• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás House of CRS

Minden rendben halad, ha minden igaz holnap erkezik a ro-m akkor legalabb tudni fogom mit toltok az akvaba [emoji1]

Egy kep ma estere, erdemes osszehasonlitani az 5 nappal ezelottivel. Ugymond duborog az akva:

8ddf136f4b5ca4404cf3ca399616da91.jpg

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Vegre megjott a ro cucc, TDS 13 as vizet csinal, remelem igy mar rendben leszek. Most eppen csurog a viz aztan nyiras takaritas vizcsere [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Vegre megjott a ro cucc, TDS 13 as vizet csinal, remelem igy mar rendben leszek. Most eppen csurog a viz aztan nyiras takaritas vizcsere [emoji1]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
Lesz majd az kevesebb is mint 13 :) de az elején tökéletes :)
 
Csak egy kis felyzetjelentes:
Ma csinaltam egy durva nyirast es leszivtam a mulmot a HC alol igaz ehhez majdnem az aljaztig le kellett nyirni, minden novenyt igazabol derekba vagtam egyszeruen keptelenseg ezeket kordaban tartani. A mohakbol is fajtankent fel marok ment a kukaba. Uveget lesikaltam es csereltem 50% ot TDS 146-ra visszasozott ro-val. Fotot majd csak akkor teszek fel ha kicsit magahoz ter az akva.
Viszont meregettem kicsit:
No3 18 proscannal 20 cseptesztel
No2 0
GH 7
KH 1.5
PH 6.6
Po4: 1.8
Co: na ez az amit nem ertek ezek mellett az adatok mellett a proscan csak azt irja hogy <15, pedig lampakapcsolastol lampaoltasig sarga a DC /110 bpm/

Tekerjek meg feljebb a co-n, vagy jo ez igy ?
Elore is koszi a javaslatokat!
 
Tovabra is minden rendben alakul az akvaval, egyetlen dolog amivel kuzdok az az ecset alga, na jo a kuzdelem eros tulzas, van nehany telep itt-ott, Ezeket kezelem excel-el, valamit remelem ma megkaptak a kegyelemdofest furogep formajaban. Az eddigi 3mm es furatokat felbovitettem 4,5mm-re az esozteton, a novenyek meg igy is hajladoznak de kozel sem annyira mint eddig. Varok par hetet meglatom hogy alakul.
A tapozason emeltem 1-1ml rol 1.5-1.5ml-re az erosebb vilagitas miatt, a reakciot meg varom a novenyektol, az 1mlel vizcsere elott 15 volt az No3. A sajat RO jotekony hatasara a 330-as akvarium vizbol most 201 TDS nel jarok csere utan, de ez kicsit visszakemenyedik mindig a kovetkezo cserere a celom a 200 volt, szoval ez utan kerult egy pipa:).
Kozben tobb dolgon is ugyeskedem: epul a P60 hoz a vezerlo, valamint megjott a varva-vart csomag a GA-bol ugyhogy nemsokar lehet majd szavazni layoutot ;).
Tovabba ujabb otlet fordult meg a fejemben, ami nem mas mint egy taiwanis nano, egy 30x30x35 os low tech pont elfer a P60 mellett es nagyon megtetszettek azok a joszagok. Az RC-k megvoltak a CRS-ek tokeletesen elvannak ebben az akvaban, szoval ugy erzem itt az ideje feljebb lepni. Raadasul amikor ezt eloadtam eletem parjanak a tapasztalati alpon mukodo "te nem vagy normalis" merom boven a belefer hataron belul maradt, szoval akar igennek is vehetem amit mondodtt.
Jelenleg itt tartok, koszi hogy idot szantal ram;)
 
c23f05426a8fe61d9bb19a38c39a0597.jpg
@ Barnapl jelentem vegre beszereztem a hygrophila pinnatifidat, kicst sok ebbe az akvaba de majd egy resze atkerul az ujba. Elnezest a kepert meg mindig telefonos, es a hc sem tert meg teljesen magahoz a nyiras ota de nem is o a foszereplo most.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sziasztok,
Az akva tovabra is kezelheto formaban van, tovabra is kuzdok az ecsetel, sajnos en ugy veszem esze az excel nem olyan hatasos az algakra mint anno a carbo volt, a csigakat egyszer mar szamuztemaz akvabol de most ujra van 2 zebra suncsiga, ez az egyetlen modja annak hogy a koveket algamentesen tartsam (de sajnos ujra megjelentek a petek is), 2 otoval bovult a takarito brigad ezeket most masik boltbol szereztem be, ugy nez ki ez a megoldas a folyamatos pusztulasra, az uj jovevenyek mar 2 hete birjak nalam. Az akva lasan befejezi a palyafutasat. amit a legjobban banok az az, hogy a novenyeket nem tudom atkoltoztetni az uj akvab az algak miatt. Meg lehet hogy megprobalok egy tapvaltast hatha az segit, pillanatnyilag hammerhead micro-macrot hasznalok ami nagyon hasonlit a GA-sra osszetetelben. Holnap cserelek vizet onnantol GA val tapozok adok meg egy lehetoseget a novenyeknek, hatha menthetoek. Kozben egy GA-ban tett igen csak inspiralo latogatas hatasara nem egy hanem 2 db fog indulni ennek az akvana utodjaikent. Az uj szerzemeny 30x30x30 as opit amibol Taiwanos low tech akvat szeretnek vasarolni. A P60-at pedig DSM-el szeretnem inditani, legalabbis a gyepes reszeket. Mivel meg egy kulso szurot nem szeretnek vasarolni ennek az akvanak a bontasa a p60 indulasakor elkerulhetetlen lesz, Viszont addig ezen az akvan elinditom az eheim szurot hogy beallt szurovel indithassam a p60-at. Ha esetleg valaki tud olyan csigat ajanlani ami hasonloan hatekony mint a Nerite fajok es nem szaporodnak mint a nyulak tovabba nem petezik tele a dekort, valamit ha esetleg meg a novenyekre is hajlandoka felmaszni kerem ossza meg velem a tudasat!
Koszi hogy elolvastad!
 
Sziasztok, van egy szamomra erdekes kerdesem. Mit tegyek ha visszafele lepek szintet? High techbol low tech fele. Ha minden igaz holnap elindul a 60 literes ezzel egyutt kikerul a kulso szuro es a co2. Atmenetileg egy kis belso szuro lesz az akvaba. Az eredeti terv az volt hogy ez az akva megszunik a 60as indulasaval egy idoben de lattam 2 petes CRS kismamat es ugy gondoltam hogy megtartom nekik ezt az akvat. Sima low tech szivacs szurovel.
Mit csinaljak az igenyes novenyekkel pl HC hagyjam bent vagy vegyem ki hogy ne terhelje halaltusajaval a vizet? A stemeket mindenkepp ritkitanom kell mert helyet kell csinalnom a szivacs szuronek. A vilagitast is visszaveszem, azzal hogy a 18w melle a ledeket nem hasznalom, de meg az is lehet hogy cserelek 11w-ra ha mar low tech. A tapozast egyszeruen vegyem vissza matol a napi mic-mac-ot hetente adjam?
Eleg kusza ez a post tudom en is de hasonloan nagy a kuszasag a fejemben is azzal kapcsolatban, hogy valositsam meg ezt az atepitest. Minden otletet szivesen fogadok, es ha minden igaz nem is zarom a naplot csak atminosul majd low garnis akvanak [emoji3]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A tápozást csak minimálisan vagy egyáltalán nem kell csökkenteni, a világítás nak elég lehet a 11W is, de megpróbálhatod a 18W-ot is. A co2 helyett lehet Carbozni.
 
A tápozást csak minimálisan vagy egyáltalán nem kell csökkenteni, a világítás nak elég lehet a 11W is, de megpróbálhatod a 18W-ot is. A co2 helyett lehet Carbozni.
Carbo megy most is, 1ml mic-mac-carbo a napi adag. Elsore hagyom a 18w-ot meglatjuk mi lesz belole. A HC tuti nem birja mert a kiegeszito ledek elott barnult, most oda fogok visszaterni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Üdv.
Az átemelős szivacsszűrőről mi a véleményed? Tervezek én is hasonlót.
Most hogy rakerestem neten es tudom, hogy ez a pontos elnevezese, helyesbitem az elozo postot es szivacs szuro helyett atemelos szivacs szurot irok. Roviden csak: pont ilyenre gondoltam csak nem tudtam hogy ez a pontos elnevezese.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
1 hete kerult ki a co a rendszerbol es csokkent a vilagitas 18w-ra. A novenyek latszolag megvannak a HC-t leszamitva o sajnos a tovetol indulva kezd berohadni ezert holnap erzekeny bucsut veszunk egymastol ebben az akvaban. A tapozast visza fogom venni mert csak 20% ot szeretnek a jovoben cserelni hetente. A szivacsszuro mar uton, mert a mostani belso szuro eleg nagy aramlatot kavar. Ami jo hir hogy a feny csokkentesenek hala a CRS ek egesz nap szem elott vannak. A petes kismama meg mindig hordja a peteit pedig szerintem mar 3 het is boven eltelt amiota eszrevettem. A petek sotet szinuek, remelem ez mar az utolso fazis. Jo lenne ha holnapig meg tartogatna mert nem szeretnem a HC vel egyutt a piciket is likvidalni. A legnagyobb fejtorest az okozza, hogy fogom elkapni a 4db galaxyt amikor koltozniuk kell.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A mai nap kidobtam egy jo nagy tenyernyi HC-t megtepkedtem a mohakat igy kicsit szellosebb lett az egesz, a mai nap legnagyobb meglepetes o volt:
3efcb19d6091a5067dcb02827ca1d04a.jpg
24d5e27c4d0c5b56d1442eb9b5ab1074.jpg
Kozel egy centis szoval nem az a kismama nem engedte el a kicsiket akit lattam tegnap, hanem egy masik petes kismamam is van. Ezt eddig sikertortenetnek tudom be mert 3db CRS van az akvaba es semi figyelmet nem forditottam rajuk. Viszont holnap megnezem a 60as szurojet mert ezen az akvan ment 1 honapot garnivedo nelkul. Lehet hogy akad meg ott is nehany kis garnéla.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A mai naptol hivatalosan is garnelas lett az akva. Ki kellett szednem az osszes stem-et hogy ki tudjam halaszni azt az 5db halat ami bent volt. Igy low-tech keves novenyes garnelas lett. A jelenlegi lakok: 2db oto, 5db amano, 3db felnott es 2db( lehet hogy tobb csak nem latom oket) novendek CRS. Az amanok par het mulva atkerulnek a 60-asba. Ha tovabbra is lesz CRS szaporulat, ami lehetseges mert mindket kismamam petes marad garnelasnak az akva, ha esetleg nem akkor megszuntetem es karanten akva lesz belole. Esetkeg kapnak par f1 hybridet, hatha lesz belole nehany szep taiwan.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
A mai naptol hivatalosan is garnelas lett az akva. Ki kellett szednem az osszes stem-et hogy ki tudjam halaszni azt az 5db halat ami bent volt. Igy low-tech keves novenyes garnelas lett. A jelenlegi lakok: 2db oto, 5db amano, 3db felnott es 2db( lehet hogy tobb csak nem latom oket) novendek CRS. Az amanok par het mulva atkerulnek a 60-asba. Ha tovabbra is lesz CRS szaporulat, ami lehetseges mert mindket kismamam petes marad garnelasnak az akva, ha esetleg nem akkor megszuntetem es karanten akva lesz belole. Esetkeg kapnak par f1 hybridet, hatha lesz belole nehany szep taiwan.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről

Kiváncsian várjuk a további fejleményeket. Képeket is feltehetnél. Szerintem jó ötlet volt a tápozás csökkentése.
 
Most hogy kikerultek a halak es mar csak 3 amano van az akvaba elomereszkednek az eddig bujkalok is kb 15 db amit eddig osszeszamoltam.
51865872cb519da5fdc368736f379aba.jpg
9c06cdd752f33c7fe868795eea692333.jpg
A hatterben levo "nagy" maximum 1cm lehet de inkabb kisebb. [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére