• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotósuli kezdőknek

Üdv.
Lenne egy kérdésem a fotós szakikhoz.
@viktorlantos ,@danyi03 Tomi,@Tibi ,esetleg @inadsz
Mi a különbség a két kitobi között???És melyik a jobb??
18-55mm VR II objektív
EF-S 18-55mm DC Objektív
Köszi
Ahogy csizmt is írta, valóban az egyik Nikon a másik Canon objektív. a VR olyan mint a Canon féle IS, egy képstabilizáló rendszer (vibration reduction, image stabiliziation), a "II" csak annyi, hogy a második széria ebből az objektívből, a Canonnál az EF-S az, hogy crop vázakra készült, tehát full-frame vázon lesz egy fekete keret, kisebb az "ablak" rajta, mint az ff vázak szenzorfelülete (Nikonnál ez a DX jelölés), a DC pedig a lencsére vonatkozik (double coated), relatíve új technikával készül, arra szolgál, hogy kicsit máshogy töri a fényt mint a régi objektívek lencséi, így szűrve a kromatikus aberrációt és a becsillanásokat.

Az a jobb, amelyik rámegy a gépedre :) Nem tudom, hogy Nikonod vagy Canonod van-e. A Canonnál ez a kit-objektív minden crop géphez, ahhoz képest, hogy mennyire gagyi műanyag, nagyon szép képe van, én rendszeresen használom a mai napig.
 
Ahogy csizmt is írta, valóban az egyik Nikon a másik Canon objektív. a VR olyan mint a Canon féle IS, egy képstabilizáló rendszer (vibration reduction, image stabiliziation), a "II" csak annyi, hogy a második széria ebből az objektívből, a Canonnál az EF-S az, hogy crop vázakra készült, tehát full-frame vázon lesz egy fekete keret, kisebb az "ablak" rajta, mint az ff vázak szenzorfelülete (Nikonnál ez a DX jelölés), a DC pedig a lencsére vonatkozik (double coated), relatíve új technikával készül, arra szolgál, hogy kicsit máshogy töri a fényt mint a régi objektívek lencséi, így szűrve a kromatikus aberrációt és a becsillanásokat.

Az a jobb, amelyik rámegy a gépedre :) Nem tudom, hogy Nikonod vagy Canonod van-e. A Canonnál ez a kit-objektív minden crop géphez, ahhoz képest, hogy mennyire gagyi műanyag, nagyon szép képe van, én rendszeresen használom a mai napig.
Tomi ,az a helyzet ,hogy Sony-m van az is bridge :LOL:,és csak azzal a céllal kérdeztem mindezt ,hogy a gépekhez gyárilag adott obik között van e nagyobb különbség,vagy elhanyagolható a kettő közötti különbség tudásban.Azt tudtam hogy más gyártóé a kettő külön ,direkt azért kérdeztem ,hogy vásárlásnál érdemes e ezt is figyelembe venni,mármint a gyári obi paramétereit.
 
Tomi ,az a helyzet ,hogy Sony-m van az is bridge :LOL:,és csak azzal a céllal kérdeztem mindezt ,hogy a gépekhez gyárilag adott obik között van e nagyobb különbség,vagy elhanyagolható a kettő közötti különbség tudásban.Azt tudtam hogy más gyártóé a kettő külön ,direkt azért kérdeztem ,hogy vásárlásnál érdemes e ezt is figyelembe venni,mármint a gyári obi paramétereit.
Lényeges különbséget csak a képstabilizátor nyújt, ami a Nikonban van, a Canonban nincs.
 
Lényeges különbséget csak a képstabilizátor nyújt, ami a Nikonban van, a Canonban nincs.
Akkor konkrétumot kérdezek,és mindjárt látod miért is kérdeztem az obikra rá.
Nikon D3200 DSLR fényképezőgép
24.2MP, 18-55mm VR II objektív
Ingyenes szállítás

vagy...
Canon EOS 100D DSLR fényképezőgép
18MP + EF-S 18-55mm DC Objektív
Ingyenes szállítás
Laikusként nagyon nehéz lenne nekem választani egy esetleges vásárlás alkalmával.Érdekes az is amit írtál ,mert nagyon népszerű a Canon ,nagyon sokan használják,te meg azt írod a Nikonnak jobb az obija,legalábbis a kettő felsorolt közül.Ha neked kellene válssztanod ,és hosszútávon is gondolkoznék vele,akkor melyiket érdemesebb választani????
Illetve van egy harmadik játékos is ,ebben az árfekvésben:
Sony Alpha SLT-A58K digitális fényképezőgép kit (18-55mm objektívvel).
 
Utoljára módosított moderátor által:
Lényeges különbséget csak a képstabilizátor nyújt, ami a Nikonban van, a Canonban nincs.

Viszont létezik Canon 18-55 kitobib IS verzió is.

Én most kezdek ismerkedni a fotózás rejtelmeivel, ezért kezdésként egy régi - jónak mondott - modellt szereztem be. Külön vettem egy Canon 30D-t és egy Canon EF-s 18-55 3 F/3.5-5.6 IS II kitobjektívet.
25, illetve 15 e Forintért. Szerintetek jó vétel volt? ;) A gép elvileg 30ezer expós. Erre irányulna az első tényleges kérdésem: hogyan tudom kinyerni a valós expo számot a gépből? Próbáltam utánajárni, de nem találtam működő módszert..
 
@Evereka én ebben az esetben inkább a jövőbe tekintenék. Szerintem a két obi között nem lehet akkora különbség, viszont a jövőben, Canonhoz sokkal olcsóbb a jó minőségű felszerelés mint Nikonhoz. Viszont az 1000D (gondolom nem 100at akartál írni) nagyon belépő, én inkább egy használt 500D-t vagy 600D-t néznék.

@Jopet A váz egy nagyon jó széria, kérdés valóban az exposzám (100e-t simán bírnia kell a szerkezetnek). Az objektívvel is jól jártál, ha jó állapotú. Exposzámot a Camera Kft.-nél kiolvassák neked, vannak házi megoldások, de nem mondom, hogy egyszerűek, hackelt firmware-t kellene feltenni a vázra, ráadásul ilyen régi vázhoz nem is tudom, hogy van-e.
 
Akkor konkrétumot kérdezek,és mindjárt látod miért is kérdeztem az obikra rá.
Nikon D3200 DSLR fényképezőgép
24.2MP, 18-55mm VR II objektív
Ingyenes szállítás

vagy...
Canon EOS 100D DSLR fényképezőgép
18MP + EF-S 18-55mm DC Objektív
Ingyenes szállítás
Laikusként nagyon nehéz lenne nekem választani egy esetleges vásárlás alkalmával.Érdekes az is amit írtál ,mert nagyon népszerű a Canon ,nagyon sokan használják,te meg azt írod a Nikonnak jobb az obija,legalábbis a kettő felsorolt közül.Ha neked kellene válssztanod ,és hosszútávon is gondolkoznék vele,akkor melyiket érdemesebb választani????
Illetve van egy harmadik játékos is ,ebben az árfekvésben:
Sony Alpha SLT-A58K digitális fényképezőgép kit (18-55mm objektívvel).
Én máshonnan közelíteném meg a dolgot. Hová akarsz eljutni a fotózásban?
Csak kit obival fogsz csak fotózni vagy komolyabb objektívekre is be fogsz ruházni?
Ha az első, akkor amelyik szerinted szebb. Ha a második, akkor fogalmam sincs a Nikonról. :)
A hobbi fotózásra én pen gépet vennék. Kicsi, cserélhető obis, amivel szép képeket is lehet csinálni.
 
Üdv.fotósok!
Az lenne a kérdésem ,hogy a mostanság egyre többet hallott MIRRORLESS gépek milyen kategóriát képviselnek???Egyáltalán hova kell őket tenni a ranglétrán????
 
Amúgy ne félj tőle, hogy lejjebb nézegess. Nekem a mostani gépem a 81 pontjával valahol a lista közepén van.... pedig tudjuk, hogy azért nem egy krumplidarab.

Itt a lista felső részét ez alapján kell mérlegelni.
 
Ezzel a listával valami nem oké... vagy az én értelmezésemben van hiba. Nekem D5100-am van, amit az 55. helyre hoz 80 ponttal. Kissé szkeptikus vagyok.
Vagy csak le kéne cserélni a 18-105 objektívet? Konkrétan azért hitetlenkedek, mert nem vagyok vele megelégedve. Vagy magammal nem vagyok megelégedve? :confused:
 
Vagy csak le kéne cserélni a 18-105 objektívet? Konkrétan azért hitetlenkedek, mert nem vagyok vele megelégedve. Vagy magammal nem vagyok megelégedve? :confused:

A gyári kit objektívek a beugró szériában kuka, ha minőséget akarsz látni.

A nagyobb masináknál a kit objektív is több százezres objektívet takar.

Anno még az 550-es Canonom is látványos különbséget produkált egy jobb lencsével.
 
Lelkem mélyén éreztem, hogy itt van a kutya elásva. Nézegettem már objektíveket, de amit jónak mondanak, az még egyszer a gép ára.

Érdemes nézegetni a használt cuccokat is. Nekem a macrom pl ilyen volt. Faragtam rajta 50-60 ezret, pedig szinte új volt.
Az index fórumon van pár jó topik.

Csak döntsd el milyet szeretnél és milyen célra.
 
Csak döntsd el milyet szeretnél és milyen célra.

Nem vagyok könnyű helyzetben ezért is szeretem a 18-105-öt, mert az akvarizálás mellett a természetjárás a nagy hobbink és ott bizony nagy látószögtől a makróig minden előfordul. Egy igazi probléma van vele talán, hogy az isten fénye nem elég neki. Mindegy, akváriumot úgyis állványról és manuálban kell fényképezni.
Azért köszi. Ismerem a megoldást csak "nincs kedvem" meglépni. Kéne egy 18-as a tájképekhez egy széprajzos 35-ös vagy 55-ös a portrékhoz meg csak úgy, meg egy fix macro.
De nem szeretnék offolni, bocsi.
 
Kezdőknek kiváló, haladóknak emlékeztető :D

11168380_10153439913511840_3863258737366120897_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére