• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GreenBerèny

Nekem tetszik az akváriumod! De már megnyilvánultam ez ügyben. :)
A mohákat nyírd meg, már rájuk fér. A stemeket korábban már említettem én is, de nélkülük sem rossz, neked tetszent az a lényeg!
A "többit" meg ne vedd a szívedre!;)
 
A fotó alapján szépen fejlődik az akváriumod. Nekem hiányzik valami a háttérből. Stemeket el tudnék ott képzelni. Az a legfurcsább, hogy a széleken és középen is üres. Ez így igazából két különálló szigetnek tűnik.
Jobban nézne ki, ha a széleken kitöltenéd a teret. Persze ez csak az én véleményem.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
Nekem tetszik így lekopaszítva, olyan iwagumis stílus :) A két különálló sziget szándékos, egy ösvény szeli ketté. Talán ideiglenesen rakok bele egy kis átokhínárt "húzónövénynek"
 
A mohákat nyírd meg, már rájuk fér. :)

Nem tudom még mit nyírjak rajta, nem nagyon merek hozzányúlni, csak ilyen kósza szálak vannak amit nem kötöztem le, vagy te hogyan nyírnád? Én inkább a "füveket" gondoltam lenyírni elég magasak már. Csak simán fogom és lenyisszantom? Ne várjak vele még egy kicsit? :)
 
Gondolkodtam rajta, hogy leírjam ezt de végül úgy döntöttem leírom, mert fontos volt nekem ez a közösség régen, de sajnos csalódnom kellett. 2012-ben regisztráltam itt a fórumon és rengeteget olvastam, egy idő után csak naplókat. Akkor a trend a következő volt: Jött egy új tag egy új akváriummal, mindegy milyen felszerelése volt ezerrel kommentelt mindenki, mindenben amiben tudtak segítettek, pörgött az élet szinte minden naplónál. Alig vártam, hogy egyszer az én naplómnál is hasonló élet legyen. Én elhiszem, hogy azóta eltelt 5 év és ez a közösség is "felnőtt" de ennek az eredménye nem a klikkesedés és a belterjesség kéne hogy legyen. Ma az van, hogy tojik mindenki kb minden "átlag" naplóra csak az IAPLC versenynaplók pörögnek úgy ahogy a régi időkben. Tisztában vagyok vele hogy ma már nem számít túl izginek az én naplóm, de ez minden várakozásomat alulmúlt. Egy friss példa hogy érzékeltessem miről beszélek: Egy sokkal kisebb és fiatalabb közösségnél ugyanez a kép harmad ennyi szöveggel már 80 lájknál tart (itt 3) a kommentek pedig 20nál! (itt 0) Többek között kaptam egy olyan tanácsot, hogy egyengessem ki elől a talajt az sokat fog dobni rajta. Apróság, de megtettem és hihetetlenűl sokat számít nem gondoltam volna. Nem nagy dolog de sok ilyen apróság viszi előre az embert és régen itt is működött ez, sőt jobban. Sajnálom hogy ma már nem úgy mennek a dolgok, de remélem hogy ez a komment megmozgatja a régi légkört :)
Ui.: Írj egy kommentet, ha egyetértesz ;)

Nah erre azért tényleg írok két sort ha nem haragszol...

Tulajdonképpen nem is tudom hol kezdjem.

Lapozz vissza kérlek a naplód elejére és nézd meg, hogy 4-5 tag is válaszolt a kérdéseidre. Úgy érzem valamennyi segítséget kaptál. Ha többet kérdeztél volna lehet több válasz is érkezne. Egyébként 2 hete indítottad a naplót. Hova ez a türelmetlenség?

A fórum felnőtt, ahogy a fórumon található ismeretek sokasága is meglehetősen vaskos lett. Felteszünk egy képet és arra várni hogy özönlenek a bejegyzések, erre tényleg az kell, hogy valamilyen ingert váltson ki az akvárium. Ezért melózni kell. Erre időt kell hagyni.
Vannak persze face csoportok akik egy üres üveg láttán és kitörnek a wáozásban, de így szerintem a nagyon sokszázadik növényes akvárium után, ami között mostanra már sok százas nagyságrend volt az igazán brutál építések száma is, teljesen normális, hogy sokkal kevesebb bejegyzés születik egy átlagos indításra vagy egy nagyon friss és gyér telepítésre.
Ha fontos a lájk tegyél érte. Ha jó lesz az anyag jönnek a visszajelzések is.

A klikkesedést azért érzed, mert az évek alatt nagyon sok barátság alakult ki. 175 hozzászólásod azt mutatja, hogy még nem volt idő, hogy hasonló kapcsolatok szülessenek. Az idő ezt is megoldja ha egyáltalán ez a cél. Erre mondjuk nem jó start a közösség letolása :)

Az akváriumhoz, ahogy a hobbihoz és a kapcsolatokhoz is idő kell. Ezt valamiért mindenki elfelejti. Nyomok 5-10 posztot és csalódott vagyok ha kevés reakciót váltok ki. Nem kell, csak türelem kell.
Pl türelmesen építsd a kertet. A 2 hete indult akváriumhoz én nem akarnék mindenféle módosítást. Pláne úgy hogy az egész elve egy lassú akváriumnak készül!
Nézd a növényeidet. 2 hét alatt szinte még semmi nem történik. Még a kertészetekben felszippantott tápanyagokból fejlődik a növény! Ezért változásban gondolkodni felesleges. 2-3 hónap kell egy akváriumhoz amikor nagyjából látszik mit terveztél. Mivel nincs CO2 ez nálad 5 hónap.
Ha néhány naponta belenyúlsz, jön majd az alga, meg a csalódottság, hogy miért nem megy neked olyan könnyen ez az egész. Ha úgy érzed kevés a növény ültess még. Aztán várj és csináld a karbantartásokat.

TÜRELEM. Valószínűleg az 1 hónapos, 2 hónapos fotó több ingert fog kiváltani másokból is ha szépen pályán tudod tartani a kertet. Addig ha van kedved kísérletezz.
Ha konkrét kérdés van tedd fel. Felháborodni akkor lehetne, ha fizetnél a tanácsokért és nem érkeznének olyan ütemben ahogy a szolgáltatásban szerepel.

Ha tanácsot adhatok:

- Tegyél fel konkrét kérdést
- Gyárts jó tartalmat. Nem csak a szép akvárium, lehet egy vicces témájú bejegyzés stb. Minden ami ingert vált ki másokból. Amiért megkedvelnek, megismernek téged, amiért több figyelmet kap majd az akváriumod.
- Ha egy dologban segítség kell írd le rendesen mi az. Ha a kapott válasz nem segít írd meg, hogy nem így gondoltad és miben akadtál el stb....
- Ha van valami cél amit el szeretnél érni vagy minta akvárium és kíváncsi vagy hogy készült, milyen növény van benne linkeld be.
- Ha bizonytalan vagy a fejlődésben, kérdezd meg jól haladsz e

Szóval kicsit tegyünk érte, hogy több figyelmet kapjunk, persze ne éljünk vissza vele. Napi 50 kérdésre sosem fog válasz érkezni. Kicsit azért olvassunk is.
Ebben a néhány százezer bejegyzésben ami a fórumon van azért van miben elmerülni.
Ne kérdezzük meg naponta, hogy ki miben változtatna :) Annyira felnőttek vagyunk, hogy ezt feleslegesnek fogjuk érezni.

Picit az akváriumodról is:

Szép zöld. 2 hét alatt még nem sok minden történik nagyjából az viszont terv szerint alakul.
A háttérbe mehetne valami sűrű. Erre is kaptál tippeket.
A fán lévő moha picit hanyagul csak fel van csapva. Vedd le. Vágd fel apró darabokra a mohát és egy vízcsere alkalmával kösd fel újra. Ez a pár szálas kócos dolog nem lesz szép sosem.
A hőmérőt tedd el a képből :)
Ha nem tervezel több növényt az előtérbe lehet elgondolkodnék egy pici homok betéten, hogy megtörjem a monoton hangulatot. CO2 nélkül egyébként sem lesz tömött gyeped. Praktikák kellenek.
Ha van rá mód még érdemes lenne 1-2 apró fával kiegészíteni a látványt. Főleg a jobb oldalon.
A staurogyne mint egy virágágyás van ültetve. A végén túl szabályos lesz az egész ami egyáltalán nem természetes. Ültesd őket csoportokba kicsit természetesebben.
Egy-két apró kövecske a talajban szintén izgalmasabbá tenné a látványt.

Algaevőket szórd be, és kapcsold be a biztonsági öveket. Az igazi kalandok most kezdődnek majd. Jön majd algamanó, vele is barátkozni kell, ha akarjuk ha nem :)
Visszanézek 1 hónap múlva hogy haladsz. Addig megpróbálok türelmes lenni. Remélem te is :)

Ha segítség kell szólj és általában mindig van 1-2 válasz rá.
 
Nem tudom még mit nyírjak rajta, nem nagyon merek hozzányúlni, csak ilyen kósza szálak vannak amit nem kötöztem le, vagy te hogyan nyírnád? Én inkább a "füveket" gondoltam lenyírni elég magasak már. Csak simán fogom és lenyisszantom? Ne várjak vele még egy kicsit? :)
Szerintem a mohát inkább kötözd a fákhoz! Csak tekerd körbe cérnával! Így azok is a fákhoz tapadnak. A cérnát egy-két hét múlva már le is szedheted.
Ráérsz majd azután nyírni, ha már jól benőtte a fát.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Nah erre azért tényleg írok két sort ha nem haragszol...
Dehogy haragszom, már vártalak :) Lehet nem volt túl barátságos a kommentem, elismerem, de szándékosan voltam ilyen provokatív. Ezért utólagosan elnézést kérek, de megérte.

Ha többet kérdeztél volna lehet több válasz is érkezne. Egyébként 2 hete indítottad a naplót. Hova ez a türelmetlenség?
Szóval megérte, mert sajnos van az a szint amikor kérdést sem tudsz feltenni, mert nem tudod hogy mit kérdezz, érzed hogy sok a hiány/hiba de fogalmad sincs mi, ezért jön az a bugyuta dolog hogy: "Bármi észrevételt, kritikát szívesen fogadok". Azt gondoltam ezt el lehet az elején sporttársi szeretettel hordozni. :) Nem akarok mentegetőzni, de 2012-óta volt időm olvasni, az alapokat, elméletet tudom, de a gyakorlat az egészen más. A türelmetlenség is ennek tudható be hogy kisebb megszakításokkal de 5 éve várok ezekre a pillanatokra.

nem jó start a közösség letolása
Ezzel tisztában vagyok, de úgy éreztem nagyon sok dolgon változtatnom kell, amire a te kommented adott válaszokat, és valljuk be, nem írtad volna ezeket nekem, ha nincs az a kommentem :)

A fán lévő moha picit hanyagul csak fel van csapva. Vedd le. Vágd fel apró darabokra a mohát és egy vízcsere alkalmával kösd fel újra.
Sajnos nem értem, hogy ezt hogyan kell. Ha apro darabokra vágom hogyan tudom felkötözni? A fának a nagyobb mélyedéseibe a feszített cérna nem tart semmit oda nem tudom kötözni. Erre valami tipp?

A hőmérőt tedd el a képből
Már el is tettem :)

elgondolkodnék egy pici homok betéten
Már csak a törökbálinti utamra várok, sajnos azt hittem jó lesz anélkül is..

A staurogyne mint egy virágágyás van ültetve. A végén túl szabályos lesz az egész ami egyáltalán nem természetes. Ültesd őket csoportokba kicsit természetesebben.
Igazad van, először jó ötletnek tűnt :D

Visszanézek 1 hónap múlva hogy haladsz. Addig megpróbálok türelmes lenni. Remélem te is
Nagyon köszönöm, rengeteget segítettél. Amiket írtál a kommentem minősítéséhez abban teljesen igazat adok, de úgy éreztem ez kell ahhoz hogy kapjak egy átfogó tanácsot a jelenlegi állapotra.
 
Örülök neki, hogy pozitívan fogadtad az üzit (y)

Sajnos nem értem, hogy ezt hogyan kell. Ha apro darabokra vágom hogyan tudom felkötözni? A fának a nagyobb mélyedéseibe a feszített cérna nem tart semmit oda nem tudom kötözni. Erre valami tipp?

Felvágod 0.5cm hosszú darabokra. Mint a snidlinget.
Ha olyan a fa alakja, hogy a kötözés már nem megy, akkor fogsz egy zselés pillanatragasztót és vízcserénél amikor leengeded a vizet szépen felnyomkodod az apró darabokat a fára.
A sok kis darab ezer felé fog nőni és sokkal természetesebb lesz a hatás.

Már csak a törökbálinti utamra várok, sajnos azt hittem jó lesz anélkül is..

Pl erre is jó a fórum. Nézd meg hátha valaki ki tud segíteni 1kg homokkal.
 
Történt 1-2 kisebb alakítás:
-A háttérbe a két szélére ültettem 1 doboz zselés myriophyllum matogrossense-t,
-A mohát kicsit gatyábaráztam, igaz nem úgy ahogy @viktorlantos tanácsolta. Egyszerűen nem mertem szétbombázni :D
-A staurogyne-t kicsit megvariáltam, 3 tőt átültettem, így talán tömöttebb és nem olyan szabályos, de a összeset nem akartam kiszedni,
-És végül került bele 10+1 nagy méretű Amano 3 Oto és egy Seachem Purigen a szűrőbe ;) (majd teszek fel elötte-utána képet is elég látványos)IMG_20170318_131913.jpg
 
En meg uj vagyok itt de lelkes:D Szerintem vegyel egy citromsavas szettet Co2 nek, tok olcso es napi nyitogatassal is iszonyat megturbozza a novenyeket. En a mohat fekete cernaval felkotottem, es mar ugy befutotta hogy nem is latszik. Nekem a baloldali szeles levelu noveny nem illik a kepbe, odavonza a tekintetet es elveszi a lenyeget a farol. Ha megakarod tartani az osvenyt akkor en oda tennek dekor homokot, vagy befuttatnam valami nagyon apro levelu carpet novennyel. Egyebkent a scape nekem tetszik nagyon.
 
Történt 1-2 kisebb alakítás:
-A háttérbe a két szélére ültettem 1 doboz zselés myriophyllum matogrossense-t,
-A mohát kicsit gatyábaráztam, igaz nem úgy ahogy @viktorlantos tanácsolta. Egyszerűen nem mertem szétbombázni :D
-A staurogyne-t kicsit megvariáltam, 3 tőt átültettem, így talán tömöttebb és nem olyan szabályos, de a összeset nem akartam kiszedni,
-És végül került bele 10+1 nagy méretű Amano 3 Oto és egy Seachem Purigen a szűrőbe ;) (majd teszek fel elötte-utána képet is elég látványos)View attachment 28201
Szerintem jól alakul a dolog, a fűben megbújó stau kifejezetten tetszik.(y) És a színek is harmonizálnak, nem is szabad belevinni több színt (narancs, vörös, stb.). Kavicsos ösvény lesz?
A mohánál ez a legnagyobb hiba, amit el lehet követni, a lecarbozásán kívül, hogy nem mered megnyírni. Így lesz gyengén rögzülő, bozontos, mulmgyűjtő, amit minden leszívásnál megszívsz. A lehető legdurvábban kell vele bánni, ez az a növény, ami ezt szereti, mazochista :D. Egyébként ragaszthatod is, ha kötözni nem tudod, illetve bedörzsölheted a fa durvább erezetébe, majd kinő.
 
En meg uj vagyok itt de lelkes:D Szerintem vegyel egy citromsavas szettet Co2 nek, tok olcso es napi nyitogatassal is iszonyat megturbozza a novenyeket. En a mohat fekete cernaval felkotottem, es mar ugy befutotta hogy nem is latszik. Nekem a baloldali szeles levelu noveny nem illik a kepbe, odavonza a tekintetet es elveszi a lenyeget a farol. Ha megakarod tartani az osvenyt akkor en oda tennek dekor homokot, vagy befuttatnam valami nagyon apro levelu carpet novennyel. Egyebkent a scape nekem tetszik nagyon.
Örülök, hogy tetszik :) Co2 csakis normális szett lesz, de arra még várnom kell :D Én is cérnáztam a mohát sajna nekem elszakadtak pár nap után :( A széles levelű növénnyel nekem egyenlőre nincs bajom, később meglátom mi lesz vele. Dekorhomok tervben ;)
 
Szerintem jól alakul a dolog, a fűben megbújó stau kifejezetten tetszik.(y) És a színek is harmonizálnak, nem is szabad belevinni több színt (narancs, vörös, stb.). Kavicsos ösvény lesz?
A mohánál ez a legnagyobb hiba, amit el lehet követni, a lecarbozásán kívül, hogy nem mered megnyírni. Így lesz gyengén rögzülő, bozontos, mulmgyűjtő, amit minden leszívásnál megszívsz. A lehető legdurvábban kell vele bánni, ez az a növény, ami ezt szereti, mazochista :D. Egyébként ragaszthatod is, ha kötözni nem tudod, illetve bedörzsölheted a fa durvább erezetébe, majd kinő.
Köszi szépen :) Nekem is egyre jobban tetszik. Nem tervezek bele egyenlőre más növényt úgyhogy a színek maradnak ;) Dekorhomokos ösvény tervben! Hát a mohával még nem tudom mi lesz, egyenlőre jónak tűnik, de értelek, ha jön az ihlet nekiesek és nem fogom kímélni ;)
 
A mohához én sima vékony damilt használok. Jó sűrűn körbetekerem, kb 0,5-1 cm-t hagyok a damilszálak között. Nem kell sajnálni, a réseken kihajtanak a friss szálak. Egy-két hét és nem is látszik. Előnye vagy akár hátránya, nem bomlik el, 1000 évig is szorosan fogja tartani.
 
Az Echinodorus Tenellus méretre nyírásán gondolkodok, kicsit már túl magas. Szerintetek?

Szia! :)
Én a helyedben nem nyírnék még semmit. Hagyd egy kicsit az akváriumod működni. Először kerüljenek bele a halak, az algázok, álljon be egy kicsit az a sokat emlegetett biológiai egyensúly, amikor egyre több bomlástermék keletkezik majd jól fog jönni, ha a növények nem a nyírás utáni stresszel vannak elfoglalva, hanem gyorsan el tudják szipkázni a tápanyagokat az algák elől. ;)

Jól emlékszem milyen volt, amikor az első akváriumom beüzemeltem. Szinte naponta pancsoltam benne és az algák csak jöttek...minél gyakrabban piszkálod ezt az egészet annál nehezebb lesz. Ahogyan a többiek is írták már előttem; légy türelemmel és figyeld az apró változásokat. Pár éve még el sem tudtam képzelni milyen varázslatos tud lenni, ahogyan az anubias növekszik, rátapad a gyökereivel még az üvegre is és szinte elpusztíthatatlan növényke. :D

Legyen szép estéd...vagány zöldséges kert lesz ez pár héten-hónapon belül. (y)
 
Valós a kritika, az ismerősök naplóit, és az általam kedvelt tartalmakat én is gyakrabban nézem, mint amit nem ismerek, ez bizony idő kérdése is, de azért látod alig két hét alatt valahogy csak idetévedtem a naplódba, ez előbb utóbb majd mindenkivel megtörténik. ;)
Ha meg már itt járok: Az Amanda és a Galaxy tapasztalatom szerint még csapatosan is elég bújós hal. Előbbi nálam a zöld neonokkal együtt volt elég bátor, de hallottam olyanról, aki az akvárium bontásáig jószerivel soha nem is látta őket, ez pedig hatványozottan igaz a Galaxykra. :D
A Brigi bátrabb hal, meg szép is, viszont tőlük nagy úszkálásra ne számíts. Odafagynak valahova a vízben, majd rövidesen arrébb cikáznak, és megint.
Mondjuk ha mindenképpen ezekből kell választani (és nem lehet a nálam most favorizált Uropthalomoides), akkor legyen az Amanda. :)
 
Hello mindenki :)
Alakulunk szépen, egy újabb képpel jelentkezem!
Illetve egy kérdéssel is! ;) Ti milyen halakat tennétek bele? Szerintem valami élénk piros/narancs illene ide leginkább.
Én ezekre gondoltam:
http://www.greenaqua.hu/hu/boraras-brigittae.html
http://www.greenaqua.hu/hu/hal-lazac-amanda-lazac-hyphessobrycon-amandae.html
http://www.greenaqua.hu/hu/galaxy.html
View attachment 28718
Szia!
A Galaxy nagyon jó kis hal. Eleinte én is azt hittem, hogy rossz választás volt, mert mindíg rejtőzködtek, így sosem láttam őket. Amikor átrendeztem az akit sziklásról fásra, akkor minden megváltozott. Bátrabbak lettek, nem rejtőzködnek, gyönyörű színesek, élénken úszkálnak, a hímek hajtják a nőstényeket.
Szóval megtelt élettel az akvárium.
Azt gondolom, hogy ha van felettük valami, pl. faág vagy növény levele, akkor biztonságban érzik magukat.
Mindenképp ajánlom őket, de mivel jellemzően az alsó vízrétegben mozognak, érdemes melléjük olyan fajtát is telepíteni, amik a középső vagy felső rétegben mozognak.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Szia!
Mohát én horgászdamillal szoktam kötözni, könnyű használni, és szinte egyáltalán nem látszik. Ráadásul nagyon vékony, így a moha gyorsan eltakarja.
Szerintem te is próbáld ki, sokat fog dobni.
Jobb hátsó rész nekem is kicsit üresnek tűnik, egy fát vagy valami bokrosodó gyomot betennék oda. Az akvárium, amit kitettél az első bejegyzésedbe, hátul abban is voltak magasabb növények (és milyen jót tett neki).

Talajjal mi a tapasztalatod? Másnál még nem láttam, és érdekelne, hogy megérné-e kipróbálni?
 
Az Amandat en is javaslom, csakugy, mint @viktorlantos
Szepen alakul a naplod, föleg, hogy ahogy latom algad nincs vagy nem nagyon volt. Ne is legyen!
Visszaterve a kommentedre...
Nem varhatunk feltetlenül arra, hogy majd özönlenek a kommentek a naplonkhoz. Sajnos azt kell mondjam, hogy olyan sok naplo van, es nyitnak is folyamatosan (y) naplokat az akvkerteszek vagy hobbi akvaristak, hogy szerintem nem is jut idö vagy talan kedv mindenkinek a kerdeseire egy adott naploban reagalni. Mondom ezt ugy, hogy messze nem tartozom a "nagyok" köze. Az en naploim sem pörögnek, es nem valami esemenydusak (szerencsere, mert ez utalhatna valami rosszra is). Kaptam en is kommenteket kisebbektöl nagyobbaktol, tapasztaltabbaktol, es kevesbe tapasztaltaktol...ezt el kell fogadni.
Be kell lassuk, hogy ha valaki minden nap kommentel, kepeket tesz vel a naplojaba, leirja a legkisebb tapasztalatait is, nyilvan nagyobb figyelmet fog kapni, plane ha az az adott akvarium meg eleg komoly is hozza...
Emellett tenyleg köttettek mar baratsagok az evek alatt, amibol sajnos magam is kimaradtam. Egyreszt külföldön elek, masreszt nem olyan reg vagyok tagja a forumnak...
De, hozzatennem, hogy meg igy az eteren keresztül is erzem ugy, hogy nagyon sok emberrel nagyon jo baratsagban tudnek lenni, ha az idö es a körülmenyek ezt engednek, vagy ha valoban epitettem volna mar egy olyan versenyakvariumot, ami emlitesre melto, mert akkor azert nyilvan felkeltem jobban az emberek figyelmet is... Felsorolhatnek nagyon sok nevet, akik ilyen -olyan modon segitettek mar a naplomban, vagy a naplomon kivül, konkret valaszadassal, akar ötletelessel, vagy akar csak szimplan inspiracioul szolgaltak a munkassagukkal, vagy eppenseggel a hozzaallasukkal mutattak peldat nekem. Ezek azok az akvakertesz kollegak, akiket a tavolsag ellenere vagy a szemelyes ismeretseg meglete nelkül is baratomnak tekintek, de nagyon hosszu lenne a lista, igy inkabb nem sorolok neveket, es nem is lenne szep tölem, ha kihagynek valakit. De sokan vannak.:)
Nekem is volt egy ilyen erzesem, mint neked, ennek hangot is adtam a naplom elejen, de tamogatokat akkor is talaltam..:) Lendülj tul ezen.
...es ami nagyon fontos...elsösorban magadnak epits, es ne masoknak akarj megfelelni, a lenyeg, hogy neked tetszen, amit csinalsz, amit epitesz. Meg ha versenyre is keszitesz egy akit, te legyel elegedett vele, a többi masodlagos, persze messze nem elhanyagolhato. Kinek ne jönne jol, ha elismerik vagy dijat nyer?
....picit most vissza az akvadhoz.
Nekem meg mindig vastag a talaj elöl egy picit. Ahogy @viktorlantos emlitette, jot tenne a dekorhomok neki, az elejen, es közepen is, megbolonditani 1-2 kisebb darab kövel, illetve gyökrenek alcazott kisebb fadarabokkal, melyek a föfatol indulnak ki. Nezd meg az elejen az inspiracios fotot, melyet beraktal oda....
Egyebkent csak igy tovabb, jo kezdes!(y)
Algamenteset!
 
Back
Oldal tetejére