• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fotósuli kezdőknek

Figyeljetek, a helyemben vennétek egy ilyet? Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM objektív, használt Nikonos vásárlás - artwork.hu
Ugye én ezt az akvárium mellett tárgyfotózáshoz is sokat használnám -- vagyis hát főleg arra --, és ez az olvasmányélményeim alapján jó megoldás lehet erre, de persze igazából fogalmam sincs :D

Canon?

Mert akkor inkább ezt:
Canon 50mm f/1.8 STM Review

ez egy elég friss objektív.

Sigmából az ART sorozat lenne ehhez képest ugrás, de az pénzben is sokkal több.

sorry megnéztelek flickren és nikon.... akkor a fenti jó lehet.
 
Az 50-es objektívet portréra szeretem nagyon használni. Tárgyfotónál sok a bokeh ami van amikor szuper de ha full mindenhol éles tárgyat akarsz akkor nem túl ideális

Nikon-D810-and-Sigma-50mm-f1-8.jpg
 
Ha találsz használtan ennyiért Nikkor 50-est, akkor valóban jobban megéri. Nekem is olyan van. A legjobb obi, amivel valaha fotóztam. Viszont nehéz belőle használtat találni.
A 35 mm jobb akifotózásra.
 
Ha találsz használtan ennyiért Nikkor 50-est, akkor valóban jobban megéri. Nekem is olyan van. A legjobb obi, amivel valaha fotóztam. Viszont nehéz belőle használtat találni.
A 35 mm jobb akifotózásra.
A Netuddhol találok, igen, ötvenpárért. A 35mm-es drágább.
 
Nikor fix50es nagyon jó, nekem ilyen van. Direkt sem lehet vele GERONIMO képet csinálni. Jaj, most már muszáj megjavítatni a kicsikém...
 
Ha találsz használtan ennyiért Nikkor 50-est, akkor valóban jobban megéri. Nekem is olyan van. A legjobb obi, amivel valaha fotóztam. Viszont nehéz belőle használtat találni.
A 35 mm jobb akifotózásra.
Neked full frame géped van?
Mert nekem nem, úgyhogy ha jól értem, nekem a 35mm az 50mm.
 
Kellett nekem ezeket olvasgatni. :rolleyes: Megnéztem a hálózati feszültség nevét viselő boltban így kezdésnek és nem olyan veszélyes a Nikon fix 50-es obija. Vagy rosszat néztem... Még annak kell utánakeresni, hogy melyik az ami az enyémre rámegy. Nikon D5100
 
Kellett nekem ezeket olvasgatni. :rolleyes: Megnéztem a hálózati feszültség nevét viselő boltban így kezdésnek és nem olyan veszélyes a Nikon fix 50-es obija. Vagy rosszat néztem... Még annak kell utánakeresni, hogy melyik az ami az enyémre rámegy. Nikon D5100
Nekem 35ös volt a d5200-n, de szerintem jobb egy fokkal az 50-es, mert nem kell belemászni a témába. Ráadásul használtat is könnyebb találni.
 
Látom már. Nekem G jelű objektív kell, mert nincs fókuszmotor a vázban. A hirdetéseket nézegetve az a bajom, hogy kb annnyiba került használtan is, mintha újonnan venném meg. 10k kb a differencia. A nem autofókuszos objektívek viszont nem vonzanak annyira.
 
APS-C rendszerre a 35mm sokkal jobb, mint az 50mm, akvárium fotózáshoz legalábbis biztosan. Nem kell vele olyan messziről fotózni és így jobb a térhatás. 50mm-nél már megszűnik a 3D hatás.

Akvárium, tárgy és általános célra szerintem jobb választás egy nagy fényerejű, minőségi zoom objektív. 18-50mm f2,8 például. Egy kínai 300Ws teljesítményű stúdiólámpával megtoldva a tárgyfotózás sem gond vele.
 
Látom már. Nekem G jelű objektív kell, mert nincs fókuszmotor a vázban. A hirdetéseket nézegetve az a bajom, hogy kb annnyiba került használtan is, mintha újonnan venném meg. 10k kb a differencia. A nem autofókuszos objektívek viszont nem vonzanak annyira.
mi ez a G jelű dolog? linket pls :)
 
Nem tudom szabad-e. ;) De rájöttem, hogy oltári hülyeséget írtam. AF-S kell az autofokusz miatt. A G az azt jelenti, hogy a blende vezérlést is a gép végzi. Bocs.
 
Nem tudom szabad-e. ;) De rájöttem, hogy oltári hülyeséget írtam. AF-S kell az autofokusz miatt. A G az azt jelenti, hogy a blende vezérlést is a gép végzi. Bocs.
igen, AF kell ha az életben is akarod használni :) mondjuk nekem ez nem játszik, erre találták ki a telefont :)
A G jelű elvileg jobb, mint a D.
 
Vagy ezt lehet még megfontolni esetleg. Bár azért árban van egy 1,5-es szorzó: Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro
de igazad van -- a D-ben nincs beépített fókusz-motor. Tehát a G kell.
Hétfőre szereztem egy 35 és egy 50 mm-es 1.8 obit kipróbálni -- beszámolok majd!
 
de igazad van -- a D-ben nincs beépített fókusz-motor. Tehát a G kell.
Hétfőre szereztem egy 35 és egy 50 mm-es 1.8 obit kipróbálni -- beszámolok majd!

Amíg nem volt akváriumom addig nem érdekelt túlzottan mi van rajta. 2 éve le se tekertem a 18-105 kit obit. Az utóbbi időben kezdett foglalkoztatni mit lehet még a géppel csinálni.
Várom a beszámolót, alapanyagod van ahogy láttam a naplóidat :)
 
Back
Oldal tetejére