• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

levél1.jpg levél2.jpg
Ma begyűjtöttem garnéláim kedvenc leveleit;)
Két évvel ezelőtt próbálkoztam a kertemben levő fák leveleivel és a leggyorsabban eltűnő levél a tulipánfán(magnolia) nőtt.
Ezt szárítva tároltam és felhasználáskor leforráztam és egészben került az akváriumba. A növény és algaevő halak is imádják.
Kinézetre és méretre megegyezik a katappa levéllel, és mivel savanyú földet kedveli a tulipánfa ezért gondolom kicsit savasít is.
A mellékelt képen látszik milyen csontváz marad a levélből 3 nap alatt 50-60 garnéla mellett .
 

Attachments

  • levelmaradvany4.jpg
    levelmaradvany4.jpg
    171.8 KB · Megtekintések: 8
Utoljára módosított:
Köszi! Akkor úgy kérdezném hogy milyen fa levelét fogyasztják szívesen ami a környezetünkben is sűrűbben megtalálható? Mondjuk parkokban? :)
 
Sziasztok!

Létezik olyan garnéla táp, ami kevésbé szennyezi a vizet ha esetleg nem fogyasztják el egyből? Jelenleg haltápot szoktam beszórni, szeretik, megeszik, de azon a területen ahova szórom mégis megjelenik egy fehér réteg az aljzaton. A szivacsszűrő pedig ezzel nem bír. Hetente cserélek vizet náluk, ilyenkor igyekszem leszippantani, de a víznek biztosan nem tesz jót ez a fehér "takony réteg".
 
Sziasztok!

Létezik olyan garnéla táp, ami kevésbé szennyezi a vizet ha esetleg nem fogyasztják el egyből? Jelenleg haltápot szoktam beszórni, szeretik, megeszik, de azon a területen ahova szórom mégis megjelenik egy fehér réteg az aljzaton. A szivacsszűrő pedig ezzel nem bír. Hetente cserélek vizet náluk, ilyenkor igyekszem leszippantani, de a víznek biztosan nem tesz jót ez a fehér "takony réteg".
Próbálj egy tálkába szórni nekik kaját. Amit nem esznek meg, azt egy levegőcsővel egyszerűen leszívod és nem terheled a vizet.
 
Próbálj egy tálkába szórni nekik kaját. Amit nem esznek meg, azt egy levegőcsővel egyszerűen leszívod és nem terheled a vizet.

Az a helyzet hogy megeszik, csak ugye széttépkedik darabokra, és talán azok a kis darabok indulhatnak bomlásnak. Olvasgattam olyan granulátum tápokról amik keményebb anyagú golyócskák, és az lassabban bomlik. Például a JBL Novoprawn.
 
Az a helyzet hogy megeszik, csak ugye széttépkedik darabokra, és talán azok a kis darabok indulhatnak bomlásnak. Olvasgattam olyan granulátum tápokról amik keményebb anyagú golyócskák, és az lassabban bomlik. Például a JBL Novoprawn.
Lehet, hogy túl sokat etetsz. Nálam mindent eltűntetnek ami ehető, az utolsó porszemig. Nincs semmilyen maradék.
Ha nem adsz nekik semmit akkor is találnak valamit maguknak. Egy akváriumban mindig van mit enniük, ezért nem kell sokat etetni.
 
Lehet, hogy túl sokat etetsz. Nálam mindent eltűntetnek ami ehető, az utolsó porszemig. Nincs semmilyen maradék.
Ha nem adsz nekik semmit akkor is találnak valamit maguknak. Egy akváriumban mindig van mit enniük, ezért nem kell sokat etetni.

Lehetséges :/ Bár mondom, szemmel láthatóan a kajából nem marad semmi. Megpróbálkozom a tálkás megoldással, és amúgy is szeretnék nekik venni valami speckó garnéla tápot, úgyhogy a kettő együtt remélem megoldja a problémát.
 
Az a helyzet hogy megeszik, csak ugye széttépkedik darabokra, és talán azok a kis darabok indulhatnak bomlásnak. Olvasgattam olyan granulátum tápokról amik keményebb anyagú golyócskák, és az lassabban bomlik. Például a JBL Novoprawn.
Ezt meg tudom erősíteni. Még másnap is golyó formában vannak a vízben, meg utána is de aztán szép fehér nyálka tud időnként képződni rajta, úgyhogy annyit érdemes adni amit meg tudnak enni vagy kiszívni a megmaradt golyókat. Ráadásul szeretik a garnélák.
A Prodac Algae waffers is lassan bomlik de arra nem mennek rá annyira gyorsan.
 
Ezt meg tudom erősíteni. Még másnap is golyó formában vannak a vízben, meg utána is de aztán szép fehér nyálka tud időnként képződni rajta, úgyhogy annyit érdemes adni amit meg tudnak enni vagy kiszívni a megmaradt golyókat. Ráadásul szeretik a garnélák.
A Prodac Algae waffers is lassan bomlik de arra nem mennek rá annyira gyorsan.


Ezt jo olvasni, ma be is szerzem ezt a JBL kajat. :)
 
Annyira érdekes ez a dolog, mert én soha nem veszem ki a kajamaradékot, annyi kaját adok, amit másnap reggelre eltüntetnek, de pl. havonta egyszer kapnak halszeletet (ponty, kárász) az meg 3-4 napig is bent van, minden probléma nélkül, és végig falatozik belőle valaki.

A gyári kajákat amúgy nem szeretem, csak a baj van velük :) Kivéve a Dennerle Crusta Gran-t, na az üt, nagyon jó kaja. A JBL Novo Prawn-t egyszer adtam nekik, megették, de többször nem vettem.

Egy másik trükk: a granulált kajákat, hal és garnéla kaját egyaránt, hűtőben tartom, főleg, ha nyers fehérje van benne. Sőt, a Tetra Pro Energy-t, és a Dennerle Crusta Gran-t is szétosztom kisebb fiolákba kb. 2-3 heti adagokra, és egy kivételével lefagyasztom, amit etetek azt tartom a hűtőben.

Levelek: diót nem adnék nekik. Eperlevél, cseresznyelevél, meggylevél, juhar (bármelyik faj), nyírfa szárítva 1 napig ázik, másnap nekiesnek. Nem forrázom le, mert bár nincs nagy kioldható anyag tartalmuk, ami van, azt inkább az akváriumban adják le, ne a főzővízben. A cseresznyét nyáron gyűjtöm, zöldre szárítom, vitathatatlanul az a kedvencük. A tölgy, bükk is elfogy, de ezek a magas csersav tartalom miatt tartósabbak és lassabban bomlanak a vízben is, a tölgy simán 2-3 hétig is bent van, mire nekiállnak enni, akkor viszont erezetig rágják. Hozzáteszem, hogy a tölgy alkalmas a Terminalia catappa fa levelének a helyettesítésére, miközben a catappa-t (nálam) nem ették meg soha :)
 
Nálam az erezetig lepucolják a catappa levelet... Pont most vettem ki egy levélcsontvázat. :D

De a cserkólevelet megjegyzem, itt a kertbe egy nagy germersdorfi fa, tavasszal gyűjtök zöldlevelet és leszárítom. Garantáltan permet és vegyszermentes! :)
 
Back
Oldal tetejére