• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

Én sem ajánlom!
Volt olyan évem, amikor leirtottam a teljes tavam növényzetét azzal, hogy mindenféle hülye szerekkel el akartam tüntetni az algákat. Ma csak annyit teszek, hogy megvárom tavasszal azt, hogy a növényeim beinduljanak és elszívják az algák elől a tápanyagot. A víz pedig napokon belül letisztul.
 
Fonál alga ellen kiket javasoltok, a sziámi alga evő és black mollyn kívül van még valaki? Valamalyik garnéla esetleg kedveli?

Egyébként mi az ami miatt megjelenik, miböl van sok?
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Kb 2-3 hete üzemeltem be az akváriumot.
715l (170cm*70*50/70cm), 2 oldali CO beoldás (124+110 bubi per perc), 6*64W világítás napi 12 órában, 25-26C közötti hőmérséklet.
A CO fél órával a világítás bekapcsolása után indul és fél órával előtte leáll.
Képen jobb felső sarokban látható tartós teszt jó szintet mutat, a nővények szemmel láthatóan gyorsan nőnek (pl a jobb alsó részben látható fű mostanra már beborította azt a részt)

Halak:
1db pleco
6db aymonieri (gondolkozom +4db-ban)
2db repülő róka (gondolkozom +8db-ban)
100 db neon
30 db fekete tetra (Ezeket leépítem majd)
6db cápa márna
1db bicolor
25db házmester harcsa
2 db Vörösorrú torpedómárna (gondolkozom +8db-ban)
10db Odessai rubinmárna (gondolkozom +10-20db-ban)
2db vitorláshal
16971989_885ee85e1fadc2b93a754cc8e64d384b_m.jpg

Az alábbi képeken látható, hogy a fonálalga eléggé elszaporodott az aksiban, és napról napra kezd eluralkodni rajta.
Mit tanácsoltok?
Ha kérhetem akkor konyhanyelven válaszoljatok, mert néhány hozzászólásban nem értettem még a helyi szlenget és szakzsargont. :)

16971981_bbe4d9b7235132b08d7e77236125c48c_m.jpg


16971983_3042fb27e169ef17caf2c17eeb14d7a8_m.jpg


Előre is köszönöm!

Az oldalhoz meg gratulálok!
 
Szia
Szerintem az hogy a CO2 a világítás után kapcsol az nem jó Én úgy tudom előtte kellene 1 órával,hogy mire felkapcsol a világítás legyen egy kis CO2 szint a vízbe.A másik hogy nem írtad a szűrésed típusát általában a kevés szűrés is lehet gond , a növénytápozás is és a kevés Flow víz áramoltatás is okozhat ilyet. Nekem is volt én mondjuk csökkentettem a fényt emeltem a CO2-n és áthelyeztem az esőztetőmet hogy jobban átforgassa a vizet ez megoldotta a problémámat. Általában a sziámi algázó szereti meg a Black molly a fonalalgát.És a 2-3 hét általában ilyen sőt az első 1-2 hónap is lehet hogy küzdeni fogsz az algákkal ,mert még nincs beállva az akvárium vize rendesen. És még az is lehet hogy túl hamar telepítetted be a halakat. Ekkora aksinál érdemes lenne 2 hetet élővilág nélkül járatni.Baktériumot adagolni és csipet halkaját szórni be hogy minél hamarabb be álljon a baci kultúra.
 
A gond szerintem is az lehet, hogy a co2 reggel még nem elég és a szűrésed pedig nem juttatja el mindenhova. Mivel szűrsz? Illetve a co2 mérőt tedd az aki több pontjára, hogy mindenhova eljut-e.
 
Ok a CO2-t átállítom egy órával korábra.
A világítás maradhat napi 12 óra? A világításból (6*64W) ha lekapcsolok 2*64W-ot az megoldás lehet?
A szűrés 2000l/óra + UV lámpa a szűrőben. Elég szépen mozgatja a víz felszínt.
Most vettem 7 db 10-12cm-es sziámi algázót + 1db rókát.
Emeljem a Co beoldást a 124+110 bubi per perc érték főlé? Van egy 40Kg-os palackom. :)

A fekete tetrák közül két-három darabnál látszik egy barna dudor a szájuk alsó részén. Egynek a száj felső része már szerintem nincs is meg. Plusz egynél látható az oldalán egy pukli... Rég volt (12 éve) 200l-es akváriumomban....de ha jól rémlik akkor ez valami betegség nem? Kidobjam őket még mielőtt másik halak is elkapják?
 
A fekete tetrák közül két-három darabnál látszik egy barna dudor a szájuk alsó részén. Egynek a száj felső része már szerintem nincs is meg. Plusz egynél látható az oldalán egy pukli... Rég volt (12 éve) 200l-es akváriumomban....de ha jól rémlik akkor ez valami betegség nem? Kidobjam őket még mielőtt másik halak is elkapják?
A vitorláshalak szeretik cseszegetni a többieket, csipkedni az uszonyukat, meg a szemüket stb. Én nem szeretem őket (nekem is volt régebben), bármennyire szépek. :(
 
Kb 2-3 hete üzemeltem be az akváriumot.
715l (170cm*70*50/70cm), 2 oldali CO beoldás (124+110 bubi per perc), 6*64W világítás napi 12 órában, 25-26C közötti hőmérséklet.

Halak:
1db pleco
6db aymonieri (gondolkozom +4db-ban)
2db repülő róka (gondolkozom +8db-ban)
100 db neon
30 db fekete tetra (Ezeket leépítem majd)
6db cápa márna
1db bicolor
25db házmester harcsa
2 db Vörösorrú torpedómárna (gondolkozom +8db-ban)
10db Odessai rubinmárna (gondolkozom +10-20db-ban)
2db vitorláshal

Most vettem 7 db 10-12cm-es sziámi algázót + 1db rókát.

Kicsit off, de tényleg 185 db hal van az akiban? :eek: És ehhez vettél még kb. 80 cm sziámi algázót + 1db rókát? Ez nagyon hardcore!

Szerintem a 715 literre egy elméleti 2000l/h szűrés nagyon harmatos. Főleg, hogy van bent egy mázsa hal és szerintem a biológiai szűrés sem lehet elegendő. A szűrést (biológiai elsősorban) kellene felturbózni, meg bedobni vagy 2-3 Koralia-t (ez a mániám :D ), hogy legyen megfelelő vízmozgás! Ezek nélkül csinálhatsz akár ásványvizet is a sok CO2-vel, de szenvedni fogsz az algával... Sajnos. :(

Meg szerintem a fény is sok.
 
A halakból leépítek jó párat (Fekete tetrák + vitorlások).
A szűrés rendesen forgatja a vizet...legalábbis szemmel nagyon látható...hogy elég e azt nem tudom.
A fényről meg azt hiszem pont itt olvastam és kiszámolva pont az alsó határon van, hogy éppen-hogy elegendő...
De ha tudsz mondani valami más képletet amit használsz akkor szívesen veszem a tanácsokat.

Most a gáz már egy órával előbb bekapcsol és a 6 csőből kettő ki van kapcsolva...
 
Nyiss egy naplót az akidnak.
A fény jó lehet egy low-tech-hez, a szűrés teljesen elégtelen, a CO2-t minimum 2 órával előtte kellene elindítani, normális tápozás kellene, a halak felét-kétharmadát meg elpasszolni.
Addig is jó olvasgatást a fórumon.
 
Sziasztok,

Köszönöm a tanácsokat és az építő jellegű kritikákat :)

A szűrésről sok verziót olvastam...valaki az esőztetőre esküszik stb stb...
Mi lenne ha beüzemelnék még egy ugyan ilyen külső szűrőt és azt esőztetővel kötném be...?

Naplót hol nyissak? Itt a fórumon, vagy csak úgy magamnak?

Előre is köszönöm a türelmet!

Üdv
KicsiBond
 
Sziasztok,

Köszönöm a tanácsokat és az építő jellegű kritikákat :)

A szűrésről sok verziót olvastam...valaki az esőztetőre esküszik stb stb...
Mi lenne ha beüzemelnék még egy ugyan ilyen külső szűrőt és azt esőztetővel kötném be...?

Naplót hol nyissak? Itt a fórumon, vagy csak úgy magamnak?

Előre is köszönöm a türelmet!

Üdv
KicsiBond



Szia!

Naplót itt a fórumon nyithatsz, "Fórumok" bal felső sarok, =>Naplók=> Új téma és már mehet is. Fontos: minden paramétert amit csak tudsz adj meg az akiról, talaj, dekor, vízparaméterek, szűrés, szűrőanyag, tápozás, Co2, világítás, élővilág, stb.. csak ezek ismeretében tudunk megfelelő segítséget nyújtani.

Amit én hibákat látok, első sorban kevés növényed van, kellene bele sok-sok gyors növekedésű pld: Egeria densa, , Hygrophila difformis,Limnophila aquatica, A halak táborát harmadolnám azonnal, csak a kis testű egyedeket tartanám meg+a sziámikat./tudom, nehéz döntés, de muszáj/. A világítás időtartamát csökkenteném 8 -órára. És a szűrés, bár nem sok adat van róla, de a fő problémát itt látom,nagyon kevés. Ha van rá lehetőség leírhatnád, milyen szűrőd van, mi a szűrőtöltet, hány liter a szűrőanyag. A szűrőanyag térfogatának minimum el kell érnie az aki térfogatának az 5%-át de a 10% az ideális. A megforgatás, is kevés ekkora akváriumnál is kell az óránkénti 8X-os tehát min: 6000L/óra szűkséges és ettől csak felfele térhetsz el.

Üdv:w-rig!
 
Külső szürő:
Sun Sun HW series 404B
teljesítmény: 2000 l/h
Szűrőanyagok: 4 különböző méretű szivacs + 1 zacskó Pro Aua-Clean műgyanta (500l)
UV lámpa beépítve

Most, egy nagy fűnyírás után (időzítő hiba miatt 4 napig egyfolytában ment a világítás és ezt követően az algás részeket 10 napja lenyírtam kb egy vödörnyit, amiről képeket raktam fel ide is) így néz ki az akvárium

17120751_6edc2310ba7b1ac124b1cbf50a333bc8_m.jpg




Növényekből ezek vannak:
- Anubias barteri
- Anubias nana
- Lándzsás vízipáfrány - Microsorum pteropus (2db)
- Kerekleveleő törpebakopa - Hemianthus micranthemoides (8 tő, de nem igazán bírja)
- Brazil fűnövény- Lilaeopsis brasiliensis
- gömbmoha - Cladophora aegagropila (2db)
- echinodorus radicans (3db)

Naplót megpróbálom még ma felrakni....

Köszi a hasznos tippeket!
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Kb 2-3 hete üzemeltem be az akváriumot.
715l (170cm*70*50/70cm), 2 oldali CO beoldás (124+110 bubi per perc), 6*64W világítás napi 12 órában, 25-26C közötti hőmérséklet.
A CO fél órával a világítás bekapcsolása után indul és fél órával előtte leáll.
Képen jobb felső sarokban látható tartós teszt jó szintet mutat, a nővények szemmel láthatóan gyorsan nőnek (pl a jobb alsó részben látható fű mostanra már beborította azt a részt)

Halak:
1db pleco
6db aymonieri (gondolkozom +4db-ban)
2db repülő róka (gondolkozom +8db-ban)
100 db neon
30 db fekete tetra (Ezeket leépítem majd)
6db cápa márna
1db bicolor
25db házmester harcsa
2 db Vörösorrú torpedómárna (gondolkozom +8db-ban)
10db Odessai rubinmárna (gondolkozom +10-20db-ban)
2db vitorláshal
16971989_885ee85e1fadc2b93a754cc8e64d384b_m.jpg

Az alábbi képeken látható, hogy a fonálalga eléggé elszaporodott az aksiban, és napról napra kezd eluralkodni rajta.
Mit tanácsoltok?
Ha kérhetem akkor konyhanyelven válaszoljatok, mert néhány hozzászólásban nem értettem még a helyi szlenget és szakzsargont. :)

16971981_bbe4d9b7235132b08d7e77236125c48c_m.jpg


16971983_3042fb27e169ef17caf2c17eeb14d7a8_m.jpg


Előre is köszönöm!

Az oldalhoz meg gratulálok!

A fertőzött leveleket nyugodtan vágd le.Szerintem ez nem fonal alga hanem valamilyen ecset.Egyértelműen kevés a szűrésed, még egy ilyen szűrőt simán elbírna,biológiai szűrőanyaggal megtömve.Nem tudom , hogy csak a fénykép miatt de mintha kicsit sárgásak volnának a levelek.Tápozásról nem olvastam semmit(lehet elkerülte a figyelmemet).....
 
Szia,

Már levágtam...egy vödörrel :) (lásd előző hozzászólásomban írtam)

Megpróbálok majd egy két jobb képet felrakni....de azokat lehet, hogy már a Napló részbe fogom feltölteni... "gyakorló pálya 715 literben"
Látogass el oda is. ;)
 
Back
Oldal tetejére