• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák veszélyben

Re: Garnélák veszélyben.

A mai nap találtam a szobámban ismét egy garnélát aki megunta a vízi életmódot, és a szárazföldön próbált szebb jövő után nézni!
Ez idáig a 4ik amano garnélám ami emiatt veszett oda!
Kérdésem az lenne, hogy lehetséges a vízzel van valami probléma, és a garnélák ezért ugrálnak ki belőle???? :roll:
 
Re: Garnélák veszélyben.

Sziasztok!Ma erdekes dologra lettem figyelmes!Az aki egyik tagja egy sepregető garnéla (egyeduli peldany) vizcsere utann nagyon bevolt lassulva.Csak ult egy sziklann es nem mozdult csak minimalisan.Amikor lekapcsoltam a fenyt este , hevesen elkezdett rangatozni 3-4 Mp-ig es hattal lefele erkezett az talajra. Ott fetrengett csak a labaival kapalozott.1perc utann felkapcsoltam a vilagitast es egybol megfordult es most megint mozdulatlan. Mi lehet a problema??? valakinek hasonlo tapasztalat????Elore is koszonom!
 
Re: Garnélák veszélyben.

baji66 said:
Sziasztok!Ma erdekes dologra lettem figyelmes!Az aki egyik tagja egy sepregető garnéla (egyeduli peldany) vizcsere utann nagyon bevolt lassulva.Csak ult egy sziklann es nem mozdult csak minimalisan.Amikor lekapcsoltam a fenyt este , hevesen elkezdett rangatozni 3-4 Mp-ig es hattal lefele erkezett az talajra. Ott fetrengett csak a labaival kapalozott.1perc utann felkapcsoltam a vilagitast es egybol megfordult es most megint mozdulatlan. Mi lehet a problema??? valakinek hasonlo tapasztalat????Elore is koszonom!

Sajna korábban nekem is volt hasonló élményem. Elképzelhető, hogy a vízzel van valami, de lehet csak vedlési probléma. Esetleg kérdezz rá a garnisoknál is a szomszéd fórumon.
 
Re: Garnélák veszélyben.

Hat nemtudom mi lehet. A tobi garnéla joll erzi magat. Mar szulettek pici red cherry-k is :) Remellem nemlessz kulonosebb baja szegenynek.Pontosan hol is gondoltad ?:) nemvagyok meg igen jartas :angel:
 
Re: Garnélák veszélyben.

Sziasztok!
Vigyázni kell arra is, hogy mondjuk abban a szobában, ahol az akvárium van miket fújkálsz a levegőbe . Már akár egy kevés dezodor vagy spray is galibát okozhat, nem beszélve a légyírtószerekről. Én már megjártam egyszer :(
Ahol viszont csupán 1-2 garnéla betegeskedik a sok közül, az valami más lehet.
Nálam már többször előfordult, hogy petével tele levő garnéla dobta fel a pacskert,fogalmam sincs miért. :?
 
Re: Garnélák veszélyben.

A múlthéten vettem 4db amano garnélát és azt hittem ők is elszöktek mert azóta sem láttam őket.
Erre ma etetéskor mindannyian előbújtak! El sem tudom mondani mennyire örültem a dolognak....
Valószínűleg a jávaiban tűnhettek el mert más nálam nem igazán ad erre lehetőséget.
A tanulság: 30l-ben "kevés" növény között is nagyon el tudnak bújni....
Üdvw: Krisztián
 
Re: Garnélák veszélyben.

Van 8 amano garnélám, már nem picik, az egyik most petésedett be. Viszont az iménti etetéskor vettem észre, hogy az egyiküknek...hm...hogy is mondjam...eltűnt két-két lába. Az tűnt fel, hogy furcsán közlekedik, mintha szimpla járás közben is úszna... Hát jobban megnéztem és az egyik oldalon is egyetlen lába van, és a másikon is. Neonok veszik körül, meg fekete neonok és pár rézlazac, meg négy panda harcsa. Ezekkel eddig sem volt baj és a garnéla is előjön, nem fél a halaktól (gondolom, ha valamelyik cincálta volna meg, akkor csak félénkebben viszonyulna hozzájuk, nem?). Bő egy hete volt egy darakór fertőzés a vízben, és hogy ne stresszeljem a halakat még jobban, nem kergettem ki a garnélákat a medencéből, úgy adagoltam a SERA costapurt 1-3-5. nap. Senkinek nem lett baja, mindenki jól bírta a gyógyszeres kezelést és a 30 fokos vizet.
Létezik, hogy a gyógyszertől lett gond? Vagy valamelyik hal a ludas, esetleg egy másik garnéla? Olyan létezik, hogy a vedlés során veszíti el a lábait valahogy? És mit tegyek vele? Elkülönítsem, mert így úgy sem húzza sokáig, vagy hagyjam és meglátom, hogy alakul a sorsa?
 
Re: Garnélák veszélyben.

Rézlazacra tippelek, de vedlésnél helyre jön majd.
 
Re: Garnélák veszélyben.

Fiatalabb pókoknál is előfordul, hogy beszakad egy-két lábuk vedléskor. A következőnél kinő, max meg kell várni néhányat, hogy ugyan olyan erős legyen mint a többi. ;)
 
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Mióta átkerült az élővilág az új akváriumba ahol elvileg jobbak a körülmények, (ezt amúgy részben alátámasztják a red cherry garnélák mert sokkal vörösebbek) kb. heti szinten találok Amano garnéla vedlést. 4en vannak szóval ha minden héten más vedlik akkor elmondható hogy havonta vedlenek. De ezt pontosan persze nem meghatározható. Kérdésem az lenne hogy ez mennyire normális. Vagy jó vagy rossz dolog. Régi akváriumban ilyen gyakori vedlést nem tapasztaltam.

választ előre is köszi!
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Mióta átkerült az élővilág az új akváriumba ahol elvileg jobbak a körülmények, (ezt amúgy részben alátámasztják a red cherry garnélák mert sokkal vörösebbek) kb. heti szinten találok Amano garnéla vedlést. 4en vannak szóval ha minden héten más vedlik akkor elmondható hogy havonta vedlenek. De ezt pontosan persze nem meghatározható. Kérdésem az lenne hogy ez mennyire normális. Vagy jó vagy rossz dolog. Régi akváriumban ilyen gyakori vedlést nem tapasztaltam.

választ előre is köszi!

Szerintem a vedlés nem rossz dolog, ezt még túl gyakorinak sem mondanám, ahogy írod kb havonta ha elosztod a csapatra. Lehet inkább korábban voltak gondok amikor sokkal ritkább volt.
Lehet persze csak a megváltozott körülmények miatt gyorsult fel kicsit. Figyelgesd őket. De ahogy látom inkább a nem vedlésből van állandóan a probléma.
 
viktorlantos said:
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Mióta átkerült az élővilág az új akváriumba ahol elvileg jobbak a körülmények, (ezt amúgy részben alátámasztják a red cherry garnélák mert sokkal vörösebbek) kb. heti szinten találok Amano garnéla vedlést. 4en vannak szóval ha minden héten más vedlik akkor elmondható hogy havonta vedlenek. De ezt pontosan persze nem meghatározható. Kérdésem az lenne hogy ez mennyire normális. Vagy jó vagy rossz dolog. Régi akváriumban ilyen gyakori vedlést nem tapasztaltam.

választ előre is köszi!

Szerintem a vedlés nem rossz dolog, ezt még túl gyakorinak sem mondanám, ahogy írod kb havonta ha elosztod a csapatra. Lehet inkább korábban voltak gondok amikor sokkal ritkább volt.
Lehet persze csak a megváltozott körülmények miatt gyorsult fel kicsit. Figyelgesd őket. De ahogy látom inkább a nem vedlésből van állandóan a probléma.

Köszönöm a válaszod Viktor! Azért "félek" picit mert Amanok relatív nagy garnélák és arra haza jönni hogy ott egy levedlett páncél. Mindig azt hiszem elhalálozott egy. Lábaik,csápjaik és ollók mindig meg vannak azzal nincs baj. Étvágyuk is van szerencsére!
 
Úgy vettem észre hogy ezekre a túlélő garnikra 2 dolog igazán káros. A nyitott akvárium (amikor szökős kedvükben vannak - nincs búvóhely, friss akvárium, kicsi akvárium pl.) és az akvárium elhanyagolása. Vízcserék elhagyása. Bírják az extra carbót, lágy és kemény vizet, kis és nagy áramlatot. Oxigéndús vagy épp kicsit szegényesebb körülményeket is. Igazi túlélő bajnokok.

A ledobott "kabátokat" én is mindig megnézem hogy üresek e. A frász kerülget engem is ;)
 
Sziasztok!
Lenne egy érdekes észrevételem és egyben kérdésem. Van amano meg red garnim elég régóta, szépen éldegélnek aztán egyik gondol 1et és le-fel "rohangál az akiban teszi ezt kb 10-20 percig majd távozik az élők sorából. Nos semmi változás nem történik co2 se carbo túladagolás. Már a második garnéla végzi így amit láttam kb5 hónapon belül. Szóval nem igazán találok magyarázatot a dologra. Esetleg valaki tud valami okosat ezügyben??
 
w-rig said:
Sziasztok!
Lenne egy érdekes észrevételem és egyben kérdésem. Van amano meg red garnim elég régóta, szépen éldegélnek aztán egyik gondol 1et és le-fel "rohangál az akiban teszi ezt kb 10-20 percig majd távozik az élők sorából. Nos semmi változás nem történik co2 se carbo túladagolás. Már a második garnéla végzi így amit láttam kb5 hónapon belül. Szóval nem igazán találok magyarázatot a dologra. Esetleg valaki tud valami okosat ezügyben??
Az okát sajnos nem tudom, de nálam az amanok pont ezt csinálják - annyi különbséggel, hogy kb. 10-20-30 perc múlva nem dobják fel a talpukat, hanem csendesen eszegetnek tovább. De az esetleges okára én is kíváncsi lennék!
 
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani, hogy vajon a törpegurámi veszélyes lehet a garnélákra? Elképzelhető ,hogy megkóstolja őket vagy kizárt a dolog?
 
Nekem mézgurámi van, épp ma láttam, ahogyan vadászik a garnikra:-(( Elég gyors, hajszál híján elkapta azt a bátor példányt, aki az akvárium oldalán eszegetett. Nem gondoltam volna, elég kicsi szája van. A törpe egy kicsit még nagyobb is a méznél, szerintem el tudja csípni őket, különösen a kissebbeket (bár ez már felnőtt példány volt).
 
Nekem a mézgurámik nem bántják a RC-ket. Naponta kapnak enni, kivéve vasárnap, tehát nem éhesek.
Bár a Redeknek van hova elbújniuk, de a nyílt részekre is simán kijönnek.
Nálam semmi gond nincs..
 
Back
Oldal tetejére