• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green path

Elsőként megpróbálhatod lezárni a sarkokat. Korábban volt ilyen fótó is most nem találom.
Kb mint egy háromszög vonalzó úgy képzeld el a sarkoknál. Valami praktikus levehető dolog kellene hogy karbinál se zavarjon.
 
Elsőként megpróbálhatod lezárni a sarkokat. Korábban volt ilyen fótó is most nem találom.
Kb mint egy háromszög vonalzó úgy képzeld el a sarkoknál. Valami praktikus levehető dolog kellene hogy karbinál se zavarjon.
Van rá mód hogy csupán etetéssel vagy egyéb módon megakadályozzuk a szökést? Vagy csak a barikád segít, lehet a szabadságvágy hajtja őket!
 
Felmerült pár kérdésem, beömlesztem.

A nitrát foszfát stb. szinteket reggel vagy este méred?
A szintek ingadoznak-e, ha igen, mennyire...két vízcsere között?
A nitrát adagolást hogy lövöd be, hogy mennyit kell hozzáadni? Tesztelsz előtte+utána, vagy már tudod, hogy pl. x kanál ennyit emel a szinten.
Naponta tápozol?

Mennyi vizet szoktál cserélni?
Mennyire lágy vizet használsz?
Mennyi a víz hőmérséklete?

Milyen gyakran takarítod a szűrődet?
Milyen anyagok vannak a szűrőben?
Milyen anyag van a reaktorban?

Mennyit világítasz?
Hogy van összehangolva a CO2-t + a világítás?
Most van egy kicsit több időm foglalkozni kérdéseiddel, röviden próbálok válaszolni!

Már nem mérem, elején heti 2-3 mérés volt. Zömmel vízcsere és tápozás előtt.
No3 igen(20-30mg/l) PO4 stabil, TDS 130 lövöm be vízcserekor 200, pH 6,6-7 között mozog.
Többi paramétert csak időszakosan mérem, vagy ha látok valamiféle hiánytünetet.
No3 szintet érzésre állítom be, napi 1kanál(No3 teszt mérőkanala).
Napi tápozásom van, vízcsere után gyors visszapótlás, végén spórolósabban adagolom a növénytápot.
40-50%
130TDS elérése a cél, csapvíz hozzáadásával (kb. 60RO-30csap).
24-25C
2 havonta de a két szűrő közt van 1-2 hét eltérés. Egyenletes áramlásért folyton a szűrőket, ahogy a perlon koszosodik úgy nyitom a csapokat fokozatosan.
3l Eheim Bio Mech, 4l Substrat pro, 2l Seachem matrix, 2x100g Puri.
Gyári Aqva Medic reaktor.
2x45w 8,5 óra, Led 7 órát megy.
Co2 a világítás felkapcsolása előtt 2 órával kapcsol, lekapcsolás előtt 1,5 órával el.
CO2 bubiszám megszámlálhatatlan.....:confused::D:cigar:
 
Nálam évente előfordul egy-egy ilyen eset, sosem jöttem rá az okára, mert a vízzel nem volt gond (legalábbis házilag mérhető szinten). Mivel naponta kapnak fejenként 1-1 Dennerle garnélabogyót, hogy hagyják enni a törpeharcsákat, és minden akváriumban folyamatosan termelődik biofilm/alga (ha nincsenek túltelepítve), így nem hinném, hogy az éhség indította el őket.

Szerk: most ugrott be, hogy asszem ez mindig olyankor volt, amikor csordultig töltöttem az akváriumot, és feljöttek a peremet tisztogatni. Szerintem rossz irányba indulnak el, ha ott megijednek.
 
Utoljára módosított:
Még egy kis hír.:)
Hétvégén újabb fotózás, készül az akva a nemzetközi megmérettetésre.
Remélem a halak is együttműködőek lesznek, HAC-ra készült fotósorozatból volt egy.
Green path kicsit más formába de szerintem most érte el a legszebb formáját.
Majd kiderül...
 
Még egy kis hír.:)
Hétvégén újabb fotózás, készül az akva a nemzetközi megmérettetésre.
Remélem a halak is együttműködőek lesznek, HAC-ra készült fotósorozatból volt egy.
Green path kicsit más formába de szerintem most érte el a legszebb formáját.
Majd kiderül...
Csak egy tipp!3 napig ne adj enni nekik!Utána mindenre össze rezzennek!Lasd Hac 6 helyezett akimnal!Na ott sikerült a szinkron úszás,csak nem értettek meg,hogy feljebb feljebb!
 
Csak egy tipp!3 napig ne adj enni nekik!Utána mindenre össze rezzennek!Lasd Hac 6 helyezett akimnal!Na ott sikerült a szinkron úszás,csak nem értettek meg,hogy feljebb feljebb!
Sajnos csak egy nap fog kimaradni az etetésből, remélem így is tudom terelni.
Én módszerem, az akváriumba matatástól(szűrőcső kivétel, növények beállítgatása, stb.)alapba stresszes halak tömörülnek.
Egy hosszabb alumínium pálcával terelem őket(üveget kopogtatom míg minden hal akvárium egyik sarokba tömörül és innen indítom), késztetem a helyes pozíció felvételére.
 
Még egy kis hír.:)
Hétvégén újabb fotózás, készül az akva a nemzetközi megmérettetésre.
Remélem a halak is együttműködőek lesznek, HAC-ra készült fotósorozatból volt egy.
Green path kicsit más formába de szerintem most érte el a legszebb formáját.
Majd kiderül...
Szerintetek ha egy Oto a frontüvegre tapad az alsó szegmensbe mennyire zavaró ez a versenyfotón?
Van egy kép amin minden hal úgy úszik ahogy elképzeltem, de az a hal:rage:.
 
Sziasztok!
Naplómat tudom már előbb kellet volna indítanom. Szerettem volna egy olyan akváriumot alkotni ami megállja helyét akár egy versenyen is, és persze a meglepetés ereje. De nem kizárólag ez volt a célom, csak egy szép akvárium megalkotása! Nagyon örülök HAC-on elért eredményhez, álmomban sem gondoltam hogy első leszek:):D:D:D(y).
Írok pár sort e siker eléréséig vezető útról.
Akvakertész pályafutásom 2 éve kezdődött, persze még más formában. Első növényesnek mondott akváriumom inkább egy algaparadicsom volt:poop::). Kezdésnél én is elkövettem nem kevés hibát, de az ember a saját kárán tanul.
Itt már egy hosszabb tervezgetés előzte meg a végleges forma látvány elérését. Red Moor fa használata nem volt kérdés, mindig is a fás scapek tetszettek. Építése valamivel gyorsabb volt, szűrőket nem akartam leállítani. 2 nap alatt szétbontottam régi akvámat és felépítettem a jelenlegit. Későbbiekben írhatok bővebben a sikerhez vezető útról, persze ha lesz akit érdekel:).
Időből van a legkevesebb fölég ha hobbiról van szó, első a család és a munka. Akvakertészettel foglalkozás nekem többet jelent mint egyszerű hobbi! Az akváriummal tevékenykedés során, eltudom engedni mindennapok problémáit és kitudom elégíteni alkotási vágyamat. Nem vagyok valami aktív fórumozó:(, ezután megígérem kicsit aktívabb része leszek.

Jöjjenek a részletek:
Indítás:
2016 augusztus 18.
Akvárium: 180l 100x40x45.
Világítás: 2x45W, SMD LED modul (6500k színhőmérsékletű kb.50-60W felel meg).
Szűrés: 2db Eheim Prof.3 szűrő 2075+2173 biológiai töltettel, Eheim Skim 350.
CO2: 10kg palack, GW CO2 reduktor, Aqua Medic 1000 külső CO2 reaktor.
Táptalaj:Ada Amazonia, JBL Aqua Basis Plus táptalaj.
Tápozás: Green Aqua Micro/Macro, Easy Carbo.
Dekor: Red moor fa, megkövesedett fakő.
Halak, garnélák: Hemigrammus erythrozonus, Boraras brigittae, Boraras urophthalmoides, Crossocheilus siamensis, Otocinclus affinis, Red Cherry garnéla, Amano garnéla
Növények: Bucephalandra Wavy Green, Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf', Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf', Anubias Barteri v. Nana Petite, Microsorum pteropus 'Trident', Microsorum pteropus Narrow, Bolbitis Heudelotii, Hygrophila pinnatifida, Pogostemon erectus, Ludwigia Palustris, Ludwigia Super Red Mini, Ludwigia brevipes, Rotala rotundifolia, Hottonia palustris, Blyxa japonica, Lilaeopsis brasiliensis, Eleocharis parvula mini, Staurogyne repens, Monte Carlo, Marsilea crenata, Cryptocoryne parva, Mayaca fluviatilis, Hemianthus Micranthemoides, Riccardia chamedryfolia, Fissidens Fontanus, Taxiphyllum barbieri/Vesicularia dubyana, Taxiphyllum sp. FlameView attachment 24853
Gyönyörű lett!
 
Back
Oldal tetejére