• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Iker akváriumok

viktorlantos

Alapító
Admin
Japánoknál elég sok helyen látom az ilyen féle megvalósítást. Nem egyszerűen csak van 2 akváriumuk, de direkt egymás mellé tervezik őket. Szóval a tervezés fázisában már úgy készül, hogy a bútor a világítás és az akváriumok egy egész látványt nyújtsanak.

Mi ennek az értelme? Általában két különböző setup van a két akváriumban. Több idő jut kisérletezésre. Inkább két kis akváriumot üzemeltetnek, mint egy nagyot alapon.

Láttam ilyen felépítményekből nagyon profit is az idők folyamán.

A következő blog csak a tervezés részére koncentrál. Google Sketchup-ban megcsinálja a látványt nagyjából. Érdekes... Keresek majd ilyen működő iker akvárium csodákat is.

http://bramstnk.blogspot.com/2010/07/2x98l.html
 
Japánoknál elég sok helyen látom az ilyen féle megvalósítást. Nem egyszerűen csak van 2 akváriumuk, de direkt egymás mellé tervezik őket. Szóval a tervezés fázisában már úgy készül, hogy a bútor a világítás és az akváriumok egy egész látványt nyújtsanak.

Mi ennek az értelme? Általában két különböző setup van a két akváriumban. Több idő jut kisérletezésre. Inkább két kis akváriumot üzemeltetnek, mint egy nagyot alapon.

Láttam ilyen felépítményekből nagyon profit is az idők folyamán.

A következő blog csak a tervezés részére koncentrál. Google Sketchup-ban megcsinálja a látványt nagyjából. Érdekes... Keresek majd ilyen működő iker akvárium csodákat is.

brAms: 2x98L
Ennyi? :( Pedig érdekelt volna a téma...
Na meg képek!
 
Mekkora csővel van összekötve? Nincsen szint különbség a két víz szint között?
A ki-be folyók13-as üvegből vannak. Az összekötő egy 20-as, tehát jóval nagyobb a biztos kiegyenlítés érdekében. Azért a biztonság kedvéért minden ágon van egy-egy csap, hogy bármelyiket lehessen szűkíteni. Nem igazán van szükség rá, Igazából takarításkor jön jól. Működő szűrőnél lehet tisztítani külön az ikreket.
 
Először is egy kép az összekötő csőről:

Lehet, hogy fogyi vagyok, de nem értem mire való az összekötő cső. Hogyan áramlik át benne a folyadék A-ból B-be? (és vissza) (Vízszint kiegyenlítés a célja a 2 akva között?)
 
Köszi, hogy mások is gyönyörködhetnek benne. Szerintem ezzel a képpel most pár ember fantáziáját beindítottátok.
Reméljük, többen is kihasználják az iker akváriumokban rejlő lehetőségeket.
Én a sötét oldalról csak a korábbi star wars figurát hiányolom.;) Bár a cukker kis palacsinták és őrületes jó fejek.
A világos felében az anubias milkywayről még mindig a madárbegy saláta ugrik be nekem.
 
Back
Oldal tetejére