• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Inception

Mert egy darabig közel nullás víz lesz az akiban.
Bár nem tudom,hogy a csapvizet mennyire lágyítja.
Ha túlságosan lemegy a kh,pl 3kh alá,elveszik a pufferkapacitás,a ph is felborul.
Ilyenkor gyors vízcsere.
A Terra teszt jó.
 
Mert egy darabig közel nullás víz lesz az akiban.
Bár nem tudom,hogy a csapvizet mennyire lágyítja.
Ha túlságosan lemegy a kh,pl 3kh alá,elveszik a pufferkapacitás,a ph is felborul.
Ilyenkor gyors vízcsere.
A Terra teszt jó.

És mikor kellene mérni értékeket,reggel co2 előtt vagy este ?
 
A co2-vel nem függ össze,tizedes értéket cseppteszttel nem tudsz mérni.
A lényeg, hogy ne legyen a ph kiugróan savas.
De itt főleg a KH,GH - ra kell figyelni.
 
A co2-vel nem függ össze,tizedes értéket cseppteszttel nem tudsz mérni.
A lényeg, hogy ne legyen a ph kiugróan savas.
De itt főleg a KH,GH - ra kell figyelni.

Arra gondoltam én ebben az esetben ,hogy ugy tudtam eddig a co2 is lágyítja a vizet .Akkor ez nem is helytálló állitás?
 
Én úgy tudom, hogy a Co2 csak a víz ph-ját mozgatja el. Csökkenti. De jó felé kapizsgálsz az oldott CO2 mennyiség és a víz keményésge összefüggésben van egymással. :)
 
Én úgy tudom, hogy a Co2 csak a víz ph-ját mozgatja el. Csökkenti. :)
Így van.
De jó felé kapizsgálsz az oldott CO2 mennyiség és a víz keményésge összefüggésben van egymással. :)

A beoldásra valóban hatással van annyiban,hogy lágy vízben kevesebb co2 kell.A KH,GH ra nincs hatással, nem lágyít.
Nem a co2 miatt kell mérni ez esetben,hanem azért,hogy a talajod mennyiben változtatja meg a vízparamétereket.
Az más kérdés,hogy a ph-kh arányból tudsz következtetni a co2 szintre.
 
El is felejtettem említeni ,hogy van egy még érzékenyebb "indikátorom" is a vízben.A 2 napos akimban tegnap észrevettem egy kis RC-t.Szegény pára szerintem a szűrő durvaszivacsában bujhatott el,de hogy-hogy fért át az esőztető lyukain azt nem tudom.:)
 
Ez esetben ez jobb indikátor mint a DC?
Csak gondolj bele, hogy az indikátor folyadékban 4-es KH-ju folyadék van, s mi van ha az akvárium vized 3-as vagy kevesebb??
A nagyon lágy víznél megtévesztő lehet a DC. Ilyenkor már jobb ha a PH-KH táblázatod vizsgálod és egy digitális ph mérővel mérsz, mert a cseppteszten való leolvasás , nem igazán pontos.
 
A DC annyiból jó,hogy ott van szem előtt.Bár kb 4 óra eltéréssel jelez,de elég jól tudsz róla olvasni.
Állandóan méricskélni kellene 2-2 mérés alkalmanként,hogy reggel mennyi a kh-ph,a lámpa felkapcsolásakor mennyi ,a nap folyamán mennyi,este mennyi.
 
Igen,ahogy Tibi mester mondja,pontos értéket csak digimérővel tudsz táblázatból olvasni.
 
És ha most mérek akkor az nem is valós érték lenne ?pl.este fogok részlegest csinálni,igy mindenképp reggel csináljam meg inkább a tesztet ,vagy most is lehet?
 
Most is mérhetsz.A lényeg,hogy ne csere után mérj közvetlen,mert az nem valós érték,mivel a talaj kb 8-9-10 óra múlva lágyít.De csak 3 hétig kb.
 
CL ok;ph 7,6
KH6
Gh 16-hoz hasonlít legjobban(8 és 16 közöttt valahol,de inkább 16)
NO2 safe
No3 10-és 25 között inkább a 25
 
Én ezen azt látom,hogy nem működik,vagy elégtelen a co2,a talaj lerántotta a kh-t,nitrit 0(?)
A gh hogy hogy 8-16 között?Szerintem 16 nem lehet,mert a Gh-is módosítja a talaj,csak talán nem olyan mértékben.
 
:D igen azt még nem olvastam a naplódban és elfelejtettük írni is, hogy mérd meg elösszőr a csapvizedet, majd ahhoz viszonyítva látni fogod, hogy a talaj mit is csinál az akváriumban lévő vízzel.
 
:D igen azt még nem olvastam a naplódban és elfelejtettük írni is, hogy mérd meg elösszőr a csapvizedet, majd ahhoz viszonyítva látni fogod, hogy a talaj mit is csinál az akváriumban lévő vízzel.

Naja!
 
csapvíz:
ph 7.2
GH16
KH20 de ez olyan csalóka mert inkább kékes színe volt a tesztnek mint a zöldes árnyalatok a teszt dobozán
 
Back
Oldal tetejére