• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélák veszélyben

Sziasztok.
Lenne két kérdésem :D

1. Tegnap mikor takaritottam az egyik kulso szuromet /eheim 2073/ azt tapasztaltam hogy a belsejében 60-80 garnéla tanyázott.2hónapja nem takarítottam szóval már darabos példányok is voltak koztuk.Ahogy elnéztem még jóll is érezhezzék magukat, mert a színuk is szép élenk volt.Mit lehet tenni ez ellen? Hallottam hogy a szivacs jó megoldás de levesz a flow ból, és nálam 2 kulso szuro is uzemel.Elég esetlen lenne a szivacsos megoldás......

2.A másik dolog a létszám :D Nemhittem volna hogy ez gondot fog okozni , de 4-5 hónap alatt a 8-10 fos létszám a 15-25 szorosára nott.Féllek hogy lassan kinovik a 175 literes medencét.2 fajta garnim van /azthiszem :D/ az egyik faj a RED cherry a másikat pedig nemtudom.Egypár képet feldobok róluk.
Szóval a kérdésem hogy ilyen esetben csak simánn ajándékozzam el a garnikat vagy beloluk sosem elég?!:D Esetleg mi az a létszám /szűrőstül :lol: / ami még optimális? Most is kb 20-30 nostény petés, és nemmondhatnám hogy a vízparaméterek tokéletesek lennének / 41 Gh-s kútivíz/.Ennek ellenére midneki remekul van és nagyon barátságosak.

Íme a képek. (csak teóval tudtam fotókat készíteni :oops: )
943749666IMG_0029_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

194331562IMG_0106_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0098_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_0099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


És íme egy vidi az egyik keménylegényrol :D
DJc7SwhA2vk

Udv: Csabi
 
A garnélavédelem egyik hatékony módja, a megfelelő a beszívócsonk. Ha nem érzel elég kreativitást, kézügyességet magadban az usa-ból lehet rendelni cirka 2-3 ezer forintért, fémhálós megoldást. (Nem linkelem a közvetlen aukciót, ha érdekel dobj egy pü-t, és küldöm).
Ha viszont szereted a DIY dolgokat (meg olcsóbban is kijössz), akkor saját magad is könnyedén meg tudod berhelni egy kis fémháló, illetve megfelelő "kupak" segítségével.
 
Koszi fiúk. Ez a megoldás nagyon tetszik. :thumbup: .Meg is valósítom a jovo hét folyamán. És a tobbi kérdésre esetleg valami válasz ? :) Ez a zoldes garnéla milyen faj lehet??
 
Szerinted a vad változata a garninak.
Neocaridina Heteropoda (vad változat)
 
Sziasztok.

Segítséket kérnék, mert nem vagyok se tapasztalt, se tanult garnélázás ügyében. A gondom az, hogy vettem 5 db red cherry-t, 2 db amono garnélát a 100 literes akváriumba, ám ezek 1-2 nap múlva el is tűntek. Nagytakarítást végeztem, így kicsit megmozgattam a faágakat, ekkor láttam, hogy 1 db mindkettő fajtából megmaradt. Ám másnapra láttam az amono garnéla "holttestét" (szétcincálva és hiányosan, épphogy valmi megmaradt belőle) amiben egy red cherry "holtteste" lapult. Rengeteg kérdés merült fel bennem: Egy amono garnéla képes megenni egy red cherry-t? Neonhal, ékfoltos razbóra, black molly képes megtámadni egy ilyen kis lényt, ami olyan fürge, hogy bármelyik halat leelőz, ha elugrik?
Mi a véleményetek? Ráadásul rengeteg búvóhely van az akváriumban... :|
 
Szia!
Nem csak a garnélák levedlett páncélját találtad meg? Lehet hogy a kis RC páncélja beleakadt az amanoéba, mert nem hinném hogy megette. Amikor elöször találtam levedlett páncélt én is megijedtem hogy elpusztult a garnélám, de szerencsére nem csak levedlett.
 
Ezt már kérdezték, lehetséges, hogy Te voltál. :) De biztosan amono az amono, az üveggarnéla máshogy néz ki, és a boltban is tényleg amono volt.

Kocsa:
Na, ez már egyszer megviccelt, de most nem hiszem. Olyan lehetséges, hogy annyira elbújnak, hogy mikor világos van , mintha kihaltak volna? Nem tudom pontosan mennyit hagynak ilyenkor a halak belőlük, felfalják-e az egészet, de lehetséges, hogy páncélukat láttam csak, de akkor hol vannak??
 
Rinagy said:
Sziasztok.
Egy amono garnéla képes megenni egy red cherry-t? Neonhal, ékfoltos razbóra, black molly képes megtámadni egy ilyen kis lényt, ami olyan fürge, hogy bármelyik halat leelőz, ha elugrik?
Mi a véleményetek? Ráadásul rengeteg búvóhely van az akváriumban... :|

P4247990.jpg

Az amano valóban képes megenni a red cherryt, ahogy a képen is látható. :p DE (!) csak akkor ha már nem él, de akkor akár a red cherry is megeszi a halott társát. De az kizárt, hogy egészben megenné, fizikai képtelenség.
Több lehetőség is van: vagy nem amanod van, vagy más miatt pusztulnak el. Vagy ha nagy a dzsungeled akkor az a pár garnéla simán képes úgy eltűnni, hogy nem is látod. ;)
 
Köszönöm a segítséget! :) Azt hiszem rájöttem a dologra. Ma ismét takarítás lesz, megkeresem őket és kihalászom, ha tudom... A dzsungelem nagy, főleg olyan helyen vettem észre múltkor az amonomat, ahol nem is gondoltam volna, hogy befér. Remélem csak vedlettek, és elvannak bújva. De akkor mikor jönnek elő?? Első reggelre olyan boldog voltam, mert egy-két red cherry hátukon sok-sok sárga petével rohangált, mint boldog anyuka... És mostanra meg már nem is látom őket. Azt hiszem az lesz, hogy külön akváriumba rakom őket, úgyse tudok mit kezdeni egy 25 literes szettel, eddig is halóvodaként szolgált, csak mostanra kinőttem ezt a szifós, mollys, guppis tenyésztést... :roll: :) Remélem elkezdenek majd szaporodni egy kicsikét ezek a rákok, mert eléggé megtetszettek a boltban, és láttam én már videót, ahol rendes társas akváriumban is előjöttek, és tisztogattam nappal...

BRÉKING NYÚZ... Azt hiszem egy garnéla nem tud meghalni kétszer egy héten :p És nézzétek mit találtam ma reggel (bocsi a minőségért, de mobillal készült, és vagy 5X-ös digit. zoom-al, ráadásul még ki is vágtam) :

N%C3%A9vtelen.jpg


Amikor levedlik magukat, akkor az olyan, mintha az egész kültakarójukat levedlenék? Tehát láb, tapogatók, stb... Nagyon viccesnek érzik magukat, hogy megviccelnek mindig... :p Milyen gyakran vedlenek? Mert ez így egy héten belül már 2... A páncélt vegyem ki, vagy lebomlik, vagy megeszik, vagy mit tegyek vele?
 
Rinagy said:
BRÉKING NYÚZ... Azt hiszem egy garnéla nem tud meghalni kétszer egy héten :p És nézzétek mit találtam ma reggel (bocsi a minőségért, de mobillal készült, és vagy 5X-ös digit. zoom-al, ráadásul még ki is vágtam) :

N%C3%A9vtelen.jpg


Amikor levedlik magukat, akkor az olyan, mintha az egész kültakarójukat levedlenék? Tehát láb, tapogatók, stb... Nagyon viccesnek érzik magukat, hogy megviccelnek mindig... :p Milyen gyakran vedlenek? Mert ez így egy héten belül már 2... A páncélt vegyem ki, vagy lebomlik, vagy megeszik, vagy mit tegyek vele?
A páncélt hagyd bent azt is eltakarítják! Szerintem attól függően vedlenek, hogy mennyi kaját találnak és milyen gyorsan nőnek.
Amúgy szerintem nem kell átraknod a társas akiból, várj türelemmel, nemsokára annyi lesz, hogy már az fog idegesíteni. (Én anno 15 db-ot vettem és mára már több, mint 100 van.)
 
De azt mondják, hogy társas akváriumban nem szaporodik. (?) Én sem értem, mikor több helyen is látom, hogy rengeteg van. Kérdés: az algaevő (ancistrus,sziámi), neonhal, ékfoltos razbóra, 2 db molly tud ártani nekik?

Szerk: megtaláltam az amono-t és vele együtt kis garnélákat a szűrőben. :D Viszont az feltűnt, hogy egyik nap nagyon megvolt telve pár hal hasa, pedig még nem is etettem, akkor az valószínűleg garnélával volt tele? :roll:
 
Rinagy said:
De azt mondják, hogy társas akváriumban nem szaporodik. (?) Én sem értem, mikor több helyen is látom, hogy rengeteg van. Kérdés: az algaevő (ancistrus,sziámi), neonhal, ékfoltos razbóra, 2 db molly tud ártani nekik?

Szerk: megtaláltam az amono-t és vele együtt kis garnélákat a szűrőben. :D Viszont az feltűnt, hogy egyik nap nagyon megvolt telve pár hal hasa, pedig még nem is etettem, akkor az valószínűleg garnélával volt tele? :roll:

A red cherry garnélák szaporodnak társasban is, de nagyon kicsi az esélye a piciknek a túlélésre. A halak és a búvóhelyek számának függvényében egy részük túlélhet és felnőhet. Nano halak mellett még gyarapodik is az állomány, de a mollyk és a razbórák nem éppen garnélabarát halak. Az amano garnéla bepetésedik társasban, és a kicsik el is úsznak, de pár napon belül mindenképpen elpusztulnak, mert tengervizet igényelnek a fejlődéshez.
 
2db élte túl... Nem valami sok. Ma felkutatta, mindent a felnőtt túlélőkért, de csak egyet találtam. Így 3an most bekerülnek a 25 literes kicsibe. Majd ha látok valahol, akkor veszek még melléjük 5 db-ot, és abból már csak lesz szaporulat. Köszönöm az infókat. ;)
 
Rinagy said:
2db élte túl... Nem valami sok. Ma felkutatta, mindent a felnőtt túlélőkért, de csak egyet találtam. Így 3an most bekerülnek a 25 literes kicsibe. Majd ha látok valahol, akkor veszek még melléjük 5 db-ot, és abból már csak lesz szaporulat. Köszönöm az infókat. ;)

Én inkább 10 db-ot vagy többet javasolnék! Egy stabil kolónia indításához ez a minimum létszám. Így sokkal inkább megvan az esély arra, hogy a csapatban lesznek hímek és nőstények is megfelelő számban a szaporodáshoz.
A szűrőt is érdemes garnéla biztossá tenni. Ha a nagyok a szűrőben kötöttek ki, akkor az alig 1,2 mm nagyságú kicsik még inkább oda fognak kerülni.
 
Most akkor bevásárlok belőlük. Egyébként külön akváriumba raktam a kicsiket és az egy nagy pirosat, és nagyon jól érzi magát, de a kicsik eltűntek.
Kérdésem: a ramirezi vagy kakadu törpesügér bántja a garnélákat?
 
Rinagy said:
Most akkor bevásárlok belőlük. Egyébként külön akváriumba raktam a kicsiket és az egy nagy pirosat, és nagyon jól érzi magát, de a kicsik eltűntek.
Kérdésem: a ramirezi vagy kakadu törpesügér bántja a garnélákat?

Ha a bántás alatt azt értjük hogy megeszi, akkor igen ;)
 
Köszi! Akkor maradnak a csapathalak. :) Csak gondoltam feldobná az összképet egy szép kakadu törpesügér pár.
 
Back
Oldal tetejére