• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák veszélyben

Re: Garnélák veszélyben.

Béke poraira! :cry:
Viszont nem hiszem, hogy a rövid időre szárazra kerülés lehetett az ok. Nálam az amano garnélák a költöztetéskor simán túlélték a véletlen "száraztranszportot".
Inkább arra gondolok, hogy már akkor baj volt vele és ezért nem robogott vissza a vízcserekor a vízbe.
 
Re: Garnélák veszélyben.

Valószínű mivel nállam a legkissebb változásra is megijednek pl kikapcsolom a szűrőt ide-oda elkezdenek cikázni.De ahogy visszakapcsolom megnyugszanak.
 
Re: Garnélák veszélyben.

Szegény sepregető. Nekem tök nyugodt, bár az utolsó vedlés nem sikerült túl jól :S és most a régi barnás zöldes színe ilyen mérgesvörös lett, mint ami itt van a képen. Az jelent valamit, mármint a szín, az előző sepregetőm is vörös lett, aztán elpusztult :(
 
Re: Garnélák veszélyben.

Én találtam már reggel is amano garnélát elég messze az akitól, és még élt. Gyorsan betettem az akiba és azóta meg van :) Szerintem se az lehetett a baj. :cry: Vízcserekor nálam is cikáznak össze-vissza.
 
Re: Garnélák veszélyben.

Scar said:
Az jelent valamit, mármint a szín, az előző sepregetőm is vörös lett, aztán elpusztult :(

A bevörösödő garnéla az nem jelent jót...
 
Re: Garnélák veszélyben.

Mondjuk nállam csak az Amano-k szoktak a CRS meg a Tiger-ek tök jól elvannak mint a befőtt bedobok egy kis Ebi Dama-t és az aki másik végéből rástartolnak és szó szerint kieszik egymás szájából, de van hogy megosztják a másikkal ritkán :)
 
Re: Garnélák veszélyben.

Mikor megvettem őket,már legalább 3 hónapja,rögtön ilyen szép vörös,nem,inkább élénk rószaszínek lettek,néha változott a színük is.Nem tudom,lehet az akadama miatt vörös alapszín jellemző,ahhoz alkalmazkodtak.Mindegy,hogy hol voltak,a növényen,vagy máshol,többnyire rószaszínek voltak.Még nem tudom,hogy a másikkal mi van.Két hete nem cseréltem vizet,de a táppal leáltam,amíg nem jönt az új vízcsere.
Nagyon megszeregtem őket pont a rózsaszin szinük miatt.A halárusnál nem volt ilyen színük.Nyilván képes ez a fajta némi szinváltásra is.

Nem vettem észre ideges mozdulatot tőlük,épp tegnapelőtt figyeltük a fiammal,hogy szedegeti a radarjaival az apró "élőlényeket".
Belőlük kéne az akiba 5-6 ezer darab,nem is kéne szűrni az akit. :)
 
Re: Garnélák veszélyben.

tibicuk said:
Mikor megvettem őket,már legalább 3 hónapja,rögtön ilyen szép vörös,nem,inkább élénk rószaszínek lettek,néha változott a színük is.Nem tudom,lehet az akadama miatt vörös alapszín jellemző,ahhoz alkalmazkodtak.Mindegy,hogy hol voltak,a növényen,vagy máshol,többnyire rószaszínek voltak.Még nem tudom,hogy a másikkal mi van.Két hete nem cseréltem vizet,de a táppal leáltam,amíg nem jönt az új vízcsere.
Nagyon megszeregtem őket pont a rózsaszin szinük miatt.A halárusnál nem volt ilyen színük.Nyilván képes ez a fajta némi szinváltásra is.

Nem vettem észre ideges mozdulatot tőlük,épp tegnapelőtt figyeltük a fiammal,hogy szedegeti a radarjaival az apró "élőlényeket".
Belőlük kéne az akiba 5-6 ezer darab,nem is kéne szűrni az akit. :)

A múltkor láttam valahol két nagy példányt. Elég nagyra képesek megnőni, ha életben tudja tartani az ember. Nekem is volt pár darab korábban, igaz még az egyszerűbb 110 literben. Sok vedlést megéltek, de egy idő után sajnos egyik sem maradt életben. Pedig aranyos kis lények. Mostanság már nem próbáltam őket, pont a méretük miatt.
 
Garnélák veszélyben?

Sziasztok!

Hosszú hónapok óta olvasom a fórumot, lenyűgözőnek tartom, hogy minden témában vannak hozzászólások, igen aktívak a kollégák...
A garnélákra is ti hívtátok fel a figyelmemet, igen megtetszett a "red cherry", amelyet Szentyo is ajánl kezdésre...

Egy kisebb akváriumban terveztem az elhelyezésüket (guppi-kat nevelek, próbálom az eredeti színeket irányába visszaszaporítani őket), mert a nagyben karmos békák is vannak :eek: ... gondolom nem lennének pajtások!

A következők miatt aggódom:

- Akksi ~ 20-25l (elég nekik-hány db-ot ajánlanátok?)
- kisebb Anci van az akváriumban - gondolom ez nem baj :?:
- Azt olvastam, hogy búvóhely kell neki, ez nevelő akksi, így 2-3 növény, 1 gyökér, 1 kő van, elég ez?

Előre is köszi!
 
Re: Garnélák veszélyben?

dedai01 said:
Sziasztok!

Hosszú hónapok óta olvasom a fórumot, lenyűgözőnek tartom, hogy minden témában vannak hozzászólások, igen aktívak a kollégák...
A garnélákra is ti hívtátok fel a figyelmemet, igen megtetszett a "red cherry", amelyet Szentyo is ajánl kezdésre...

Egy kisebb akváriumban terveztem az elhelyezésüket (guppi-kat nevelek, próbálom az eredeti színeket irányába visszaszaporítani őket), mert a nagyben karmos békák is vannak :eek: ... gondolom nem lennének pajtások!

A következők miatt aggódom:

- Akksi ~ 20-25l (elég nekik-hány db-ot ajánlanátok?)
- kisebb Anci van az akváriumban - gondolom ez nem baj :?:
- Azt olvastam, hogy búvóhely kell neki, ez nevelő akksi, így 2-3 növény, 1 gyökér, 1 kő van, elég ez?

Előre is köszi!

Szia!
20-25 liter elég nekik, csak figyelj oda, h kisebb vízben hamarabb megborul az egyensúly, pl ne etess túl; min 8-10 db szerintem elég lesz úgyis bővül majd a család:)
Anci nem fogja bántani, olyan módosult szája van amivel nem jelent veszélyt a garnikra
Szerintem ennyi búvóhely bőven elég! A búvóhely akkor kulcskérdés, ha a más halakat is tartasz mellettük az ancin kivül...
 
Re: Garnélák veszélyben.

Gondolom a serdülő guppik nem okoznak problémát...köszönöm a segítséget! :thumbup:
 
Re: Garnélák veszélyben.

dedai01 said:
Gondolom a serdülő guppik nem okoznak problémát...köszönöm a segítséget! :thumbup:

Nálam kifejlett szaporodó ancikkal vannak együtt redek és az amanók, vígan elvannak, viszont szerintem a guppi egy idő után biztos hogy megeszi, mint gondolom te is tapasztaltad nemigazán létezik olyan dolog amit egy guppi nem esz meg :)ha az kisebb nála , persze amíg ő is kicsi biztos nem bántja, csak hamar megnő.
Nálam a redek érzékenyebbek a vízcserére, erre is figyelj. Én örülök hogy elkezdtem őket tartani - jó-fej kis élőlények.
Szentgyo blogját érdemes áttanulmányozni, garnélában ő a legjobb!
 
Re: Garnélák veszélyben.

Köszönöm a segítséget!
Ez egy nevelőakvárium tehát a guppik igen picik, ráadásul még napi kétszer kapnak nagyon keveset enni, így nem hiszem, hogy ráfanyalodnának...
Nem szeretném, hogy háborús veteránok legyenek, így inkább óvatoskodom!

Még egyszer köszi!
 
Re: Garnélák veszélyben.

Hellóztok!

Már 1 hete van 2 Amano Garnélám, egyszer szöktek, de vissza raktam őket és semmi bajuk nem volt :D
Kérdés: Ha, vízminőség, kaja, fény, hely tulajdon képen minden megvan, akkor elvileg nem lenne okuk szökni vagy amúgy is szoktak?
Illetve kell nekik levegőztető bubi? Mert ezt senki nem mondta nekem és elfelejtettem megkérdezni és nem találok semmit neten,
hogy írnának levegőztetésről. Kell nekik? (konkrétan nincs semmilyen hal a növényes akváriumomban. Csak egy csiga és a rákok.
Várom válaszotok :roll: :roll:
 
Re: Garnélák veszélyben.

Külső szűrőm van, Atman 3335-ös. Hát akkor valamit majd kitalálok a levegőztetésre. A réseket pedig befedtem... NINCS MENEKVÉS :D
 
Re: Garnélás oldalak

Jani 614 said:
Sziasztok.Garnélákra mely halfajok jelentenek veszélyt?Pl szumi?Üdv Jani.

Szia,

Ezt egy hozzászólásban megválaszolni hosszú lenne. De általánosságban elmondható hogy a törpegarnélákra minden olyan hal veszélyt jelent, aminek akkora a szája, hogy befér rajta a garnéla. Pl szumi igen

Javaslom, hogy nézd meg a blogomban az erre vonatkozó postot.
 
Back
Oldal tetejére