• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Bay - 64l

:D Köszi! Ezt egyébként átolvastam már, de most újra megtettem.
Ami érdekelne, hogy annak van-e jelentősége, hogy alul biorio, felette matrix trop, vagy fordítva. Erre nem találtam választ, bár lehet tök felesleges ezen pörögni, mert mindegy.

Gondolkodtam azon a javaslaton, hogy összekeverni a 2l matrix tropot meg az 1l bio riot, és utána a mixet szétosztani a 3 kosárban.
Ami szerintem mellette szól:
- Talán nem tömörödik annyira a bio rio így keverve
- Teljes szűrési magasságban egyforma a közeg összetétele
Ami ellene:
- Nem lehet külön cserélni a szűrőanyagokat innentől (hacsak nem hamupipőkére bízom a válogatást)
- Nem lehet külön tisztítani (tapasztalatom ezzel nyilván nincs, de lehet, hogy az egyiket 2 havonta kell, a másikat csak 4 havonta. A mixnél ezt nem tudom külön megtenni)
- A biorio elvileg nem egy anyagból van, hanem egy "rendszer", több különböző összetevőből. Lehet nem szerencsés ezt megbontani és mást közé keverni, "higítani", elrontani a gyárilag kitalált egyensúlyt

Rosszul gondolkodok? Vagy túlbonyolítom?
Simán dobjam ki a bioballt és a helyére csapjam be a bio riot, aztán nyár van? :cool:
 
Külön tisztítani nem kell ezeket a szűrőmédiákat....ha nagyon szorgalmas vagy akkor a markodban fogva megúsztathatod őket akváriumvízben és ennyi. Mert, ha jó az előszűrésed akkor nem fog eltömődni annyira, hanem a bacik fogják belepni a szűrőanyag felületét. Őket pedig nem kell legyilkolni a tisztítással.
 
Ez sem rossz ötlet.
Én arra gondoltam, hogy valami átlátszó sziló féleséget viszek fel rá. Mondjuk valami fém lappal behúzom a pórusokba, meg marad a felületen is kb 1mm síkban. Nem tudom mennyire életképes az ötlet.

Pont ezt akartam tanácsolni, pl FBS-el. Végighúzod spaklival, a felesleget eltávolítod és kész is.
 
Szerintem ne keverd és mátrix bio rio legyen a sorrend.
Igen, aludtam rá, és én is erre jutottam. Köszönöm.
Most már csak az kell, hogy megjöjjön GA-ba a bio rio.

Külön tisztítani nem kell ezeket a szűrőmédiákat....ha nagyon szorgalmas vagy akkor a markodban fogva megúsztathatod őket akváriumvízben és ennyi. Mert, ha jó az előszűrésed akkor nem fog eltömődni annyira, hanem a bacik fogják belepni a szűrőanyag felületét. Őket pedig nem kell legyilkolni a tisztítással.
Értem. Jogos. Rendben.

Pont ezt akartam tanácsolni, pl FBS-el. Végighúzod spaklival, a felesleget eltávolítod és kész is.
Akkor egy rugóra járt az agyunk. Hétvégén nekiesek. Majd dobok fel képeket róla.
 
Egy halom jóságot hoztam GA-ból :)

CAM01273.jpg
 
Pont ezt akartam tanácsolni, pl FBS-el. Végighúzod spaklival, a felesleget eltávolítod és kész is.

Megcsináltam. Színtelen szaniter szilikont rákentem, és egy műanyag kártyával elhúztam. Szépen beivódott a pórusok közé, és egy vékony filmréteg maradt a felületen. Szerintem ezzel megoldva a lefolyó, lecsöpögő víz elleni védelem.

CAM01392.jpg
 
Szerintetek praktikusan mennyi távolságot érdemes hagyni a fal és az akvárium hátoldala között? Gondolok itt arra, ha később fotózáshoz fóliát tenne az ember, vagy esetleg amire nem gondolok, és matatni kellene mögötte (kellhet?). Helyem nem sok van előre terjeszkedni a faltól, de valamennyit el tudok hagyni. Van ilyen tapasztalat a gyakorlatból, hogy kell-e hely és minimum mennyi, meg mire?
 
Bekerült a táptalaj és az aljzat.
Kb 2 liter Tropica Substrate és majdnem 9l Tropica Aquarium Soil.

ADA Penac W:
CAM01445.jpg


Táptalaj:
CAM01446.jpg


Fűszerkeverék :) (Ada Penac P, ADA Bacter 100, ADA Clear Super):
CAM01447.jpg


Aljzat:
CAM01449.jpg
 
Kövek sziklák cserélve.
GA-ban beszereztem pár kisebb redmoor gyökeret, meg 6,5 kiló seiryu követ.
Ez sikerült belőle, ez most már tetszik, remélem közel a végleges hardscape.

IMG_1953.JPG

IMG_1954.JPG
 
Szia!

Szerintem kicsit szedj le elől a talajból, annyira hogy pont meglegyen a 4 centi ( a táptalaj miatt) és csinálj nagyobb "leejtőt" a talajnak. Utána kezd el újra pakolgatni a hardscape elemeket.
 
Látom te sem kapkodod el;) A jobb oldali kő körül milyen növények lesznek?
Nem, nem lehet ráfogni, hogy rohanva csapom össze ;) A világítás elkészítése sajnos belassult, így minden mással is ráérek. De egyébként így is élvezem a vele való foglalkozást.

Növényekből még nincs fix elképzelés :)
Gyepet előtte elatine hydropiper-ből szeretnék.
Ami a kő köré tetszene, az:
Rotala Bonsa, Alternanthera reineckii 'Mini', Hydrocotyle Tripartita Japan, Pogostemon Helferi
Mögé: Ludwigia Palustris
 
Szia!

Szerintem kicsit szedj le elől a talajból, annyira hogy pont meglegyen a 4 centi ( a táptalaj miatt) és csinálj nagyobb "leejtőt" a talajnak. Utána kezd el újra pakolgatni a hardscape elemeket.
A frontüvegnél pont 4 cm most (bal oldalt picit több, de majd elhúzom), hátrafelé egy picit emelkedik. Ez 9l tropica, ami benne van, alatta meg 2,5l táptalaj. Jól elnyelte az aki ezt a mennyiséget. Lehet kellene vennem még pár liter tropicat, hogy meg tudjam csinálni a lejtőt rendesen?
 
Back
Oldal tetejére