• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás House of CRS

A masodik video Oliver Knott 2:10 nel tesz fel egy kis darabot elore bemutato gyanant, es 3:28-tol mar az egesz hatso falon van a videoban. Amolyan tejuveg hatasa van tole.
 
A masodik video Oliver Knott 2:10 nel tesz fel egy kis darabot elore bemutato gyanant, es 3:28-tol mar az egesz hatso falon van a videoban. Amolyan tejuveg hatasa van tole.
Naaa így már más.. Az az lesz igen :)
Pár sorral előrébb belinkeltem egy fotót azon is az van.
 
Azt irtam az iment nem lesz kep ma, de sajnos valtozott a helyzet. A szivoag szurojen mik azok a feher larvaknak tuno valamik???DSCN0327.JPG
DSCN0326.JPG
Egesz pontosan miattuk rendeztem ujra egyszer mar az akvat, az elozo setupban a fakon jelentek meg es csak sokasodtak, aztan a letezo osszes gyogyszert kiprobalva kiirtottam mindent az akvariumbol ezert lett az ujrainditas. Egyetlen kozos pont van a ket setup kozott ez pedig a csigak. Ok kerultek be utoljara egy hete eddig nem talalkoztam ezekkel az izekkel. Velemeny? A csigak persze mennek gyorsan amig nem talalunk ki valamit.
 
Azt irtam az iment nem lesz kep ma, de sajnos valtozott a helyzet. A szivoag szurojen mik azok a feher larvaknak tuno valamik???View attachment 12733
View attachment 12734
Egesz pontosan miattuk rendeztem ujra egyszer mar az akvat, az elozo setupban a fakon jelentek meg es csak sokasodtak, aztan a letezo osszes gyogyszert kiprobalva kiirtottam mindent az akvariumbol ezert lett az ujrainditas. Egyetlen kozos pont van a ket setup kozott ez pedig a csigak. Ok kerultek be utoljara egy hete eddig nem talalkoztam ezekkel az izekkel. Velemeny? A csigak persze mennek gyorsan amig nem talalunk ki valamit.

Megfejtettem kozben: nekem ugye Green horned snail van. A problemarol itt lehet bovebben olvasni :http://www.plantedtank.net/forums/88-shrimp-other-invertebrates/150755-nerite-egg-question.html
A feladat: uvegpohar+makro foto es csak a fiuk mennek vissza az akvariumba.
 
d9bd5feadec985d319b23da3eceb7fc1.jpg

Sziasztok,
Igaz ez nem ez a projekt hanem a kovetkezo. Osszeszereltem a technikat egy kis szivargas ellenorzesre mielott bekerul a szekrenybe. Minden tokeletesen mukodik, a gondom a hatterel van. Ki fog parologni a viz a folia alol??? Kb 3 hete raktam fel amig nem volt feltoltve az akva nem latszott.

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről
 
View attachment 13579

Sziasztok,
Igaz ez nem ez a projekt hanem a kovetkezo. Osszeszereltem a technikat egy kis szivargas ellenorzesre mielott bekerul a szekrenybe. Minden tokeletesen mukodik, a gondom a hatterel van. Ki fog parologni a viz a folia alol??? Kb 3 hete raktam fel amig nem volt feltoltve az akva nem latszott.

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről

Használaton kívüli bankkártyával/hasonló irattal ki tudod seperni alóla elvileg. :)
 
Használaton kívüli bankkártyával/hasonló irattal ki tudod seperni alóla elvileg. :)
Egesz pontosan azzal tettem fel de sajnos ilyen lett igy meg nem ferek hozza csak ha leengedem a vizet es elorehuzom.

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről
 
Regen nem irtam de azt hiszem ez igy van jol, ugyanis semilyen problemam nincs, minden szepen fejlodik meg a HC is kezd eszhez terni. A rotalat mar 1 het utan vissza kelett vagnom. Most eppen egy uj adag oto beszoktatasanal tartok, ezert is nem megy a co2 a mai napon. Az akva kapott egy uveg szivo oldalt csak hogy jobban nezzen ki :)
2016-06-26 19.01.07.jpg
 
Ma vegre megerkezett a vilagitas kiegeszitese 2x5w 900lumen. A vilagitasi idon nem valtoztatok egyenlore de a ledek csak 25% on menek. Ha elkerul az alga emelem 50% ra.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Mar nagyon regen irtam, de igazabol nincs mirol. Alga szinte semmi nemi ecset van de sajnos mohan ezert carbozni nem tudom es minimalis fekete valamilyen alga nehany level (talan por alga) szelen amit viszont a carbo napi adagolasaval egesz jol kezelgetek. A HC hamvaibol feltamadva gyonyoru lett, pedig ebben sosem biztam. 2 hetente nyirom a novenyeket, vagyis most mar lassan ritkitom. Vannak uj novenyek teszteles alatt. Es igazabol kezd ugy festeni ahogy en szeretnem. 3 hete nem keverem a ro-t csapvizzel hanem 8 (igy jon ki a munkam miatt) naponta 10l ro-t cserelek visszasozva kh5 re. A vilagitas pillanatnyilag a 18w 6500k-s kompakt + 2x5w 6500k led 60% on hajtva napi 7,5 oraban. Co2 100 bubi/perc. Tap 1ml micro 1ml macro 1ml carbo naponta. A tapokat szerintem lassan emelnem kellene szerintem mert van a legujabb hajtasok kozott nehany szinte attetszo foltal rendelkezo level, igaz csak a rotalan.
Es akkor legyen egy tovabra is telefonos kep a jelenlegi helyzetrol
271c4cfa309bd9556d4a1282d4a0e664.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Ma ismet elbucsuztam egy oto-tol sajnos, ismet csak 1db van, de szerintem rajottem mi okozza az orok algamezokre tavozasuk okat. Azt vettem eszre hogy 99% ban a vizcsere napjan vagy a kovetkezo napon, esetleg az elparolgott viz utantoltesekor tavoznak. Eloszor a csapvizre gondoltam ezert attertem a helyi uzletbol hozott ro vizre szep lassan, kezdetmen 2/3-1/3, aztan 1/2-1/2 vegul mielott a 100% RO ra valtottam meg egy heten 1/3-2/3 aranyban hasznaltam csap/ro vizet termeszetesen mindig visszasoztam KH5-re . Termeszetesen hasznaltam vizkezelot eloszor aquatant, aztan primet az utobbi 3 hetben. A gyanakvasom azzal kezdodott hogy az uj tds merom kiprobalasa keppen ramertem a frissen hozott ro-ra. TDS 98 at mertem, ugyan nincs tapasztalatom a ro vizzel de azt tudom a forumrol hogy altalaban 1 jegyu szokott lenni de legalabbis 20 alatti. 3. hete cserelek tiszta ro val az elson meg megszokasbol talan tettem bele primet (nem is volt gond), de az utolso 2 hetben nem, mondvan nem lehet benne elmeletileg semi karos anyag. Viszont a ket utolso cserenel mindig bucsuzott egy-egy oto. Eloszor elveszitik a szinuket szinte teljesen atlatszova valnak, aztan elfekszenek valahol ahol az amanok adjak meg rendszerint a kegyelemdofest. Remelem ha vegre lesz sajat ro gepem megoldodik ez a problema.
Szerintetek is ez okozhatja a problemakt?

Egy kep a mostani helyzetrol:
2016-07-28 23.23.25.jpg
 
Jól lemaradtam erről az akváról. Szépen fejlődik minden, de sajnos az ottok ilyen érzékenyek lehet, hogy rossz szériát sikerült kifognod. Ha az amanok meg vannak akkor a víz rendben van mert különben megszöknek.:)
 
Jól lemaradtam erről az akváról. Szépen fejlődik minden, de sajnos az ottok ilyen érzékenyek lehet, hogy rossz szériát sikerült kifognod. Ha az amanok meg vannak akkor a víz rendben van mert különben megszöknek.:)
Legkozelebb megprobalok masik boltbol hozni. Lehet igazad van [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A gyanakvasom azzal kezdodott hogy az uj tds merom kiprobalasa keppen ramertem a frissen hozott ro-ra. TDS 98 at mertem, ugyan nincs tapasztalatom a ro vizzel de azt tudom a forumrol hogy altalaban 1 jegyu szokott lenni de legalabbis 20 alatti.

A 98 messze nem jó! Az már majdnem csapvíz néhol...



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére