• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes GreenBerèny

Valós a kritika, az ismerősök naplóit, és az általam kedvelt tartalmakat én is gyakrabban nézem, mint amit nem ismerek, ez bizony idő kérdése is, de azért látod alig két hét alatt valahogy csak idetévedtem a naplódba, ez előbb utóbb majd mindenkivel megtörténik. ;)
Ha meg már itt járok: Az Amanda és a Galaxy tapasztalatom szerint még csapatosan is elég bújós hal. Előbbi nálam a zöld neonokkal együtt volt elég bátor, de hallottam olyanról, aki az akvárium bontásáig jószerivel soha nem is látta őket, ez pedig hatványozottan igaz a Galaxykra. :D
A Brigi bátrabb hal, meg szép is, viszont tőlük nagy úszkálásra ne számíts. Odafagynak valahova a vízben, majd rövidesen arrébb cikáznak, és megint.
Mondjuk ha mindenképpen ezekből kell választani (és nem lehet a nálam most favorizált Uropthalomoides), akkor legyen az Amanda. :)
Igazából akkor pattant el a cérna amikor a második kérdésemre sem érkezett napokig 1 válasz se pedig nem hülyeséget kérdeztem hanem hogy miért fekete 1-2 levél a növényemen, lehet ha keresgélek 1 órát ezügyben nagyjából meg lett volna a válasz de családos ember vagyok ennyit nem tudok a gép elött tölteni :) De most roppant boldog vagyok ugyanis 4 válasz is érkezett ennyivel maximálisan elégedett is vagyok, köszönöm mindenkinek :D Halügyben arra jutottam hogy személyesen jó alaposan megfigyelem az összes halat élőben és amelyik a leginkább megtetszik, és minden más is stimmel az lesz az ;) De köszönöm a tippet, csak sajna egyre bizonytalanabb vagyok :D
 
Szia!
A Galaxy nagyon jó kis hal. Eleinte én is azt hittem, hogy rossz választás volt, mert mindíg rejtőzködtek, így sosem láttam őket. Amikor átrendeztem az akit sziklásról fásra, akkor minden megváltozott. Bátrabbak lettek, nem rejtőzködnek, gyönyörű színesek, élénken úszkálnak, a hímek hajtják a nőstényeket.
Szóval megtelt élettel az akvárium.
Azt gondolom, hogy ha van felettük valami, pl. faág vagy növény levele, akkor biztonságban érzik magukat.
Mindenképp ajánlom őket, de mivel jellemzően az alsó vízrétegben mozognak, érdemes melléjük olyan fajtát is telepíteni, amik a középső vagy felső rétegben mozognak.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
A legelső terv amikor még meg sem volt a akvárium az Galaxy és Hengeli kombó lett volna de azóta sokan lebeszéltek a Galaxyról az általad említett okok miatt is. Nem tudom hogy az enyém mennyire számít ideális környezetnek, de kezdtem róluk már lemondani, viszont megláttam a kommentednél @viktorlantos like-ját és az elgondolkodtatott :D Lehet mégis marad az eredeti terv :p
 
Szia!
Mohát én horgászdamillal szoktam kötözni, könnyű használni, és szinte egyáltalán nem látszik. Ráadásul nagyon vékony, így a moha gyorsan eltakarja.
Szerintem te is próbáld ki, sokat fog dobni.
Jobb hátsó rész nekem is kicsit üresnek tűnik, egy fát vagy valami bokrosodó gyomot betennék oda. Az akvárium, amit kitettél az első bejegyzésedbe, hátul abban is voltak magasabb növények (és milyen jót tett neki).

Talajjal mi a tapasztalatod? Másnál még nem láttam, és érdekelne, hogy megérné-e kipróbálni?
Én is tervezem valami normálisabbal átkötözni, nem túl esztétikus a fehér hajgumi :D Hátra már mentek stemek (Myriophyllum Matogrossense) de nem nagyon akarnak belehúzni a húzásba :D
Sajnos nincs összehasonlítási alapom, én szinte mindenhol azt olvasom hogy jobb. Mellette szoló érvek többnyire: nehezebb, könyebb bele ültetni, nagyobb dombokat lehet csinálni, szebb. Ellene szolók: silány magyar manado utánzat :D Saját tapasztalatom annyi hogy víz alatt nagyon nehéz bele ültetni, tehát jól át kell gondolni a koncepciót, A következőnél lehet hogy 1-2 éves használt Amazonia lesz ;)
 
Utoljára módosított:
Lendülj tul ezen
....picit most vissza az akvadhoz.
Nekem meg mindig vastag a talaj elöl egy picit. Ahogy @viktorlantos emlitette, jot tenne a dekorhomok neki, az elejen, es közepen is, megbolonditani 1-2 kisebb darab kövel, illetve gyökrenek alcazott kisebb fadarabokkal, melyek a föfatol indulnak ki. Nezd meg az elejen az inspiracios fotot, melyet beraktal oda....
Egyebkent csak igy tovabb, jo kezdes!(y)
Algamenteset!
Már túllendültem, sokat számított @viktorlantos tanácsai, nem voltam megelégedve a látvánnyal, nem tudtam mi a baj és senki nem mondott semmit csak hogy konkrét dolgot kérdezzek :) Szóval megfogadva a tanácsokat egy picit átrendeztem és azóta is maximálisan elégedett vagyok "mindennel". Mivel első akvárium nem akartam túl magasra tenni a terveimmel a lécet de amit elképzeltem azt úgy érzem túlteljesítettem, így pozitív csalódás ér minden nap ;) Igaz, a mohát nem csináltam meg úgy ahogy mondtátok, de az is egyre jobban tetszik és amíg nincs vele bajom nem akarok hozzányúlni nehogy rontsak rajta. (meg az a fa se áll olyan bitosan ahogy látszik szóval jóazígy) :D

A talaj magassága elöl az előírt 5 cm, engem nem zavar illetve nagyon macera lenne így beültetve szétszórni :) Értem amit szoktatok mondani a dekorhomokkal meg a kövekkel de egyszerűen most nem akarok hozzányúlni nagyon tetszik így ahogy van, majd később amikor tuningolgatni akarok még valamit a látványon akkor ;) Most a következő lépcső: Hátul nőljön már meg a stem, jöjjenek a szép színes halacskák, és a moháról valahogy levegyem, eltűntessem a gumikat :D
 
A legelső terv amikor még meg sem volt a akvárium az Galaxy és Hengeli kombó lett volna de azóta sokan lebeszéltek a Galaxyról az általad említett okok miatt is. Nem tudom hogy az enyém mennyire számít ideális környezetnek, de kezdtem róluk már lemondani, viszont megláttam a kommentednél @viktorlantos like-ját és az elgondolkodtatott :D Lehet mégis marad az eredeti terv :p
Szerintem a te akváriumodban jól éreznék magukat, mert van elég bújkálós hely. Szeretnek átúszkálni minden növény, faág, kő között. A túlságosan nyílt terepen nem érzik biztonságban magukat.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
1 Hónapos lett az akvárium :D Ezt megünnepelve megjöttek a halacskák ééés hosszas mérlegelés után (no meg egy kihagyhatatlan ajánlat miatt) az erdeti terv szerinti Galaxy+Hengeli kombó lett ;) Nagy-nagy köszönet érte @kriszko nak, szinte ajándékba kaptam. Az akváriummal minden oké, minimális átültetés történt hátul, meg kicsit megtéptem a mohákat ollóval. A következő állomás az rc garnéla raj meg a halacskák kiegészítése 8-8 főre no mert mégiscsak csapathalakról beszélünk ;)
Most is van 1 kérdésem! Csináltam egy másik telóval is képet, nektek melyik tetszik jobban??!
IMG_20170404_202400.jpg IMG_20170404_201752.jpg
 
1 Hónapos lett az akvárium :D Ezt megünnepelve megjöttek a halacskák ééés hosszas mérlegelés után (no meg egy kihagyhatatlan ajánlat miatt) az erdeti terv szerinti Galaxy+Hengeli kombó lett ;) Nagy-nagy köszönet érte @kriszko nak, szinte ajándékba kaptam.

Én köszönöm hogy továbbra is egy jó helyen úszkálhatnak[emoji1360][emoji846]
 
Utoljára módosított:
@KoviAti91 Hasonló akvát tervezek én is újabban, ezért lelkesem követem amit írsz és csinálsz, hajrá :)
Ennek örülök nagyon, hogy van akinek így tetszik, köszönöm a visszajelzèst! :D bármi kèrdèsed van szívesen válaszolok (ha tudok) ;) egyèbkènt minden szuperül halad, megjelent egy minimális ecsetalga 1-1 microsorum trident levelen, remèlem hogy csak a levèlváltás miatt van. Biztoság kedvèèrt vissza vettem a világítást 9.5 óráról 8.5re ès 1 fokozatot a lámpa erőssègèn így 2 helyett 3 fokozattal gyengèbb a maxhoz kèpest. Csökkentek a tápozáson 1-1 nyomás helyett picit kevesebbet, ès igyekszem tartani a heti 2*30% vízcserèt. A Seachem Purigen mintha kezdene gyengülni lehet regenerálni fogom. Nagyjából ennyi dolog törtènik, èlvezem a halacskákat vègre :) kèp hamarosan... ;)
 
Sziasztok!
Ahogy ígértem itt a kép, még firss és ropogós, vízcsere utáni :) Úgy tűnik a "kezelés" sikeres volt, ugyanis nem látok már sehol ecsetalgát, illetve nézegettem hogy az Amanok is előszeretettel mennek rá az érintett levelekre és szorgosan tépkedik róluk :) Nem szedtem le a fehér hajgumikat végül, de úgy látom már nem is lesz rá szükség. Az ecset megjelenése miatt elgondolkodtam szűrőtuningon, jelenleg szivacs, lávakő, 250ml matrix, Seachem Purigen, perlon az arzenál, viszont találkoztam érdekes álláspontokkal ezzel kapcsolatban:
Valaki hozzáértő személy állítólag megvizsgálta a beállt szűrőanyagokat mikroszkóp alatt, és arra a következtetésre jutott, hogy a bioszűrést végző baktériumok döntő része az előszűrőben található, azért mert tovább már nem jutnak elég "táplálékhoz".
Ezen kívűl én amikor megvettem a mátrixot megdöbbentem, hogy szinte teljesen sima a felülete annyira kicsik a lyukak hogy nem tudom elképzelni, hogy abban milyen vízáramlás lehet, illetve ha van is meddig, mert egy porszemnek a tizedétől már el is tömődne.
Tudni kell rólam mielőtt letámadtok :) hogy nálam az Amano féle elvek számítanak az etalonnak (nem véletlen) de "józan paraszti ész" szerint, plusz ez miatt a vizsgálat miatt kicsit elgondolkodtam. Nektek mi a véleményetek erről? Ja és a kép :)
IMG_20170411_185051.jpg
 
Sziasztok!
Ahogy ígértem itt a kép, még firss és ropogós, vízcsere utáni :) Úgy tűnik a "kezelés" sikeres volt, ugyanis nem látok már sehol ecsetalgát, illetve nézegettem hogy az Amanok is előszeretettel mennek rá az érintett levelekre és szorgosan tépkedik róluk :) Nem szedtem le a fehér hajgumikat végül, de úgy látom már nem is lesz rá szükség. Az ecset megjelenése miatt elgondolkodtam szűrőtuningon, jelenleg szivacs, lávakő, 250ml matrix, Seachem Purigen, perlon az arzenál, viszont találkoztam érdekes álláspontokkal ezzel kapcsolatban:
Valaki hozzáértő személy állítólag megvizsgálta a beállt szűrőanyagokat mikroszkóp alatt, és arra a következtetésre jutott, hogy a bioszűrést végző baktériumok döntő része az előszűrőben található, azért mert tovább már nem jutnak elég "táplálékhoz".
Ezen kívűl én amikor megvettem a mátrixot megdöbbentem, hogy szinte teljesen sima a felülete annyira kicsik a lyukak hogy nem tudom elképzelni, hogy abban milyen vízáramlás lehet, illetve ha van is meddig, mert egy porszemnek a tizedétől már el is tömődne.
Tudni kell rólam mielőtt letámadtok :) hogy nálam az Amano féle elvek számítanak az etalonnak (nem véletlen) de "józan paraszti ész" szerint, plusz ez miatt a vizsgálat miatt kicsit elgondolkodtam. Nektek mi a véleményetek erről? Ja és a kép :)
View attachment 29291
A szűrőbe/kifolyó elhelyerzése így hátul mind a kettő megfelelő? vagy csak érzéki csalódás? Mindenhol megordul a víz? Azért a mátrix nem annyira sima :) fogj meg egy siklócsapágyat :D na jó csak vicceltem. Egyébként hidd el, ha jobban lenne terhelve a víz, biztos lenne bőven eleség a baciknak, de nem mind1 mennyire rugalmas a szűrűközeged. Nyílván kevés ammóniát "állítasz" elő, vagy kivételesen jó bacijaid vannak :)
 
Utoljára módosított:
A szűrőbe/kifolyó elhelyerzése így hátul mind a kettő megfelelő? vagy csak érzéki csalódás? Mindenhol megordul a víz? Azért a mátrix nem annyira sima :) fogj meg egy siklócsapágyat :D na jó csak vicceltem. Egyébként hidd el, ha jobban lenne terhelve a víz, biztos lenne bőven eleség a baciknak, de nem mind1 mennyire rugalmas a szűrűközeged. Nyílván kevés ammóniát "állítasz" elő, vagy kivételesen jó bacijaid vannak :)
Máshova sajnos nem nagyon tudom tenni, de azért bízok a JBL e1500 teljesítményében :) Amikor indítottam pont az volt a bajom hogy túl erős az áramlás, de mostanra "normalizálódott"
Nekem kimondottan simának és túlságosan apró lyukacsosnak ítéltem, persze ettől még betettem, hiszen ez az egyik legjobb szűrőanyag, de meglepődtem. Később olvastam ezt a vizsgálatot, gondolom rendesen beállt és használt szűrővel végezte. Én is azt gondolom hogy jutna "kaja" minden bacinak, de ő viszont ténylegesen megvizsgálta nem csak a hasára csapott.
 
Máshova sajnos nem nagyon tudom tenni, de azért bízok a JBL e1500 teljesítményében :) Amikor indítottam pont az volt a bajom hogy túl erős az áramlás, de mostanra "normalizálódott"
Nekem kimondottan simának és túlságosan apró lyukacsosnak ítéltem, persze ettől még betettem, hiszen ez az egyik legjobb szűrőanyag, de meglepődtem. Később olvastam ezt a vizsgálatot, gondolom rendesen beállt és használt szűrővel végezte. Én is azt gondolom hogy jutna "kaja" minden bacinak, de ő viszont ténylegesen megvizsgálta nem csak a hasára csapott.
Esetleg linkelhetnéd, engem érdekelne minden ilyesmi :)
 
Back
Oldal tetejére