• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fonál alga

A kérdésem az, hogy a black out módszer a fonál alga esetén is hatásos? Esetleg próbálta már valaki?
Előbb próbáld csak simán visszavenni a fényt felére......nálam csak ez segített.Szerintem ha el is viszi a fonalat a black out ,újra világos lesz akkor visszajön.
 
Ez engem is érdekelne mert én is küzdök vele.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
A kérdésem az, hogy a black out módszer a fonál alga esetén is hatásos? Esetleg próbálta már valaki?
A black out módszer elintéz minden algát (kb.80%), de az érzékenyebb növényeket is, szóval csak is az utólsó esetben használjátok.:stop::cool:
 
A black out módszer elintéz minden algát (kb.80%), de az érzékenyebb növényeket is, szóval csak is az utólsó esetben használjátok.:stop::cool:

Nálam is rengeteg fonál alga van már 7 órát világítok de semmi változás mit javasolnál ? Az 2. külső szűrő már holnap meglesz be üzemelem azt is.De már totál tanácstalan vagyok...Halak már nincsenek csak 2 pici sziámi algázó és 3 algázó géb. Tápozás: Easy Life profito napi 3ml + carbo 3ml 4x18 watt 72 literre.
 
Nálam is rengeteg fonál alga van már 7 órát világítok de semmi változás mit javasolnál ? Az 2. külső szűrő már holnap meglesz be üzemelem azt is.De már totál tanácstalan vagyok...Halak már nincsenek csak 2 pici sziámi algázó és 3 algázó géb. Tápozás: Easy Life profito napi 3ml + carbo 3ml 4x18 watt 72 literre.

Durván sok a fényed CO2 és normális tápozás nélkül. 3x18w is elég lenne. Palackos co2 nélkül mazochizmus 1w/l-t közelíteni.
 
Bocsi elfelejtettem leírni van nagynyomású CO2 az aksiban és ez a tápozás szerintem nem a legrosszabb ennél csak a micro macro GA ami jobb lehet ,de szerintem így hogy eléggé túl adagolom a tápot megkapják a növények ami kell nekik.Arra gyanakodom ,hogy kevés a flow az akváriumomban ezért is teszek mellé még 1 külső szűrőt,mert most jutottam hozzá akciósan. Szerinted ha tápot váltanék meg szűnne az alga ? Vagy más lehet a gond ? 1,02 watt/liter van.
 
Bocsi elfelejtettem leírni van nagynyomású CO2 az aksiban és ez a tápozás szerintem nem a legrosszabb ennél csak a micro macro GA ami jobb lehet ,de szerintem így hogy eléggé túl adagolom a tápot megkapják a növények ami kell nekik.Arra gyanakodom ,hogy kevés a flow az akváriumomban ezért is teszek mellé még 1 külső szűrőt,mert most jutottam hozzá akciósan. Szerinted ha tápot váltanék meg szűnne az alga ? Vagy más lehet a gond ? 1,02 watt/liter van.

Az ingadozó co2 vagy nem ha nem jut el mindenhova is lehet a probléma. Mérj egy nitrát és foszfát szintet, mert ezt nem tartalmazza a pro fito, ha 10X-esen is túladagolod is közelíteni fog a nullához mindkettő.
Profitohoz még kell Fosfo és Nitro is, hogy teljes legyen a tápozásod.

"Foszfátot és nitrátot nem tartalmaz..."
"Kiválóan alkalmazható általános akváriumok növényeinek tápozására. Azonban az erősen megvilágított növényes medencékben szükséges lehet mellette az Easy Life foszfo és Easy Life nitro használata is."

Easy Life ProFito - növénytáp - 500 ml Green Aqua
 
Köszönöm ennek utána járok. De végülis januártól új setup lesz és akkor át állok a Green Aqua Micro Macro tápozásra.Köszönöm mégegyszer.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Sziasztok. Hétfőn volt, hogy egy hete indítottam az akváriumot. Halak nélkül még. Az a kérdésem, hogy miért jelenhetett meg főként a valiznéria levelein hosszú, zöld fonál alga. Ez normális új akvárium indításánál? AZ akvárium 200 literes, egy atman cf 1000-res, + egy belső szűrő szűri. Jelenleg 3x30 W fény van, első héten ennyi se ment. Még 2x30W van,de az nincs felkapcsolva még. 6400 Kelvines csövek. Nagynyomású CO2 is megy. Mi lehet a gond?
 
A 4.és 5.oldalt olvasd el!
Főleg Viktor hozzászólásait!
Lehet rossza co2 eloszlás,nem jó a Ph(alacsony)nem megfelelő a szűrőanyag(nem állt be)stb...
Kis segítség végett írok.Szóval adott 200l-es akksim.Tetra ex 700 és Eheim 1050l/h-s szűrők dolgoztak benne míg az eheim meg nem állt.Szóval míg szereztem anyagi fedezetet és vettem egy Tetra ex 1200-t addig a 700-as egyedül tette a dolgát napi vízcserékkel.Ez sajnos kevésnek bizonyult, úgyhogy gyönyörűen befonalalgásodtam és némi ecsetlaga is megjelent.Most egy blackoutra készülök azonban az 1200-as szűrőbe a gyári szűrőközegeken kívül nem tudok venni most semmit.Gyári kerámiagyűrű alul, aztán biolabdák nagy szemű szivacs illetve perlonvatta.Szóval a kérdésem az lenne, hogy a jó e az a metodika ami alapján a következőképpen járnék el: Ma beindul az 1200 gyári szűrőtöltetekkel a 700-as mellé és megy az 50%-os vízcsere. Co2 leáll, tápozás leáll, 3-4 napig teljes sötétség.Esetleg aktív szenet tudok tenni mindkét szűrőbe ha kell a blackout indításakor.Szerintetek jó ez így?Vagy ha nem akkor hogyan tovább?
 
Miért akarsz sötéteni?Lehet a két szűrőd megy akkor megoldódik a problémád.Fényről nem írtál semmit ,nem túl erős?Ugyan ez a szűrés kombó megy nálami a 200l-be 4*39w abból 2cső megy 9órát és kettő hozzákapcsolódik estefele+2órát.Amikor ment mind a négy cső akkor jött elő a fonal nálam is.Jelenleg semmilyen algám nincs.Próbálkozz a fénnyel játszani,ha nem történik semmi akkor probáld növelni a co2 szintet.A lényeg az , hogy egyszerre csak 1 dolgon változtass,tudd hogy mitől múlik el az alga.
 
Miért akarsz sötéteni?Lehet a két szűrőd megy akkor megoldódik a problémád.Fényről nem írtál semmit ,nem túl erős?Ugyan ez a szűrés kombó megy nálami a 200l-be 4*39w abból 2cső megy 9órát és kettő hozzákapcsolódik estefele+2órát.Amikor ment mind a négy cső akkor jött elő a fonal nálam is.Jelenleg semmilyen algám nincs.Próbálkozz a fénnyel játszani,ha nem történik semmi akkor probáld növelni a co2 szintet.A lényeg az , hogy egyszerre csak 1 dolgon változtass,tudd hogy mitől múlik el az alga.
4*39w T5 nekem is. Szerinted ez sok 200 l-re?Kapcsolgatással próbálkozzak?Az a baj h csak egyszerre kapcsolhatók.
 
4*39w T5 nekem is. Szerinted ez sok 200 l-re?Kapcsolgatással próbálkozzak?Az a baj h csak egyszerre kapcsolhatók.
Emeld magasbbra a lámpát és csökkents az üzemidőn.Először a legkézenfekvőbb dologra gondolj.De lehet összetettebb a probléma:sok koszt szed össze a moha,sok a fény,kevés a szűrés,kevés a co2,picit növeld a carbót(ha nyomod)tartsd be a tápozást....Te fogod látni mit kell tenned.Én is próbáltam mindenfélét: sziámit vettem(le se :poop:ta az algát, a mohát annál jobban szereti)feltekertem co2-t ,attól se múlt el ,szürőtakarításokat sűrítettem,nem segített.....csak a fény csökkentése szüntette meg.De hangsúlyozom ez nálam működött lehet neked egész más fog segíteni.
 
Sziasztok!

Ma voltam a szentendrei úti boltban megmutatni Józsinak az akváriumaim képét a fényképezőgépen (kezdi őt is érdekelni a növényezés (egyenlőre elméleti síkon).
Szóba került az egyik kép kapcsán a fonal alga (Szabolcs majdnem meglepetés akváriuma)!
Érdekes, általa használt módszert osztott meg velem!
Azt mondta hogy kétféle színspektrumú csövet kell kétheti váltásban cserélgetni fölötte, amitől a harmadik negyedik ciklusra elgyengűl és elkopik!
Fogom ajánlani Mariannak (az óvónéninek), mert nála kétféle cső megy (a 8000K-es alatt jelent meg) hogy próbálja ki és beszámolok a tapasztalatokról!
Lehet hogy ma ismét több dolgot is tanultam az akvarisztikában?

A.ttila
 
Nekem 2db 6500kelvines cső van +2 db sera plant color volt kicseréltem a 2 sera csövet is 6500 kelvinesre és el is fogyott a fonal algám. Semmi más változás nem történt. Előtte már ki próbáltam mindent de a csőcsere azonnal megoldotta. Először egyet cseréltem 2hétig akkor meg állta terjeszkedés. Mikor a másikat is kicseréltem és kiszedegettem a maradék algát akkor eltűnt ésnincs többé. Csak érdekesség képpen írtam le.
 
Sziámi algaevő halak nagyon szeretik.

Egyébként megfelelő CO2 és Easy Carbo adagolás javasolt.
Szia Viktor!

Az lenne a kérdésem hozzád ,hogy a blogodom olvastam asszem az algatipusokról,namármost nálam sem eszi meg a sziámi algaevő a fonalalgát,ugy mint zsotyi-nál sem.DE.Nem lehetséges hogy össze van tévesztve az érdes békanyállal?Ahogy a leirása van ,hasonló lehet hozzá és ahhoz irod hogy semmilyen algázó nem nyúl hozzá!Ha pedig az érdes az akkor arra tudsz valamit ajánlani?Csak a mechanikus tisztitás javasolt ,vagy van e esetleg olyan modszer amitől eltűnik magától?
 
Sziasztok!
Beüzemeltem egy 40literes nano akváriumot pontosan 4 napja.
Hálóra kötözve az egész hátfalon (48x32) illetve az aljzat felén riccia van. Valamint egy vasfán az előző akiból kimentett karácsonymoha ( amin vannak barnás szálak, nemtudom barna alga e vagy valami más) ja és még valisenerianak a kisebbik fajtája nemtudom a pontos nevét.
Tegnap az egyik barátomtól kaptam szép nagy békatutajokat is
4 nap után már elkezdett kibújni a riccia is elég szépen, de a hátfalon megjelent ma reggelre a fonál alga .
Easy carbot napi 1ml
Macro napi 1
Micro napi 0,5 ml
Sunsun hw 303b uv-s de az uv nincs bekapcsolva. 1200l/h 2l siporax meg egy liter sima kerámia.
Világítás 25 w de két napja vettem mellé még egy 18w-os csövet is h meglegyen az 1w/l .
Élesztős co2-t is tegnap összraktam egyet, kisérletezek még vele ...
Vélemény hogy mi lehet a gond?
 
Back
Oldal tetejére