• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

Az én garnis akváriumaim ugye elég kicsik, 10. két db 20, 40 literes. Megpróbáltam az endler guppikat, de két hét alatt kiutáltam őket a garnéláktól, mert elborult az egyensúly, és túl aktívvá tették az akváriumot, főleg amikor az egyik lányka lefialt. Rájöttem, hogy nekem a garnélás garnélás, a halas meg halas :) Így átmentek a 180 literes halasba :) Mivel fagyasztottal is etetem a garnélákat, így jutott mindenkinek, halaknak is meg a garniknak, is, de pl az eperfalevélhez, vagy a csalánhoz a halak hozzá se nyúltak, a garnélák meg vígan napokig elmolyoltak rajta. Ami a fentiekhez fontos, hogy a garnélák megeszik a levedlett páncéljukat is, illetve erre a sorra juthatnak az elhullott társak is.
 
Aki használ égertobozt: nektek eszegetik a garnélák? Nálam rá se néz egyik faj se.
 
Szerencsére van egy jó nagy zacskóval, elég egy évig kb. :)

Azon gondolkozom hogy a kertben levő japán juharjaim levelét érdemes-e szárítva elrakni téli kajának? Valaki etetett már vele garnélát?
 
Egyébként érdekes, hogy a taiwanok rá se néznek a dennerle kajákra, szerintem mivel lassan 2 hónapja megy az akva csak 6 otoval, annyi ínyükre való szirszar gyűlt össze az aljzaton és a mohákban hogy jó ideig azt eszegetik majd. Egyedül a bomló catappa levélre mennek rá.
 
taiwanok rá se néznek a dennerle kajákra,
Szeretik a dennerlés kajákat is és mindent, ami ehető. Nem finnyásabbak a red cherrynél, max. annyi, hogy nem szokták meg a helyüket még vagy valami nem tetszik nekik.
 
Folyamatosan eszegetnek azt látom, végigpásztáznak mindent és lapátolják be amit találnak - úgy látszik sok mindent találnak, takarítják a mohát és a talajt is. Ezért nem érdekelheti őket a dennerle szerintem, mert terülj-terülj asztalkám van...
Mondjuk most Dennerle bébi kaját szórtam be, az szépen elterül mindenhol, szerintem azt most kajálják.
 
Többen írtátok, hogy a sütőtököt komálják ezek a kis örökmozgók.
Mivel mi is szeretjük, sütöttünk egy tepsivel. Gondoltam kipróbálom, mennyire jön be nekik.
Hát it nem sokáig tököltek, egyből nekiestek.
c5cc51f3e9b5883c4aa68b746b4d8750.jpg

Nekik is ízlik.
ac80325e9502d3a8626345746cdd9467.jpg

Vannak akik csak tökölődtek, de nem nagyon voltak rágerjedve. Pedig színben is passzoltak.
fcedfa382aebbf0b9e12514d74489d40.jpg
 
Sziasztok! Szerintetek felléphet RC-knél bármi hiánybetegség, vagy akár színezet romlás, ha csak garnélaeleséget kapnak?
 
Sziasztok! Szerintetek felléphet RC-knél bármi hiánybetegség, vagy akár színezet romlás, ha csak garnélaeleséget kapnak?
Minden akváriumban van valamennyi alga, ezeket legelgetik. Minden akváriumban minden tárgyon, növényen képződik biofilm réteg, ezt is eszik. Ha vannak növények, azok időnként dobnak el levelet, amit talán észre sem veszünk, de a garnélák igen, és ezt is eszik. Ha emellett még adsz nekik garnéla kaját is, akkor nagyon valószínűtlen, hogy bármi problémájuk is legyen, legalábbis az étrend miatt. Természetesen akárcsak az embenél, a változatos étrend nagyban hozzájárul az egészséghez, ezért időnként mindenképp "kedveskedj" nekik valami egyéb finomsággal (pl jön a sütőtök szezon, imádják).
 
Sziasztok! Szerintetek felléphet RC-knél bármi hiánybetegség, vagy akár színezet romlás, ha csak garnélaeleséget kapnak?

A RC színe a hangulatától is függ, ha jó a kedve, nagyon piros, ha éppen nem annyira, akkor fakó. Próbáld ki egyszer, amikor igazi ennivalót adsz nekik (forrázott spenótlevél, csalánlevél, stb.), hogy arra hogy mozdulnak rá, milyen lesz a színük, viselkedésük és utána a gyári kaját csak azokra a napokra fogod tartogatni, amikor nincs időd az etetéssel szöszölni ;)
 
Melyek azok a garnélakaják amik lassan bomlanak le viszonylag? Shrimp King snow pops ilyen, az rendelés alatt, SK Protein van itthon egész jó ebből a szempontból.
 
Melyek azok a garnélakaják amik lassan bomlanak le viszonylag? Shrimp King snow pops ilyen, az rendelés alatt, SK Protein van itthon egész jó ebből a szempontból.

Az összes pops azonnal szétomlik, viszont utána sokáig tudják enni a garnélák. A többi SK kaja olyan, mint a Protein.
 
Melyek azok a garnélakaják amik lassan bomlanak le viszonylag? Shrimp King snow pops ilyen, az rendelés alatt, SK Protein van itthon egész jó ebből a szempontból.

spenótlevél, csalánlevél, szárított juharlevél, szárított eperlevél, brokkolivirágzat (sőt, én a halszeletet is bent hagyom 2-3 napig :D Utána az igazi :p )
 
Rendeltem még kátrányt... akarom mondani yum my gumot is. :)

Mindig van bent cattapa levél is azon bogarásznak sokat, bébispenótot is szoktam adni, de azt nem kultiválják.

Juharlevelet kipróbálom, van az utcában sok nagy fa, pont aktuális, meg a saját japán juharokat is lefosztom.
 
Rendeltem még kátrányt... akarom mondani yum my gumot is. :)

Mindig van bent cattapa levél is azon bogarásznak sokat, bébispenótot is szoktam adni, de azt nem kultiválják.

Juharlevelet kipróbálom, van az utcában sok nagy fa, pont aktuális, meg a saját japán juharokat is lefosztom.

A catapa levél nem annyira kaja, inkább vízkezelő, bár biztosan valami biofilm képződik rajta, aztán azt nyalogatják. A spenótot forráztad/fagyasztottad? Zölden tényleg nem nyúlnak hozzá nálam sem. Az utcai fákkal vigyázzunk, kipufogógázok, korom, itt a fűtésszezon. Csak óvatosan :)
 
akkor a garnéláiddal van a baj :)
Nálam a spenót a nyerő kaja.
És szerintem a shrimp king kaják a túl gyorsan oldódó kategória. A régi kiadás sokkal kevésbé málott el (igaz a color olyan kemény volt hogy nem is nagyon tudták elmajszolni).
Nekem a kedvencem a JBL nano prawn. Az nem oldódik gyorsan, kicsi golyók, minden garnéla el tud kapni egyet és elviszi a rejtekhelyére megenni. Amano időnként 2-3 golyót próbál egyszerre zsákmányolni ami elég vicces látvány.
 
Back
Oldal tetejére