• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green path

Kinéztem egy Arcadia OT2 4x39W lámpát, szerintetek jó döntés lenne?
Megbízhatóság szempontjából kérdezem. Külsőre még elmegy, nem egy Ati de töredékébe kerül.
Készül az új projekt, új akva:D

Naplóval kicsit elmaradtam, akváriummal mostanában nagyon keveset foglalkozom. Szerencsére ez nem látszik meg rajta, alga nincs.
Vagyis tápozás visszavétele óta minimális pontalga van az üvegen.
 
Szio!

Kinéztem egy Arcadia OT2 4x39W lámpát, szerintetek jó döntés lenne?
Sajna ezt nem ismerem,de nekem meg az elején Ati 4x39w-os lámpám volt!Szupi lámpa volt,lecsereltem Ada Solarra,minőségi váltás volt,most az új Ada LED-re gyűjtök.De az Arcadia lámpák mindig is jó hírűek voltak!Mennyi a különbség az ATI lámpa és ez között?
 
Szio!


Sajna ezt nem ismerem,de nekem meg az elején Ati 4x39w-os lámpám volt!Szupi lámpa volt,lecsereltem Ada Solarra,minőségi váltás volt,most az új Ada LED-re gyűjtök.De az Arcadia lámpák mindig is jó hírűek voltak!Mennyi a különbség az ATI lámpa és ez között?
Szia, sajnos csak a használt lámpákat nézem.:(
Így is egekben lesz az akvárium költségvetése. 100x50x45 akvárium fölé tervezem, majd meglátom milyen legfeljebb lecserélem.
Vagy átalakítom LED-esre...
 
Kinéztem egy Arcadia OT2 4x39W lámpát, szerintetek jó döntés lenne?
Megbízhatóság szempontjából kérdezem. Külsőre még elmegy, nem egy Ati de töredékébe kerül.
Készül az új projekt, új akva:D

Naplóval kicsit elmaradtam, akváriummal mostanában nagyon keveset foglalkozom. Szerencsére ez nem látszik meg rajta, alga nincs.
Vagyis tápozás visszavétele óta minimális pontalga van az üvegen.
Majd @Evereka elmondja, hogy a tuning után hogy teljesít nála az Arcadia. Nálam egy Ati az utódja, tűz és víz a kettő.
 
Szia!
Igazából 6x39w lenne jó, de nem vagyok híve a nagy fényerőnek. Most kb.140w van felette.
Bocs, ha nem voltam elég alapos és elkerülte a figyelmem, de már a naplóindításkor feltűnt a technikai adatoknál (a HAC oldalon is) a 2x45 W LED. Ezt február 5-én is megerősítetted, hogy ennyi. Gondoltam is hogy rákérdezek, hogy ezt hogy csináltad, de valahogy elmaradt..
 
Bocs, ha nem voltam elég alapos és elkerülte a figyelmem, de már a naplóindításkor feltűnt a technikai adatoknál (a HAC oldalon is) a 2x45 W LED. Ezt február 5-én is megerősítetted, hogy ennyi. Gondoltam is hogy rákérdezek, hogy ezt hogy csináltad, de valahogy elmaradt..
Igen lehet félreérthető volt,GA oldalán kimaradt egy vesző az adatok felsorolásakor. 2x45w T5 + LED modul kb.50w
 
Most van egy kicsit több időm foglalkozni kérdéseiddel, röviden próbálok válaszolni!

Már nem mérem, elején heti 2-3 mérés volt. Zömmel vízcsere és tápozás előtt.
No3 igen(20-30mg/l) PO4 stabil, TDS 130 lövöm be vízcserekor 200, pH 6,6-7 között mozog.
Többi paramétert csak időszakosan mérem, vagy ha látok valamiféle hiánytünetet.
No3 szintet érzésre állítom be, napi 1kanál(No3 teszt mérőkanala).
Napi tápozásom van, vízcsere után gyors visszapótlás, végén spórolósabban adagolom a növénytápot.
40-50%
130TDS elérése a cél, csapvíz hozzáadásával (kb. 60RO-30csap).
24-25C
2 havonta de a két szűrő közt van 1-2 hét eltérés. Egyenletes áramlásért folyton a szűrőket, ahogy a perlon koszosodik úgy nyitom a csapokat fokozatosan.
3l Eheim Bio Mech, 4l Substrat pro, 2l Seachem matrix, 2x100g Puri.
Gyári Aqva Medic reaktor.
2x45w 8,5 óra, Led 7 órát megy.
Co2 a világítás felkapcsolása előtt 2 órával kapcsol, lekapcsolás előtt 1,5 órával el.
CO2 bubiszám megszámlálhatatlan.....:confused::D:cigar:
Itt is írtam!
 
Itt is írtam!
Igen, ez volt február 5-én :) (írtam). Az volt megtévesztő számomra, hogy azt hittem 2x45 W LED és a vessző került be véletlenül pluszba a leírásnál. De így már sejtem, hogy 2x45 W T5(?) plusz a LEDek, amik kb 50-60 W...
Várom az új alkotást. Azt is csak a végén fogod megmutatni?
 
Majd @Evereka elmondja, hogy a tuning után hogy teljesít nála az Arcadia. Nálam egy Ati az utódja, tűz és víz a kettő.
Nem volt jelentős tuning. Mivel karcos volt a plexi az alján azt csináltattam meg.Egy fóliás ismerősöm tett rá valamilyen fóliát ami eltűntette a karcokat.Hogy ez most mennyire rontott a hatásfokon azt nem tudom.Nekem bevált a lámpa.
 
Eltekintve attól hogy az egyik 4 a másik 8 csöves (de csak 6 van használatban), sokkal erősebb a fénye (4 csővel is).
 
Back
Oldal tetejére