• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

#167
Balázsé

Volt szerencsém élőben látni ezt az építményt es azt kell hogy mondjam a fotó és a videó is nehezen adja vissza a valóságot.
Ez egy böhöm nagy és nagyon jol összerakott layout. Egy fél napot el lehetne azzal tölteni, hogy a részleteket vizslatjuk. Nekem nagyon tetszik. Szép munka!!![emoji106][emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Volt szerencsém élőben látni ezt az építményt es azt kell hogy mondjam a fotó és a videó is nehezen adja vissza a valóságot.
Ez egy böhöm nagy és nagyon jol összerakott layout. Egy fél napot el lehetne azzal tölteni, hogy a részleteket vizslatjuk. Nekem nagyon tetszik. Szép munka!!!

Összerakunk hozzá egy dokumentált anyagot hogyan készült. A mögöttes munka elég nagy volt, kár lenne, ha rejtve maradna. Reméljük a következő napokban fel tudjuk rakni.

Pl szerintem sokan nem látták amikor csupaszon több heti legózás után bekerült a váz az akváriumba :) Innen még persze nagyon messze volt a vége :) Kb 150kg szikla összeragasztva

MK7A1135.jpg

Január 15-én pedig már így festett :)

MK7A2213.jpg

Az építés alatt közben többször megkaptuk, hogy kicsit hasonlít a múlt évi nyertesre. Talán valahol ez volt az IAPLC konform dolog az elmúlt évek büntetései után. De azért kíváncsiságból félúton odatettük a múlt évi nyertes mellé, hogy megnézzük melyik a jobb. :) Után következtek a finomítások, hogy megkapja az egyedi megjelenését. Persze a Fukada féle akvárium sokkal kisebb volt. Ezért nincs sok értelme összehasonlítani. És végképp nincs értelme egy 180cm széles akváriumot olyan szélességre összenyomni mint a fele akkora layoutot. De mint érdekesség és köztes mérföldkő mindenképp hasznos volt nekünk.

Fukada-Comparison-v3.jpg
 
Utoljára módosított:
Összerakunk hozzá egy dokumentált anyagot hogyan készült. A mögöttes munka elég nagy volt, kár lenne, ha rejtve maradna.

Pl szerintem sokan nem látták amikor csupaszon több heti legózás után bekerült a váz az akváriumba :) Innen még persze nagyon messze volt a vége :) Kb 150kg szikla összeragasztva

View attachment 38788

Január 15-én pedig már így festett :)

View attachment 38791

A doksira szerintem mások és én is nagyon kíváncsiak lennénk. Úgyhogy ha tehetitek osszátok meg, mi meg előre is köszönjük ;)
Ekkora építménynél elhiszem hogy rengeteg munka volt benne. Elég csak a bele tett kő összsúlyára nézni :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szaisztok! Ti kaptatok emailt az ADAtol a versennyel kapcsolatban, h nem-e neveztem masik versenybe is? Mit illik erre valaszolni? :D
 
Sziasztok!


Egyetértek ezzel maximálisan, egy kicsit azért színezném a képet azzal, hogy @AmegA - ék sikere nem egészen véletlenszerű. Ha megnézitek a tavalyi esemény topikját, olvasható Tőlük egy statisztika, a top 127 akváriumról. Több paramétert vizsgáltak akkor és ezekből sokat tartottak szem előtt a berendezésük kialakításánál, kezdve az üvegmérettől az előtér vonaláig. Ez alapján nekem egy nagyon komoly tudatosság tükröződik a művükön, ami elnyerte azt a helyezést, amit megcéloztak. Mivel a végső képet még nem láthatjuk, egyelőre ehhez a tudatos munkához szeretnék gratulálni Nekik.:notworthy:

Köszönjük Sanyi, jól esik!
Jól látod!
Korábban is analizáltam (A.ttila) a legjobb 127-et , talán először 4 éve.
Vannak részletek amiket a legjobb akváriumokban nagy százalékban láthatunk, ha ezek egy jelentős részét megvalósítod a sajátodban, a bírák ismerősként tekintenek rá és jobban szemügyre veszik, persze ekkor sok finomságot kell még találniuk hogy megadják a magasabb pontszámot.
Mindegy, hogy köves, fás, vegyes, makett, vagy extrém.

Aki nem látta mennyi munka és nehézség van benne az olvassa végig: https://akvakertesz.hu/threads/saru-no-asobiba-120x67x50cm-400l.5717/

AmegA
 
Összerakunk hozzá egy dokumentált anyagot hogyan készült. A mögöttes munka elég nagy volt, kár lenne, ha rejtve maradna. Reméljük a következő napokban fel tudjuk rakni.

Pl szerintem sokan nem látták amikor csupaszon több heti legózás után bekerült a váz az akváriumba :) Innen még persze nagyon messze volt a vége :) Kb 150kg szikla összeragasztva

View attachment 38788

Január 15-én pedig már így festett :)

View attachment 38791

Az építés alatt közben többször megkaptuk, hogy kicsit hasonlít a múlt évi nyertesre. Talán valahol ez volt az IAPLC konform dolog az elmúlt évek büntetései után. De azért kíváncsiságból félúton odatettük a múlt évi nyertes mellé, hogy megnézzük melyik a jobb. :) Után következtek a finomítások, hogy megkapja az egyedi megjelenését. Persze a Fukada féle akvárium sokkal kisebb volt. Ezért nincs sok értelme összehasonlítani. És végképp nincs értelme egy 180cm széles akváriumot olyan szélességre összenyomni mint a fele akkora layoutot. De mint érdekesség és köztes mérföldkő mindenképp hasznos volt nekünk.

View attachment 38792
Hát szerintem egyáltalán nem hasonlít. Egy laikus szemével lehet, mert ez is akvárium meg az is...
 
Back
Oldal tetejére