• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Inception

Helyzetjelentés:
miután elindult a Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum ez az akvárium sajnos ,nem sajnos addig fog üzemben maradni amíg az élőlények benne kell maradjanak a másikba telepítésig.Hamarosan jelzem majd az érinetteknek,hogy mikor lesz esedékes a cuccok küldése. @Molroth Laca neked fát ígértem, @hnorbi pedig növényt kap majd belőle.Ki persze nem lesz dobva belőle semmi ,mert a leányzóm 60-as akváriumát berendezem a maradék talajjal ,így felhasználom a naggya növényt,vagy akad gazdája a többi cuccnak is majd.Egy 1000 l/h-s Hailea azért rendben tartja a viszonyokat a vízben addig is.Tegnap pedig olyan 3-4 mm-es kis CBS-t pillantottam meg ujra.;):)
21360495_93b924d5bee72a7f768d4f9a9603082f_xxl.jpg
 
Helyzetjelentés:
miután elindult a Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum ez az akvárium sajnos ,nem sajnos addig fog üzemben maradni amíg az élőlények benne kell maradjanak a másikba telepítésig.Hamarosan jelzem majd az érinetteknek,hogy mikor lesz esedékes a cuccok küldése. @Molroth Laca neked fát ígértem, @hnorbi pedig növényt kap majd belőle.Ki persze nem lesz dobva belőle semmi ,mert a leányzóm 60-as akváriumát berendezem a maradék talajjal ,így felhasználom a naggya növényt,vagy akad gazdája a többi cuccnak is majd.Egy 1000 l/h-s Hailea azért rendben tartja a viszonyokat a vízben addig is.Tegnap pedig olyan 3-4 mm-es kis CBS-t pillantottam meg ujra.;):)
21360495_93b924d5bee72a7f768d4f9a9603082f_xxl.jpg
Ha majd esetleg marad egy kis bonsai Laca az engem is erdekelne,na nem vagyok hiena,vagy meg is[emoji1]. Szoval ha marad akkor gondolj ram is.
 
Helyzetjelentés:
miután elindult a Növényes - The new era | Magyar Akvakertész Fórum ez az akvárium sajnos ,nem sajnos addig fog üzemben maradni amíg az élőlények benne kell maradjanak a másikba telepítésig.Hamarosan jelzem majd az érinetteknek,hogy mikor lesz esedékes a cuccok küldése. @Molroth Laca neked fát ígértem, @hnorbi pedig növényt kap majd belőle.Ki persze nem lesz dobva belőle semmi ,mert a leányzóm 60-as akváriumát berendezem a maradék talajjal ,így felhasználom a naggya növényt,vagy akad gazdája a többi cuccnak is majd.Egy 1000 l/h-s Hailea azért rendben tartja a viszonyokat a vízben addig is.Tegnap pedig olyan 3-4 mm-es kis CBS-t pillantottam meg ujra.;):)
21360495_93b924d5bee72a7f768d4f9a9603082f_xxl.jpg
Köszi, hogy gondolsz rám! :D
 
Sziasztok.Ma egy kicsit meg gyepáltam a Ceratopterist mert már brutál sűrű volt.Közben észrevettem ,hogy az egyik CBS kismama ujból petés lett.Gyönyörű kis barna golyócskák vannak a hasában:woot:.Az előző generáció meg már szépen felcseperedett.Hamarosan aktuális lesznek a dolgok amiket ígértem némelyikőtöknek(@hnorbi és @keszalvo );)@Molroth te neked meg küldöm majd a fát ,persze csak ha megfelel,de előtte dobok neked majd egy képet róla ,ha így jó lesz;):)
21405657_0e3196a71151aaaf40a8ba31448ae2f7_xxl.jpg
21405659_782a359a926f07d35ad2919732c53281_xxl.jpg
 
Sziasztok.Ma egy kicsit meg gyepáltam a Ceratopterist mert már brutál sűrű volt.Közben észrevettem ,hogy az egyik CBS kismama ujból petés lett.Gyönyörű kis barna golyócskák vannak a hasában:woot:.Az előző generáció meg már szépen felcseperedett.Hamarosan aktuális lesznek a dolgok amiket ígértem némelyikőtöknek(@hnorbi és @keszalvo );)@Molroth te neked meg küldöm majd a fát ,persze csak ha megfelel,de előtte dobok neked majd egy képet róla ,ha így jó lesz;):)
21405657_0e3196a71151aaaf40a8ba31448ae2f7_xxl.jpg
21405659_782a359a926f07d35ad2919732c53281_xxl.jpg
Hamarosan aktualis is lesz,elore is koszonom [emoji4]
 
Élvezettel olvastam végig a naplódat.Gratulálni szeretnék.
Rengeteg munka kitartás rejlik benne,és meg is hozta a gyömőlcsét gyönyörű szép.
Le a kalappal!
 
@Evereka Laci, visszalapoztam egyet és megláttam a keresztmerevítős megoldásodat.
Megint megdobogtatta a szívemet!(y) Az ilyen ötletes kényszer megoldásokat mindig szeretem(y)
 
@Evereka Laci, visszalapoztam egyet és megláttam a keresztmerevítős megoldásodat.
Megint megdobogtatta a szívemet!(y) Az ilyen ötletes kényszer megoldásokat mindig szeretem(y)
@Pecás Szabolcs,ne is említsd azt a merevítést.Gyorsan kellett cselekedni mert görbült az üveg amikor a ragasztás engedett.Gyalult léc,beleüt két szeg ,és az lett a kaloda ideiglenesen:facepalm:
Gondolod olvasd át az egészet:)
 
@Pecás Szabolcs,ne is említsd azt a merevítést.Gyorsan kellett cselekedni mert görbült az üveg amikor a ragasztás engedett.Gyalult léc,beleüt két szeg ,és az lett a kaloda ideiglenesen:facepalm:
Gondolod olvasd át az egészet:)
Nem kell, mert még emlékszek arra, amikor Nálad beszéltük ezt a sztorit. Most beugrott, én meg gyarló módra szóba hoztam.
Ettől még tényleg tetszik, mert spontán, pillanatok alatt kell cselekedni és megoldottad(y) Itt az esztétika huszadrangú -a szememben legalábbis!:)
 
...meg gondolom a párod nagyon megdícsért volna egy extra felmosás miatt...;)
Nem is beszélve az élőlények sorsáról...
Volt olyan sztori is ,amikor még ez a régi üveg még bent volt a hálószobánkban,egyik este tv nézés közben csak egy pattanást hallottunk.Odaléptem az akvárium mellé és láttam - a metilénkék miatt elszineződött szilikonon-hogy egy centit elszállt az egyik oldal.Gondolhatod.Éjjel 11-kor mondom neki hozd a vödröt merd ki a vizet.Én meg addig szoritottam össze az üvegetHát mit mondjak nem vágott egy nyomba a szám[emoji6]
 
Nekem a kedvenc sztorim ilyen szempontból az volt, amikor pár éve éppen színházba készültünk Kecskemétre, bejövünk a kertészkedésből, kezdenék magamnak inget vasalni (ezt nem engedem másnak, mert akkor nem lesz sima;)), amikor észreveszem, hogy a nappaliban a -fehér- szőnyegen kis tócsa. Aztán feltűnik, hogy csöpög valami. Felnézek: a csillárból csöpög a víz szép lassan...
Rohanás fel, szétnézek, elsőre fel sem tűnt. Jobban szétnézek: látom, hogy a legalsó 250-es nevelő félig van vízzel. Homokot félrehúzom a fenéküvegen: egy szép görbe mentén a fenéküveg elpattant!
Akváriumban kb 200 db 3-5 cm-es sügér cseperedett...
Pánikszerűen víz kiszív belőle, halak kiszed vödrökbe, HOVA A SZ...BA TEGYEM ŐKET?????
Kb fél óra alatt vészhelyzetet megszüntettem, asszony közben jó alaposan megdícsért, utána fürdés, Kecskemét, aztán amikor a plafon kiszáradt hólyag számlálás, kisárgult kicsit a vakolat, jöhetett a vakolat javítás, glettelés, festés. (persze SK, mert nálunk a szobafestő éhen halhat...)
Mert ugye akvarizálni az emeleten kell. Az úgy legalább kihívás;)
 
Back
Oldal tetejére