáltam, mit is lehetne kihozni Jotunheim megvalósítására, első próbálkozás ma estére:
(az elrendezés többé kevésbé ez lesz, bal oldalt dekorhomokkal)

DSCF3122_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


DSCF3124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem hiszem el hogy megcsináltad:facepalm::woot::LOL:;)

Jotunheim egyike a kilenc világnak, a kő- és fagyóriások országa.havas lesz a táj????
 
Ez után ígérd meg ,hogy megcsinálod a Helheim-et is:)
Még ez sincs sehol sem :) De bármi lehet később...;) Lassan el kell menjek további dekoranyagért, mert a engem eléggé zavar, hogy akárhogy tekergetem a kavicsokat, a korábbi akik visszaköszönnek...:)
 
Egy, a képhez hasonló folyamot tervezek a sziklák közé. Az ADA dekorhomok színét még nem sikerült eldöntenem, egyenlőre talán a Nile és a La Plata jöhet szóba. Képen a Nile kellemes tónusú, tetszene, a La Plata az most halvány sárga, vagy halvány szürke?
gleccser-kavics_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Oppá! Nincs elfekvőben. Amikor a Niflheim-nél kavicsot választottam, akkor Congo-t szerettem volna, pont kivonták, most szóba jött esetleg a Nile, erre ezt is. :) Legközelebb egy a scapemhez totál tájidegent nézek ki magamnak, mondjuk a sarawak-ot, akkor lesz Nile vagy Congo...:D De új dekorhomok bevezetés nem lesz a palettán, mert ebben az ütemben haladva...???? :)
 
Oppá! Nincs elfekvőben. Amikor a Niflheim-nél kavicsot választottam, akkor Congo-t szerettem volna, pont kivonták, most szóba jött esetleg a Nile, erre ezt is. :) Legközelebb egy a scapemhez totál tájidegent nézek ki magamnak, mondjuk a sarawak-ot, akkor lesz Nile vagy Congo...:D De új dekorhomok bevezetés nem lesz a palettán, mert ebben az ütemben haladva...???? :)

Colorado és La Plata váltották a korábbi dekorokat. :)
 
Egy, a képhez hasonló folyamot tervezek a sziklák közé. Az ADA dekorhomok színét még nem sikerült eldöntenem, egyenlőre talán a Nile és a La Plata jöhet szóba. Képen a Nile kellemes tónusú, tetszene, a La Plata az most halvány sárga, vagy halvány szürke?
gleccser-kavics_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Szia, növènyekre mire gondoltál?
 
Back
Oldal tetejére