• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GreenBerèny

1 hónapja van benn ez a növèny elvileg stem de ez nőtt a legkevesebbet, eddig konkrètan semmit. Mitől van ez? Nem èr le a gyökere a táptalajba? Kène táptabit raknom a gyökerèhez? (Myriophyllum Matogrossense)
IMG_20170415_141805.jpg
 
Utoljára módosított:
Akkor ilyen volt :)

Szerintem előnyére változott, de azért szét sem nyomták a növények az üveget. 1 hónap ennyi ha komótosan tolod.
Szép zöld, jól mutat a vöröses tenellus. (y) Az egyetlen amit negatívumként felhozhatok az az üveg csövezés. Ott 1 hónap elhanyagolás látványos eredménnyel jár :):p

Hajrá 1 hónap múlva megint ránézek :)

PS: a mohákat nyírd meg mert az összes koszt összeszedik és az első melegebb napon rád zúdul alga papa átka :)
Kicsit a hydrocotyle is megzabolázásra vár.

img_20170315_183003-jpg.28013.jpg
 
Szép zöld, jól mutat a vöröses tenellus. Az egyetlen amit negatívumként felhozhatok az az üveg csövezés.
Hajrá 1 hónap múlva megint ránézek
PS: a mohákat nyírd meg mert az összes koszt összeszedik és az első melegebb napon rád zúdul alga papa átka
Kicsit a hydrocotyle is megzabolázásra vár.

Köszönöm :) Igen tudom, ma rendeltem meg hozzá a csőtisztító kefét ;) Moha nyírására most akarom kitalálni a legjobb megoldást, mivel az első nyíráskor minden csurom moha lett, ugyanis azt nem mondta senki hogy ez nem úszik fel a vízfelszínre :D Amúgy nyírás közben egy csővel akarom elszívni a vízzel együtt egy vödörbe, van ennél jobb megoldás?
A hydrocotyle hez még nem mertem nyúlni, az jó ha a bal oldalinak levágom ferdén a felét a fa vonalában?
 
Köszönöm :) Igen tudom, ma rendeltem meg hozzá a csőtisztító kefét ;) Moha nyírására most akarom kitalálni a legjobb megoldást, mivel az első nyíráskor minden csurom moha lett, ugyanis azt nem mondta senki hogy ez nem úszik fel a vízfelszínre :D Amúgy nyírás közben egy csővel akarom elszívni a vízzel együtt egy vödörbe, van ennél jobb megoldás?
A hydrocotyle hez még nem mertem nyúlni, az jó ha a bal oldalinak levágom ferdén a felét a fa vonalában?
A moha nyírásához jó módszer az elszívás, de a vödör túl hamar telik meg, az akvárium meg kiürül.
Én csináltam egy akvárium porszívót.
Egy kisteljesítményű vízpumpa vagy belsőszűrő fej nyomóágára rögzítettem egy sűrű hálót (függöny darab) zsák szerűen, a szívóágára pedig egy hajlékony csövet (ez a porszívó cső).
Nyírás közben azonnal elszívom vele a levágott mohadarabokat, ami a zsákban (hálózsákban [emoji1]) gyűlik össze. Ja, és persze az egész az akváriumban van használat közben, így a víz benne marad, ezért nyugodtan lehet nyírbálni, nem kell sietni vele.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
A moha nyírásához jó módszer az elszívás, de a vödör túl hamar telik meg, az akvárium meg kiürül.
Én csináltam egy akvárium porszívót.
Egy kisteljesítményű vízpumpa vagy belsőszűrő fej nyomóágára rögzítettem egy sűrű hálót (függöny darab) zsák szerűen, a szívóágára pedig egy hajlékony csövet (ez a porszívó cső).
Nyírás közben azonnal elszívom vele a levágott mohadarabokat, ami a zsákban (hálózsákban [emoji1]) gyűlik össze. Ja, és persze az egész az akváriumban van használat közben, így a víz benne marad, ezért nyugodtan lehet nyírbálni, nem kell sietni vele.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

Egy sűrű szövésű függöny jó szolgálatot tesz, jobban szűr, mint a perlon!
 
Kezd izgalmas lenni! A bal oldal "átrendezésén" nem gondolkodtál? Én lehet, hogy tennék be valami (másik, ha már a Myrio nem akarja a tutit) stemet, de csak balra, a jobb oldalt hagynám így alacsonyan. Illetve elől középen a tenellus gyepbe valami kis vadságot!? Vagy hagyod homogénné válni?
Köszönöm :) úgy tűnik hogy a stem kèrdès megoldódott ugyanis azon gondolkodtam hogy annyira magasan van a táptalajtól hogy tuti nem èr le addig a gyökere. Ezèrt raktam pár táptabit neki ès láss csodát egyből jönnek a friss hajtások :D Szóval egyenlőre marad. Tenellushoz milyen vadságot gondoltál? :) Eredeti terv az ösvèny lett volna de igazából így kezd jobban tetszeni :) eddig olyan kertèsznek èrzem magam aki nem szívesen nyúl bele ebbe a termèszetvèdelmi övezetbe ès hagyja hogy had bontakozzanak ki maguktól a nővènyek :D na jó tegnap kicsit megtèptem a mohát meg a hmet ;)
 
Lassan megkeresheted azt az ollót;) egyébként jól néz ki így, de ha nem nyírod meg, nagyon elkorcsosul az összkép. Myrio-val mi a helyzet? Nem nagyon látni ott hátul.o_O
megkerestem :D egész jó lett szerintem, a Myro kezd éledezni bal oldalt már dús, csak még alacsony, kicsit kikandikál, jobb oldalon kiírtottam mindent körülötte, szerintem elszívták a tápanyagot, körbe volt nőve mindennel amit a sodrás odavitt (a nyesedékeket) :) nekem tetszik így megvadulva bár tényleg ráfért már pár nyissz
IMG_20170528_192412.jpg
 
Kis helyzetjelentés: Minden szuperul megy, alga nincs, viszont egy brutális gyomírtáson túlesett az akvárium, szerintem jót tett neki, szerintetek? :) Bármi kérdés/kérés van nyugodtan, élek még "aktív" vagyok, csupán érdeklődés hiányában kicsit visszavettem a naplózási lázból, de nagyobb változásokat azért dokumentálni fogom :) Szép hétvégét kertész társak ;)
IMG_20170706_150049.jpg IMG_20170816_155512.jpg
 
Kis helyzetjelentés: Minden szuperul megy, alga nincs, viszont egy brutális gyomírtáson túlesett az akvárium, szerintem jót tett neki, szerintetek? :) Bármi kérdés/kérés van nyugodtan, élek még "aktív" vagyok, csupán érdeklődés hiányában kicsit visszavettem a naplózási lázból, de nagyobb változásokat azért dokumentálni fogom :) Szép hétvégét kertész társak ;)
View attachment 39244 View attachment 39243
Szia!
Gratula, szép kis akvàrium. Nekem jobban tetszett nyíràs előtt, természetesebb hatást keltett úgy.
 
Biztos ez a második a nyírás utáni kép?o_O Egyes növények nagyobbak, mint előtte (lévő képen)!:rolleyes:
 
Back
Oldal tetejére