• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Valamint egy kis részlet a Patrikról hátha valakit érdekel:

Helo!
A "twinstar" készítését nem dokumentáltad véletlenül? :D Nagyon tetszik, az eredeti meg nagyon drága...
Szívesen megcsinálnám, csak a fenti leírásból nem mernék nekivágni, nem vagyok egy elektromos szaki, nem szívesen ugranék neki, amíg nincs a számba rágva... :D
Köszi!
 
kis ágacskák el fognak tűnni a növények között, én inkább középre az ív alá
Köszönöm az ágacskás tippet, turkálok kicsit a garázsban, hátha maradt még, és lehet bele is vágok.

a két levágott fa
Igen, már kaptam egy nagylelkű ajánlatot mohából is @keszalvo kollégától. Azt majd egy természetesebb színű homok vásárlással egybekötve meg is ejtem, amikor neki is jó.:)

Szuper indítás így elsőre, gratula!
Köszönöm! Örülök, hogy benéztél. Az egyik kedvencem itt a fórumon a Természet Ébredése(y)

A "twinstar" készítését nem dokumentáltad véletlenül?
Szia! Volt róla pár kép, de nem találom őket. Nem is biztos, hogy segített volna. Viszont ha rákeresel pl a hírhedt videómegosztón a Twinstar DIY együttesre, akkor több találat is lesz. Már sokféle variáció létezik.:whistle:
 
Csak nekem tűnik rizikósnak kicsit ez a bútor?:) Lehet, hogy túlparázom, de javaslom legalább a hátuljára csavarozz rá még egy teli lapot.
Jogos. Egyébként masszívabb, mint aminek létszik, de én is gondoltam rá. Pontosabban olyan deszkákat körbe a lábak közé (félútra) amik pl. csipesz és olló tartónak is szolgálnának, és persze plusz merevítés. Majdnem egy éve rajta van az aki töltött állapotban, csak nem volt még berendezve.
 
Sziasztok! Egy kis soron kívüli... Ezt a hiánytünetet plusz táppal oldjam meg, vagy várjak, mert ennyi idő alatt nem gyökeresedett meg a Stau?o_O Esetleg mindkettő?:D
HRFkIdAnlKBMRVl6rir4iy_u67tJPQSWiB5IleKlE08PIksrtwMeannOOO2s?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
ofciQabJwUtaqLvXU-SG3Ztnmav2mNd_-Gx6JKqv69mOixgx3V9mPJfjWEbA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
A Stau mint a macskák... Majd ő eldönti mikor akar akklimatizálódni. Ha a többi növény OK, akkor minden OK.

Szerk: jobban belegondolva, lehet hogy csak az enyémek némelyike ilyen? És ez talán pont tőlem van? :)
 
A Stau mint a macskák... Majd ő eldönti mikor akar akklimatizálódni. Ha a többi növény OK, akkor minden OK.

Szerk: jobban belegondolva, lehet hogy csak az enyémek némelyike ilyen? És ez talán pont tőlem van? :)
Szerintem még várj. A stau hisztis növény simán lehet hogy még csak szokja helyet. Nálam kb. 1,5 hónapig meg sem mozdult, utána beindult és ki sem lehet irtani.
Értem. Köszönöm a gyors válaszotokat. Igen @Jopet ők tőled érkeztek. Lehet így fórumon keresztül is neked nyervog:D. Nem baj. Addig simogatom, még át nem megy dorombolásba.:LOL:
Azért a csúnya leveleket ebben az esetben is likvidálhatom, hogy ne szennyezzék a vizet, jól gondolom?
 
Sziasztok ismét!

Elmaradtam csöppet a kéthetes jelentéssel. Mármint megvolt időben, csak ide nem toltam fel:whistle: és lassan már a 3. hetet nyugtázom.

Világítás: Sikerült a PVC csöves emelés. Olyan 5m 50-es cső, két könyök, négy bilincs, kettő kampós csavar és néhány facsavar. 2500 pénz volt. Csúnya, de emel. Képet csak akartam róla lőni, mert nem találom, amit később pótolni fogok nehogy csúnyaság nélkül maradjatok.:DRendben látszanak a dolgok, így a világítás időtartamát terv szerint emeltem, majd a lámpa emelésén felbátorodva ugrottam, és egyből megkapta a két cső-8óra beállítást, úgyis már esedékes lenne a 7,5óra. Jelenleg 20cm-re van az üvegtől, amit csökkenteni fogok, mert rengeteg fény "megy mellé", valamint nem tökéletes a mértani közép, ami a hosszanti tengelyt illeti(ezt is barkácsolásra vár).

Szerk.: Oh majd elfelejtettem: Az emelvény meg tud tartani egy fehér faros lemezt is, meg egy csík 5050-es LED-ekből álló háttérpilácsot ...kép később.

A Co2-t jobban kell pumpálni, mint gondoltam. Tovább emeltem 70-ről 86 b/m-ra. Így is 6,9-7,0 környékén mozog a pH, ami elfogadható a 6-os kH mellett. Olyan, mint ha exponenciálisan romlana a beoldódás, ahogy emelem a beoldandó gáz mennyiségét. Úgy értem egy bizonyos mennyiséget jobban old be az atomizer, mint pl egy gagyibb diffi, de aztán magához képest egyre gyatrább a beoldandó vízmennyiséget figyelembe venni. Erre gyártok majd egy - talán a maradék 50-es csövet felhasználva - külső fűtőt hosszú házzal, ami függőlegesen lesz rögzítve, bemenő cső fent, kimenő lent és amolyan reaktor szerű fűtőház is lesz az atomizer után növelve ezzel a beoldás hatékonyságát... Ezzzzzaz adj egy ötöst!:ROFLMAO:

Jelentem homokcsere megtörtént. Nem bántam meg, nagyon baba.(y)

A kövek tördelése is megtörtént.

Plusz egy-két új gallyacska.

A növények mindenhol erőre kaptak. Van egy-két új; történt egy kis ollózás hátul; a Ludwigia szereti az új helyét, köszi Viktor. Hagyom még nőni/erősödni és osztom, mert kevés van; egy hangyányi Riccardiam van, amit apró részletekben azt hiszem öt felé ragasztottam. Még 10 év és adok bárkinek szívesen:shifty::D; Stau nehezen javul. Mindig van egy-két bibis levele... várok(hisztis p.).

Táp: Kicsit kiegészült az eddigi 2-2ml micro és macro, mellé találtam foszfátot, de sajnos nagyon kevés, ezért hitvány 1ml-ként adagolom naponta, aztán ha sikerült eladnom a vesémet veszek még.:happy:

Alga: A front- és oldalüvegen még mindig kicsit zöldül, de már nem annyira, és nem is olyan gyorsan. Ezen kívül van egy kis valami a Parvula-n talán fonal, vagy szőr kezdemény, de nagyon apró és azt is széttoltam Carbo-val:punch: (Egy ilyen Carbo-s kezelés úgy néz ki nálam hogy 3ml Carbo 6-7ml akvárium vízzel keverve) most olyan pirosas-szürkés lett. EZT VÉDD KI!:cigar:

Sajna a képeim továbbra is csak tájékoztató jellegűek, de majd tudjátok a vese eladás után...:snaphappy:

Ha valamelyik teóriám nem állja meg a helyét, akkor kérnék egy tockost!

Köszönöm, hogy most is benéztél!
y9vyPe0-gsJzcoK4CTQlcElufvK7VuCD3VmOt-W1Mic5ENDQL-wpZnnYgVA8?width=1024&height=540&cropmode=none.jpg
2m-W7NrDJqoCrY9zMMhRs9WCIMeC0TC_m_AxAh_sZwKkjfRQ0cdXR3s7L9MQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
bWOCj1sIcRi4hoYcHWtbVnY8GpCISzpn6iQvOmxBEQYY82O1qtwULHaAULDA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
Fr11OB7AAGmVCq4FQvGw8pj7VAZsTv_DMGNmpzPjIFCU1sBS5b3UnmfHqTpQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
d9dm6c5_cy_MqJze6zSsqIAXlWaTbujLHpdPH8oQoySLT7GIn3pqArqQLcCQ?width=1024&height=422&cropmode=none.jpg
 

Attachments

  • y9vyPe0-gsJzcoK4CTQlcElufvK7VuCD3VmOt-W1Mic5ENDQL-wpZnnYgVA8?width=1024&height=540&cropmode=none.jpg
    y9vyPe0-gsJzcoK4CTQlcElufvK7VuCD3VmOt-W1Mic5ENDQL-wpZnnYgVA8?width=1024&height=540&cropmode=none.jpg
    96.9 KB · Megtekintések: 0
  • 2m-W7NrDJqoCrY9zMMhRs9WCIMeC0TC_m_AxAh_sZwKkjfRQ0cdXR3s7L9MQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    2m-W7NrDJqoCrY9zMMhRs9WCIMeC0TC_m_AxAh_sZwKkjfRQ0cdXR3s7L9MQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    115.3 KB · Megtekintések: 0
  • bWOCj1sIcRi4hoYcHWtbVnY8GpCISzpn6iQvOmxBEQYY82O1qtwULHaAULDA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    bWOCj1sIcRi4hoYcHWtbVnY8GpCISzpn6iQvOmxBEQYY82O1qtwULHaAULDA?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    139.7 KB · Megtekintések: 0
  • Fr11OB7AAGmVCq4FQvGw8pj7VAZsTv_DMGNmpzPjIFCU1sBS5b3UnmfHqTpQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    Fr11OB7AAGmVCq4FQvGw8pj7VAZsTv_DMGNmpzPjIFCU1sBS5b3UnmfHqTpQ?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
    124.4 KB · Megtekintések: 0
  • d9dm6c5_cy_MqJze6zSsqIAXlWaTbujLHpdPH8oQoySLT7GIn3pqArqQLcCQ?width=1024&height=422&cropmode=none.jpg
    d9dm6c5_cy_MqJze6zSsqIAXlWaTbujLHpdPH8oQoySLT7GIn3pqArqQLcCQ?width=1024&height=422&cropmode=none.jpg
    18.5 KB · Megtekintések: 0
Utoljára módosított:
Jelentem homokcsere megtörtént. Nem bántam meg, nagyon baba.
Nagyon jó lett és örülök hogy nem bántad meg !
A harmadik kép nagyon adja magát (y)

A front- és oldalüvegen még mindig kicsit zöldül,
Erre is jó a foszfát és ha gondolod akkor megleplek egy 500 ml is adaggal ha jössz, előre bekeverve porból amit Én is használok.
A por nagyon gazdaságos GA-ban vettem Én is.

egy hangyányi Riccardiam van, amit apró részletekben azt hiszem öt felé ragasztottam.
És ha már jössz ez is a növénycsomag része lesz ! ;)
 
Nagyon jó lett és örülök hogy nem bántad meg !
A harmadik kép nagyon adja magát (y)


Erre is jó a foszfát és ha gondolod akkor megleplek egy 500 ml is adaggal ha jössz, előre bekeverve porból amit Én is használok.
A por nagyon gazdaságos GA-ban vettem Én is.


És ha már jössz ez is a növénycsomag része lesz ! ;)
:eek::rolleyes: Nem is tudom mit mondjak... Nagyon hálás vagyok. Köszönöm a segítséged.:shame: Sokat jelent, hogy ilyen jó fórumon, ilyen remek emberek vesznek körül.:notworthy:
 
Lesz ebből még cserebogár.... :)
Tetszik hogy ilyen pontosan méred a paramétereket... (más kérdés hogy szükséges-e).
 
Kimaradt a halas infó!:facepalm: Betelepítettem a (megmaradt) halakat. Sajnos az Ancik nem bírták a "tárolást".:(
Bekerült:

10db Kubotai
2db Cory
1db veterán Guppy hím
5db Endler Guppy hím
 
Lesz ebből még cserebogár.... :)
Tetszik hogy ilyen pontosan méred a paramétereket... (más kérdés hogy szükséges-e).

Igen, a poén benne, hogy én sem tartom szükségszerűnek. Eddig csak a kH, és a pH tesztnek vettem hasznát. Viszont imádom a statisztikákat, és az információt.

No meg nem biztos, hogy nem kezdenék el kezdő létemre pánikolni, ha valami nem az elképzeléseim szerint történik, és ha a kezdetektől dokumentálom, akkor van mihez nyúlni. Szívem szerint én is ránézésre cselekednék, mint mesterünk Takashi bácsi tette (RIP):notworthy:, ahhoz viszont sok nokedlit kell még enni.:)
 
Igen, a poén benne, hogy én sem tartom szükségszerűnek. Eddig csak a kH, és a pH tesztnek vettem hasznát. Viszont imádom a statisztikákat, és az információt.

No meg nem biztos, hogy nem kezdenék el kezdő létemre pánikolni, ha valami nem az elképzeléseim szerint történik, és ha a kezdetektől dokumentálom, akkor van mihez nyúlni. Szívem szerint én is ránézésre cselekednék, mint mesterünk Takashi bácsi tette (RIP):notworthy:, ahhoz viszont sok nokedlit kell még enni.:)

Sose lesz annyi nokedlink mint neki....
A Véleményem az hogy van eset mikor a számok még össze is tudnak zavarni... ezt viszont asszem már kitárgyalták valahol. Tudod teszt pontatlanság, egyéb körülmények..... Úgyis a növények teszik fel a pontot az íre
 
Sose lesz annyi nokedlink mint neki....
A Véleményem az hogy van eset mikor a számok még össze is tudnak zavarni... ezt viszont asszem már kitárgyalták valahol. Tudod teszt pontatlanság, egyéb körülmények..... Úgyis a növények teszik fel a pontot az íre
Abszolút egyet értek.(y) Figyelek és csodálom ezt a kis világot az "üvegben" és ha valami gebasz van, azt jól körbe járom. Úgy értem én is olvastam, hogy nem kell feltenni az életem egy teszteredményre sem, még ha az nevesebb gyártótól is van. Eddig szemre is olyan a forgatókönyv, amilyet szeretnék.
 
Abszolút egyet értek.(y) Figyelek és csodálom ezt a kis világot az "üvegben" és ha valami gebasz van, azt jól körbe járom. Úgy értem én is olvastam, hogy nem kell feltenni az életem egy teszteredményre sem, még ha az nevesebb gyártótól is van. Eddig szemre is olyan a forgatókönyv, amilyet szeretnék.

Hozzám képest te profi vagy.
Hát hajrá tuti lesz a kis vizivilág. :)
 
Back
Oldal tetejére