• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás House of CRS

Az én értelmezésem szerint ha neked 0 kh-d van (és nem rossz a teszted én már dobtam ki gh-kh tesztet mert egy idő után mindig 0-t mért)Akkor neked a sárga a jó szin.
De megkeresem mindjárt az enyémet az bővebb.
 
A tesztem elmeletileg jo mar probaltam teni ellene Aquadur-al de felnyomta a GH-t is es a KH igy is csak 2 lett ezert utanajartam. Elmeletileg a Proscape viszi el a KH-t.
 
Szerintem ezt jobban megérted így.

Ferfiasan bevallom nekem ez kinai.
Azt ertem hogy kulonbozo PH es KH ertekeknel mas a reagens szine (remelem eddig jol gondolom) De akkor a tablazat alapjan mit kellene latnom? Azt hogy 15-35 ig zold a reagensem? De akkor hogy jon a kepletbe a KH? Tokeletesen megteszi egy link is ahol ki tudom okositani magam, ha nem szeretnel hosszas okfejtesbe kezdei. De ezt meg kell ertenem mert ugy erzem kesobb is nagy szuksegem lesz erre a tudasra o_O
 
0-1 kh-d van akkor a normál co tartalmat jelző zöld szin amit a dc-d mutat valójában 6-6,3 ph szintet jelent.
5 kh nál ha a dc-d ugyan olyan zöld mint amikor 1 kh-d volt a ph érték nem ugyan annyi mert 5kh-nál már 6,7-7 a ph-d
De a szin a dc-ben lehet ugyan az.
Nekem 3 akiban van dc mind inkább sárga mint zöld mert nekem ilyen színnel jelzi a jó ph-t. Csak ro vizezek és a kh-m folyamatosan lent van.
Remélem kezded érteni.
 
Ha van fényed,tolod tápot,megy a co látnod kell a növények bubizásán is ha van elég széndioxidod a vízben. Nekem ha kicsit túl megy,okádják a buborékot a növények.
 
A fenyen meg dolgoznom kell, pillanatnyilag 18w 26l-re de elmeletben megjon a maradek alkatresz is a heten amivel 23w-om lesz. Egyenlore nem merem feltekerni a co-t mert nem vagyok itthon, de majd a szabadnapjaimon ranezek. A magyarazatot koszonom, es ertem is... azt hiszem ;)
 
A fenyen meg dolgoznom kell, pillanatnyilag 18w 26l-re de elmeletben megjon a maradek alkatresz is a heten amivel 23w-om lesz. Egyenlore nem merem feltekerni a co-t mert nem vagyok itthon, de majd a szabadnapjaimon ranezek. A magyarazatot koszonom, es ertem is... azt hiszem ;)
Rendben.enni fog nem egy bonyolult dolog.
A hc viszont kérni fogja a co-t
Szia Jó éjt.
 
Egy kis technikai tanacsot kernek, igaz nem ehhez az akvahoz hanem a kovetkezohoz. Mifelenk most 30% kedvezmeny van az ada akvakra ezet nagyon elgondolkodtam egy p60 on. Igaz ez 30 literrel kisebb mint az eredeti terv de jelentosen kolcseghatekonyabb. Csak eppen nem tudom mivel vilagitanam meg. Az eredeti terv 4x24 t5 volt a 60x40x40 hez de a p60 hoz a 2x24w ot kevesnek a 4x24w ot nagyon sokank itelem meg. 2 dolgon gondolkodok. 4x24w a p60 hoz 3 csovel vagy p60h 4 csovel mindket esetnen 30cm magasrol kezdve a vilagitast es a magassagal jatszanek a megfelelo fenyero erdekeben. Bar a p60h-t eleg furcsanak tartom a 45cm es magassagal. Meg a mai napom van eldonteni. De egez pntossan fel aron van a p60 es a p60h egy meretre keszitett 60x40x40 arahoz kepest.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
szia én a 64 literest 60*30*35-öt 2*24w-al világítom,szépen magasról indulva lefele meg tudod találni azt a magasságot ahol még nem problémás a fény ! Bőven felé lőtt szűrés és co2 mellett nem lehet gond !
A 45 cm es magassághoz meg kell a kraft amúgy is :)
 
Szisztok,
Eltelt egy het ujra, ma vizcsere (szokasos 50%, 50-50% RO/csap), uvegtisztitas volt a teriteken, mert hat furcsan hangzik szamomra is de a csigak megpucoltak mindent, a kovek mint uj korukban a novenyek szep zoldek, ugyhogy a fogkefe a heten szabadsagra ment. A multheti jovevenyek (Cryptocoryne amicorum) jol erzik magukat talan 2db level ami kicsit mintha fakult volna, de mivel meg mindig ugy ereztem keves a noveny, ezert ma elugrottam a boltba ahol a rotalat igertek, persze megint elcsabultam igy a novenylista ujra bovult:
Hemianthus callitrichoides
Alternanthera rosaefolia mini
Lysimachia nummularia aurea
Hygrophila guanensis
Anubias nana bonzai
Hidrocotyle sp. "japan"
China moha
Flame moha
Phoenix moha
Cryptocoryne amicorum

A ket uj joveveny:
Rotala rotundifolia
Eleocharis acicularis

Fotot most nem teszek fel mert eleg leharcolt az allomany, a " fuvet megnyirtam" a rotalak meg allig lognak ki a kovek kozul, es utolso eselyt megadva az Alternanthera rosaefolia mininek a ket egeszseges novenycsucsot amit talatam athelyeztem mashova visszavagva, ha igy sem marad meg akkor sajnos bucsuzunk egymastol. A Hidrocotyle sp. "japan" is uj helyre koltozott marmint az a nehany kis level ami tulete (soha tobbet novenyt a nagy netes aruhazbol) de ez a noveny nagyon tetszik szoval ha nem indul meg mindenkeppen potlom. Kedves @Szabó Henrik neked lett igazad co2 ugyben a DC mar sarga 90% ban de a novenyeken eloszor latok bubikat. A halak meg birjak ugyhogy ismet csavarok rajt kicsit. A kiegeszito led vilagitasom meg mindig nem ert ide a tavoli keletrol pedig valoszinuleg az is segitene a dolgon. 2 dolog van amivel nem nagyon tudok mit kezdei ez az ecset alaga a mohan, es a novogeto de kozel sem szep HC.
Kozben tegnap megerkezet az ADA P-60 :), az azonban egy masik tortenet, sajnos valoszinuleg eleg hosszu, mert eletem ertelme megemlitette hogy ugye karacsonyig nem akarod osszerakni? :mad: Ezzel kapcsolatban azonban van kerdesem, nem tudom milyen hatter mutat jol a novenyek mogott, csak annyit hogy a mostani sarga fal nem igazan. Raadasul a P-60 mogott sarga+ terracota a fal szoval valami mindenkeppen kell, kerlek benneteket adjatok ehhez tippet. Elore is koszonom!!!
 
Szisztok,
Eltelt egy het ujra, ma vizcsere (szokasos 50%, 50-50% RO/csap), uvegtisztitas volt a teriteken, mert hat furcsan hangzik szamomra is de a csigak megpucoltak mindent, a kovek mint uj korukban a novenyek szep zoldek, ugyhogy a fogkefe a heten szabadsagra ment. A multheti jovevenyek (Cryptocoryne amicorum) jol erzik magukat talan 2db level ami kicsit mintha fakult volna, de mivel meg mindig ugy ereztem keves a noveny, ezert ma elugrottam a boltba ahol a rotalat igertek, persze megint elcsabultam igy a novenylista ujra bovult:
Hemianthus callitrichoides
Alternanthera rosaefolia mini
Lysimachia nummularia aurea
Hygrophila guanensis
Anubias nana bonzai
Hidrocotyle sp. "japan"
China moha
Flame moha
Phoenix moha
Cryptocoryne amicorum

A ket uj joveveny:
Rotala rotundifolia
Eleocharis acicularis

Fotot most nem teszek fel mert eleg leharcolt az allomany, a " fuvet megnyirtam" a rotalak meg allig lognak ki a kovek kozul, es utolso eselyt megadva az Alternanthera rosaefolia mininek a ket egeszseges novenycsucsot amit talatam athelyeztem mashova visszavagva, ha igy sem marad meg akkor sajnos bucsuzunk egymastol. A Hidrocotyle sp. "japan" is uj helyre koltozott marmint az a nehany kis level ami tulete (soha tobbet novenyt a nagy netes aruhazbol) de ez a noveny nagyon tetszik szoval ha nem indul meg mindenkeppen potlom. Kedves @Szabó Henrik neked lett igazad co2 ugyben a DC mar sarga 90% ban de a novenyeken eloszor latok bubikat. A halak meg birjak ugyhogy ismet csavarok rajt kicsit. A kiegeszito led vilagitasom meg mindig nem ert ide a tavoli keletrol pedig valoszinuleg az is segitene a dolgon. 2 dolog van amivel nem nagyon tudok mit kezdei ez az ecset alaga a mohan, es a novogeto de kozel sem szep HC.
Kozben tegnap megerkezet az ADA P-60 :), az azonban egy masik tortenet, sajnos valoszinuleg eleg hosszu, mert eletem ertelme megemlitette hogy ugye karacsonyig nem akarod osszerakni? :mad: Ezzel kapcsolatban azonban van kerdesem, nem tudom milyen hatter mutat jol a novenyek mogott, csak annyit hogy a mostani sarga fal nem igazan. Raadasul a P-60 mogott sarga+ terracota a fal szoval valami mindenkeppen kell, kerlek benneteket adjatok ehhez tippet. Elore is koszonom!!!
Szia.
Örülök,hogy alakulsz. Ha a bubizásod beindult akkor már nincs sok hátra,hogy a hc-d is beinduljon. Én is vagy harmadszorra tudtam életben tartani mire megértettem a víz kémiát. A riccardiával is sokat szívtam és most először vettem észre,hogy elkezdett hajtani.
Ha tudnál szerezni öntapadós (ja és persze ha neked is tetszik) opál fóliát, ahogy észre vettem itt velem együtt sokan kedvelik,és ez valamit jelent.
Tegyél majd fel képet :)
 
Back
Oldal tetejére