• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Bay - 64l

Azon gondolkodok, hogy a bal oldalon lévő nagy kövek alá teszek egy lapos követ (van a kertben pont). Ezzel kicsit kiemelném a sziklákat, így később a gyep és a többi növény nem (vagy nem annyira) takarná el őket. Annyira tetszik a mintázata, nem szeretném, ha egyből eltűnne a zöldben. Meg egyébként is tetszene, ha magasabban lenne, hangsúlyosabb lenne az egész.
Az emelő funkciót betöltő lapos követ meg úgyis eltakarná a növényzet, így nem lenne zavaró, hogy nem illik oda.
Ha nem állna meg stabilan, akkor rá is ragasztom.

Szerintetek jó ötlet, érdemes kipróbálni?
 
CO2 rendszer teszt a teraszon:
CAM01600.jpg


Majd rögzítés a szekrénybe:
CAM01598.jpg


Teszt a végső helyen, megy minden, ahogy kell:
CAM01602.jpg
 
Szűrő gyári csövezés cserélve átlátszó GA-s szűrőcsőre, és a szürke akril esőztető és szívó és cserélve üveg lilyre és szívóra.
Elkészült a lámpa plexi váza is, már csak a technikának kell elkészülnie bele és megvan minden.

CAM01603.jpg
 
Növények:
Bal hátsó sarok: Cabomba 2 adag
Jobb hátsó sarok: Vallisneria nana
Bal első sarok: Lilaeopsis brasiliensis
Középen a kövek előtt:Hydrocotyle verticillata
Jobb első sarok: Ammania Sp. Bonsai
Faágon: Anubias barteri var. nana; Taxiphyllum barbieri (damillal felkötve)

Az üres helyek hamarosan be lesznek még ültetve.
 
2015.08.09 (vasárnap) 1 napos

CAM02060.jpg


Egy két részlet:

CAM02062.jpg


CAM02061.jpg


2015.08.10 (hétfő) 2 napos

CAM02064.jpg



Micro/Macro/Carbo megy első naptól 2/2/2 ml naponta.
Baktérium kultúrát adagolom.
Napi 50% vízcsere van full RO vízzel.

CO2-t talán holnap fel tudom tölteni, így az is elindulhatna.

Világítás 7 órát megy 15.00-22.00-ig.

Red Moor elkezdett ma nagyon kicsit "taknyosodni".
 
2015.08.23 15 napos
IMG_1978_1.jpg


IMG_1979_1.jpg


Első héten minden nap ment az 50% vízcsere full RO-val.
Második héten 2 naponta 50% vízcsere.

Jelenleg a vízparaméterek (JBL tesztcsík):
NO3: 10
NO2: 0 (Ez ma állt be nullára, fokozatosan csökkent.)
GH: 4
KH: 6
PH: 6,8

CO2 sajnos csak két napot ment, aztán "eltűnt" a gáz a palackból. Hétfőn GA tömítés csere, aztán palacktöltés, aztán reménykedés, hogy ez volt az oka.
Abban a két napban, amíg ment, szinte megvadultak a növények, minden elkezdett új levelet/hajtást hozni.

Barna alga van az anubias és a hydrocotyle levelein, de mintha kezdeni fogyni.
Kevés zöld pont alga az üvegen, de vékonyan nagyon.
Red Moor-on semmi takony, 1-2 napig volt az ágak végén, de fogkefével leszedtem, azóta pedig semmi.
Vízfelszín 2x már beolajosodott, papír törlővel le kellett szedni (vékony fehéres, olajos filmréteg volt), meg pár órára kiemeltem a lillyt, hogy csobogtassa a vizet. Remélem, ha a CO2 is beáll fixre, akkor ez megszűnik végleg.

MIC/MAC/CARBO: napi 3/3/3 ml
 
Holnap tervezek Amano garnélát, és Oto-t hozni bele. Szerintetek a vízparaméterek és a többi körülmény alapján ezt már megtehetem?
5 Amanot szeretnék és 4 Otot. Ekkora méretbe ez rendben van?
 
Holnap tervezek Amano garnélát, és Oto-t hozni bele. Szerintetek a vízparaméterek és a többi körülmény alapján ezt már megtehetem?
5 Amanot szeretnék és 4 Otot. Ekkora méretbe ez rendben van?
Szerintem már nyugodtan mehet bele a tervezett takarító brigád. A vized a leírt paraméterek alapján rendben van. A tervezett mennyiség is jónak tűnik.

Szépen fejlődik az akvárium. Gratulálok.
 
Ma délután megjöttek az első lakók. 5 amano. Ahogy bekerültek, két tiszteletkör után egyből munkába álltak. Hihetetlen, hogy milyen hatékonyak. Folyamatosan takarít mindegyik. A hydrocotyle leveleit fényesre nyalták. Remélem jól fogják érezni magukat, és nem szöknek. Oto sajnos nem volt, ők majd később költöznek.

CAM02168.jpg

CAM02169.jpg

CAM02172.jpg

CAM02170.jpg
 
Ezek az amanok nem olyanok, mint az átlagos "jómunkásember". Akkor is dolgoztak, amikor nem voltam itthon, és nem láttam őket. :)
Szinte világítanak a kövek, leszedték róla a barnás, feketés réteget. Az anubias leveleit is lesikálták. Nagyon meg vagyok velük elégedve.

CAM02196.jpg


CAM02198.jpg


CAM02187.jpg
 
A rövidebb oldalakon barna színű foltok vannak az üvegen. A lilly alatt, és vele szemben.
A hosszú oldalon elől pedig zöld színben ugyanez.
Most egy plasztik kártyával letoltam, meglátjuk mennyi idő alatt jön vissza.
Remélem a következő lakók - Otok - ezeket vidáman felfalják majd.
 
Kaptam GA-ban ajiba 3 cserép HC-t. Nem voltak jó állapotban, kukába kerültek volna, én meg elfogadtam. Köszi srácok még1x!
Kb felét nekem is kukázni kellett, és nagyon szenvedős volt az ültetés, mert morzsolódott szét, de azért valahogy sikerült. Meglátjuk mi lesz belőle, remélem meghálálja, hogy megmenekült a kukából.
Szépnek nem szép egyelőre, viszont ültetés után két órával már elég erősen bubizott. Remélem nem túrják ki reggelre a takarítók.
Fotók holnap.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére