• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szerintem kb csak annyit, hogy mennyire megfelelő életteret alakított ki a scaper az élőlényeknek és nem a természetes élőhely lemásolása.
Az világos, hogy nem, mert akkor biotóp verseny lenne. De akkor csak arra menne 50 pont a 100-ból, hogy a halak megfelelő élettérben jól érezzék magukat..? Ha ez így van, akkor miért recreation, miért nem simán csak creation..? :)
 
Egyébként itt a teljes értékelési szempontrendszer, hogy ne csak a címét ragadjuk ki:

① Recreation of natural habitat for fish (Maximum 50 points)
・Evaluation of layout work as healthy fish habitat
・Expression of underwater environment in layout work
・General condition of fish and aquatic plants in layout work
・Evaluation of layout work if corresponding type, size, physiology and ecology of fish

② Long-term maintenance of layout work (Maximum 10 points)
・Chance of maintaining the aquascape for a long period of time
・Screening of whether or not the expression shown in the layout photo is produced temporarily only for photographing.

③ Creator’s technical skills (Maximum 10 points)
・Evaluation of comprehensive techniques in creating and maintaining layout work

④ Originality and impression of layout work (Maximum 10 points)
・Evaluation of creator’s originality and creativity
・Perfection and attractiveness of layout work

⑤ Presentation of natural atmosphere in layout work (Maximum 10 points)
・Expression of layout work concerning natural ecosystem
・Presentation of a sense of time’s passage
・Evaluation of creator’s interpretation of nature

⑥ Overall composition and planting balance (Maximum 10 points)
・Completeness of layout composition
・Evaluation of the balance of planting
 
Nem kifejezetten arra gondolnak hogy évekig elketyeg az akvárium, hanem a növekedési tempó miatt karbantartással nem sokáig tartható fent az akvárium.
Ez mondjuk azért érdekes, mert nem is a stemes akváriumok hullanának el, hanem a mohások :)

Erre gondolok én is. Fukada mester művei ilyen szempontból nagyon ott vannak. Ha jól láttam, akkor a 2016-os győztes még mindig jól néz ki. :)
 
Erre gondolok én is. Fukada mester művei ilyen szempontból nagyon ott vannak. Ha jól láttam, akkor a 2016-os győztes még mindig jól néz ki.

Jaja bár sokat számít, hogy nem világítja agyon. Azért idén ő is kicsit visszavett a tempóból.
 
Ezúton gratulálok minden Magyar indulónak!Jó kis eredményeket értetek el!En idén Magyar színekben indultam,sajna idén nem sikerült hoznom az elmúlt 3 ev átlagát(265,225,226)idén kicsit kevesebb időm volt(lehet,hogy kihunyt a szikra). Sajna a fotó se sikerült,a növények is megettek a scapet,tegnap nagyon csalódott voltam,igaz @keymaker elég őszintén felkészített,hogy ez sajna nem az igazi.Persze a fotózás napján minden ellenem játszott.Nem csüggedek,mar ketyeg az új scape.Meg egyszer bocs a gyenge szereplésért!:(:(:(
Es íme a verseny fotó.Ha jól emlékszem 353 hely!
36327404391_a9bc742e1b_h.jpg
Az ültetés után,itt meg hittem benne,hogy lesz belőle egy jó helyezés!
36327407221_3ee7b6d2d6_h.jpg
Es itt egy korábbi scape,amit a fiam nevezett be!663 hely!
36296573422_fb7add44a7_h.jpg
 

Attachments

  • 36327407221_3ee7b6d2d6_h.jpg
    36327407221_3ee7b6d2d6_h.jpg
    264.2 KB · Megtekintések: 0
  • 36327407221_3ee7b6d2d6_h.jpg
    36327407221_3ee7b6d2d6_h.jpg
    264.2 KB · Megtekintések: 1
Nagyon frankó kis akvárium lett ez helyezéstől függetlenül. Szerintem ha nem lelkesedtél volna nem készült volna ilyen minőségben. Bármelyik versenyre oda lehet tenni.
Hibák minden layouton vannak. Az eredmény meg nem mindent mond el az építés minőségéről és szintjéről. Úgyhogy hajrá. És nevezd a többi versenyre is idén!
 
Nem csüggedek,mar ketyeg az új scape.Meg egyszer bocs a gyenge szereplésért!
Micsoda Patrik :stop:,nehogy már elnézést kérj Tőlünk mert összeraktál egy igazán jó erdős scapet,na neeeee (y)
Amit Vik is írt minden scapen vannak hibák valahol nem szúrja ki a zsűri lásd egy két érthetetlen helyezést valahol meg egyből kibökik.
És ne feledd miről is beszélgettünk mikor fent voltál a kis ágakkal kapcsolatban .............
 
Ezúton gratulálok minden Magyar indulónak!Jó kis eredményeket értetek el!En idén Magyar színekben indultam,sajna idén nem sikerült hoznom az elmúlt 3 ev átlagát(265,225,226)idén kicsit kevesebb időm volt(lehet,hogy kihunyt a szikra). Sajna a fotó se sikerült,a növények is megettek a scapet,tegnap nagyon csalódott voltam,igaz @keymaker elég őszintén felkészített,hogy ez sajna nem az igazi.Persze a fotózás napján minden ellenem játszott.Nem csüggedek,mar ketyeg az új scape.Meg egyszer bocs a gyenge szereplésért!:(:(:(
Es íme a verseny fotó.Ha jól emlékszem 353 hely!
View attachment 38746
Az ültetés után,itt meg hittem benne,hogy lesz belőle egy jó helyezés!
View attachment 38749
Es itt egy korábbi scape,amit a fiam nevezett be!663 hely!
View attachment 38750
Ne viccelj már Patrik!
Amikor elkezdtem olvasni a hozzászólásodat, aztán megláttam a fotót, azt hittem valami top 50 akváriumból raktál be egy fotót , mint példakép....
Aztán láttam, hogy a tiéd....
Nagyon jó lett!
 
Jó lett, kár, hogy ennyire látszik, hogy csak a fotózáshoz lett az ösvény frissen felszórva...
Szerintem ez sokat ront rajta.

Nem a homok, hanem a jobb oldalon tenyér méretben otthagyott cyano folt az ami ront rajta. Ha már szépen befotózta azt kár volt otthagyni :)
 
Helyezést nem írok, legyen elég annyi hogy ez sem fért be az 500 ba [emoji17] [emoji122] [emoji106] a34254e4ebc1ca290cbee212a29be03f.jpga53a6e442da0d870f3a25aaab8a2cf75.jpgffa9debb478b182b18b70c21cee80e53.jpg83318765676790d464a03a2cfb60e084.jpg

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére