• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnéla etetés

helló!
házi mixet szeretnék fagyasztani (sütőtök, virágpor, plankton, spenót turmix) a full blue rili garnéláimnak.
amikor etetés van, fagyasztva is belibbenthetem nekik a darabkát?
 
helló!
házi mixet szeretnék fagyasztani (sütőtök, virágpor, plankton, spenót turmix) a full blue rili garnéláimnak.
amikor etetés van, fagyasztva is belibbenthetem nekik a darabkát?
A fagyasztott kaja úgyis úszik a felszínen, majd leválnak a kiolvadó darabok és lesüllyednek. Viszont ha halaid is vannak azok csipegetnék a fagyott kaját, ami már megosztja majd a hozzászólókat.
Valaki ad fagyasztva kaját, van aki azt mondja nem jó a hideg kaja a hasuknak.
(már várom a profik ellenvéleményét) :)
 
Nem tudom, hogy valakinek feltűnt-e már, de az én garnéláim a dennerle cookies special menu (talajlakó halaknak) féle kaja nagyon bejön. A promó tasak nagyon hamar eltűnt, próbáljátok ki esetleg:)
 
Próbáltam én is, de nem volt határtalan a lelkesedés, bár azt sem mondhatom, hogy nem mozdultak rá.
Nálam most az eperfa levél megy nagyon:)
 
Próbáltam én is, de nem volt határtalan a lelkesedés, bár azt sem mondhatom, hogy nem mozdultak rá.
Nálam most az eperfa levél megy nagyon:)
Eperfa levél igen, valóban, el is felejtettem, pedig a heti menü része! Zölden szedtem le még, de szárítottam, préseltem és nagyon kajálják.
 
Sziasztok! :)
Minden nap kell a garniknak enni adni?
Adtam nekik mikrózott (edénykében víz, benne egy szelet) cukkínit, de rá se bagóztak. Ezek szerint nem éhesek? Van egy csomó jávai moha az akváriumban, lehet, hogy azon eléldegélnek?
 
Sziasztok! :)
Minden nap kell a garniknak enni adni?
Adtam nekik mikrózott (edénykében víz, benne egy szelet) cukkínit, de rá se bagóztak. Ezek szerint nem éhesek? Van egy csomó jávai moha az akváriumban, lehet, hogy azon eléldegélnek?
Sziasz! :)
Úgy adok nekik, hogy legyen előttük általában v.mi, de nekem nagyon sokan vannak együtt (100+), kevés algával. A mohát egyáltalán nem eszik, legfeljebb tisztogatják és a közé kerülő mulmot/algát eszegetik. Próbálkoztam répával, uborkával minden eredmény nélkül. Legjobban a kerti gyomokat szeretik, persze kicsit forrázva (2 perc mikrózva) és a gyári tápokat, minél drágábbak ezek, annál lelkesebben eszik. Nem-virágzásban levő gyermekláncfű levelét találsz mindenhol, forrázd le és próbáld ki. Ha az alga/garnéla arányod az alga felé billen, lehet, hogy soha nem éhesek.
 
Sziasz! :)
Úgy adok nekik, hogy legyen előttük általában v.mi, de nekem nagyon sokan vannak együtt (100+), kevés algával. A mohát egyáltalán nem eszik, legfeljebb tisztogatják és a közé kerülő mulmot/algát eszegetik. Próbálkoztam répával, uborkával minden eredmény nélkül. Legjobban a kerti gyomokat szeretik, persze kicsit forrázva (2 perc mikrózva) és a gyári tápokat, minél drágábbak ezek, annál lelkesebben eszik. Nem-virágzásban levő gyermekláncfű levelét találsz mindenhol, forrázd le és próbáld ki. Ha az alga/garnéla arányod az alga felé billen, lehet, hogy soha nem éhesek.
Szia. :) Köszönöm szépen.
 
Hát nekem nem tudom, miféle garnéláim vannak, de rá sem néznek semmire. Tyúkhúr, ubi, cukkíni, sorolhatnám. Le se bagózzák. A belem kiteszem értük és csak nem akarnak ilyeneket enni.
Még egy kérdés. Ha sűrű növényzet van az akváriumban kell nekik levegőztető? Nem elég amit a növénykék termelnek oxigén? Nem nagy az egész akvárium, a garnélák sincsenek sokan (ebben az akváriumban van vagy 6 db).
 
Hát nekem nem tudom, miféle garnéláim vannak, de rá sem néznek semmire. Tyúkhúr, ubi, cukkíni, sorolhatnám. Le se bagózzák. A belem kiteszem értük és csak nem akarnak ilyeneket enni.
Még egy kérdés. Ha sűrű növényzet van az akváriumban kell nekik levegőztető? Nem elég amit a növénykék termelnek oxigén? Nem nagy az egész akvárium, a garnélák sincsenek sokan (ebben az akváriumban van vagy 6 db).
Ha sűrű a növényzet, nem kell levegőztetni - legalábbis mi sosem tettük.:)
 
Hát nekem nem tudom, miféle garnéláim vannak, de rá sem néznek semmire. Tyúkhúr, ubi, cukkíni, sorolhatnám. Le se bagózzák. A belem kiteszem értük és csak nem akarnak ilyeneket enni.

Ne aggódj, az enyémeknek is adhatok kézzel válogatott pitypangot, szárított bio dio levelet, uborka karikát stb stb....tesznek rá
 
Ne aggódj, az enyémeknek is adhatok kézzel válogatott pitypangot, szárított bio dio levelet, uborka karikát stb stb....tesznek rá
Szerintem se kell túllihegni a dolgot....esznek azok mindent ha éhesek. Nekem még 80lityibe huszon pár garnéla volt rá se bagóztak a kajára..most hogy vannak vagy 200-an , mindent lepucúltak már az akiban a halfogó kishálót is kitépik a kezemből...de még azért vannak most is olyan időszakok amikor nem esznek olyan intenzíven, gondolom függ az időjárástól, víztől kedvüktől stb...meg a fiatalabbak az algán legelésznek, mikor milyen tápanyagra van szükségük stb,stb,stb
 
Az lenne a kérdésem, hogy nálunk a kertben van 3 nagy Eperfa ( van egy kisebb is azt lehet elviszem Törökbálintra, hogy elültetve elbotoljam a GA-s fiúkkal;) ), szóval ha annak a leveleit leszedem ősszel és elrakom lefagyasztva, akkor azzal lehet egész télen etetni a rákokat? Válaszaitokat előre is köszönöm!
 
Back
Oldal tetejére