• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal határozó, avagy mi lehet ez?

Arizona

Tapasztalt kertész
Tudja valaki Ő milyen hal lehet?

101355.jpg
 
Helo!
Nagy akváriumban érzik jól magukat, aktív faj. Legyen az akváriumban nyílt tér úszásra de sziklák és rejtekhelyek is. 6,5-7,5 ph, 15-25°C, Nem válogatós, szereti a fagyasztott és az élő eleséget de a boltban kapható halkaját is elfogadja. 14-15 cm-re nő meg.
 
Sziasztok!

Képet nem tudok mellékelni, de van egy 23 centire megnőtt algaevőm. Úgy néz ki, mint egy anci vagy pleko, de sehol nem olvastam, hogy azok megnőnének ekkorára. Szerintetek mi lehet eme "picike" élőlény? Illetve ha van elképzelés, hogy ki ő, akkor még fog nőni??? Mert lassan lakást is kell cserélnem miatta :)

Köszi előre is!

Sophi
 
Sophia75 said:
Sziasztok!

Képet nem tudok mellékelni, de van egy 23 centire megnőtt algaevőm. Úgy néz ki, mint egy anci vagy pleko, de sehol nem olvastam, hogy azok megnőnének ekkorára. Szerintetek mi lehet eme "picike" élőlény? Illetve ha van elképzelés, hogy ki ő, akkor még fog nőni??? Mert lassan lakást is kell cserélnem miatta :)

Köszi előre is!

Sophi

Szerintem plekod van. Biztos, hogy nem anci mert az max 15 centire nő. Ha plekod van, akkor még nőni fog nőni 10-20 centit, de ez attól is függ, hogy mekkora akváriumban van. 50 centire is nőhet nagy akváriumban.
 
Viktor megelőztél, én is ezt a képet kerestem, de hát akinek a fejében van az internet :lol: :lol:
 
Ha pleco-d van talán a kajáltatással féken lehet tartani a növekedést.

Nálam is van egy kb 15 cm-es peldány napi egy kis algatabi a kajája. többet nem merek adni neki. így nem lesz óriás.
Több éve megvan és láthatóan jól érzi magát.
 
Te jó ég!!!! Ne nőjjön tovább, most vettem neki egy nagyobb lakást.... Eddig egy 100 literesben lakott, keddtől 180-ba költözik. De nem szeretnék 1 év múlva megint venni kérót neki.
A kaja nem hiszem, hogy sok, mert a tablettát a többiek megeszik, mire ő méltoztatna odaúszni.

A képpel viszont sokkoltatok.... Rémálmaim lesznek :)

Megválni meg nem szeretnék tőle, nálam van kicsi kora óta. De ha még fog nőni, akkor nem lesz választásom :(

Köszönöm az infót, és a (rém)képet :D

Sophi
 
Szia Sophia75!

A képen látható méretet csak a természetben, vagy egy mesterséges tavacskában, vagy a hagyományos akváriumoknál jóval nagyobbakban (több ezer literes) képes csak elérni. A végleges méret mindig a rendelkezésre álló élettér függvénye. Bár ekkorára nem fog nálad megnőni, de mindig is túl méretes lesz az aktuális akváriumodhoz. Hosszú távon nem leszel képes megtartani, hacsak nem biztosítasz neki az előbb említett nagy méretű közeget. A csökkentett táplálék ezt a dolgot nem befolyásolja, inkább a hal egészségét, életben maradását.
 
Az én tippem: - Hyphessobrycon loretoensis
- Hyphessobrycon peruvianus
szóval valami macerásan beszerezhető halacska. :geek:

Esetleg -Tucanoichthys tucano - ez is unikum.
 
tegnap este új halak tűntek fel az akváriumomban, meg tudja mondani valaki melyik fajtából származnak? (a barna színűek)
http://s791.photobucket.com/albums/yy19 ... eneration/

ami szóba jöhet:
-guppy
-fekete és ezüst molly
-törpe páncélosharcsa
törpe szívóharcsa
-Xifo (ezt kizárnám, abból ott van 1 kis vöröske)
-neon hal

+1 amano garnéla ;)

Ui.:én úgy gondolom elevenszülő hal hozta világra, mert vízcsere után tűnt fel rögtön 4-5darab, aztá másnapig összesen 7 lett

Persze tudom, idővel kiderül :)
 
csak azért fura a guppy, mert kb 8 kishal lett már, és egyiken se látszódott semmi, mindegyik ugyanolyan "lapos" volt tegnap este is :)
ime pár kép oldalról:
th_IMG_0706.jpgth_IMG_0708.jpg
 
Back
Oldal tetejére