• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mellesleg felfedeztem egy csöppség RC-t, aki a kezdetektől bent van gondolom a növényekkel:eek:. Ezért betettem társait, és mellé az Amano-kat és az egyke Oto-t. Mivel terjengenek itt a fórumon a rémhírek a repülni vágyó Amano-król, így le Folpack-oztam az akit kis rést hagyva a közepén, hogy azért tudjon szellőzni. Valamint szép tiszta már a vizem:). Van itt kép a jelen állapotról. Köszönöm, hogy benéztetek.:notworthy:
HHn1q1rg7AQOv9lEWEafCdnVgrKvVf_Zn_TE2ej-YqxORlPg9_TGJZYg8VCw?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
XSCqiKQtwVEFN1SOI569xxln-TLsOpPCsSqpTQxTGsTRKvpJPpFQ3N3BrQ7w?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Még két gondolat:

1. Vízcserénél belefutottam egy kis szűrő lelevegősödésbe, mikor már majdnem megvoltam a leengedéssel, a skimmeren keresztűl levegőt kapott. Nem tudom mennyire lesz látható a képen, de a következő módon orvosoltam: tömlő pvc könyök és cső + harisnya.

2. Nagyon jó vízleszívónak bizonyult a szűrő gyári esőztetője, mert korongokkal oda rakom, ameddig a leengedést tervezem, és nem kell nézegetni.(y)

Jó éjt!:sleep:
soJSzA6eZcHUkt7YOzcYmFLSfQ2tB0VA7ValuRIm5qtuKeb2qp0vTJ0vj6Kc?width=1024&height=768&cropmode=none.jpg
 
Azta:eek: most látom, hogy főkertész lettem. Kár hogy a tudásom ezt nem tükrözi.:D Ha jól emlékszem kimaradt a növénylistámról két egyed.
  • Monosolenium Tenerum
  • Riccardia Chamedryfolia
Valamint egy kis részlet a Patrikról hátha valakit érdekelo_O:

Kellett hozzá
  • egy rozsdamentes szita (ahol az elektrolízis megtörténik)
  • egy tekercs teflonszalag (ez lesz a ház, avagy difi.)
  • kéteres vezeték (az adapter és a difi közé. Nem kell izmos. Amit vettem végűl nem használtam fel, mert találtam otthon fehéret.)
  • egy tapadókorong(dizájnos áttetsző:happy:)
  • műanyag forrasztó (minél kisebb, annál könnyebben odaférsz a háló és a korong beragasztásánál)
  • adapter (egyéni döntés)
Ha azt veszem alapul, hogy a szitából többet is össze lehet rakni, úgy a teljes költség 2000-2500 pénz.

A következőkre érdemes figyelni:
  • az alsó hálón két V alakot érdemes kivágni. Az egyik ahol a felső(ez amelyik a képeimen látszik) hálón bele van fűzve a vezeték, hogy el lehessen vezetni a vezetéket, és hogy ne zárja rövidre véletlenül sem a két hálót; a másik a difi az a fele, ami a döntés után felfelé fog nézni(ez segít távozni a bubiknak, amelyek a kettő háló közé ragadnának).
  • minél kisebb legyen a távolság a két háló között a hatékonyabb működés érdekében. Én a teflonszalag házának azt a felét használtam erre, amire a szalag van csévélve. Abból lehet vágni egy olyan peremet, ami egyébként is illeszkedik a külső részéhez, amit háznak(difinek) használok.
  • ildomos a forrasztóval nem csak a hálót és a korongot ragasztani, hanem a vezeték kilátszó részeit, nehogy beoldódjon valami csúnyaság.
  • én az adapteremet nem szeretném szétmetélni, mert ez épp az elektromos csavarnyúzó töltője, ezért egy átalakítót használok. Viszont a csatlakozó alá poharat tennék, pár nap után inni is lehetne annyi víz keletkezik:LOL:. Szóval érdemes az adapterről levágni a csatit és összeforrasztani a vezetékeket.
  • az adapter választásnál nem csak azt kell eldönteni, hogy mekkora cunamit szeretnénk az akiban, hanem a hálóra is gondolnunk kell. Bátyámnak van egy 580literes akija, és ott 48V volt meghajtva a difi... hát kb 1-2 hónap után elporhad az anyag, volt-nincs:eek:.
Lángon melegített szikével remekül lehet formálni a házat, hogy csinibb legyen. Nálam 15V és 300mA a táp, ami mellé a Napos órákban óránként 1 percet üzemel, este meg talán kétszer 1 percet és nem károsodik(meglátjuk meddig muzsikál), max van egy kis barnaság a szélén mint az igazi tesóján szokott. Ha már nem látszik ki a háló a vízkőből, akkor kiveszem a difit: sósav, öblít, visszatesz.
 
Szia !
Jó kis indítás lett,ennél az akváriumnál majd meg tudod tanulni a kertészkedés rejtelmeit.
Jut eszembe ha a hátsó stem sort bővítenéd és Fehérváron jársz szívesen adok pár tő
http://www.greenaqua.hu/hu/myriophyllum-matogrossense.html
az is jól mutatna ott hátul.
Még egy javaslat tudom sokaknak tettszik ez a vakítóan fehér homok,de Én egy homogénebb a lávakövek színét jobban magába foglaló dekorhomokkal képzelném el,egy próbát tehetsz mert nem tart semeddig kiszívni.
És szívesen adok a fák csonkolt tetejére és tövére is mohát ( fissi,riccardia,karácsony) ;)
 
Szia !
Jó kis indítás lett,ennél az akváriumnál majd meg tudod tanulni a kertészkedés rejtelmeit.
Jut eszembe ha a hátsó stem sort bővítenéd és Fehérváron jársz szívesen adok pár tő
http://www.greenaqua.hu/hu/myriophyllum-matogrossense.html
az is jól mutatna ott hátul.
Még egy javaslat tudom sokaknak tettszik ez a vakítóan fehér homok,de Én egy homogénebb a lávakövek színét jobban magába foglaló dekorhomokkal képzelném el,egy próbát tehetsz mert nem tart semeddig kiszívni.
És szívesen adok a fák csonkolt tetejére és tövére is mohát ( fissi,riccardia,karácsony) ;)
Köszönöm a hozzászólásod. Ha sikerül kimozdulnom(általában csak úgy megy, ha visznek), akkor megejtem ezt a homok kérdést, hogy természetesebb legyen, már tudom, hogy nagyon kevés is elég 1-2kg.:) Köszönöm a felajánlást is, szívesen élek vele. Ha kilátásban van egy fehérvári utam, akkor rád írhatok hátha össze tudjuk hozni?
 
Azta:eek: most látom, hogy főkertész lettem. Kár hogy a tudásom ezt nem tükrözi.:D Ha jól emlékszem kimaradt a növénylistámról két egyed.
  • Monosolenium Tenerum
  • Riccardia Chamedryfolia
Valamint egy kis részlet a Patrikról hátha valakit érdekelo_O:

Kellett hozzá
  • egy rozsdamentes szita (ahol az elektrolízis megtörténik)
  • egy tekercs teflonszalag (ez lesz a ház, avagy difi.)
  • kéteres vezeték (az adapter és a difi közé. Nem kell izmos. Amit vettem végűl nem használtam fel, mert találtam otthon fehéret.)
  • egy tapadókorong(dizájnos áttetsző:happy:)
  • műanyag forrasztó (minél kisebb, annál könnyebben odaférsz a háló és a korong beragasztásánál)
  • adapter (egyéni döntés)
Ha azt veszem alapul, hogy a szitából többet is össze lehet rakni, úgy a teljes költség 2000-2500 pénz.

A következőkre érdemes figyelni:
  • az alsó hálón két V alakot érdemes kivágni. Az egyik ahol a felső(ez amelyik a képeimen látszik) hálón bele van fűzve a vezeték, hogy el lehessen vezetni a vezetéket, és hogy ne zárja rövidre véletlenül sem a két hálót; a másik a difi az a fele, ami a döntés után felfelé fog nézni(ez segít távozni a bubiknak, amelyek a kettő háló közé ragadnának).
  • minél kisebb legyen a távolság a két háló között a hatékonyabb működés érdekében. Én a teflonszalag házának azt a felét használtam erre, amire a szalag van csévélve. Abból lehet vágni egy olyan peremet, ami egyébként is illeszkedik a külső részéhez, amit háznak(difinek) használok.
  • ildomos a forrasztóval nem csak a hálót és a korongot ragasztani, hanem a vezeték kilátszó részeit, nehogy beoldódjon valami csúnyaság.
  • én az adapteremet nem szeretném szétmetélni, mert ez épp az elektromos csavarnyúzó töltője, ezért egy átalakítót használok. Viszont a csatlakozó alá poharat tennék, pár nap után inni is lehetne annyi víz keletkezik:LOL:. Szóval érdemes az adapterről levágni a csatit és összeforrasztani a vezetékeket.
  • az adapter választásnál nem csak azt kell eldönteni, hogy mekkora cunamit szeretnénk az akiban, hanem a hálóra is gondolnunk kell. Bátyámnak van egy 580literes akija, és ott 48V volt meghajtva a difi... hát kb 1-2 hónap után elporhad az anyag, volt-nincs:eek:.
Lángon melegített szikével remekül lehet formálni a házat, hogy csinibb legyen. Nálam 15V és 300mA a táp, ami mellé a Napos órákban óránként 1 percet üzemel, este meg talán kétszer 1 percet és nem károsodik(meglátjuk meddig muzsikál), max van egy kis barnaság a szélén mint az igazi tesóján szokott. Ha már nem látszik ki a háló a vízkőből, akkor kiveszem a difit: sósav, öblít, visszatesz.
Gratula az uj titulusodhoz!
 
Sziasztok kedves Növényfej társak!:shame:

Egy hetes ünneplést tartottam... @oRphEus révén szert tettem egy Prodac csepp teszt szettre. Ezúton is köszönöm Neked.:) Sajnos a gH nem szeretne működni. Miután elfröcsögtettem majd a felét sem akart bezöldülni a sárgából, aztán mérgemben a tiszta RO vizet is leteszteltem, ami a tizedik csepp után is sárga maradt.:unsure: A használata egyértelmű a leírtak szerint, ezért úgy gondolom nem én csináltam rosszul, persze mondjátok ha mégis. Az eddigi eredmények, beállítások, képek alább láthatóak.

Világítás: Sajnos még nem volt lehetőségem emelést gyártani neki, ami nagyon zavar, mert nem világít így mindent rendesen. Viszont rendben látszanak a dolgok, így módosítom a világítás időtartamát fél órával tartva az eredeti tervet 6 óráról 6,5 órára.

A Co2-n módosítottam menet közben 60-ról 66b/m-ra, amit a DC leolvasására alapoztam az indításkor így már a negyedik napja megy, aztán az új tesztnek és a mi kis varázs táblázatunknak hála kiderült, hogy a pH így is kicsit karcsú. A kH 5-re jött ki, a pH 7,2-re... Ebből adódik, hogy legalább 7-re kell csökkentenem a helyes értéktartomány felső határáig. Ezért ismét növelem a buborékok számát 66-ról 70b/m-ra, aztán meglátjuk mit mutat a teszt.

Homokcsere lesz nemsokára valami természetesebb színre.

A kövek tördelésére nem tudtam még időt szakítani.

A növények éledeznek. Bár a stem szekció gyakorlatilag az első perctől jól érzi magát, és növekszik. Egy kakukk tojás mégis van köztük. A Ludwigia vegetál, és van pár csúnyácska levele, amit a mai karbantartásnál lenyisszantok. Esetleg nagyon a szélén van a fényáramnak, és/vagy alapból csak a hosszabb időtartamú és nagyobb erejű fény után éled majd fel? Esetleg a nulladik perctől vigyorgó stem társai rabolják a tápot? @viktorlantos kérlek támogass itt pár szóval, vagy valaki aki meglátogatja a naplót.

Apropó táp: Nem látom máson a hiány jeleit. 2-2ml micro és macro megy változatlanul.

Alga: Az frontüvegem kicsit zöldül a fény vonalán, amit majd ma levakerálok a vízcserénél. Ezért is lenne jó már felemelni azt a fránya Odyssea-t. A vízcsere alkalmával kezelni kellett a fákat, amit a leszívócső megoldott, de már az sincs mióta bekerültek az Amano-k.

Volt szerencsém fényképezni egy értelmesebb géppel, de sajna csak a makrókat látom értékelhetőnek. Más képekhez kellene a hozzáértés, egy állvány, és még fény legalább. Ezekhez még kevés vagyok. A többi a szokás kis fityulával készült.

-769FL-dMcI7aD_HcWNvJ7pL89RDupNX4dWprYAgzggCrahTV04VswApY2Gc?width=1024&height=546&cropmode=none.jpg
RI5FzRtSBUfcpBvx0_h7YsT_BU728TDdSF7xFm2X5Efg6G43cVeDYOigtSiU?width=1024&height=577&cropmode=none.jpg
KzDjLo1PF1VNb-nLl-9wWSKC2KXvZ6RRFW0u8qnn068_FSEsvvE7FFxJSjLE?width=1024&height=577&cropmode=none.jpg
lgyzBMBHP9VKsAlKyhl7SKWRp0KOP-5obOgpDlRs_1AmUpPGFQ9M7RyGAJj4?width=1024&height=577&cropmode=none.jpg
WG8_k7W8W3w-Pc5Z3WUduudkkqYmp-5BoKWm829EIrmihod1iULAGvMFX-JHI?width=930&height=430&cropmode=none.jpg

...és hogy egy helyen legyenek.
  • Hőmérséklet átlag 21,9C
  • gH ?
  • kH 5
  • TDS (egyet toltam a tizedesen, hogy ne nyújtsa a táblázatot) átlag 7,6
  • pH 7,2
  • NO2 0
  • Fe 0
Szívesen fogadok - mivel seggemen a tojáshéj rám is fér - minden tanácsot, észrevételt, kritikát.

Köszönöm a figyelmedet! Szép napot!:)
 
Utoljára módosított:
A Ludwigia vegetál, és van pár csúnyácska levele, amit a mai karbantartásnál lenyisszantok.

Talán a sarok tényleg nem a legjobb számára. Ha több fény lenne az kompenzálná, de én inkább áthelyezném, mivel a többi növényed ok.

A Co2-n módosítottam menet közben 60-ról 66b/m-ra,

Ezen viszont emelned kellene. Ő is lehet oka a palustris vergődésének. Nálunk a low tech-ben is kb ezt látjuk.
 
Talán a sarok tényleg nem a legjobb számára. Ha több fény lenne az kompenzálná, de én inkább áthelyezném, mivel a többi növényed ok.



Ezen viszont emelned kellene. Ő is lehet oka a palustris vergődésének. Nálunk a low tech-ben is kb ezt látjuk.
Huh, az átültetéstől már most levert a víz, de majd ügyes leszek.:D Köszönöm!(y)
 
Az már most látszik, hogy egy jó kis részletgatdag akvárium lesz belőle. Menetközben úgyis alakul majd, de pl azok a vékony kis ágacskák el fognak tűnni a növények között, én inkább középre az ív alá raknék belőlük, ahol jobban látszanak.Az a két levágott fa sem valami szép így, ha el tudod takarni növénnyel, vagy ragasztasz rá mohát, nem lesz feltűnő.
Szuper indítás így elsőre, gratula!
 
Back
Oldal tetejére