• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GreenBerèny

Először is, ha úgy fotózol, hogy a lámpa benne van a képben, akkor a téma nagyon sötét lesz és nagyon rosszul fog látszani. Úgy komponáld meg a képeket, hogy a lámpa és egyéb erős fények ne legyenek benne!
Másodszor, senki nem fogja leírni neked, hogy mit hogyan csinálj.
Ne érts félre! Nagyon szívesen segítünk, ha tudunk és örülünk, hogy gyarapítod az akvakertészek táborát, de a szükséges tudást neked kell elsajátítamod. Itt a fórumon már minden le van írva, csak meg kell keresni a szükséges információkat. Érdemes blogokat is olvasni. Sok oktató anyag van itt is és máshol is.
A lényeg, hogy olvass sokat és ha így sem talász választ a kérdésedre akkor tedd fel nyugodtan, biztosan kapsz segítséget. Azt itt senki sem szereti, ha olyan kérdést tesz fel valaki amire már korábbi hozzászólásban le lett írva a válasz, mert ez arra utal, hogy az illető arra sem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen annak, ami érdekli.

A fa kitámasztva valóban jobb, de igazából a növények nagymértékben fogják befolyásolni az összképet.
Esetleg próbálj egy tervet rajzolni, hogy lásd növényekkel együtt vagy keress fotókat, ami hasonló ahhoz, amit szeretnél!
Kíváncsi vagyok, mit hozol össze.
Jó ültetést!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Okès mindent èrtek így lesz :) amúgy ilyen lett, kissè átrendeztem a Greenaquában kapott tanácsokat figyelembe vève ;) növènyeket csak úgy beszórtam max átültetem mert mèg fogalmam sincs mit fognak mutatni :D
IMG_20170307_001603.jpg IMG_20170307_001607.jpg
 
Okès mindent èrtek így lesz :) amúgy ilyen lett, kissè átrendeztem a Greenaquában kapott tanácsokat figyelembe vève ;) növènyeket csak úgy beszórtam max átültetem mert mèg fogalmam sincs mit fognak mutatni :D
View attachment 27480 View attachment 27481
Jó lett! Kár lett volna kint hagyni azt a nagy fát! Az nagyon adja magát!
A növényesítést illetően szerezz be pár stemet, mert nem nagyon van húzó növényed így az indításra, ezek akár még jól is mutatnának a háttérben;)
 
Jó lett! Kár lett volna kint hagyni azt a nagy fát! Az nagyon adja magát!
A növényesítést illetően szerezz be pár stemet, mert nem nagyon van húzó növényed így az indításra, ezek akár még jól is mutatnának a háttérben;)
Köszönöm, szerintem is kár lett volna èrte csak először megijedtem tőle olyan nagy volt :D stemet tervezek hátra csak mèg nem tudom hogy milyet :( mit jelent hogy húzónövèny amúgy? :D
 
A hétvégén még akartam is írni, hogy mindenképp tedd bele azt a fát és ráadásul pont így gondoltam, csak telóról olvastam a naplód, és arról nem szeretek írni, körülményes... De örömmel láttam, hogy így döntöttél! :)
A stemekre értettem, ami gyors növekedésű, elviszi a tápanyagot, segít beállítani az egyensúlyt. Ezzel a szürke háttérrel valami narancsos árnyalatú növény jól mutatna szerintem.;)
 
Most mèg amano seregre gyűjtök utána befejezem a növènyesítèst addig alakul mèg a kèp a fejemben ;) az normális amúgy hogy frissen feltöltve tisztább ès átlátszóbb volt a víz mint most? Hiába cserèltem vizet nem akar szèpülni :(
 
Most mèg amano seregre gyűjtök utána befejezem a növènyesítèst addig alakul mèg a kèp a fejemben ;) az normális amúgy hogy frissen feltöltve tisztább ès átlátszóbb volt a víz mint most? Hiába cserèltem vizet nem akar szèpülni :(
Perlon duplán a szűrőbe, az kiszűri az apró részecskéket. Egyébként az opálosodás ilyenkor előfordul. El fog múlni.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
No para. Ez előfordul a fáknál kezdetben. Nem okoz problémát. Le lehet dörzsölni, vagy csővel leszivatni. Ha majd lesznek benne algaevők, azok is szívesen leeszegetik. (Garnélák, Otocinclus)
 
Köszi a tippeket :)
Közben rakok fel pár friss képet és egy kérdést is az egyik növénnyel kapcsolatban, ami nem néz ki valami túl biztatóan :( mi lehet a baj, vagy csak türelem? :)
Kommentárként pedig: Kiszedtem bal hátulról pár fűszálat (ide jönnek a stem-ek) és elültettem a "hiányos" helyekre, szerintem sokat javult a látvány :D
IMG_20170310_183439.jpg
 

Attachments

  • IMG_20170310_183447.jpg
    IMG_20170310_183447.jpg
    199.7 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170310_170725.jpg
    IMG_20170310_170725.jpg
    133.9 KB · Megtekintések: 0
1 hét és 1 naposak lettünk :) Meglepően sok növekedés történt ahhoz képest, hogy nincs co2, én lassabbra számítottam. Meg vagyok elégedve az összképpel, már alig bírok várni az amanokkal :) Alga csak az a vattaszerű cucc van amiről már korábban kiraktam képet. Örülnék ha kapnék pár építő jellegű kommentet, én pedig igyekszem alaposan és minőségi módon naplózni ;)
IMG_20170314_201411.jpg
IMG_20170307_001603.jpg IMG_20170314_201415.jpg
 
Gondolkodtam rajta, hogy leírjam ezt de végül úgy döntöttem leírom, mert fontos volt nekem ez a közösség régen, de sajnos csalódnom kellett. 2012-ben regisztráltam itt a fórumon és rengeteget olvastam, egy idő után csak naplókat. Akkor a trend a következő volt: Jött egy új tag egy új akváriummal, mindegy milyen felszerelése volt ezerrel kommentelt mindenki, mindenben amiben tudtak segítettek, pörgött az élet szinte minden naplónál. Alig vártam, hogy egyszer az én naplómnál is hasonló élet legyen. Én elhiszem, hogy azóta eltelt 5 év és ez a közösség is "felnőtt" de ennek az eredménye nem a klikkesedés és a belterjesség kéne hogy legyen. Ma az van, hogy tojik mindenki kb minden "átlag" naplóra csak az IAPLC versenynaplók pörögnek úgy ahogy a régi időkben. Tisztában vagyok vele hogy ma már nem számít túl izginek az én naplóm, de ez minden várakozásomat alulmúlt. Egy friss példa hogy érzékeltessem miről beszélek: Egy sokkal kisebb és fiatalabb közösségnél ugyanez a kép harmad ennyi szöveggel már 80 lájknál tart (itt 3) a kommentek pedig 20nál! (itt 0) Többek között kaptam egy olyan tanácsot, hogy egyengessem ki elől a talajt az sokat fog dobni rajta. Apróság, de megtettem és hihetetlenűl sokat számít nem gondoltam volna. Nem nagy dolog de sok ilyen apróság viszi előre az embert és régen itt is működött ez, sőt jobban. Sajnálom hogy ma már nem úgy mennek a dolgok, de remélem hogy ez a komment megmozgatja a régi légkört :)
Ui.: Írj egy kommentet, ha egyetértesz ;)
IMG_20170315_183003.jpg
 
Abszolút egyetértek veled.
Sajnos sok akvaristát elkapott a gépszíj és áttértek a verseny akvárium készítésre. Az ilyen egy nap alatt készült, 1-2 hónapig létező akváiumokat én nem tartom semmire. Ezek kifejezetten fotózáshoz berendezett üvegek. Láttam pár ilyet élőben, de egyáltalán nem tetszettek. Fotón persze jól néznek ki, de élőben csalódás.
Mégis sokakat elcsábít ez az irányzat, mert gyorsan tudnak "sikereket " elérni tömérdek növény indításkori beültetésével, ragasztással, brutális technikával.
Azért vannak valóban csodás akváriumok is.
Sajnos a saját örömükre, a saját igényeink szerint kialakított scape-ek általában nem mutatják meg teljes szépségüket egy 2D fotón. Így versenyen nem sok esélyük van, pedig legtöbbször ezeknél mutatkozik meg leginkább a hozzáértés, az elhivatottság, a gondoskodás, a szeretet.

A fotó alapján szépen fejlődik az akváriumod. Nekem hiányzik valami a háttérből. Stemeket el tudnék ott képzelni. Az a legfurcsább, hogy a széleken és középen is üres. Ez így igazából két különálló szigetnek tűnik.
Jobban nézne ki, ha a széleken kitöltenéd a teret. Persze ez csak az én véleményem.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére