• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Inception

Evereka

Bölcs Ent
20560587_bbcdfb3f1f6442aa8161081f82a24233_xl.jpg


Üdv.mindenkinek!

Régóta olvasgatok a fórumon,gyűjtöm a rengeteg infót amit megosztotok egymással e oldalakon.Megmondom őszintén január vége óta vagyok itt aktívan de már most rengeteget tanultam tőletek,hihetetlenül jó kis csapat jött össze,nagyon tetszik ez az összetartás ami az oldalra jellemző.A címre kitérve azért adtam ezt neki ,mert szeretném ha részesei lennétek az akváriumom "átalakulásának",vagy tanácsaitokkal aktívan ,vagy csak nézelődőként.A dolog ugy kezdődött ,hogy halasként már üzemelt az akim,de cápaharcsák voltak benne ,amik már hatalmasra nőttek a végén,a falat is összefröcskölték néha ,ugyhogy menniük kellett,majd jött fél év üresjárat tavaly nyáron.Az ünnepekre viszont a jézuskától:D azt kaptam ,hogy berendezte az akváriumot ujra.Ez ugy történt ,hogy elmentem a hozzám legközelebb eső legnormálisabb üzletbe a környékünkön Bajára ,majd bevásároltam.Tettem ezt ugy isten igazából tök laikusként.A növényeket is ugy vettem ,hogy rámutattam egy pár darabra ,hogy ezeket kérem.No ,hazaérve elinditottam az akvát.Mivel minden nem volt meg elsőre, egy-két héttel késöbb elmentem a másik üzletbe a Bartók utcaiba,és ott jött a nagy felvilágosodás.Megláttam az ott berendezett növényest(innen is köszönöm tibicuk-nak:p(y)),onnan kezdve bele vagyok szerelmesedve e szépségekbe!Jött az elhatározás,nekem is kell egy ilyen .De jó lett volna ha már elötte olvasom e fórum oldalait:banghead:,akkor alapból olyannal próbálkozom.Sebaj.Az elhatározás megvan,egy két dologban ,még nem vagyok biztos(aljzat ,előtéri növény milyen legyen).Régóta fejemben van egy napló inditása de ,nem tudtam mit szóltok egy tényleg kezdő akváriumához.Még annyit ,hogy mind nagyszerűek vagytok - a profik azért mert profik,és olyan a munkájuk ,hogy csak ámulok némely akváriumon,olyan szépek-a most kezdő akvaristák pedig azért ,mert megmutatják másoknak ,hogy igenis lehet a nulláról szép dolgokat véghez vinni.Köszönöm nektek az eddigi segítségeteket is ,sorry ha hosszúra sikeredett az intro,de ezeket ugy éreztem jó ha tudjátok.
És végezetül mutatok egy képet a mostani "állapotokról",remélem nem lesz gáz:eek:(nem valami jó a teknika:snaphappy:)!
18360923_a5e5f1766458c5b5d35aca27681c33ca_m.jpg
 
Utoljára módosított:
Kicsit megkavart, mert van egy ilyen nevű aki már itt :) Azt hittem új képek xD
Ha ezt viszed tovább, tehetnél fel pár adatot is az akváriumról. Mekkora? Milyen világításod van? Milyen szűrő? (látom belső) Látom van valami Co2 szett is. Ha teszel fel a növényekről képet, akkor beazonosítjuk neked, vagy a megfelelő topicban megteszik. Milyen talaj stb stb. :) Sok sikert és üdv a fórumon(y)
 
Szerintem gondolkodj el egy másik napló néven, mert Metamorphosis néven attibva-nak már volt naplója.
 
Írok egy pár adatot is akkor:
üveges által készitetett 140 lityis az aki,
szűrés:Aquael fan2 450 l/h(ezt biztos keveselni fogjátok:)de meg kell mondjam alig van algám),viszont már meg van az uj szűrő 1050l/h,azzal még küzdök olyan brutál nyomja a vizet
talaj:Jbl florapol alul majd 3 cm sima mosott kavics végül 2 cm vörösgránit(na akkor ez még tetszett,nem láttam előtte zöld gyepesített akvát:eek:,most már nem tetszik)annyira:(
növények:akkor még azt sem tudtam miket veszek:D(na jó anubiast ismerem,meg a jávai mohát)
világitás:3*18W T8(1 db jbl solar color,1 db sera daylight brillant,és egy sima cső egyenlőre ,de az első kettőböl még egy garnitura lesz ,számitásaim szerint a 4*18 már elég kell legyen W/g számitással itt láttam a fórumon)
nagynyomásu co2 megy 10 kg palackbol sera flore difivel egyenesen a GA-ból(y)
Tápozás:napi 5ml profito valamint 5 ml carbo(ide kell beaktiválnom egy kis makro-t is)
Állatállományom 6 db vörösneon,3 db sziámi algázó,1 db oto(a társainál volt az a bizonyos uszonyrothadás),no meg a temérdek RC,5 db-al kezdtem ma már megszámolni sem tudom őket.
Co2 1,5 hónapja megy kb.,előtte volt egy kis fonal is, meg valami pontalga féle az üvegen,de ezek hála a podravkának visszahuzodtak(azt nem tudom hogy ez a co2 vagy a takarítobrigád érdeme e:D),de tényleg azt kell mondjam nektek,annak ellenére hogy kicsi a szűrő nincs nagyon algásodásom.Vízcserét pedig általában vasárnaponként ejtek meg ugy 25%-ot .
Ismeretlen növényről szúrok be egy képet majd.
Szép napot mindenkinek;)
 
Az akva képén látható jobb felül egy nagy adag HM(ezt sikerült Lillával beazonosítani;) )a vizen uszni ,ez csak ugy jött a boltból 5 cm-es darabként mára jó nagy tenyérnyi ,ha valakinek kellene ,vihető;),vagy cserélhető másra
 
Szép napot !

Érdeklődnék a tisztelt fórumtársaktól,hogy az új talaj alatt bennhagyhatom e a régi kavicságyat pl.tereprendezés gyanánt?
 
Szép napot !

Érdeklődnék a tisztelt fórumtársaktól,hogy az új talaj alatt bennhagyhatom e a régi kavicságyat pl.tereprendezés gyanánt?
Nem érdemes, mert összeszedi a mulmot. Ha emelni szeretnél, akkor arra jó pl a lávakő, vagy kerámiagyűrűk, régi szűrőanyag, meg minden kutyafüle, ami nem tömörödik. :)
 
Sziasztok!
Eltűntem a naplómmal egy kicsit,mert sok fejlemény nincs ,a szokásos karbantartáson kívül rendkívüli nem történt.Az átalakítással mindenképpen meg akarom várni az Iwagumi Challenge-t,egyrészről mert arra gondoltam ,mindjárt megejtek egy bevásárlást a GA-ban,a kezdéshez szükséges talajt ,növényt onnan akarom beszerezni(két legyet egy csapásra:),móka is és üzlet is egyben:D),másrészről hátha látok ott egy két inspiráló ötletet a fiúktól.Hihetetlen de még mindig nem született döntés a fejemben milyen előtéri növényt válasszak .Egyszerűen mint olyan szép,és mind ugy tetszik(glosso,elatine,hc parvula).Aztán egyre erősebb a gondolat bennem hogy több félét is tehetnék ,de nekem jobban bejön ha egységes valami.És hát a nagy kérdés,hogy milyen stílusban is legyen (fa dekoros(pl.Forest Lair(y)),vagy egy Viktor féle Asian Spirit -Reborn vonalon induljak.De kivétel nélkül mind csodálatosan szép aki(a fórumozótársak akváriumaira gondolok itt;)).Úgyhogy filózgatok még,van egy kicsivel kevesebb mint egy hónapom még rá.Szép napot nektek:cool:
 
Üdv.mindenkinek,hát jó rég írtam már .Nem is volt nagyon történés ,azon kívül hogy az Iwagumi hétvégém meghiúsult ,igy a bevásárlás is.Munka dögivel,ugyhogy a fennmaradó hiányzó cuccok összeszedegetésével telt el az idő.Jelentem szert tettem közben egy tetratec ex 1200-re ,és úton van már egy külső fűtő is egy hydor 201,hogy a belső fűtő se zavarja majd az összképet.Már csak egy utolsó GA-s rendelésem lesz (ha megjön az elatine :(,mert most nincs )aki inditásig,abban talaj ,növény ,táp lesz ,és mehet a restart.Visszatérve egy gondolat erejéig a külső szűrőre,hát gyerekek űber -állat ez a berendezés.Nincs viszonyítási alapom másik külsővel szemben ,de hogy a belső szűrő egy kalap GERONIMO nem ér ehhez képest az már biztos(ekkora akváriumnál legalábbis).Egyenlőre gyári töltettel megy,de olyan az aki :eek:,ááááá,gyönyörű tiszta a víz,se felszíni zavarosság ,se alga ,se semmi ,a víz olyan mintha repülnének a halak,és még nincs is benne substrate pro és Seachem Purigen.Szóval csodás a szűrő ,imádom ,ég-és föld a külső -belső szűrő különbség,most megtapasztaltam én is.Köszönet cecskának és eMZé-nek mert ők,nagyon sokszor hangot adtak annak ,hogy csak a külső .....:)(szűrő jöhet számításba ekkora akinál;))
Ugyhogy még egy kis idő ,és jelentkezek az átalakításnál(már alig várom),és szívesen vennék véleményt majd mindenkitől.Ja és beszereztem egy 10 kg-os lávakövet is a biztonság kedvéért:LOL:.
 
hello mindenki ,eljött a nap,átrendezem az akit ,mondjátok el a véleményeteket jó e az elképzelésem,van is 2 képem
19040993_fdd59be8fce2b4f286f2bddec65cebf1_l.jpg
 
Nekem kicsit olyan... egy-sorba-rakott. :watching:
(De én még nem tudtam összeállítani egy normális tájat.)
 
igen, figyelni kell arra, hogy ne legyenek egy vonalban a dekorok, amúgy jó lesz, de kivi vagyok, hogy talajjal milyen lesz.
 
Back
Oldal tetejére