• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

szerintem felesleges lefagyasztani.még zölden leszedheted a leveleket,csak öblítsd le,szárítsd ki és rakd el akár egy borítékba.szárítani úgy szoktam,hogy egy nagy könyvbe rakom,mint egy levélprést
 
Az lenne a kérdésem, hogy nálunk a kertben van 3 nagy Eperfa ( van egy kisebb is azt lehet elviszem Törökbálintra, hogy elültetve elbotoljam a GA-s fiúkkal ), szóval ha annak a leveleit leszedem ősszel és elrakom lefagyasztva, akkor azzal lehet egész télen etetni a rákokat? Válaszaitokat előre is köszönöm!
Szerintem gond nélkül adhatod nekik. Nálam szerették nagyon az eperfalevelet, nem hiszem hogy ez a fagyasztás miatt változna, de a szárítás még jobb ötlet amit @mastodon javasolt ;)
 
Sziasztok,

kérdésem lenne a garnélák etetésével kapcsolatban. Red Cherry és Amano garnélákat tartok az akváriumban guppik és plattik társaságában. Korábban párszor algatablettát kaptak, és fogyasztották is, amíg nem kerültek melléjük a halak. Mivel a halak azonnal rákaptak a tablettára így a rákok már nem fértek hozzá. Gondolkodtam külön garnélatápokon, de nem szeretném, ha azt is a halak fogyasztanák el előlük.

Mit tudtok ez esetben ajánlani?
 
Sziasztok,

kérdésem lenne a garnélák etetésével kapcsolatban. Red Cherry és Amano garnélákat tartok az akváriumban guppik és plattik társaságában. Korábban párszor algatablettát kaptak, és fogyasztották is, amíg nem kerültek melléjük a halak. Mivel a halak azonnal rákaptak a tablettára így a rákok már nem fértek hozzá. Gondolkodtam külön garnélatápokon, de nem szeretném, ha azt is a halak fogyasztanák el előlük.

Mit tudtok ez esetben ajánlani?
Semmit. A halak és a garnélák is egyformán mindent megkóstolnak. Megoldás lehet, ha több helyen szórsz be eleséget és/vagy növeled a mennyiséget. Egy berendezett akváriumban mindig lesz valami amit megehetnek a garnélák. Evés kisebb darabok elúsznak, besüllyednek olyan helyre ahol a halak nem érik el.
 
Semmit. A halak és a garnélák is egyformán mindent megkóstolnak. Megoldás lehet, ha több helyen szórsz be eleséget és/vagy növeled a mennyiséget. Egy berendezett akváriumban mindig lesz valami amit megehetnek a garnélák. Evés kisebb darabok elúsznak, besüllyednek olyan helyre ahol a halak nem érik el.

Köszönöm a válaszod, azért gondoltam az etetésre, mert mostanában pár garnéla mindenféle előjel nélkül elpusztult és arra gyanakodtam hátha tápanyaghiány és ennek következtében vedlési problémák miatt történhetett a dolog. De erről majd egy másik topicban érdeklődök.
 
ivel a halak azonnal rákaptak a tablettára így a rákok már nem fértek hozzá. Gondolkodtam külön garnélatápokon, de nem szeretném, ha azt is a halak fogyasztanák el előlük.

Pont ugyan ezzel a problémával küzdök. Bármit adok, a 20 neon ráveti magát.. Próbáltam én már több helyre dobni a kaját, de a halak hamarabb megtalálták mint a garnélák... igazából 2 hete nem ettek (azóta vannak meg) 3 azóta el is tűnt, se élve, se meghalva nem találtam meg őket a fák között, már arra is gondoltam, hogy éhen haltak a halak miatt..

Még egy kérdés: Honnan veszitek a zöldségeket, hogy tuti ne legyen bennük semmi vegyszer meg ilyesmi? Túl sok rémtörténetet hallottam, hogy a bolti uborka főzve, forrázva is megölte a garnikat :(
 
Nagymamámnál lesz a kertben, de az még nem most lesz :) majd egyszer ha lesz hozzá lelki erőm megpróbálom a panelban én is :happy:
 
Nagymamámnál lesz a kertben, de az még nem most lesz :) majd egyszer ha lesz hozzá lelki erőm megpróbálom a panelban én is :happy:
Én erkélyen termesztem a következő növényt, balkonládában nagyon jól elvan és sok levelet hoz. A garnéláim nagy kedvence.
http://www.balintgazda.hu/tanacsok-videon/uj-zelandi-spenot.html
Szerintem ezzel próbálkozhatsz panelban ha az ablakodba ki tudsz tenni egy cserepet vagy ládát. Bármilyen hipermarketben találni ilyet a kertészeti osztályon a magoknál.
Csalánlevelet is szoktak kapni azt meg az erdőben gyűjtöm, remélhetőleg ott kevésbé szennyezett, de teljesen 'bio'-t szerintem már sehol nem találni.
 
Pont ugyan ezzel a problémával küzdök. Bármit adok, a 20 neon ráveti magát.. Próbáltam én már több helyre dobni a kaját, de a halak hamarabb megtalálták mint a garnélák... igazából 2 hete nem ettek (azóta vannak meg) 3 azóta el is tűnt, se élve, se meghalva nem találtam meg őket a fák között, már arra is gondoltam, hogy éhen haltak a halak miatt..

Még egy kérdés: Honnan veszitek a zöldségeket, hogy tuti ne legyen bennük semmi vegyszer meg ilyesmi? Túl sok rémtörténetet hallottam, hogy a bolti uborka főzve, forrázva is megölte a garnikat :(


Nekem annyi szerencsém van, hogy az algák gondoskodnak a megfelelő eleségről, az amanók szépen is fejlődnek, de a Red Cherry garnéláknál probléma jelentkezett. Én is arra lettem figyelmes, hogy a 12 darab garnélából állandóan csak 2-3 darabot látok. A szám azóta se nőtt meg és a rákok sem kerültek elő, gyanítom elfogyasztották a társaik. Lehet a te esetedben is ez állt elő.
 
Én erkélyen termesztem a következő növényt, balkonládában nagyon jól elvan és sok levelet hoz. A garnéláim nagy kedvence.

Erkély van, szóval ez még jó is lehet, jövőhéten úgy se lesz sok dolgom, majd lehet bevásárolok a spenóthoz, remélem szeretni fogják, ha már a víz feletti kertészkedésbe is belevágok :happy::rolleyes:
Nem akarom nagyon offolni a topikot, de milyen földbe ültetted a magokat?
 
milyen földbe ültetted a magokat?
Semmi extra, sima legolcsóbb virágföld. Idén a tavalyi földbe dugdostam a magokat csak a tetejére tettem friss földet. Nem tűnnek túl igényes növénynek.
Valamint az akváriumi vízcseréből lévő vízzel locsolok itthon minden szobanövényt is... újrahasznosítás jól működik, és ahogy látom a növények sem bánják az 'extratápot'.
 
Köszönöm a válaszod, azért gondoltam az etetésre, mert mostanában pár garnéla mindenféle előjel nélkül elpusztult és arra gyanakodtam hátha tápanyaghiány és ennek következtében vedlési problémák miatt történhetett a dolog. De erről majd egy másik topicban érdeklődök.
Egy kép és leírás az akváriumról azért sokat segítene. Mekkora a medence és mik laknak benne? Különösen amiatt érdekes, hogy szerinted éhen halnak a garnélák. :cautious:
 
Sziasztok..van egy pá sulawesim...6fonmgqzakdumhmhz2xf.jpg
Meg született pár apróság..
t1989usc56qbz1o6cy3k.jpg
ddjas9toqidvu3l8pn02.jpg
Kinek mi jött be ennél a kényes -finnyás bagázsnál kaja szempontjábol???
 
Én vettem egy zacskó szárított eperfa levelet, nekem imádja, red, csoki babaulti egyaránt, a friss zöldségeket nem csípik, viszont a forrázott leveleknek örülnek. Így van hogy a piacról, nem retekkel hanem levelével térek pl haza :) Cseresznye levél is nagyon jó, de egy a lényeg, hogy lehetőleg tiszta, füst, kipufogó gáz mentes területről származzanak.
 
Közös aksiba raktam diofalevelet a garnelak miutan a harcsak mar megkezdtek ratelepedtek es meg a harcsakat is eluldoztek... a cukkini is bejott nekik bar kell par ora mire hozzanyulnak.
Bolti tapbol en a dennerle-tol veszem a CrustaGran nevu keszitmenyuket rakapnak nagyon hamar csak a halak is szeretik sajnos es neha meg kell nekik verekedni a darabokert. Ezen kivul mindenfele harcsa tabit felkapnak es "elszaladnak" vele :D
 
Back
Oldal tetejére