• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Megmagyarázni nem lehet, de pusztán egy fotó alapján sem lehet igazán következtetést levonni.
Nyilván fontos, hogy ne minden évben ugyanúgy nézzen ki az az első száz x. Ezért bekerül többféle stílus.
Folyamatos harcok vannak a makett szinten épített minden pixelében átgondolt mesterséges layoutok és a nature vagy természetesebb vonal miatt. Ez is érezteti hatását.

Egy kis fotó nem biztos, hogy ugyanazt a látványt adja, mint kinyomtatva ugyanabban méretben mindegyik. Lehet valamelyiknek jobban áll ha nagyobb méretben nézik míg a másik pl hátrányt szenved miatta. Képernyőn nézve is igaz.

Nekem talán a legnagyobb fájdalmam, hogy egy tapasztaltabb pontozó viszonylag gyorsan el tudja dönteni, hogy az azonnali benyomás után mennyi munka, részlet és odafigyelés van egy-egy layout mögött. Ez sok esetben nem érződik. És sok az össze-vissza értékelés.

Az, hogy egészem professzionális fotókat olyan rossz fotók is megelőznek, hogy az agyam eldobom, betudom annak, hogy nem a fotó a lényeg. Vagy szimplán csak ennyit öregedtek a szervező bírák az elmúlt 17 évben. :)

Nekem a konzisztens minőségi alapú pontozás hiányzik leginkább. Persze a top 50-100 idén is hozza majd a szokásos formát, de HAC-nál is ránézünk utólag a sorrendre képekkel, hogy megnyugtassunk magunkat, a pontozás a képi oldalon is nagyjából követhető változást mutat és a rangsor valóban rangsor látványát kelti.

Lehet, hogy csak elkezdték komolyabban venni az értékelési szempontjaikat, a fotóval kapcsolatban pl semmit sem tartalmaz:
grad_grading2014.png
Lehet, hogy sok esetben az egyediség/természetesség/fenntarthatóság sokat dobott a pontszámokon. Nagyon várom az idei képeket, pláne a nyertesekre vagyok kíváncsi (mint mindig).

És akkor 452 :D - Igen, fekete szilikon csíkok!!!!!! :D
29909310236_b89a10ee59_h.jpg
 
Lehet, hogy csak elkezdték komolyabban venni az értékelési szempontjaikat
Ha szigorúan vennék ezt a pontozást, akkor meg elég sok megosztott helyezés lenne :D Ha pl azt vesszük, hogy a top127 akvárium mondjuk minimum 70 pontot elér a maximálisan adható 100-ból, akkor is minden helyezésért minimum négyen vetekszenek. Itt már a tizedes értékű pontozás is aligha segít. Na meg megnézném a reális elbírálásokat, amikor ott ül a pontozó egy akvárium felett, hogy "szerintem ennek a természetessége 8,7, ááá nem, inkább csak 8,6 pont" :D
Szóval ez sem lehet könnyű, na. Viktor amit írt, hogy a végén átnézik az eredménylistát fotókkal, hogy reális sorrend jött-e ki a pontozás alapján, na az egy fontosnak tűnő lépés. De ezt is összehangolni, főleg ha a világ különböző pontjain vannak a bírák...

Mindenesetre a top127-en kívül is vannak remek alkotások, amiért nem sajnálnék egy-egy fél disznót ha az enyém lehetne.
 
Ha szigorúan vennék ezt a pontozást, akkor meg elég sok megosztott helyezés lenne :D Ha pl azt vesszük, hogy a top127 akvárium mondjuk minimum 70 pontot elér a maximálisan adható 100-ból, akkor is minden helyezésért minimum négyen vetekszenek. Itt már a tizedes értékű pontozás is aligha segít. Na meg megnézném a reális elbírálásokat, amikor ott ül a pontozó egy akvárium felett, hogy "szerintem ennek a természetessége 8,7, ááá nem, inkább csak 8,6 pont" :D
Szóval ez sem lehet könnyű, na. Viktor amit írt, hogy a végén átnézik az eredménylistát fotókkal, hogy reális sorrend jött-e ki a pontozás alapján, na az egy fontosnak tűnő lépés. De ezt is összehangolni, főleg ha a világ különböző pontjain vannak a bírák...

Mindenesetre a top127-en kívül is vannak remek alkotások, amiért nem sajnálnék egy-egy fél disznót ha az enyém lehetne.
Igazából az a kérdés, hogy a rangsorolt akváriumok közül ténylegesen mennyi járt pontozóbíránál... :p
 
Ha pl azt vesszük, hogy a top127 akvárium mondjuk minimum 70 pontot elér a maximálisan adható 100-ból, akkor is minden helyezésért minimum négyen vetekszenek. Itt már a tizedes értékű pontozás is aligha segít.
De nem összesen 100 pontot kapnak, hanem zsűrinként 100 pontot. Kb. 15 zsűri lehet szerintem, abból következtetek, hogy Fukada aksija tavaly 1470 körülit árt el.
 
Számomra a "Recreation of natural habitat for fish" értékelési kategória a legkevésbé értelmezhető ezen a versenyen, ráadásul 50 pontért.... A legtöbb akváriumnak (eddig?) nem sok köze volt a halak természetes élőhelyéhez, pláne a legjobbaknak. Persze kérdés, hogy mit takar pontosan.
 
Számomra a "Recreation of natural habitat for fish" értékelési kategória a legkevésbé értelmezhető ezen a versenyen, ráadásul 50 pontért.... A legtöbb akváriumnak (eddig?) nem sok köze volt a halak természetes élőhelyéhez, pláne a legjobbaknak. Persze kérdés, hogy mit takar pontosan.
Egyetértek, pont ezen gondolkodtam. Ezek a brazil, japán, török dioráma szerű scape-ek picit sem "natural habitat".. Ha natural habibtat-ot akarunk az nem a biotóp vonal lenne inkább?
 
Utoljára módosított:
De nem összesen 100 pontot kapnak, hanem zsűrinként 100 pontot. Kb. 15 zsűri lehet szerintem, abból következtetek, hogy Fukada aksija tavaly 1470 körülit árt el.
Ja, tényleg, igaz. Mindegy, akkor is jól hangzott úgy :)
 
Egyetértek, pont ezen gondolkodtam. Ezek a brazil, japán, török dioráma szerű scape-ek picit sem "natural habitat".. Ha natural habibtat-ot akarunk az nem a biotóp vonal lenne inkább?
Ha ez a Biotop vonalat jelentene, szinte egyetlen akvarium sem kapna ebböl a szempontbol pontot. Teljesen egyetertek veletek, kivancsi lennek arra, hogy ez mit takarhat. Nem hiszem, hogy van olyan akvarium, amiben a halak, es a növenyek, ne adj Isten meg esetleg adott dekorok is csakis kizarolag egy adott elöhelyröl szarmaznak, csak olyanok, melyek kizarolag az adott elöhelyen talalhatoak, es ne adj Isten, meg a viz is sötetebb, nem pedig olyan kristalytiszta, mint a purigennel megdurrantott szürökkel szürt akvariumok.:)
Ezert mondtam azt korabban, hogy mar nem kepviselt a versenyen az a fajta szellemiseg/örökseg, amit Amano mester kepviselt/hagyott hatra....Azok az akvariumok, növenyesitesben, scape-ben, hangulatban azt hoztak, amire szerintem ez a verseny letre lett hozva.
Kellenenek a versenybe különfele szekciok:
Erdös akvariumok
Iwagumi akvariumok
Talan egy a hollandhoz hasonlo stilust is lehetne beiktatni
stb.
Lehetne 5-6 kategoria...
Igy lehetne ezekben nyerni, szerintem sokkal könnyebben lehetne biralni is, sokkal könnyebben lehetne az alkotasokat e szemszögböl ertekelni.
Ettöl függetlenül imadom az alkotasokat nezegetni, es minden evben varom, hogy ki, mivel rukkol majd elö.
Bocs az off-ert.
 
Utoljára módosított:
Számomra a "Recreation of natural habitat for fish" értékelési kategória a legkevésbé értelmezhető ezen a versenyen, ráadásul 50 pontért.... A legtöbb akváriumnak (eddig?) nem sok köze volt a halak természetes élőhelyéhez, pláne a legjobbaknak. Persze kérdés, hogy mit takar pontosan.
Szerintem kb csak annyit, hogy mennyire megfelelő életteret alakított ki a scaper az élőlényeknek és nem a természetes élőhely lemásolása. Nálam inkább a fenntarthatóság az, ahol sokszor kilóg a lóláb. :p
 
Van a nyertesről is egy fotó... sajnos csak erről az oldalról
HA ha ez jó azért a fejeket érdemes megnézni biztos beállított fotó de az a nézés Josh arcán kb : Én tudtam hogy 9 év fáradalmas munkáját egyszer értékelni fogják :D
Nagyon kíváncsi vagyok mit rakott össze,de úgy érzem sokáig kell majd nézzem hogy felfogjam:)
 
Back
Oldal tetejére