• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ---EcoScaping---/tanácsokat kérek/

Esetleg egy 70w -os HQI? Talán ez lehet a legjobb kompromisszum?
Hello

A szűrő jó választás volt(y)Ha már van co2 is akkor a 4x24w vagy talán a Hqi-t válaszd.Bár utobbinak van egy sajátos hangulata és KB.0,75w\l.:)
 
Utoljára módosított:
Azta! Ezt most találtam meg, nagyon komoly így visszaolvasni :D Hát kissé siralmas az egész sztori... Ugye 2012-ben regisztráltam akkor adtam el az 500 literest hogy majd legyen egy kisebb növényesem, aztán a pénz elkopott nem gyarapodott és végül kudarcba fulladt a projekt. Aztán 2014-ben újra elszántam magam, nekiálltam gyűjteni, kicsit lejjebb adtam az igényekből és sikerült vennem egy jó szűrőt, talajt, és csináltam egy szekrényt. Aztán itt elakadt ismét a bevétele a projektnek és fél év után 2015-ben teljes elkeseredésemben eladtam mindent, amit most már iszonyatosan bánok, már annyival előrébb lennék.
Most már 2017-et írunk és eddig bírtam :D megint elhatároztam magam, hogy most már bármilyen növényes akvárium lehet, csak jöjjön össze :D és nemrég jött az ötlet hogy a segítségeteket kérem ebben, hogy ne kelljen hónapokat várnom és úgy néz ki, hogy pislákol valami halvány reménysugár! Ami van: szekrény (ezt nem adtam el) :D Aztán az a tervem, hogy a helyi halasnál csináltatok hozzá egy üveget kb 10-15 be megáll és "virtuálisan" már van táptalajom, fűtőm, és némi talajom, ezeket itt a fórumon ajánlották fel, amiért nagyon hálás vagyok!! https://akvakertesz.hu/threads/kezdo-akvaristanak-felszereleseket.6698/

Itt tartok most, gondoltam folytatom ezt a naplót egy meg sem született akváriumról :D Remélem összejön végre!!!!
 
Segítsèget kèrek abban hogy mi kell egy akváriumhoz illetve hogy mit hagytam ki :)
Akvárium, szűrő, világítás, talaj, táptalaj, fűtő, hőmèrő, folyèkony táp, carbo, vízkezelő, ültetőcsipesz, növèny, fa, hal, amano, haltáp. ki hagytam valamit? :) pl.: lègpumpa kell?
 
Utoljára módosított:
Segítsèget kèrek abban hogy mi kell egy akváriumhoz illetve hogy mit hagytam ki :)
Akvárium, szűrő, világítás, talaj, táptalaj, fűtő, hőmèrő, folyèkony táp, carbo, vízkezelő, ültetőcsipesz, növèny, fa, hal, amano ;) ki hagytam valamit? :)

Növényes akváriumhoz?

Akvárium + világítás (nap?) + táptalaj + növény + igény szerint garnéla, esetleg hal + víz

többi nem feltétlenül szükséges
 
Növènyes Low-Tech nyílván.. ès igen a kèrdès komoly tènyleg tudni akarom :)
 
Utoljára módosított:
Zé! Ezt bírom, olyan vagy mint egy keresztes lovag! Vagy Walstad lovag?! Amerre jársz, hirdeted az igét!:D

Pedig próbáltam konstruktív lenni.

Napi adagolású carbo nem feltétlen szükséges egy (garnélás) növényes low tech akváriumhoz. Tudjuk ezt jobban csinálni.

Akár egy nagyobb befőttes üveg is a lehetőségek tárházát nyithatja meg. Nem nagy befektetés.
 
Utoljára módosított:
Pedig próbáltam konstruktív lenni.

Napi adagolású carbo nem feltétlen szükséges egy (garnélás) növényes low tech akváriumhoz. Tudjuk ezt jobban csinálni.

Akár egy nagyobb befőttes üveg is a lehetőségek tárházát nyithatja meg. Nem nagy befektetés.
Köszönöm válaszod :)
 
Back
Oldal tetejére