• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás House of CRS

CsTom

Főkertész
Sziasztok,
Eloszor is nagyon orulok hogy ratalaltam erre a forumra.
Eletem soran kisebb-nagyobb kihagyasokkal rendelkeztem valamilyen akvariummal. Most eppen egy hosszabb kihagyas utan ujra keszitenek egyett. Szemely szerint lenyugoznek a novenyes akvariumok. Mivel nem akartam mindjart a "nagy" akvarium /120l-es Juwel lesz mert ez fer csak el/ berendezesvel kezdeni csinaltam egy "gyakorlot". Ugy gondolom keso oszig adok idot magamnak hogy kiprobaljam, megismerjem az ilyen dusan novenyesitett akvariumok mukodeset. A jelenlegi novenyek teljesen veletlenszeruen " melyik tetszik" alapon lettek kivalsztva .Varom minden epito jellegu velemenyeteket, segitsegeteket, hozzaszolasotokat.
Koszonettel
Tamas

Szoval ahol most tartok:
26l es akvarium
25w futes
11w kompakt fenycsoves vilagitas /mar keresek bele illo nagyobbat csak nem tudom 20 vagy 23w-os legyen/
Jebao 503 kulso szuro 3 retegu szivcs szuro az elso talcaban, 1.1kg alfagrog E25 a masodikban, 1kg biohome ultra mini a harmadikban. 1.2 literes szivacs eloszurovel
Aljzat: JBL manado + JBL AquaBasis plus + JBL Proscape barna.
Dekoracio kovekbol
Novenyek:
Hemianthus callitrichoides
Alternanthera rosaefolia mini
Lysimachia nummularia aurea
Pogostemon helferi
Hygrophila guanensis
Anubias nana bonzai
/meg nehany mohat tervezek de nem dontottem meg melyik fajtakat/
A Co2 rendszer epites alatt nehany alkatresz erkezesetol fuggoen 1-2 heten belul beuzemelem.

A "0" napos allapot : https://www.dropbox.com/s/jy0mlxundmrbpbe/2016-04-17 18.39.10.jpg?dl=0
Az 1 hetesen nehany amano erkezese utan : https://www.dropbox.com/s/ql17048z6n3u48v/2016-04-24 09.46.18.jpg?dl=0
 
Eltelt egy ujabb het gondoltam megosztom az eddigi fejlodest, szamomra hatarozott a novenyek fejlodese, nagyon tetszik amit latok. Egyetlen gondom az Amanok lakberendezesi hajlama, vagy csak egyszeruen tul nagyok a 26 literhez ;)

Ez a 3 hetes allapot: https://www.dropbox.com/s/j5looc666z21oa8/2016-05-02 19.29.00.jpg?dl=0

Jelenleg 0.5ml easycarbo-t es ugyanennyi profito-t adagolok naponta 9ora vilagitas mellett. Eddig algaknak nyoma sincs.

Probaltam fejleszteni a vilagitast de a 23w-os 6500k-s Philips sajnos tul "vastag" ezert nem tudtam beszerelni. Viszont hosszas keresgeles utan sikerult megfelelo atmerojut talalnom es ez legalabb 26w-os, a gond csak az hogy kinabol jon, szoval ujabb 2 het varakozas kovetkezik. Igy meglesz az 1w/liter kicsit ugyan tartok tole hogy a vizfelszintol 5cm-re levo vilagitas igy sok lesz. A Co2 rendszer mar csak a szabalyozo szelepre var (az is Kinabol) de remelem a heten be tudom uzemelni.

Kozben folyik a "nagy" akvarium tervezese. A vilagitas mar biztos hogy 4x24w T5 lesz fuggesztve, hogy tudjak allitani a magassagon. A tank mereten meg vacilalok 2 lehetoseg van 60x40x40 vagy 70x40x40, a 60-ashoz tokeletesen passzol a vilagitas, de igy 30cm kihasznalatlanul marad a nagy kuzdelmek aran kiharcolt komod tetejen :(.
Ebbol az akvariumbol mar annyit sikerult megtanulnom hogy vagy egy fajta aljzat kell vagy sokkal vastagabbnak kell lenni a fedo retegnek, en 3-4cm-ert csinaltam de az ultetes es az amanok hatasara nehany szem felure kerult az alsobb aljzatbol, ami persze mas szinu.
Minden pozitiv es negativ hozzaszolast szivesen fogadok :)
 
Sziasztok,
Felmerult egy problemam. most 3 hetes az akvarium es par napja elkezdtek szetfoszlani, toredezni a rosaefolia minim levelei. A kepeken latszik , hogy a gyokereket tolja lefele, meg magasabbrol is, a tobbi novenyen semmilyen elvaltozast nem veszek eszre azok nonek szepen. A mai reggeltol megemeltem az easy carbot es a profitot 1-1ml re remelem helyreteszi.

a kepek:
https://www.dropbox.com/s/tnak5k2fynj9ri4/2016-05-06 20.15.55.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/ogmv9vziwbytz3z/2016-05-06 20.15.17.jpg?dl=0

Valamint rendeltem micro, macro tapot. amilyet sikerult talanom errefele.

Az osszeteteluk (heti 1 x 50% os vizcsere mellett)
Micro:
B 0.09ppm
Cu 0.01ppm
Fe 0.50 ppm
Mg 0.11 ppm
Mn 0.14 ppm
Mo 0.0038 ppm
Zn 0.03 ppm

Macro:
Nitrate (NO3) 20ppm
Potassium (K) 30ppm
Phosphate (PO4) 3ppm
Magnesium (Mg) 10ppm

Jo lesz ez vagy szedjem ossze a gondolataimat es rendeljek Magyarorszagrol GA-st
 
Szisztok,
Ma megerkezett vegre az utolso alkatresz is a Co2 rendszeremhez, igy mindjart ossze is szereltem. pillanatnyilag 0.5bubi/masodpercel szep zold a reagens, nagyon bizok benne hogy helyre teszi a rosaefoliam ami az elmult napok alatt csak meg ramatyabbul nez ki.
Par kep a co2-rol:
https://www.dropbox.com/s/rc0mn3fmqtxd7wz/2016-05-08 17.01.01.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/8k2jt6m6g6hdkz2/2016-05-08 17.03.27.jpg?dl=0

Valamint beszereztem egy JBL proscant ami a kovetkezo redmenyt produkalta:
No3 25
No2 0
GH 7
KH 0
PH 6.8

Nekem ez egyenlore nem sokat mond, de meg este utanna olvasok itt a forumon.
Valamit kell tennem a viz minosege erdekeben?
Koszonom, hogy ramneztel!
 
Probaltam kezdeni ma valamit a KH val. Vettem a JBL alltal ajanlott termekbol. A KH 0 rol 1.5 ment fel az adagolas szerint adagolva annak ellenere hogy a KH 5 hoz ajanlott mennyiseget tettem bele. A GH 7 rol 14 re ugrott fel. Kiserlet keppen csinaltam egy csapviz tesztet. Ott GH >21 a KH 15 2 oras allas utan. En ahogy olvastam itt a forumon ennek szimpla mateknak kellene lenni, es mivel allot kezelt (aquatan) csapvizzel cserelek eleg surun, pillanatnyilag 20% 2 naponta. Nem ertem a csapvizhez kepest mitol lagyul fel ennyire a vizem. Ha esetleg tudnatok otletet adni mit tegyek azt szivesen vennem.
Elore is koszonom.

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Sikeressen atrendeztem az akvariumot, vegre sikerult talalnom olyan alaku fat amilyet szerettem volna, igaz ezt is kicsit fureszelgettem mire befert az alltalam tervezett helyre, de kifelyezetten tetszik a vegeredmeny. Az agakra china, falme es phoenix moha kerult. A diffuzort sikerult ugy elhelyezni hogy az esozteto korbeforgatja a bubikat az akvariumba. A jobb oldalrol ki kellett szednem a novenyeket a fa miatt es nem is ultettem vissza mindent. A felszabadult helyre mar meg is van a kiszemelt hydrocotyle cf. tripartita szemelyeben, a bal oldal meg kap 2 hetet ha nem jon helyre a Alternanthera, akkor oda is kell keresnem uj novenyt, de erossen bizok benne hogy helyrejon. Erdekes modon az atepites kozben sem talatam mulmot es az aljzat is teljesen tiszta mindenhol, pedig lakok vannak meg talan kicsit sokan is.
Mar csak a vilagitast kell rendbe tennem, remelem hamarosan megerkezik a 26W os , de felek hogy akarhogy is csinalom a foglalata feloli bal oldal mindig arnyekos marad, ilyen kicsi tetobe szerintem csak ledet lehet tenni a gyari helyett, amin mar dolgozom is.

Ez lett a mai atrendezes vegeredmenye: https://www.dropbox.com/s/8aw8v9v62393lrj/2016-05-10 22.24.18.jpg?dl=0
 
Egy kis eszmefuttatas a mai napra.
Tovabbra is a viz kemenyseggel kuzdok, egesz pontossan a KH a gond. Ugye mikor eloszor csinaltam tesztet (proscan) GH7 KH 0 volt az eredmeny. Azten vettem JBL Aquadurt ebbol az Ro vizhez ajanlott KH 5-os mennyiseget tettem a vizbe. Igy GH 14 KH 1.5 lett ez volt 9.-en azota nem csereltem vizet de megmertem a csapvizet ez GH 21 KH 15 volt. Ma ujra csinaltam tesztet az eredmeny GH 14 KH 0. Ma csinaltam egy 50%os vizcseret 50%RO 50% csapvizzel amit aquatannal kezeltem. Elmeletben Igy GH 10.5 KH 7.5 amit az akvariumba toltottem. Varok ket napot, de van egy olyan rosz erzesem hogy a GH valtozatlan lesz a KH pedig lemegy ujra 0-ra.
Szoval igazabol azt nem ertem hogy a KH miert megy vissza 0-ra allandoan. Nem tudom merre keressem a hiba okat.
Az akvarium 23 napos. A szuro mar indulas elott ment 2 honapot egy masik akvariumban, amugy nem hiszem hogy erre fele van a gond 750l/h a teljesitmeny ugyan ezen zartam kicsit, osszesen 3.2 liter szivacs es 4 liter biologiai szuroanyag van bent.
Indulastol Easycarbo es profito volt a tapoazas 0.5ml/nap mennyisegben. Most 5 napja levatottama profitot micr+macro-ra (1.5+2ml/nap) az easycarbot pedig felemeltem ugyan ebben az idoben 1ml/napra. 3 napja megy a Co2 fel oraval a vilagittas elott jaratva napi 9 orat. A vilagitas 11w napi 9 oraban (ezen mar dolgozom izzo csere vagy led vilagitas epitese formajaba). Az indulas utan jelentkezett vashianyos tunetek megszunni latszanak szepen zoldulnek vissza a mar majdnem feher uj levelek. Azonban a KH-val eddig ugy tunik nem tudok mit kezdeni, szoval ezugyben kernem a tanacsotokat. Elore is koszi!
 
Sziasztok,
Megoldodott a KH problemam, vagyis vegre tudom hogy mitol lagyul vissza a viz. A JBL-tol idezve :
  • Creates optimal water values (slightly acidic & low KH value) for aquatic plants.
  • With its softening effect the substrate is ideal for the care and cultivation of most aquatic plants.
  • The granulation of the soil ensures an optimal supply and circulation of oxygen inside the ground.
A micro+macro tapozasra atallva megallt a rosaefoliam szethollasa, sot talan a nehany megmaradt level mintha fejlodesnek is indult volna.
A mai nap sem telik el reszemrol kerdes nelkul ;): Ha visszavagom a lysimachiat el fog agazni, es ugy nol majd tovabb. Mert lassan eleri azt a magassagot amit szeretnek. Elore is koszonom!

Majdnem elfelejtettem, valaki tudja esetleg milyen nehez a Odyssea Quad 4x24? A tartojat tervezem, es kellene tudnom mit kell elbirnia.
 
Utoljára módosított:
Aliexpress 4 kg-ot, Amazon kb 5 kg-ot ir, a csomagsulyra, viszont ennel kulon van az elotet, igy helytallo a kb 3-3.5 kg :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sziasztok,
Megoldodott a KH problemam, vagyis vegre tudom hogy mitol lagyul vissza a viz. A JBL-tol idezve :
  • Creates optimal water values (slightly acidic & low KH value) for aquatic plants.
  • With its softening effect the substrate is ideal for the care and cultivation of most aquatic plants.
  • The granulation of the soil ensures an optimal supply and circulation of oxygen inside the ground.
A micro+macro tapozasra atallva megallt a rosaefoliam szethollasa, sot talan a nehany megmaradt level mintha fejlodesnek is indult volna.
A mai nap sem telik el reszemrol kerdes nelkul ;): Ha visszavagom a lysimachiat el fog agazni, es ugy nol majd tovabb. Mert lassan eleri azt a magassagot amit szeretnek. Elore is koszonom!

Majdnem elfelejtettem, valaki tudja esetleg milyen nehez a Odyssea Quad 4x24? A tartojat tervezem, es kellene tudnom mit kell elbirnia.



Szia végig olvastam a naplódat és gratulálok szépen fejlődsz annak ellenére hogy a kérdéseidre nem sok választ kaptál. Ügyesen meg kerested a válaszokat. Az agyagos talaj vesz ki a KHt a vizedből. Csináld a víz cseréket előre beállított vízzel és be fog állni hamarosan. Nálam is 0 volt a KH sokáig de nem jelentett problémát. A lizinkát meg csak vágd el és a levágott szárakat vissza tudod ültetni sűrítésnek. Az elvágott rész pedig elágazik ahogy írtad. A lámpa súlyára pedig már kaptál választ .
Hajrá csak így tovább, figyelemmel kísérem a fejlődést.:)
 
Szia végig olvastam a naplódat és gratulálok szépen fejlődsz annak ellenére hogy a kérdéseidre nem sok választ kaptál. Ügyesen meg kerested a válaszokat. Az agyagos talaj vesz ki a KHt a vizedből. Csináld a víz cseréket előre beállított vízzel és be fog állni hamarosan. Nálam is 0 volt a KH sokáig de nem jelentett problémát. A lizinkát meg csak vágd el és a levágott szárakat vissza tudod ültetni sűrítésnek. Az elvágott rész pedig elágazik ahogy írtad. A lámpa súlyára pedig már kaptál választ .
Hajrá csak így tovább, figyelemmel kísérem a fejlődést.:)

Koszonom, a valszod!
Megtisztelsz a figyelmeddel ;)
 
Ismet eltelt egy het, ugy latom minden a legnagyobb rendben alakul. A novenyek nagyon szepen fejlodnek a rosaefolia kezd eszhez terni, mintha uj hajtasokat velnek felfedezni rajt, a helferitol fajo szivvel de megvaltam , mivel egyszeruen keptelen voltam a toveket maradasra birni a talajban minden reggel fent uszott nehany a felszinen amit persze szepen visszaultettem, de estere ujra fent voltak, hidrocotyle sp. "japan" lett a kivalasztott a felszabadult helyre. A vizcseret ismet 50% Ro + 50% csapvizzel csinaltam. Holnap ha lesz egy kis idom csinalok viztesztet. Megerkezett a messzi tavolkeletrol a cserenek szant 26w os 6400k-s izzo, persze a nepszeru internetes aruhaz leirasaval koszono viszonyban sincsenek a valos meretek, igy tovabbra is 11w-al vilagitok, es mar 2db sehova sem hasznalhato izzom van mert errefele nem divat az E27 es foglalat. Meg szerencse hogy rendeltem mashonnan masfajtat remelem az mar vegre jo lesz igaz az csak 18W 6500k de abbol viszont mindjart 3db lesz mert persze 1db-t nem lehetett rendelni. Hat hirtelen ennyi.

Egy kep a mostani allapotrol : https://www.dropbox.com/s/50hz9gq33d2g4mz/2016-05-18 18.05.02.jpg?dl=0
valamit az uj kedvenc novenyrol : https://www.dropbox.com/s/w49pr0e13oydu85/2016-05-10 22.56.42.jpg?dl=0
es a karbantarto szemelyzetrol : https://www.dropbox.com/s/44sm1tj9uxp7yc8/DSCN0243.JPG?dl=0
 
Ismet lemaradt a mai napi kerdes :)
Tervezem folyamatossan a kovetkezo akvariumot, pillanatnyilag a szuron vagyok kicsit elakadva. Eredetileg Ex1200 plust terveztem de sajnos most gyult bennem vilagossag hogy ha pontos a GA merese es csovezessel egyutt 600mm magas akkor egyszeruen nem fer be a szekrenybe :( 430mm es az ajto es felette van meg 80mm amit ki tudok hasznalni esetleg ha ferden veszem ki es teszem vissza a szekrenybe. Ha a tetra kiesik akkor marad az eheim 2426 marad vagy esetleg a 2273 johet szoba. az akvarium 70x40x40 es vagy 60x40x40 lesz, ez valoszinuleg azon mulik majd melyik labbal ebredek majd aznap amikor megrendelem. Eleg lesz a 2426? Szeretnem majd meg egy reaktorral, kulso futovel is megtoldani mert nem szeretnek lehetoleg semmi felesleges dolgot az akvariumba latni. Mit gondoltok?
 
Szerintem elég lesz a 2426 a 60x40x40-hez a reaktor biztos fog rajta vissza. Ha nagyobb lesz az akva akkor nem árt ha nagyobb és akkor lesz benne tartalék.
 
Szisztok,
Ujabb het telt el szerencsere minden komoly problema nelkul. A mult heten beultetett novenyek is ugy nez ki kezdenek megkapaszkodni es lassan uj leveleket hoznak. Az elovilag egy kicsit valtozott, az egy darab oto-t ugy gondoltam megajandekozom 3 uj barattal, de ugy tunik 1 a 3-bol elv mukodik nalam veluk kapcsolatban. eddig 2x vettem oto-t mindketszer 3db-t es pillanatnyilag 2db van. Az egyik amanom ma reggelre ugy gondolta megprobalja az edesvizi szaporodast, es telepakolta a hasaljat petekkel. A rosefilia most mar biztos megmarad, igaz eleg leharcolt a regi osszetoredezett levelekkel de mar hozza helyettuk az ujakat. A vilagitas vegre 50% ban megoldodott vegulis bulgiariabol a 3. rendelesre sikerult csere izzot beszereznem ez 18W 6500k 1040lm. Ehhez meg varom a 5w 900lm es led sort amit be tudok epiteni a gyari tetobe, igy mar rendben lesz vegre a vilagitasom is.

Egy kep a mai allapotrol: https://www.dropbox.com/s/zyv6a5f63jeyvhr/2016-05-26 21.16.25.jpg?dl=0
 
Nagyon szépen alakul az akváriumod de próbálj meg egyből látható képet berakni ne csak linket. Ezt többféleképpen megteheted vagy írsz még 10 hozzászólást vagy valamelyik fotó megosztóról beágyazod a linket sajnos a drop box szerintem nem jó mert nem találtam a beágyazós linket. Sajnos az oto elég érzékeny hal ezért különösen hosszan kell beszoktatni az akvába mert akár az összes elhullik.
 
Ismet lemaradt a mai napi kerdes :)
Tervezem folyamatossan a kovetkezo akvariumot, pillanatnyilag a szuron vagyok kicsit elakadva. Eredetileg Ex1200 plust terveztem de sajnos most gyult bennem vilagossag hogy ha pontos a GA merese es csovezessel egyutt 600mm magas akkor egyszeruen nem fer be a szekrenybe :( 430mm es az ajto es felette van meg 80mm amit ki tudok hasznalni esetleg ha ferden veszem ki es teszem vissza a szekrenybe. Ha a tetra kiesik akkor marad az eheim 2426 marad vagy esetleg a 2273 johet szoba. az akvarium 70x40x40 es vagy 60x40x40 lesz, ez valoszinuleg azon mulik majd melyik labbal ebredek majd aznap amikor megrendelem. Eleg lesz a 2426? Szeretnem majd meg egy reaktorral, kulso futovel is megtoldani mert nem szeretnek lehetoleg semmi felesleges dolgot az akvariumba latni. Mit gondoltok?
Nálam is 2426 üzemel 64 literben, de félig, kétharmadáig folytani kell, ha nem akarsz bermuda háromszög szimulációt. :D

Tapatalk-kal küldve...
 
Hat ma beutott ami beuthet, szuro tisztitas van utemezve. Minden redben is ment az osszerakasig csakhogy egy ful letorott a jebaorol. Kis varosunkban Tetra nem kaphato. Most hirtelen dontenem kell ismet valami ismeretlen marka, vagy csak a jelenlegi akvariumra gondolva Eheim Classic 250. Vagy a jovore gondolva az experience 350 es a mostanihoz meg majd rendelek egy ex 600 plust. Egyenlore csak vakarom a fejem. Es bizok benne hogy aramlas nelkul is birjak a bacik par orat. Mert ha nem akkor lesz igazan nagy a baj

Tapatalkkal küldve az én SM-G900F eszközömről
 
Back
Oldal tetejére