• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hal határozó, avagy mi lehet ez?

Hello!
Van egy törpesügérpárom, de nem vagyok a nevében biztos. Szerintem:Apistogramma Sp. Rotkei (orange flash) hosszas netes keresgélés után, de nem biztos.
Amit hozzátennék a képhez, a hím fején létható foltok világoskékek mint a farka csak a fotó vakuja elnyomja. sajnos nem tudtam jobb képet készíteni mert utóló pillanatban mindig bemozdultak.
jellemzői: Volt már 2-3 féle törpesügerem, de ezek eddig a legagresszívebbek jóval nagyobb termetű halaknak is bármikor csak úgy nekirontanak. Garnélák és színes halakat rendszeresen támadják, időnként mégis félrevonulnak és csak szemlélik a terepet. (Kissebb termetű 1,5 cm alatti garnélákat kipusztítja) Érdekes, de etetéskor nem olyan agresszívek.
Kép:
PC300005.JPG
 
Amit láthatunk az egy Apistogramma Agassizi (fire red ) verzió.Mivel sügér féle ezért szívesen csemegézik a kisebb rákokból.A kis garnéla tökéletes csemege.Amúgy nem egy agresszív hal csak max ívásnál védi a területét.Etesd 1 héten egyszer legalább cyclops-al és még színesebb is lesz a hím farokuszonya.
 
Én viszont igen, és szerintem is valamilyen pseudotropheus, bár ebből a képből nem mondanám 100 százalékra. Még ivadékok, szép nagy sügérek lesznek belőlük, de mire megnőnek a lágyabb levelű növényeid nem biztos, hogy megmaradnak, illetve szerintem biztos nem. De ez csak az én véleményem. Én kifejezetten növényes akváriumba nem választanék mbunákat, viszont mbunák mellé választanék növényeket, de olyanokat amiket kevésbé tudnak, szeretnek szétcincálni pl: vízi-kehely, anubias, microsorum - ezeket nálam nem bántják, de változó a viselkedésük, másnál egészen másképp is viselkedhetnek. Én 200 liter alatti akváriumba nem tenném őket, mert kis helyen hajlamosak gyilkolászni egymást, minimum 4-5 nőstény 1-2 hímre. :wave:
 
Nekem voltak sügéreim elég sokáig.
A tapasztalatom az, hogy teljesen felforgatják az akvárium aljzatát, így növényes akváriumba nem ajánlom én sem ezeket a halakat.
Nem véletlenül rendezik be csak kövekkel, sziklákkal, faágakkal az akváriumaikat.
Azt nem tudom, hogy egy már szépen működő, rendes aljnövényzettel megáldott akváriumban hogy viselkednének, de inkább nem próbálnám ki.
Mivel revír-tartó halakról van szó, időről-időre megbolondulnak a hímek és akkor kezdődik az aki átdizájnolása. Ha nagyobb kőkupacok vannak megépítve csak úgy egymásra rakásos módszerrel és nem az akvárium aljára támaszkodnak, hanem aljzatra, homokra, akkor képesek kipakolni az aljzatot alóla és borul az egész építmény.

Ha lehet, akkor külön akváriumot tarts nekik nagyobb, darabosabb kavicsos aljzattal, kövekkel és faágakkal. Növények közül csak pár db nagyon erős szárú- és levélzetűt tegyél be nekik. Ha lehet, akkor egy kődarabbak súlyozd le a gyökereket, mert hamar ki fogják ásni és lebegni fog mind.
Ha nyugisabb sügérekre vágysz, akkor ajánlom az Aulonocara fajokat. 1 hím mellé 5-6 nőstényt tehetsz.
 
NA látod ezért kell dél amerikai törpesügiket tartani .Azok nem forgatnak fel semmilyen talajt,nem eszik a növényt és nem verik össze a többi lakót sem.
 
Sziasztok!
Szerintetek ő az igazi sziámi algevő? Mert a boltban azt kerestem, és mondták, hogy repülő róka lesz az, de ez se nem repül, se nem róka... :) Úgy néz ki, mint a sziámi algaevő, de nem esz semmiféle algát, csak "benyálazza" azt.

DSCF0326.JPG
 
Ez bizony hamis sziámi algázó, becsületes nevén díszesszárnyú márna, és ez bizony nem fog algázni. Ilyen kifejlett egyednél már könnyű felismerni a különbségeket. Pl. a száj formája is teljesen más, azon kívül az igazi algázónak nincs ilyen éles határvonal az oldalán futó fekete csík és a felette lévő szürke rész között, valamint ami még szembetűnő, hogy ennek az úszói színesek.
Most nem találtam jobb cikket, csak ezt:
http://www.hotdog.hu/magazin/magazin_article.hot?m_id=21567&a_id=714442&h_id=62266

Itt vannak jó képek, amin látszanak a különbségek:
http://www.future-digital.com/aquar..._tropical_fish/crossocheilus_siamensis_7.html
 
Köszönöm! Az a legtöbb akvarisztikai boltban a hiba, hogy nem tudják mit adnak el. Én meg nem tudtam mi a különbség a 2 között kinézetben...
 
koszi a valaszt , pontosan errol van szo , tehat koze nincs az otohoz ...mivel 27 cm re is megnohet ...
legalabb jo tudni mivel verik at az embert egyes helyeken .. :thumbdown:
 
mivel 27 cm re is megnohet ...
legalabb jo tudni mivel verik at az embert egyes helyeken .. :thumbdown:[/quote]


Szerintem 27cm-re akváriumban nem nő meg!De fogd fel úgy ,hogy egy nagyon jó takarító munkást alkalmazol szállásért cserébe próba időre :)Személy szerint, ilyen hatékony algázóval még nem találkoztam . :thumbup:

Viszont országszerte nem tudják ,hogy mit sóznak rá az ember fiára(nem át verni akarnak csak lusták utána nézni)tisztelet a kivételnek! :(
 
Back
Oldal tetejére