• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Green Bay - 64l

zsbekker

Főkertész
Sziasztok!

Sok év várakozás és rengeteg olvasás, információ gyűjtés, tervezés után eljött az idő, hogy elindítsam a saját kis vízi világomat 64 literben (60x30x36).
Első körben CO2 biztosan nem lesz, a többi összetevőt a lehetőségekhez mérten próbáltam úgy összeállítani, hogy a későbbiekben azokhoz már ne kelljen nyúlni egy esetleges CO2 fejlesztésnél.
A technika és majd a karbantartás, üzemeltetés rám fog hárulni, a hardscape-hez és a növényekhez kapcsolódó kreatív részt pedig közösen csináljuk feleségemmel.
 
GA-ból megérkezett az üveg 2015.03.18-án: Green Aqua akvárium, Opti-White - 64 l, 60x30x36 cm, 6 mm üvegvastagság
Egyelőre az asztalon várja, hogy elkészüljön alá a bútor.
Nagyon szép ez az optiwhite, nem bántam meg, hogy emellett döntöttem.

CAM01187.jpg
 
Utoljára módosított:
2015.03.30-án végre megvan a bútor is. Fehér bútorlap, ABS élzárás, 90x60x30 egyedi méret, asztalossal gyártatva.
ADA stílushoz hasonló, fogantyú nélküli ajtónyitással. Vízszintezhető lábak. Állítható polc magasság.

CAM01249.jpg
CAM01250.jpg
CAM01251.jpg
 
Jól indul, szép lett a bútor is. Ehhez a körítéshez valami letisztult minimál akit tudnék elképzelni, kíváncsian várom, mi lesz belőle!
 
A szűrő:
Tetra EX 800 Plus külső szűrő. GA ajánlás max 100l, reméljük elég lesz.
Szűrőanyag (alulról felfelé):
1. kosár: kerámia gyűrűk + fekete szivacs
2. kosár: bioball + fekete szivacs
3. kosár: 1l matrix trop (szúnyoghálóba becsomagolva)
4. kosár: 1l matrix trop + perlon vatta + 100ml Seachem Purigen

Indításkor majd ADA bacter ball-t szeretnék adagolni még bele. Ezt hogyan javasoljátok? 1-1 golyó a 3. és 4. kosárba a matrix közé benyomva?

Csövezés a gyári kezdésnek, aztán majd ha megérdemli az akvárium (eljut arra a szintre), akkor kap üveg ki/be folyókat.
 
Jól indul, szép lett a bútor is. Ehhez a körítéshez valami letisztult minimál akit tudnék elképzelni, kíváncsian várom, mi lesz belőle!
Köszönöm.
Meglátjuk mennyire lesz minimál, letisztult. Első körben inkább tapasztalat szerzős, tanulós, de idővel (vagy második indítással) bármi kialakulhat.
 
Szia! A bútor hátuljánál nincs élzárás? A víz oda is csöpöghet, folyhat...
:( Teljesen jogos. Még jó, hogy az asztalos már rengeteg akvárium bútort csinált, és "ne aggódjak, tökéletes lesz"... Nekem meg jól nem esett le, és elhoztam így...
Azt hiszem ezt már itthon fogom magam megoldani :(
Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet rá!
 
2. kosár: bioball + fekete szivacs
Szerintem e helyett is rakhatsz valami normális szűrőközeget.Nekem is Tetra szűrőm van és ez volt az első ami zacskóban a szekrényben landolt.Mondjuk rakhatsz a helyére a Sera Siporax-ból az még elérhető áron is van.
De jó választás lenne az ADA bio-rio is az már egy kicsit többet is tud.
Nagyon fontos már az elején hogy a szűréssel megfelelő baktérium kultúra kialakuljon mert így elkerülhető a későbbi algásodás.
Na ez a műanyag labdácskákkal nem igazán jönne össze :)
Egyetértek Norbi kollégával ehhez a setup-hoz minimál aki dukál,sok sikert ;)
 
:( Teljesen jogos. Még jó, hogy az asztalos már rengeteg akvárium bútort csinált, és "ne aggódjak, tökéletes lesz"... Nekem meg jól nem esett le, és elhoztam így...
Azt hiszem ezt már itthon fogom magam megoldani :(
Köszi, hogy felhívtad a figyelmemet rá!
Ha csavarozva van és könnyen szét lehet szedni, megér egy telefonhívást: akkor mehetne még rá ABS. Én már előre félek a majdani saját bútorlapos szekrénytől.
 
Ha csavarozva van és könnyen szét lehet szedni, megér egy telefonhívást: akkor mehetne még rá ABS. Én már előre félek a majdani saját bútorlapos szekrénytől.
Sajnos nem szerelhető, ragasztott. Az autóba még lecipelem, de 1 óra keresztül a városon, utána otthagyni, 1 óra vissza, majd ha elkészült elmenni érte és elhozni, az megint 2x1 óra... :(
Ezt jól benéztem. Ebből DIY élzárás lesz sajnos...
 
Szerintem e helyett is rakhatsz valami normális szűrőközeget.Nekem is Tetra szűrőm van és ez volt az első ami zacskóban a szekrényben landolt.Mondjuk rakhatsz a helyére a Sera Siporax-ból az még elérhető áron is van.
De jó választás lenne az ADA bio-rio is az már egy kicsit többet is tud.
Nagyon fontos már az elején hogy a szűréssel megfelelő baktérium kultúra kialakuljon mert így elkerülhető a későbbi algásodás.
Na ez a műanyag labdácskákkal nem igazán jönne össze :)

És elég lesz az 1. kosár mechanikai szűrésre? Kerámiagyűrű + 1 szivacs. Illetve a 4. kosár tetején perlon.
Bio rio vagy Siporax? Árban szinte nincs különbség.
 
És elég lesz az 1. kosár mechanikai szűrésre? Kerámiagyűrű + 1 szivacs. Illetve a 4. kosár tetején perlon.
Bio rio vagy Siporax? Árban szinte nincs különbség.
Elég lesz,és ha teheted akkor bio-rio még is csak ADA minőség ;)
 
Jó kérdés. Én még hozzátennék 1-et: és ha összekevered az egészet és vegyesen szórod a kosarakba?
Bonyolódik a helyzet :)
Van erről topik, hogy a különböző biológiai szűrőanyagok sorrendje illetve akár keverhetősége hogyan működik? Van erről bárkinek tapasztalata?
 
Back
Oldal tetejére