• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green path

Most a legfontosabb feladat hogy a HAC-ra beküldött képnél jobbat alkossak!
Volt az év elején egy nagyobb átrendezés, variálgattam egy kicsit. Bal alsó szegmens kicsit gyengélkedett, kicsit helyreráztam. Több részlet, a Blyxa nagy teret hódított és kicsit snassz volt a Fissi csomó az ág végén elöl. Szerintem így már tényleg egy egységként mutat.(y)
Kép majd holnap:D:p:)
 
Utoljára módosított:
Most a legfontosabb feladat hogy a HAC-ra beküldött képnél jobbat alkossak!
Volt az év elején egy nagyobb átrendezés, variálgattam egy kicsit. Bal alsó szegmens kicsit gyengélkedett, kicsit helyreráztam. Több részlet, a Blyxa nagy teret hódított és kicsit snassz volt a Fissi csomó az ág végén elöl. Szerintem így már tényleg egy egységként mutat.(y)
Kép majd holnap:D:p:)
Csak az átalakított sarkot mutatom, még kell neki egy kis idő.Vélemény? Teljes kép majd később.DSCN3619.JPG
 
Gratulálok az akváriumodhoz és a helyezésedhez!
Erről mesélnél kicsit részletesebben? Mit értesz pontosan PO4/NO3 arányon, mik voltak az értékek, hogyan állítottad be, stb...
Örömmel írok róla, nálam ez vált be!
PO4/NO3 aránya ideális esetbe 1/40 mg/l
Macro táp mellet még KNO3 is adagolok.
PO4 alapban 0,8-1mg/l köröl mozog nálam, közben NO3 ha csak a MIC/MAC 10/10ml adagolom 10mg/l és ez kevés (szerintem a rengeteg növény miatt), ezt tornászom feljebb.
Nálam 0,8/20-30 mg/l így mondhatni a GDA, GBA, fonálalga a múlté.
 
Felmerült pár kérdésem, beömlesztem.

A nitrát foszfát stb. szinteket reggel vagy este méred?
A szintek ingadoznak-e, ha igen, mennyire...két vízcsere között?
A nitrát adagolást hogy lövöd be, hogy mennyit kell hozzáadni? Tesztelsz előtte+utána, vagy már tudod, hogy pl. x kanál ennyit emel a szinten.
Naponta tápozol?

Mennyi vizet szoktál cserélni?
Mennyire lágy vizet használsz?
Mennyi a víz hőmérséklete?

Milyen gyakran takarítod a szűrődet?
Milyen anyagok vannak a szűrőben?
Milyen anyag van a reaktorban?

Mennyit világítasz?
Hogy van összehangolva a CO2-t + a világítás?
 
Utoljára módosított:
Felmerült pár kérdésem, beömlesztem.

A nitrát foszfát stb. szinteket reggel vagy este méred?
A szintek ingadoznak-e, ha igen, mennyire...két vízcsere között?
A nitrát adagolást hogy lövöd be, hogy mennyit kell hozzáadni? Tesztelsz előtte+utána, vagy már tudod, hogy pl. x kanál ennyit emel a szinten.
Naponta tápozol?

Mennyi vizet szoktál cserélni?
Mennyire lágy vizet használsz?
Mennyi a víz hőmérséklete?

Milyen gyakran takarítod a szűrődet?
Milyen anyagok vannak a szűrőben?
Milyen anyag van a reaktorban?

Mennyit világítasz?
Hogy van összehangolva a CO2-t + a világítás?
Hétvégén válaszolok minden kérdésedre!
 
Kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Amano garnéláim a nagy akvából mostanában folyamatosan kimászkálnak, okát nem tudom.(n)
A feleségem már frászt kap tőlük, főleg amikor a konyhába szembetalálkozott eggyel.:):ROFLMAO::LOL:
Gondoltam talán az alga kevés, és hiába etetem uborkával, répával, garnélakajával őket.
Szerintetek mivel lehetne maradásra bírni az Amanokat?
 
De most komolyan, nem akarok hálót rakni az akváriumra!:) Eddig eszükbe sem jutott kimászni!
Nagyrészt a víz valamelyik paramétere nem tetszik nekik, de ha nem ártalmas csak eltér az eddigitől, akkor ezt is megszokják majd. Az átlátszó frisseségmegörző fólia könnyen kezelhető és pár nap után leveheted. Érdemes letakarni;)
 
Back
Oldal tetejére